Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

nie wiem jak wam ale mi brakuje min claymore, przydały by sie przy takiej ilości budynków do których można wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 21:32, Ringno5 napisał:

(...)

tak, tyle ze od bezpośredniej obrony są inne klasy, zwiadowca z snajpka niewiele zdziała przy walce z bliskiej odległości, niech lepiej siedzi z tylu i ściąga przeciwnika zmniejszając jego liczbę kuponów, to też przyczynia się do wygranej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 21:44, lord0 napisał:

nie wiem jak wam ale mi brakuje min claymore, przydały by sie przy takiej ilości budynków
do których można wejść

Masz C4?
zresztą i tak marzę o tym by zwiwać do środka bo snajper kampi na zewnątrz, tam zobaczyć claymore to inne wejście a tam noob z sajgą... tak jakby nie było z 10 sposobów na eliminacje włażących do budynków, zresztą M-comy byłyby nieźle tym obstawione, tak samo flagi, po prostu brakuje tylko tego, by Recon to miał...

M95 + amunicja magnum, na close jeśli trafisz to praktycznie dead
pistolet, zazwyczaj colt lub rewolwer, 3 strzały dead
nóż, wiadomo
C4 także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 21:32, Ringno5 napisał:

Typowe... Dlaczego wszyscy uważają, że to snajper? To ZWIADOWCA. Jego zadaniem jest wspieranie
ludzi na polu walki, a nie bawienie się w Zajcewa i snajperskie pojedynki. Nic tak nie
wk***ia, jak zwiadowca stojący 50 metrów od ciebie, gdy próbujesz akurat rozbroić M-Coma
i dostajesz serię w plecy, a on w tym czasie bawi się w kotka i myszkę z przeciwnikiem
po drugiej stronie mapy, który W DANYM MOMENCIE NIE JEST BEZPOŚREDNIM ZAGROŻENIEM.
Ale można sobie gadać, gadać, gadać... A ludzie jak statsili, tak będą statsić.

Parafrazując Piłsudskiego: "Wam kury szczać prowadzić, a nie wojnę robić". I nie mówię
tu bezpośrednio do Ciebie, ankle, mówię ogólnie o graczach, którzy mylą Zwiadowcę ze
Snajperem, a co za tym idzie - nie spełniają swojej roli.

Wiem że snajper to tak naprawdę ZWIADOWCA ale przyzwyczaiłem się pisać snajper, tak jest i nic tego nie zmieni. A snajperem to nie tylko siedzę w jednym miejscu i kampię ale idę z C4 lub mortalem no i niszczę pojazdy albo m-comy. A co do strzału w plecy masz rację, też mnie to denerwuje, no ale zarazem sprawia wielką frajdę jeżeli to ja patrzę przez celownik :) A tak wogóle to snajper nie jest klasą (jak to ująłeś) biorącą bierny udział w bitwie (chociaż na pewno nie ja), a wręcz przeciwnie. Jak dla mnie snajper jest jedną z najbardziej wymagających klas, przed strzałem zawsze się skupiam a jeżeli mam trafić kolesia w ruchu to najpierw poznaję jego sposób zachowania się na polu walki i inne rzeczy. Nawet medykiem nie jestem aż tak spięty przed ekranem. Po prostu chodzenie snajperem przynosi jak dla mnie najwięcej adrenaliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będąc na spawnie, zwłaszcza na isle, rozejrzyj się wokół...
wymagająca klasa wymaga wielu ofiar, pytanie u której ze stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 11.03.2010 o 20:33, Ringno5 napisał:

/.../

Latał nisko by mamusi zdjęcia z wakacji wysłać :P Ja miałem wczoraj zlewę przez przeuber sytuację. Mapa - Valparaiso, obrona, leci Black hawk wypchany ludźmi po brzegi(wszystkie miejsca zajęte), ja grałem Reconem na obronie z M24. Leci, leci, "zauważam" go, ale raczej mało kto się nim interesuje, więc zaczynam celować. Koleś leciał dość szybko, więc celownikiem go wyprzedziłem. Padł strzał. Widzę, że trafiłem, helikopter zaczyna spadać, ale ludzie nie wyskakują. A na dole - Zabiłeś wroga. Tak, sfarciale zabiłem pilota. Co najlepsze - jeszcze z headshotem :D
>/.../
Ty, dobry pomysł z tym reloadem. A do tego jeszcze np. tylko 2 pociski. Dobry pilot to i Stingera ominie. I tak BTW. W BF2 dało się wyrzucić flary, pamiętam w becie jak latałem AH-74(czy coś takiego)to którymś tam przyciskiem się dało. I dwie rzeczy - którym to się robiło przyciskiem i czy da się wywalić flary w Black Hawku?

Dnia 11.03.2010 o 20:33, Ringno5 napisał:

/.../

Się nauczył jednego zwrotu i kozaczy :P Swoją drogą, można powiedzieć "Z nubtuby fajnie się zabija, ale niefajnie się od nubtuby ginie". Choć i tak nie jest aż tak irytująca jak w MW2 ze względu na dużo większe mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 20:55, Reffanov napisał:

Niet. Albo reinstalacja, albo grasz z płytą.


Czyli przy ponownej instalacji znowu ma się wybór?

P.S. Sorry że zadaję takie pytania ale nie mam jeszcze pełnej wersji. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 22:25, error721 napisał:

> Niet. Albo reinstalacja, albo grasz z płytą.

Czyli przy ponownej instalacji znowu ma się wybór?

P.S. Sorry że zadaję takie pytania ale nie mam jeszcze pełnej wersji. :(


Na samym jej końcu wybierasz sobie metodę uwierzetylnienia. Albo płytka, albo przez internet. ;) I jest tak co reinstalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 21:47, lord0 napisał:

tak, tyle ze od bezpośredniej obrony są inne klasy, zwiadowca z snajpka niewiele zdziała
przy walce z bliskiej odległości, niech lepiej siedzi z tylu i ściąga przeciwnika zmniejszając
jego liczbę kuponów, to też przyczynia się do wygranej


Widzisz, problem polega na tym, że tickety liczą się albo na mapach typu Conquest (a i wtedy jest to kwestia drugorzędna, bo gdy przeciwnik trzyma wszystkie flagi, to nawet najlepsi zwiadowcy nie pomogą), albo w przypadku atakujących podczas Rusha (o innych trybach się nie wypowiadam, bo nie grałem). Obrońca w rushu może pilnować M-Comów zwiadowcami skolko ugodno i jest to nawet niezła technika. Ale wyjaśnij mi sens sytuacji, gdzie w drużynie atakującej, na 16 osób jest 9 zwiadowców. To nie jest hipotetyczne zagadnienie, to autentyk z dzisiejszej sesji. Port Valdez, Rush, 16vs16, biegnę swoim assaultem podrzucić trochę ammo gostkom na górce (bo przecież to oczywiste, że kilku tam siedzi), a tu nagle szok. Ponad połowa ekipy siedzi na jednej tyciej górce i napiep... ze snajperek. Aż żałowałem, że teamkill był wyłączony, bo miałem ogromną ochotę wejść między nich i rzucić sobie pod nogi granat. Z 16 osób 9 stało bezczynnie i nabijało sobie kille, podczas gdy nas 7 próbowało przebić się przez dwukrotnie liczniejszą obronę.


@Aku230

Zgadzam się, claymore''y byłyby już "leciutkim" przegięciem. I tak coraz częściej spotyka się pułapki z C4 w okolicach flag. Wczoraj widziałem, jak w powietrze wyleciał cały domek z 6 chłopa "na pokładzie". Ruskie (bo akurat to ich flaga była) wrzucili chyba ze 20 (no, może przesadzam) C4 do już solidnie nadszarpniętego domu przy B na White Pass, w ramach przynęty (bo innego powodu nie widzę) do środka wlazł jeden gostek, który bynajmniej się nie krył z tym, że tam jest. Uradowana ekipa wbiegła do środka na "hurra", potem było duże bum i tyle ich widzieli... Gdyby jeszcze tam były claymore''y... O_o


@ Undertaker

Wszystko jest ok.


@ Kirabaxior

Dnia 11.03.2010 o 21:47, lord0 napisał:

Leci, leci, "zauważam" go, ale raczej mało kto się nim interesuje


I tu kolejny pies pogrzebany... Czy naprawdę tak ciężko jest nacisnąć Q celując? Czy zajmuje to tak wiele czasu? Dlaczego ludzie tak rzadko wskazują cele? Naprawdę chciałbym czasem wiedzieć, czy akurat nie zachodzi mnie od tyłu ktoś z kosą. A nawet, jak już im się ten cel wskaże, to i tak gucio z tym robią. Nieszczęsna Atacama jest tu idealnym przykładem. Wróg wjeżdża czołgiem na B, ja się chowam po kątach wraku statku (żeby tylko choć na chwilę przyblokować mu zdobywanie flagi), staram się ostrożnie wyglądać i "zaznaczać" cel, w nadziei, że przyleci dzielny Havoc i rozpiży w drobny mak paskudnego Abramsa... Mija kilkanaście sekund, patrzę na mapę i co widzę? Havoc sobie radośnie krąży nad spawnem USów. Załamać się można. Wybiegłem ze statku i z szablą w dłoni rzuciłem się na czołg.

Niestety, poległem.

Dnia 11.03.2010 o 21:47, lord0 napisał:

Dobry pilot to i Stingera ominie.


A niech omija. Ale przynajmniej na chwilę go to zdejmie mi z pleców, może będę wtedy mógł dobiec do działka AA i...

Dnia 11.03.2010 o 21:47, lord0 napisał:

pamiętam w becie jak latałem AH-74


Może AH-64? To by był Apache. Jest też RAH-66 Comanche. W BF2 nie grałem, więc nie wiem, co tam pomykało po niebie. :(

Dnia 11.03.2010 o 21:47, lord0 napisał:

czy da się wywalić flary w Black Hawku?


Też nie odpowiem. Nie chce mi się wyciągać joy''a, a na klawiaturze i myszy lata się tak sobie, więc nie siadam za stery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na Bfa BC2 kupionego na Ukrainie? Z tego co widze na ukraińskim allegro to nówka w folii kosztuje 6zł (!!!!) z tym, że jest tylko język rosyjski w grze. Zastanawia mnie czy będzie klucz do gry online dołączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe B:BC2 na PS3 i wykorzystałem VIP Code. Niestety przy próbie zalogowania do Store otrzymuję komunikat "PlayStation Store not available" ;/ A powinno być, przecież są dwie mapki day-one... Czy ktoś ma taki problem? Może wiecie, jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 23:44, Citkowsky napisał:

co powiecie na Bfa BC2 kupionego na Ukrainie? Z tego co widze na ukraińskim allegro to
nówka w folii kosztuje 6zł (!!!!) z tym, że jest tylko język rosyjski w grze. Zastanawia
mnie czy będzie klucz do gry online dołączony.


6zł? ale to chyba początek licytacji.
Tak samo mogę powiedzieć że widziałem God of War III z Wielkiej Brytani za 4,41 (+ koszty przesyłki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, UWAGA!

Zanim zaczną się KOLEJNE narzekania na to, że serwery leżą, oto oficjalna informacja:

EA Maintenance, now with extra added hardware

* BY: Bazajaytee
* POSTED: Mar 11, 2010, 02:37PM
* COMMENTS: 182

Tomorrow, 12th March, and Saturday, 13th March at 8:00GMT/9:00 CET:12:00 (midnight) PST, EA will take the servers down, this time we will come up with even more hardware with more capacity to handle all the BFBC2 traffic. Once the maintenance is complete you will experience an improvement to your online experience.


This will be extended maintenance to allow the new hardware to be installed and affect all three platforms (PC, PS3 and Xbox 360).


Since launch a week ago, BFBC2 has already put EA servers through the following stress:

* The 4 different soldier types have gathered a score of more than 34 Billion.
* There''s been more than 400M kills made.
* 1.3M roadkills
* Squads and Teams have assisted each other to 6.2 Billion points.


Now we are adding more capacity to let you smash those numbers multiple times over in the weeks to come.

ŹRÓDŁO: EA Blog - http://blogs.battlefield.ea.com/battlefield_bad_company/archive/2010/03/11/ea-maintenance-now-with-added-hardware.aspx

A teraz krótkie tłumaczonko.

Od ok 9 naszego czasu dziś (tzn. w piątek, 12 marca) oraz jutro (sobota) serwery EA będą wyłączone celem dorzucenia nowego hardware''u. Ma to usprawnić ich działanie.

Parę liczb:
- Wszystkie 4 klasy łącznie zebrały 34 miliardy pkt
- na polu chwały poległo 400 milionów zlepków pixeli.
- na naszych drogach poległo 1.3 mln osób (chodzi o roadkills, czyli np. przejechanie quadem)
- Oddziały i Drużyny zebrały 6.4 miliarda pkt asystami.


Co to wszystko oznacza? Że po weekendzie może sytuacja się unormuje. A na razie nie jęczeć, że się nie da grać, bo to potrwa kilka godzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 12:18, DuduTutu napisał:


Obejrzałem sobie ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=c1BPurRRE_Y&NR=1 i aż zapłakałem... Dlaczego ja nie mogę trafiać na takich ludzi w drużynie? Recon, który nie odgrywa roli drzewka z bronią, tylko naprawdę chodzi po mapie i w czymś pomaga... Ech, marzenia. Takich ludzi powinno się klonować i dodawać do edycji kolekcjonerskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować