Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Zdjatka sa naprawde fajne, i nikt tu tego nie neguje ... ale badz przygotowany na glosy krytyki, zarowno pozytywne jak i negatywne... Nikt tu, za wytkniecie bledow sie nie obraza i nie jezdzi po innych ... jak nie wierzysz przegladnij topic wstecz...
A tak odemnie, to zolwiki sa ekstra ... Tylko nieco zbyt duze objetosciowo ... jak ktos ma wolniejsze lacze to go moze to nieco zdeprymowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny tekst ... :D
Zdjatka wlasnie przegladam, ale niesamowicie masochistyczne laski ... takie koturny ? Makto ... ale misia to przegiecie maksymalne ...
No i domagam sie pizamki !!! Chociaz jednej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 20:08, buras napisał:

Fajny tekst ... :D

Dzięki :)

Dnia 16.12.2005 o 20:08, buras napisał:

Zdjatka wlasnie przegladam, ale niesamowicie masochistyczne laski ... takie koturny ? Makto
... ale misia to przegiecie maksymalne ...

Wiesz...świat i wolność kobiet przyszła tutaj strasznie niedawno, więc są na tym ciekawym etapie ;)

Dnia 16.12.2005 o 20:08, buras napisał:

No i domagam sie pizamki !!! Chociaz jednej :D

Zima się zaczęła, zimno trochę ale złapie w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 20:11, Galdor napisał:

Wiesz...świat i wolność kobiet przyszła tutaj strasznie niedawno, więc są na tym ciekawym etapie
;)


Czyli mamy przez to rozumieć, że tam jest to w 100 % normalne ? :D To może pokaż, albo chociaż opisz co widziałeś bardziej dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trzy nowe, z dzisiaj zdjęcia - za ostatnie, z kilkoma dziewczynami, powinienem medal za odwagę dostać ;)


A co do pytania - nie, nie wszystkie chodzą tak ubrane. Bardzo dużo ubiera się normalnie, ale co to za fun oglądać takie zwykłe zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mniej lub bardziej amatorów fotografików, sam najczęściej i najchętniej robie fotki makro róznych otaczajęcych mnie rzeczy, na pierwszy ogień niech to będzie kwiat-śmierdziel...ciekawe połaczenie slowne niby przeciwstawne a jednak ;-) lepiej się ogląda go na zdjęciu niż stoi obok ;-) mam nadzieje że nie przesadziłem z formatem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 14:10, jacko napisał:

witam wszystkich mniej lub bardziej amatorów fotografików, sam najczęściej i najchętniej robie
fotki makro róznych otaczajęcych mnie rzeczy, na pierwszy ogień niech to będzie kwiat-śmierdziel...ciekawe
połaczenie slowne niby przeciwstawne a jednak ;-) lepiej się ogląda go na zdjęciu niż stoi
obok ;-) mam nadzieje że nie przesadziłem z formatem..



Trochę mniejsze mogło by być bo mi się strasznie długo ładowało ;) fajna fotka, ciekawa roślina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 20:43, Black Knight napisał:

Trochę mniejsze mogło by być bo mi się strasznie długo ładowało ;) fajna fotka, ciekawa roślina
;)


tak właśnie myślałem...następnym razem postaram się zredukować jakość ...a roślina ciekawa i...jak zakwitła w czerwcu tak kwitła do listopada non stop...hmmm woda z akwarium działa widać lepiej niż sztuczne nawozy ;-) inne maja to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 zdjęcia mojego autorstwa:

1 - Jeżyk który wpadł na mój balkon i potrzebował pomocy w wydostaniu się z niego
2 - Gołąb siedzący na drzewie po deszczu
3 - Zdjęcie gwiazdy zrobione ze statywu w październikowy wieczór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 20:42, Black Knight napisał:

1 - Jeżyk który wpadł na mój balkon i potrzebował pomocy w wydostaniu się z niego
2 - Gołąb siedzący na drzewie po deszczu
3 - Zdjęcie gwiazdy zrobione ze statywu w październikowy wieczór ;)


Noo fajnie zdjęcia, ale na tym pierwszym to wygląda jakbyś z całych sił ściskał tego biednego ptaszka ^_^
A co do tego księżyca to ja w listopadzie chyba robiłem ze statywu i ładniej wyszło, zobacz pare stron wcześniej.

Dnia 20.12.2005 o 20:42, Black Knight napisał:

jacko

Noo bardzo ciekawa roślina i ładnie ujęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2005 o 23:37, Vaxinar napisał:

Noo fajnie zdjęcia, ale na tym pierwszym to wygląda jakbyś z całych sił ściskał tego biednego
ptaszka ^_^
A co do tego księżyca to ja w listopadzie chyba robiłem ze statywu i ładniej wyszło, zobacz
pare stron wcześniej.



Czytaj uważnie :P napisałem że to jest GWIAZDA a nie KSIĘŻYC subtelna różnica :P
Jeżyk nie był mocno ściśnięty moge zapewnić i dodatkowo to nie ja go trzymałem (bo niby jak aparat w zębach miałem trzymać?:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 13:54, Black Knight napisał:

Czytaj uważnie :P napisałem że to jest GWIAZDA a nie KSIĘŻYC subtelna różnica :P
Jeżyk nie był mocno ściśnięty moge zapewnić i dodatkowo to nie ja go trzymałem (bo niby jak
aparat w zębach miałem trzymać?:P)


No tak w sumie masz rację, ale wygląda to masakrycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moje pierwsze zdjecia zrobione nowymn aparatem (moja pierwsza cyfrówka, mam ją od wtorku; Minolta Z5)
Zdjęcia pomniejszyłem do rozdzielczości 800X600
Czekam na opinie na ich temat.

Mam też pytania.
Co to dokładnie są szumy na zdjęciach i jak się ich pozbywać (w aparacie mam włączoną funkcję automatycznego usuwania szumów przy czasach naświetlania większych niż 0,5s). Nie wiem czy wyłączyć tą funkcję z aparatu, czy może to na kompie programem jakimś robić.
Pozatym czy zdjęcia czarno białe (i sepia) robić przy pomocy aparatu czy przerabiać je na komputerze?
I na koniec co dokładnie daje mi zmiana przesłon, bo póki co niewiele zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kruk troche za ciemny.
Kwiatek troche nic nie przedstawia, bo liście nie są ciekawe :O
Balkon całkiem fajny. Szkoda tylko, że te linie wysokiego napięcia psują kilmat.
A róże faktycznie mogłeś troche inaczej skadrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to moje pierwsze zdjęcia.
Tą różę to rzeczywiście mogłem inaczej skadrować, ale nie chciało mi się jej z szafy ściągać (no i to raczje miało być sprawdzenie jak działa zapis zdjeć czarnobiałych, a że przy okazji wyszło znośnie więc się pochwaliłem)

Kruka robiłem z balkonu i nie bardzo wiem jakbym mógł to zdjęcie zrobić jaśniej (ewentualnie dłużej naświetlać, ale chciałme szybko zrobić zdjęcie a zanim bym statyw rozłożył to mógłby już odlecieć; jeden odleciał, a chciałem dwa mieć na jednym zdjęciu). A kwiatek jaki jest każdy widzi (coś tu też testowałem z ustawień manualnych, a że mi sie spodobał wynik to pokazałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 14:21, Chaszu napisał:

Tęcza i widok z mego balkonu


No no nie powiem tutaj bardzo ładnie wyszło Ci to zdjęcie. ;) Tylko czy wyszedłeś na balkon robiąc je czy zza szyby ?

Dnia 24.12.2005 o 14:21, Chaszu napisał:

Feniks

Jak na mój gust i zdanie to wszystkie są wypasione, ale nie podoba mi się drugie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wyszedłeś na balkon

Dnia 25.12.2005 o 17:27, Vaxinar napisał:

robiąc je czy zza szyby ?


Z balkonu bez szyby - ale nie ustawiałem specjalnie aparatu - wszystko na "automat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować