Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszyscy się śmiali, a Bethesda wciąż zarabia na pancerzu dla konia

64 postów w tym temacie

jak można mieć za przeproszeniem jakieś "wąty" do tego że jakis developer wprowadza płatne dodatki.

jak wyżej.
A KTO CI KAŻE KUPOWAĆ ? to raz a dwa w żadne sposób nie ogranicza to oryginału, nie jest to wycięty fragment bez którego całość traci urok.

to podstawy wolnorynkowej gospodarki popytu i podaży, ale chyba komuna jeszcze niektórych pokutuje ?

co do obka to też uważam że to przerost formy nad treścią, ale w sumie przyjemny odstresowywacz i spędziłem przy nim sporo godzin (zwłaszcza z modami które cuda z tej gry wyciskają).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 12:37, Malcollm napisał:

Sztuka nie sztuka zwykłe chamstwo i skok na kasę, lecz skoro to się sprzedaje a wszyscy
mówią nie chcesz nie graj nie kupuj skończy się to tak, że taka bethezda będzie wypuszczać
gołe gry, bez niczego, niemal kilka wątków tylko, później zaś będzie trzeba dokupywać
kolejne brakujące elementy


o czym ty w ogóle mówisz? Jakie chamstwo człowieku?

nie kupujesz ubrań, sprzętu, gadżetów, bo to chamsto i skok na kase...
21 wiek, wolny rynek, podaż popyt, ludzie sprzedają miecze z mmo za ciężke pieniądze a ty wypaliłeś do bethesedy że chce kasy za dodatki

Za to inni developerzy mają graczy własnie głęboko w tyle - pije tutaj do wydania sacreda który w edycji kolekcjonerskiej miał lepsze tekstury - to jest właśnie porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Polsce nikt nie powinien na to narzekać bowiem plugin z końską zbroją (i jeszcze kilka innych też) jest już dołączony do oficjalnego dodatku Knights of the Nine, którego można było kupić za całkiem rozsądne pieniądze i każdy kto rozszerzenie kupił tam już go miał, na dodatek wszystko było spolszczone. Jeśli natomiast ktoś nie kupił Knights of the Nine to oznaczało, że podstawka już mu się na tyle nie spodobała aby kupować coś jeszcze, więc i tu nie ma problemu. Wyjątkiem był Oblivion w wersji Game of Year, który mimo tego iż zawierał Knights of the Nine i Shivering Isles nie miał dołączonych tych pluginów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję czytać ze zrozumieniem, jeśli ktoś chce od Ciebie kasę za to co i tak już jest w grze, a to, że coś kupujesz tylko i wyłącznie to odblokowuje to jest to chamstwo a nie wolny rynek mylą ci się pojęcia kolego - to, że ktoś sprzedaje miecz z gry mmo bo chce na tym zarobić, to jedno, to że znajdzie się na to kupiec to drugie, <w końcu ile na tym zarobi wydawca gry, czy może będzie chciał jakieś procenty ze sprzedaży tego miecza?>
trzecią sprawą jest to, że masz coś w grze co jest a tak naprawdę nie jest jak zaznaczyłem wcześniej, do czego może dojść..
Wydawca wypuści gołą grę a lokacje do niej będziesz musiał dokupywać, niby wszystko jest ale tak naprawdę nie ma - proponuję zsumować to co napisałem ja i co napisałdark master a nie od razu toczyc przysłowiową pianę tak jakby ktoś na odciska ci stanął..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz praktycznie każdy większy devloper decyduje się na wydawanie DLC. I nawet, jeśli są to komiczne dodatki, takie jak słynny "horse armor", to mimo wszystko przynoszą developerowi zysk i jak widać, opłaca się mu takie tworzyć - a nas nikt nie zmusza, żebyśmy je kupowali. Sama idea DLC jest bardzo fajna, gorzej tylko, że chociażby płatność na Playstation Store to tylko karta, a taki Xbox Live - jego oficjalnie nawet nie ma w naszym kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni każą mi kupować, biją mnie, torturują żeby kupić.. te chore reklamy, co one z ludzi robią. Wracając do tematu, czymże byłby dla mnie oblivion, bez pancerzy dla konia. Toż to kwintesencja tej gry, wspaniałość której nie da się ominąć, a z racji że mój wujek z ameryki DLC nie ma, no to muszę kupić w Polsce :/ Niczym FarSeer z warhammer''a ja wiem, powiadam! Ja wiem jak to się skończy! Gołe, nagie gry! (od lat 18!). Niektórzy ludzie powinni wrzucić na luz, bo na magicznych stronach z darmowymi Mod''ami do w/w gry można mieć 200 pancerzy do konia, które wpływają na statystyki owego konia, ba a jak się koń nudzi to i smoka można mieć. Pościągać 20 innych gildii, no ale cóż w erze w której wszystko ma dubbing, czytanie boli. Wiem że nie wszystkim chce się ściągać gigabajty modów, ale jak dla mnie o to właśnie chodzi w grach betesdey. Acha, i dla saviors of RPG''s - nie jestem Fanem D&D, prowadze sesje w zewie cthullhu, i czasem w Warhammerze :/ (Uprzedzam wszystkie znienawidzone posty wobec mojej persony, która odkryła prawdę o reklamach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wychodzisz z założenia "mi myśleć nie kazano" człowieku zastanów się nad tym co piszczesz bo zaczyna to być wtórne, nikt tutaj nie mówi czy ktoś każe ci to kupować czy nie, dyskusja toczy się wokół tego czy takie działanie nie szkodzi graczom jako takim i do czego takie właśnie DLC doprowadzić mogą, ty oczywiście w swej nieskończonej inteligencji nie rozumiesz pojęcia dlaczego tak Bethezda robi, i jeśli to już robi czy to jest fair wobec jej fanów w sytuacji w której to w grze niby jest lecz trzeba to kupić by to tak naprawdę mieć, to ty powinieneś wrzucić na luz, bo najwyraźniej szanowny pan jest na tyle leniwy, że czyta co drugie zdanie i to jeszcze z problemami - czy ktoś tutaj wspominał o gildiach, darmowych dodatkach, modach wypuszczanych przez fanów gry?
Nie- ale najwyraźniej gdy nie ma żadnych argumentów to każdy nawet ten wyrwany z kontekstu jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:14, Malcollm napisał:

Nie- ale najwyraźniej gdy nie ma żadnych argumentów to każdy nawet ten wyrwany z kontekstu
jest dobry


Argument wyrwany z kontekstu, nie szalej tak. Zobacz na swoje posty, pełne powagi, zwiastujące zagładę rynku PC, Oblivion, the beggining and end of PC gaming. Jak dla mnie DLC zawsze było na next-gen konsolach, i niektóre pomysły były bardziej trafne a inne mniej. Nic nie zwiastuje dla mnie wprowadzenie armoru dla konia, z racji że bethesda wypuściła swój zajebardzofajny edytor którym można zrobić wszystko. Jakby im zależało na ogałacaniu gry to i ten edytor byłby płatny. try harder, ale nie bulwersuj się tak kotku, bo to tylko armory dla konia :( Są różne marki, jedne dbają o graczy bardziej, drugie mniej. (EA BF 2142 Northern Strike jak i chociażby Blizzard ze swoimi patchami no-cd dla starcrafta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chryste panie chłopie to nie jest temat w którym opisuję przyszłą zagładę rynku gier na PC tylko to, do czego to może doprowadzić jeśli twórcy zrozumieją, że z tego można też ciągnąć kasę, zresztąto jest norma dla Bethezdy teraz pozostaje tylko czekać na to, aż w polsce będą dostępne DLC do Fallouta 3 wiadomo nie chcesz nie kupuj, ale z tego co było napisane w jednym z DLC jest możliwość zwiększenia poziomu z 20 do 40, i tak wiem dobrze że fani tejże gry już dawno to zrobili, ale na PC-cie na konsoli nie, więc widzisz, z jednej strony dobrze bo to PC i modowanie a z drugiej dojenie kasy na przykład od użytkowników X-Boxów którzy nie mają takich możliwości, więc jest tutaj swoisty brak równowagi czyli traktowanie graczy jako równych i równiejszych, i nie dość, że za tą samą grę X-Boxowiec czy PeSowiec musi zapłacić więcej to jeszcze musi wydawać dodatkową kasę za przyjemności które użytkownik PC ma za darmo....
Ah i tak oczywiście wolny rynek.. no fakt on tłumaczy wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się tak, masz racje że koledzy z konsol mają trochę gorzej pod tym względem , ale nie należy zapominać o ile taniej ich wynosi kupno konsoli, (500-600 zł xbox, nie wiem jak z Ps3). No ale nie staczajmy się z tematu, masz racje że jest to rodzaj dojenia kasy, tak samo jak każda gra. Nie robią bo lubią. A to że dorobią możliwość wejścia na 40 poziom, zbalansowanie rozgrywki na takim poziomie nie było łatwe, i trochę im czasu zajęło , to też chcą za to kasę. Grunt że nie tyle co za pełną wersje gry.. Rozumiem o co ci chodzi, ale mam na ten pogląd własne zdanie, dawno to zauważyli i tego nie zrobią, bo zwiększy to na tyle piractwo, że ich zyski zamiast polecieć do góry, spadną jeszcze niżej(Nie mówie tutaj o sobie, ani w żadnym stopniu nie zachęcam do piractwa, piractwo jest ''be''). Gra musi być w zachęcającej cenie dla odbiory, DLC nie może być za drogie i mają drogę do sukcesu;)
A konie, faktycznie debilnym pomysłem były, ale w tej kwestii naprawdę można mieć lepsze i za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jednak to Bethesda miała racja - są gracze, którzy chętnie kupią pancerz dla konia."
To brzmi jakby ktos inny sugerowal, ze nie bedze sie sprze...
Aaach, chwila, news by zaitsev, to wszystko wyjasnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja jestem bardzo spokojny, sam posiadam Fallouta 3 i chciałbym pograć w te DLC ale widzisz jak to jest nasz kraj nie jest obsługiwany przez Windows for Live więc co możemy zrobić ano się cmoknąć..:P
Zatem się cmokam - CMOK.
Do tego takie procedery DLC-owskie jak na razie promuje tylko Bethezda, zastanawiam się kiedy na taki sposób przeskoczy takie EA i na przykład będzie dla takiej FIFY dodawać drużyny za dopłatą, zresztą wiadomo EA jest łase na wszystko co związane jest z kasą.
Co do cen konsol to fakt tanie są ps3 kosztuje w okolicy 1000-1200 złotych jako, iż jest to zakup jednorazowy to można tyle wydać <sam się zastanawiam teraz usilnie nad kupnem PS3 i była by to moja pierwsza konsola w życiu zawsze to tylko na komputerkach czy to 8 czy to 16 bitowych>
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Bethezda miała możliwość dociągnięcia do 40 poziomu w Falloucie wszystko było zrobione lewelowanie czy też ile punktów doświadczenia trzeba zdobyć by ten level osiagnąć <nazwijmy to drabinką> tylko, że zostało to wycięte, można też zatem przypuszczać, że na przykład taki pierwszy DLC wypuszczony przez B. też mógł być w podstawowej wersji Fallouta 3 tylko, że został wycięty...
Mogło tak być..??
No właśnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym że wszystko było ustawione pod 40 level to nie słyszałem, ale faktycznie wyłączony GfWL to jakaś porażka jest. Według mnie po części masz racje, ale jak dla mnie to EA o wiele bardziej leci na kase niż taka Bethesda. Chociażby wspominając o Conquest''cie... No cóż.. Wkażdym razie, ja się na konsolach przejechałem, jak masz dobrego kompa, to nie widze sensu w kupowaniu konsoli. Ale dobra, nie schodzę już tak z tematu ;) Cóż, trzeba się cieszyć darmowymi MOD''ami i tyle. Lepsze to niż nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 09:56, EmperorKaligula napisał:

>

Wg mnie obek jest slaby ale jak ktos lubi - prosze bardzo, jego wybor,
imo szkoda kasy, ale ja innym w portfele nie zagladam.


porównaj dodatki do burnouta (już pomiń to że są darmowe), nadchodzącym rozszerzeniem GTAIV czy nawet shivering isles - to są dodatki. Horse armor i pozostałe, nie licząc tego jednego, to zwykłe, pojedyncze elementy wycięte z gotowej gry, sprzedawane jako ''dodatkowa zawartość''.
ale ponieważ nie wszyscy rozumieją - Criteron dodał motocykle i nowe cele do osiągnięcia, Rockstar daje całą osobną historię, Bethesda w SI dała cały teren, questy, przedmioty itd. I to jest ok.
Pozostałe DLC do Obliviona? Zbroja dla konia. Jeden domek. Otwarcie drzwi do obserwatorium i dwa questy z nim związane. łał. Faktycznie, te elementy są tak skomplikowane i rozbudowane, że niemożliwym było umieścić je w grze zanim trafiła na sklepowe półki. Już biegnę z wirtualnymi 4,99$ w zębach by je zakupić.
Szczerze wali mnie to czy są idioci skłonni wydawać na to pieniądze. Boli mnie natomiast to, że przez nich to ja dostaję zubożoną grę, bo producent wychodzi z założenia że kilka questów i przedmiotów wywali przed premierą z gotowego produktu, a następnie będzie mi łaskawie pozwalał je zakupić za 5$ sztuka. Teraz jaśniej?

Równie fajną, i własciwie podobną, zagrywką była płytka z patchem podnoszącą jakość grafiki dołączaną do EK najnowszego Scared''a. Pewnie, gra na tym nie traci, mogę zaoszczędzić te kilkanaście złotych i kupić edycję podstawową. Tyle że ta zagrywka dalej pozostaje nie fair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze niż nic? One oferują bardzo wysoką jakość.Nagranie kwestii? W tych porządniejszych na porządku dziennym.
Tylko najgorsze że im więcej modów tym gra mniej stabilna (Ogłuszyć dodaną w pluginie pałką w potwora i już crash).
A do samego pancerza dla konia nic nie mam, niech kupują, ja go będę miał gdy KotN będzie tańszy. A sam Obek podoba mi się bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże,gracze moga mieć uczucia nawet do swoich wirtualnych koni! Chcą by oni byli jak najbardziej bezpieczni podczas jazdy przez niebezpieczne tereny w których występują agresiwni bandyci,potwory itp....dlatego płacą za ten mod ^^,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osz w mordę! Tyle się narzeka na Simsy i ich bzdurne dodatki, a w przypadku TES4 i DLC można stwierdzić, że część osób dostaje orgazmu gdy widzi ciuszki dla konia. Ah... Bethesda wiedziała co trzeba usunąć z finalnej wersji. No cóż widać, że od premiery Obliviona Bethesda zarabia tylko i wyłącznie na dodatkach: KotN, SI, ciuszki dla koni i inne DLC, ostatnio premiera zmodowanego Obliviona - Fallout''a 3. Ciekawe czy ich kolejne gry... eee ..."gry" to za dużo powiedziane. Ciekawe czy kolejne zmodowane wersje Obliviona także będę miały usuwane pierdółki z wersji finalnej produktu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xDDD mnie zabiło zdjęcie :))) gratuluję idealnego wręcz dobrania go do sytuacji :)))

ja osobiście nigdy w zyciu nie kupiłbym za realna kase bajerka dla konia w oblivionie, ale jeżeli są osoby które chcą, to niech kupują :) może gdyby chodziło o inną grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować