Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2009 o 03:10, GuitarHero napisał:

JMT? Ile JMT ma metalowych? Przesłuchałem jakieś ich albumy i może jeden kawałek (ten wyżej) był z gitarami :F

Masz tam gdzieś napisane, że całe albumy są metalowe czy tylko ten remix, który podałem? Podałem również oryginał. Mogę Ci również powiedzieć, że jak się tu rejestrowałem, to nikt jakoś nie słuchał JMT, bo np. jako pierwszy wpisałem w ulubione ich nazwę - lista jest 3 razy mniejsza teraz i tak, a jeszcze niecałe 3 lata temu cicho tu było i tak w tym temacie o nich, co jest OK, że ludziska nie słuchają tylko tego co leci w radiu. Jedi''ów słucham od 2003 czyli od albumu Visions of Gandhi z najbardziej wydupionym kawałkiem jaki tylko może być (przynajmniej bitem) z Maxa Payne''a. Wiem, że większość podkładów jest operetkowa albo mexicano. Wiem, że Paz, Bill czy Necro są podjarani metalem, a robią rap. Bill przecież na swojej płycie ma U.B.S. (zerżnięty tytuł od NaSa). Słyszałem też, że mają nagrywać metalowy album, tak jak Lil'' W. "Bicz" ma nagrywać rockowy z tymi jego jękami będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście nowy klip Zeusa?

http://www.hip-hop.pl/video/projector.php?id=1247054886

Kawałek zajebisty (Jak każdy z "Co nie ma sobie równych" ;]) ale klip z daleka je*** mi Sokołem i Pono w aucie. Ale do tego trzeba się przyzywyczajać, bo niedługo wszystkie takie będą. Wystarczy popatrzeć na to co robi Jędker... kur***, jak można się tak spedalić. Robić disco polo i jeszcze się z tym obnosić i jarać. RIP Jędker. [*] ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klip dobry a kawałek świetny tylko ten bicik tak jakoś mi nie pasuje.
A i nie ma co porównywać S&P do Zeusa bo po prostu IMO Zeus ich zjada ;p
Dużo jest takich klipów ale jednak jest dużo wyjątków np. O.S.T.R zawsze coś ciekawego wymyśli lub Mes czy Ortega Cartel. Ale co prawda to prawda ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 08:40, deecom napisał:

To jest tzw. opieprzanie się na całej linii, bo przeróbki, to nic innego jak ich kopia


No ale to, że zrobienie takiej przeróbki, wymaga więcej czasu i umiejętności niż tego orygianłu to już inna sprawa...

Dnia 09.07.2009 o 08:40, deecom napisał:

Rap/HipHop to jest to samo, tylko najpierw musisz wiedzieć, co to za nuty lecą,
bo tego w radiu już nie puszczają, dlatego na prawdę trzeba się interesować muzyką lub
zajrzeć w książeczkę, z tym, że to są loopy po 10sek, a nie dodane do uzyskania odpowiedniego
efektu perkusja czy basy w różnych odmianach + przyśpieszone tempo.


Aaaa... do czego to piszesz ?

Dnia 09.07.2009 o 08:40, deecom napisał:

Zmienia Ci się to tak jak Twoja xywka :P


Życie... Jak widać gust kształtuje się z każdą nową rzeczą z jaką się człowiek zapoznaje.

Dnia 09.07.2009 o 08:40, deecom napisał:

Już lepiej, żebyś słuchał Lil'' Jona jak chcesz tych riffów.


Że co ? Przeciez Lil Jon w całej swojej dyskografi ma może z 5 tracków z gitarami. Już Ci mówiłem, że rapcore''u słucham na codzień, a sugerowanie tutaj Jona jest lekko śmieszne jak dla mnie xP

Dnia 09.07.2009 o 08:40, deecom napisał:

JTM? Ciekawe czym się zajmują na codzień, bo ja nie wiem.


Nie wiem czy znów czegoś nie zrozumiałeś, ale powtórzę. Są raperami i porównywanie ich do kapel z innych gatunków które od czasu do czasu zrobią cover mija się z celem.


Newsy
LCN wypuścili niedawno mixtape The Audacity Of Coke a całe A Brand You Can Trust czyli pierwszy oficjalny album wydany w Suburban Noize Records, można przesłuchac na ich MS''ie > http://www.myspace.com/lacokanostra
Z tego co wiem razem z A Brand You Can Trust, wychodzi składanka/mixtape The Height of Power zawierająca trochę starszych kawałków.

Zapomniałem dodać jeszcze wczoraj tracklisty, do nadchodzącego Albumu Krizz''a Kaliko - Genius. Tak więc:

1. Intro
2. Chip On My Shoulder
3. Genius
4. Back Pack
5. Doe Doe (feat. E-40)
6. Get Off (feat. Tech N9ne)
7. Butt Naked Fun
8. Getcha Life Right (feat. Skatterman & Snug Brim)
9. Love You 2 Death
10. Misunderstood
11. Bipolar
12. Dead Wrong
13. So High (feat. Kutt Calhoun & Tech N9ne)
14. The Chemical
15. She''ll Do (feat. DJ Chill & Kutt Calhoun)
16. Be Right Back (feat. Big Scoob & Tech N9ne)
17. Hum Drum (feat. Tech N9ne)
18. Happy Birthday (feat. Tech N9ne)
19. Choir Boy
20. Outro
21. Yeah Bitch (Strange Music Pre-Order Digital Bonus Track)

Za niedługo wychodzi tez następny krążek Twisty - Category F5, jak na razie koment po przesłuchaniu wycieku jaki przeczytałem nie był zbyt przychylny, więc nie wiem czego się spodziewać... Na feat niestety nie widzę Prozaka czy Tech N9ne''a, a po ostatniej płycie Prozaka spodziwałem się, że jeszcze coś razem nagrają. Kawałek z Tales From The Sick jest genialny > http://www.youtube.com/watch?v=BwcA_bVWOzU

Można składać zamówienie na nową składankę DJ''a Cidera z SumyStyli:
1. Przez formularz > http://sumastyli.org/cider_mixtape/
2. Bezpośrednio na mail Cidera > djcider@o2.pl
Instrukcja:
"Prosze o okreslenie ilosci zamawianych plyt i podanie dokladnego adresu. Od razu informuje
ze mixtape kosztuje 15zl + koszt wyslania.
Po otrzymaniu takiego zamowienia od kazdej osoby, plyta zostanie przygotowana
do wyslania, a zamawiajaca osoba otrzyma email zwrotny z danymi konta
na ktore trzeba wplacic sume pieniedzy pokrywajaca zamowienie. Po wplacie
na konto plyta zostanie automatycznie wyslana do osoby zamawiajacej.
p.s. jak zamawia kilka osob ktore sie znaja to zeby oszczedzic na kosztach przesylki
zamowcie pod jeden i ten sam adres!"

Co do samego DeIntegro Sumy, to gdzieś na forum chłopaki mówili, że nawet ok grudnia moze to wyjść. Jak na razie trzyma ich najbardziej sprawa dogrania feat''ów i obróbki całego materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kedzior, ja Ci powiem tyle. Daj sobie spokój z Muzyką Emocjonalną. Pezet w ch*** leci z ta płytą, same remixy i jakieś gówniane kawałki o tym jak mu źle bez dupaki itp. Przynajmniej mi się to nie podoba, zmulone to jakieś strasznie. Smuci gorzej niż Eldo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 19:38, St1m napisał:

kedzior, ja Ci powiem tyle. Daj sobie spokój z Muzyką Emocjonalną. Pezet w ch*** leci
z ta płytą, same remixy i jakieś gówniane kawałki o tym jak mu źle bez dupaki itp. Przynajmniej
mi się to nie podoba, zmulone to jakieś strasznie. Smuci gorzej niż Eldo.

Co do Pezeta..przyznaj że w Płomień 81 był dobry, nawet bardzo czasem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Płomieniu i ''dawnym" Pezecie nic nie pisałem, mówię tylko że Muzyka Emocjonalna jest chu****. Muzyka Klasyczną Poważną, Płomieniem zawsze się jarałem, ale tym nowym gównem ni cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta... Ktos tu niedawno (pojecie wzgledne, w kazdym razie po premierze ''Emocjonalnej'') pisal, ze kazda plyta Pezeta jest calkowicie inna od pozostalych. Samo w sobie eksperymentowanie, zmiana stylu / tematyki moze i nie jest wada, tylko co z tego, skoro kazda gorsza od poprzedniej (i jak widze nie jest to tylko moje zdanie). No moze 1 i 2 plyta sa na rownym poziomie. Ale dalej imho 1=>2 > 3 > 4. Dostal ta inklinacje w prezencie od przodkow... ;| A teraz w klub idziemy i jest sweet.


http://www.youtube.com/watch?v=e_8nx5bdh2Y
http://www.youtube.com/watch?v=CcKUXkm2vkc

Ode mnie tyle. Chcialoby sie powiedziec ''chore, chorsze, Psychopathic Records''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 23:41, lydathegreat napisał:


Razem z Homies, Halls Of Illusion i Chicken Huntin'' oraz We Don''t Die, to moje ulubione klipy ever... Można oglądać bezustannie. Co do 2 klipu z W.I.C.K.E.D. to średnio mi podszedł i wolałbym do Kross Roads Inn albo Bella Morte, ewentualnie Woe Woe.

A tak offtopując lekko, to dla tych którzy uważają Magika za mistarza backmaskingu :D
Oglądać całe :P http://www.youtube.com/watch?v=APKyPYR7jAk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, słyszeliście co odj**** Henson z tym nowym singlem VNMa? Obczajcie bit w tym tracku,a potem odpalcie to: Ol kainry-Démolition ol - Jest na YT. Henson normalnie pod**** bit... Zresztą nie pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 12:22, St1m napisał:

Haha, słyszeliście co odj**** Henson z tym nowym singlem VNMa? Obczajcie bit w tym tracku,a
potem odpalcie to: Ol kainry-Démolition ol - Jest na YT. Henson normalnie pod**** bit...
Zresztą nie pierwszy raz.


Było już w tym topicu. Napisałem z tym do Temate, gościa co robił legala z Hensonem i jemu też się to nie podobało i jak Temate zapytał Hensona o co chodzi to wiecie co odpowiedział? Że to celowo było zrobione, remake bitu bo to mixtape ;| Ciekawe czy VNM wie o tym, niezła beka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 19:38, St1m napisał:

kedzior, ja Ci powiem tyle. Daj sobie spokój z Muzyką Emocjonalną. Pezet w ch*** leci
z ta płytą, same remixy i jakieś gówniane kawałki o tym jak mu źle bez dupaki itp. Przynajmniej
mi się to nie podoba, zmulone to jakieś strasznie.


Oglądałem wywiad z Pezetem, w którym mówił o tej płycie. Mówił tam m.in. że jest ona kierowana do najwierniejszych fanów, ogólnie nie każdemu tego rodzaju płyta może się podobać. Ja słyszałem już parę utworów z tej płyty, i powiem szczerze że nawet do mnie trafiają.

Dnia 10.07.2009 o 19:38, St1m napisał:

Smuci gorzej niż Eldo.


Hehe, jeszcze pamiętam jak kiedyś pisałeś, że płyta ''27'' jest jedną z twoich ulubionych.

A wracając do Pezeta, to szczególnie czekam na wspólną płytę z Małolatem, podobno już we wrześniu. Oby pokazali klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie jest tak że nie lubię Elda. Lubie go w ch**, ale słucham go tylko jak mam chęć na smuty. ;p

A ta płyta Pezeta, to chyba gorsze smuty niż Eldo, z Pezeta się jakieś emo zrobiło. Kur**, gdzie się podziały tracki jak Szósty Zmysł, 5-10-15, no kur**, gdzie?! Tam była zajawka, można się było pobujać do tego, a ta nowa płyta to jakieś gówno, zmulanie, zmulanie i zmulanie. I smuty. ;p

BTW: Sory, że nie klikam na Odpowiedz, ale mam Google Chrome i jest jakaś lipa, że nie mam przycisków typu edytuj, odpowiedz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=bLe87OXTokA

Znajdzcie mi drugiego rapera, ktory laczy taka technike z takimi powaznymi tekstami.

I''ll just take a breath and place my bets but never deal
''Til I face my death with a game of chess like Seventh Seal

A ja sie jaralem poczwornymi PeeRZeta...

Cala plyta ''The Balancing Act'' to miazga, polecam, jaram sie jak w piecu. I lyricsy sa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 01:05, lydathegreat napisał:

Cala plyta ''The Balancing Act'' to miazga, polecam, jaram sie jak w piecu. I lyricsy
sa :-)


Już dawno go tu lansowałem :P Generalnie koleś teksty ma mocarne, ale trzeba być w nastroju żeby płytkę katować, bo ma ona dość specyficzny klimat, to też zbyt często jej nie słucham.
co do podobnie poskładanych tekstów to ostatnio jak słuchałem pierwszej płytki Lewn''a, jeszcze w duecie z ziomkiem jako Lawst to zgniotły mnie ostatnie 4 linijki (1:58-2:07) drugiej zwrotki w tym tracku > http://w676.wrzuta.pl/audio/70tx89IwSpd/ . Typ centranie tymi linijkami zmasakrował mi czache :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 01:05, lydathegreat napisał:

I''ll just take a breath and place my bets but never deal
''Til I face my death with a game of chess like Seventh
Seal


Jestem Pan Wankz, dżentelman z klasą, czy nie?
Dla pań mam, piekielne lato w zimie.

Wankz ma wiele takich wersów, tyle że on w sumie nie ma jakiejś mega treści, chociaż też się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 09:51, MateuszHejter napisał:

Wankz ma wiele takich wersów, tyle że on w sumie nie ma jakiejś mega treści, chociaż też się trafi.

Wlasnie dlatego tak zmiazdzyly mnie te wersy Sadistika (choc oczywiscie nie jest to jednorazowy wybryk, bo wielokrotnymi rzuca czesto, moze nie tak spektakularnymi, ale zawsze... szybciej tez nawinac potrafi - to chyba zdarzylo mu sie tylo raz na calej plycie tylko ale przeciez to nie jest Twista)... Wankeja znam jedynie z WSJIWSR Dinala i w sumie propsuje, bo juz same wielokrotne sa trudne do napisania (czy zarymowania - jak nawijasz 10 sekund na jedna sylabe to sie jezyk moze poplatac ;D), wiec znowu nie bedziemy od kazdego oczekiwac perfekcyjnej tresci. A ze trafil sie taki Sadistik...

Hekt-X
Hmmm no postaram sie ogarnac typow, chociaz nawet wygooglowac jakies info o nich ciezko, co dopiero lyricsy... Ale jeszcze z 2-3 latka poslucham Stanow i lyricsy potrzebne mi nie beda. Ale cos widze, ze nam sie coraz bardziej gusta muzyczne wyrownuja, dalej przepasc, ale juz mniejsza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować