Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2007 o 19:59, Arclight napisał:

I za to kocham kolej w zimie...

Fajny efekt :)
Szkoda, że pogoda nie dopisała, przy czystym niebie i słońcu, te tumany śniegu musiałyby obłędnie migotać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 20:07, Arclight napisał:

To są fotki z 11, wypogodziło się ok. 14, więc... Ale i tak jest nieźle. Takich tumanów na
co dzień zimowy pociąg nie podnosi.

Byłem dzisiaj w lesie i widziałem śnieg spadający z koron drzew podświetlony przez słońce (nisko nad horyzontem), wyglądało to obłędnie, ale nie dało się jakoś specjalnie sfotografować. Mam kilka fotek, ale to za drobne było, żeby dało się to pokazać należycie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 20:14, Super gość napisał:

Witam , w tym temacie..
Na moim gramsajcie jest zdjęcie statków . Oceńcie go !!:)

Jak sobie życzysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 20:38, Monastor napisał:

Jak sobie życzysz ;)


TO było dopiero fachowe oko.
Twoje zdjecia są TEŻ fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 20:43, Arclight napisał:

Ocenione.

DZięki , mówię jak bym dzisija miał robić to zdjęcie to by wsyzło inne- proste, nie bylo silniku ale robilem je 3 lata taemu - miałem 11 lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 20:41, Super gość napisał:

Twoje zdjecia są TEŻ fajne :)

Dzięki ;)
Te na blogu nie są akurat specjalnie dobre... zajrzyj lepiej do mojej galerii na deviantarcie. Mam tam sporo lepszych. Warto przejrzeć całą galerię, bo szczególnie dobre fotki są raczej rozrzucone, a lista najpopularniejszych wcale nie oddaje moim zdaniem listy najlepszych :)
tutaj masz link ;)
http://monastor.deviantart.com

... a jak chcesz zobaczyć naprawdę świetne fotki to zobacz tam sobie listę moich ulubionych :)
Niektórzy ludzie naprawdę wymiatają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki = fajne tapety Może przywłaszcze sobie jako moje własne ? żartuje
Twoje zdjęcia robią się coraz ślawniejsze - trafią na mój pulpit ( jeszcze sobie wybiorę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 20:50, Super gość napisał:

Fajne fotki = fajne tapety Może przywłaszcze sobie jako moje własne ? żartuje

W Twoim interesie leży to, żebyś tego nie robił ;)
Możesz sobie narobić kłopotów kradzieżą czyichkolwiek zdjęć. Ufam, że nie postępujesz w ten sposób

Dnia 27.01.2007 o 20:50, Super gość napisał:

Twoje zdjęcia robią się coraz ślawniejsze - trafią na mój pulpit ( jeszcze sobie wybiorę )

Bardzo mi miło, że Ci się podobają, nie mam nic przeciwko korzystaniu z nich jako z tapetek (za to jestem przeciwny publikacji gdziekolwiek bez mojego pozwolenia, a także ich drukowaniu, zwłaszcza w celach komercyjnych). Jakby ktoś o nie pytał to odsyłaj do mnie :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleś rozrzut dał 0_o

W zasadzie teraz dla mnie "numero uno" jest Fuji 9500, robi rewelacyjne fotki. W internecie dostaje on różne oceny, ale ja nie mam zastrzeżeń, a bawiłem się nim tydzień.

Określ jednak bliżej próg cenowy, to coś da się doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:15, Narrenturm napisał:

Jaki obecnie jest dobry cyfrowy aparat w cenie od 500 do 2000 zł ?


owszem jest sony H5 za okolo 1600 gdzies, swietny aparat, pan profesor google powinien powiedziec Ci wiele na jego temat, wiele pozytywow rzecz jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:31, Arclight napisał:

Określ jednak bliżej próg cenowy, to coś da się doradzić.


Coś do robienia zdjęć zarówno w domu jak i w plenerze, w miarę zwarta budowa, mógł by mieć też dobry zoom..
i chyba tyle, jak coś przyjdzie mi do głowy, to napisze, dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 23:27, Narrenturm napisał:

> Określ jednak bliżej próg cenowy, to coś da się doradzić.
>

Coś do robienia zdjęć zarówno w domu jak i w plenerze, w miarę zwarta budowa, mógł by mieć
też dobry zoom..
i chyba tyle, jak coś przyjdzie mi do głowy, to napisze, dzięki za informacje

Powiedz jeszcze czy chcesz jakiegoś kompakta z super zoomem czy lustrzankę cyfrową?
Canon S3 IS z pierwszej opcji jest chyba dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no swoje wysłuzone s7000 bym na s9500 zamienił;
nie mówie o lustrzankach, bo najlepiej i jedno i drugie bym chciał.
pierwsze bo praktyczne i wielozadaniowe (makro wymiata zanim kupisz dedykowany obiektyw za grubą kasę) a drugie ... bo po dokupieniu sprzętu jest bardziej... perfekcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Lumixa DMC-FZ5, ale to już stara maszynka. 5 megapikseli (chociaż to dobrze w kompakcie, bo jak się upakuje mnóstwo tego na maciupeńkiej matrycy to wychodzi taki szum, że głowa boli ;) ).
Zamierzam sprawić sobie lustro :)
Przeboleję na razie z tym aparatem i będę korzystał z niego... a potem... może Canon EOS 350D
Niepokoi mnie tylko ilość obiektywów, jakie będę musiał kupić żeby uzyskać uniwersalność tego kompaktu :(
Porządny obiektyw makro + zwykły szerokokątny + teleobiektyw (około 300 mm, czyli gdzieś 480 dla takiego canona).
To by były straszne koszta... jakkolwiek... myślę, że warto na razie kupić korpus i podstawowy obiektyw i latać z tym starym aparacikiem jako dodatkowym. Z czasem obiektywów pewnie przybędzie :)

BTW
Dodałem jeszcze jedną fotkę na dA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no - ja znam kilku fotografów i zwykle (nawet jak maja komplet szkieł) to chodzą z tym swoim nikonem D70s + np fuji F11, tylko po to, żeby czasem szybko cos cyknąć!

zresztą tu pojawia się nowy problem, czasem jak twój aparat wygląda "profesjonalnie" ludzie sie potrafia obruszyć, że im fotki strzelasz, a jak masz mały kompakcik (a mozliwości mimo co spore) taki aby sie w oczy nie rzucał... to czasem można więcej :)

ja dzis się lenię totalnie... i żadnuch fotek robic nie będę - pozatym światło do d*** jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować