Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2009 o 18:57, LittleBigLegend napisał:

Jaki dobry program do robienia bitów polecacie początkującemu?

Ponoć najlepiej zaczynać od FL Studio od razu, bo nawet jak się nauczysz w jakimś gównie jak ejay to i tak na nic Ci się to nie przyda i będziesz zaczynał w FL od tego samego poziomu, a prędzej czy później czeka Cię na niego przesiadka.

MacoRIP
Mój osobisty mistrz to Dźwięki stereo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 18:57, LittleBigLegend napisał:

Jaki dobry program do robienia bitów polecacie początkującemu?



ja leciałem po szczebelkach :D

1. ejay
2. sony acid
3. fl
4. tu jeszcze nie wskoczyłem ;]

Jak poziom ejaya masz za sobą to lecisz z acidem ;] też składanie klocków, ale bardziej skomplikowane i urozmaicone. A jak poczujesz, ze za bardzo cie ten progs ogranicza to przesiadka na fl''a. Oczywiscie do Acida też możesz wracać ;)

Są hardkory co od razu na fl''a wsiadają, ale strasznie się męczą bo nie mają podstaw ;] perka, bass, melodia, kontrmelodia, już o cięciu sampla nie wspominając ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 23:56, lydathegreat napisał:

Poznaje ktos ten glos? JP2...? Hold? Watpie - Vinnie nawinal w tym tracku:

I''m wtih Allah cause he chose me
Broke into the Vatican, strangled the Pope with his rosary



no to sam sobie odpowiedziałeś ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 23:35, MateuszHejter napisał:

I jest już klip VNM-a, którego w sumie i tak już chyba nikt nie lubi, ale i tak to wkleję.
http://www.hip-hop.pl/video/projector.php?id=1246617953

Niestety ten kawałek mega słaby... Nie ma podjazdu do 834, jedynie DJ dał prawdziwy popis
skilli. Ale za to info ze strony VNM-a mnie totalnie zabiło, nie wiem czy kiedykolwiek
byłem tak zdziwiony jakimś rapowym info:
"W tym roku premiery doczekała się nowa produkcja rapera - "Niuskul Mixtape 2009", a
on sam już teraz zapowiada gościnne udziały na takich płytach jak: drugi mixtape Prosto,
płyta z remixami TPWC, wspólny album Małolata i Pezeta oraz mixtape Medyka (w kawałku
z Weną i Pyskatym).
"



Ol kainry-Démolition ol
http://www.youtube.com/watch?v=7KKcBDsZtdk

huhu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 15:09, Hekt-X napisał:

JARAM SIĘ !!!

Wołajcie straż pożarną!

Dnia 07.07.2009 o 15:09, Hekt-X napisał:

In Fear and Faith - Gangsta''s Paradise (Coolio Cover)

Straszne gówno, jak metalowcy biorą się za coś takiego, to jest kiepski znak. Przeróbki oryginałów są strasznie daremne, a ten refren to pożal się Boże - dawno takiego crapu nie słyszałem.

Chcesz metalowy HH? Posłuchaj np. JMT
Może być jeden kawałek jak na teraz "Heavy Metal Kings (Terror remix)"
http://www.youtube.com/watch?v=ZHWMNOH-rLw

a oryginał brzmi tak
http://www.youtube.com/watch?v=dNITJsOrHr0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 01:54, deecom napisał:

Straszne gówno, jak metalowcy biorą się za coś takiego, to jest kiepski znak. Przeróbki
oryginałów są strasznie daremne, a ten refren to pożal się Boże - dawno takiego crapu
nie słyszałem.


No w twoim odczuciu może i tak. Jak dla mnie jest ciekawsze od oryginału. Jeśli już nie podobaja mi się tego tego typu covery - a znalazłem jeden który jest w porównaniu do tego jest mega nudny i nie dałbym rady tego słuchać - to jednak cenię te bandy za to, że wzięli się za coś takiego i pokazują, że można posiłkować się gatunkami nie mającymi nic wspólnego z tym co sami grają.

Dnia 09.07.2009 o 01:54, deecom napisał:

Chcesz metalowy HH? Posłuchaj np. JMT
Może być jeden kawałek jak na teraz "Heavy Metal Kings (Terror remix)"
http://www.youtube.com/watch?v=ZHWMNOH-rLw


Byś popatrzył na kilka moich innych postów, to wiedziałbyś, że większość tego co słucham to rapcore i generlanie różne crossovery gitarowo rapowe, a i ten track znam już od dawna... I czy ma sens porównywanie raperów, którzy zajmują się tym od dawna na codzień do zespołu który nie ma z tym gatunkiem nic wspólnego i okazjonalnie zrobił cover kawałka, który siłą rzeczy po prostu im się podoba... Ja go nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki czas na edycje na tym forum to pomyłka... ale cóż.

Świerzy klip do singla promującego nadchodzący album, jednego z najbardziej utalentowanych raperów na scenie - Big Krizz Kaliko. Czekam ma ten materiał i mam nadzieję, że na Genius będzie mniej cukierkowo niż na Vitiligo, ale z tego co do tej pory wypłynęło w samplerach itp. to raczej nie odbiegnie zbyt klimatem...

Big Krizz Kaliko - Misunderstood > http://www.youtube.com/watch?v=Btp8dWMVS0I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 02:27, Hekt-X napisał:

No w twoim odczuciu może i tak. Jak dla mnie jest ciekawsze od oryginału. Jeśli już nie
podobaja mi się tego tego typu covery - a znalazłem jeden który jest w porównaniu do
tego jest mega nudny i nie dałbym rady tego słuchać - to jednak cenię te bandy za to,
że wzięli się za coś takiego i pokazują, że można posiłkować się gatunkami nie mającymi
nic wspólnego z tym co sami grają.

To jest tzw. opieprzanie się na całej linii, bo przeróbki, to nic innego jak ich kopia tylko w nowej formie, jeśli nie metalowej, to głównie mózgojebia. Ile to już remixów słychać w radiu starych dobrych kawałków, których się słuchać nie da. Dodadzą tylko basy albo w tym przypadku darcie mordy i jest gotowy kawałek. Refren to jest śmieszny na całej linii. Rap/HipHop to jest to samo, tylko najpierw musisz wiedzieć, co to za nuty lecą, bo tego w radiu już nie puszczają, dlatego na prawdę trzeba się interesować muzyką lub zajrzeć w książeczkę, z tym, że to są loopy po 10sek, a nie dodane do uzyskania odpowiedniego efektu perkusja czy basy w różnych odmianach + przyśpieszone tempo.

Dnia 09.07.2009 o 02:27, Hekt-X napisał:

Byś popatrzył na kilka moich innych postów, to wiedziałbyś, że większość tego co słucham
to rapcore i generlanie różne crossovery gitarowo rapowe, a i ten track znam już od dawna...
I czy ma sens porównywanie raperów, którzy zajmują się tym od dawna na codzień do zespołu
który nie ma z tym gatunkiem nic wspólnego i okazjonalnie zrobił cover kawałka, który
siłą rzeczy po prostu im się podoba... Ja go nie widzę.

Zmienia Ci się to tak jak Twoja xywka :P tym bardziej, że mój ostatni post wylądował tutaj prawie półtora roku temu. Już lepiej, żebyś słuchał Lil'' Jona jak chcesz tych riffów. JTM? Ciekawe czym się zajmują na codzień, bo ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować