Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2007 o 12:20, Martimat napisał:

ja dzis się lenię totalnie... i żadnuch fotek robic nie będę - pozatym światło do d*** jest

Co racja to racja :/
Chlupa straszna, kilka stopni powyżej zera i cały śnieg diabli biorą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 12:50, Arclight napisał:

Poprawione fotki. Podpisane, bo szły na galerię fotografii kolejowej.

Co to za galeria?
Internetowa, czy normalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja daje moje baaardzo amatorskie fotki (proszę się nie śmiać):
Mgła - robione w nocy, podczas bardzo gęstej mgły, dłuższe naświetlanie czy jak to się tam nazywa;
Noc - także w nocy, ulicą jechał samochód i pozostał ślad, ten sam tryb co wyżej;

20070128134112

20070128134149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 13:44, Bartkula napisał:

Ja daje moje baaardzo amatorskie fotki (proszę się nie śmiać):


Wiesz, co? Wręcz przeciwnie. Ta mgła mi się podoba. Fajnie widac te drzewo na tle jasnego światła. Trochę za żółto, ale wyobrażam sobie wrażenie jakby fotka była ciemna. Może czrno-biała? Fajnie by wyszło.
Jakim aparatem robiłeś te fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 15:58, HumanGhost napisał:

Wiesz, co? Wręcz przeciwnie. Ta mgła mi się podoba. Fajnie widac te drzewo na tle jasnego światła.
Trochę za żółto, ale wyobrażam sobie wrażenie jakby fotka była ciemna. Może czrno-biała? Fajnie
by wyszło.
Jakim aparatem robiłeś te fotki?

Panasonic Lumix DMC LS2, kupiłem w 2006 roku, jak była promocja w Media Markt za 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 16:48, Narrenturm napisał:

Doradzicie coś czy mam rzucić monetą?


Monastor Ci wyżej doradził.
A ja mogę polecić zastanowienie sie nad Panasonic FZ7. Ewentualnie Sony H5 jak masz fundusze do 2k. Przejrzyj skapiec.pl - pełno opinii użytkowników aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 17:23, HumanGhost napisał:

Monastor Ci wyżej doradził.

Właśnie nie za bardzo doradził, tylko rozpłynął się nad własnymi planami :)
Jeszcze setki razy będę zmieniał zdanie na temat modelu, ba... nawet na temat typu aparatu :)
W lustrzankach cieszy niski poziom szumów i większa dowolność czasów, a w kompaktach z kolei uniwersalność. Teraz chodzę po lesie i na przemian robię zdjęcia w trybie makro na przemian z fotkami ptaków. Z lustrem mógłbym sobie siedzieć i bawić się w majsterkowicza. Więcej czasu spędziłbym na kręceniu obiektywami niż na robieniu zdjęć. To mnie najbardziej boli :/

Mam Panasonic Lumix DMC-FZ5 i jest całkiem w porządku. Myślę, że któryś z nowszych modeli powinien być OK.
DMC-FZ7, a może FZ-20, FZ-30 lub FZ-50... całkiem dobre się wydają

Ten fuji 9500 też wygląda nieźle, przynajmniej po parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2007 o 17:23, HumanGhost napisał:

A ja mogę polecić zastanowienie sie nad Panasonic FZ7. Ewentualnie Sony H5 jak masz fundusze
do 2k. Przejrzyj skapiec.pl - pełno opinii użytkowników aparatów.


w media markt jest Canon A640 za niecałe 900 zł, natomiast H5 mogę kupić u siebie za ok 1450, co do Lumix''a to nie miałem tego w rękach i nie wiem jak się prezentuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ten Canon będzie miał zoom 6x, Sony ma 10 albo 12x.

Osobiście sprawdziłbym na jakiejś stronce jakie robią zdjęcia i porównał. Nawet podawałem kiedyś adres, oba powinny być w bazie danych.
Na korzyść Canona przemawia fakt, że jest to Canon, firma od lat robiąca aparaty analogowe i cyfrowe. Sony dopiero z cyfrówkami ruszyło, ale na początku wychodziły im średnie modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 18:40, Narrenturm napisał:

w media markt jest Canon A640 za niecałe 900 zł, natomiast H5 mogę kupić u siebie za ok 1450,
co do Lumix''a to nie miałem tego w rękach i nie wiem jak się prezentuje :/

Prezentuje się całkiem przyzwoicie. Możesz do niego dokręcać filtry o średnicy 55 mm, jest nawet ładny i robi dobre zdjęcia.

W prawdzie "siódemkę" miałem tylko chwilkę w rękach, ale jest niemal taka sama jak piątka.
Zdjęcia z piątki masz w mojej galerii na deviancie ;)
http://monastor.deviantart.com/

Jak masz więcej kasy to możesz się szarpnąć na DMC-FZ20/30/50
Mają one nieco większe możliwości. Między innymi ręczną regulację ostrości i zoomu, a także "gorącą stopkę" na lampę błyskową (jeśli wbudowana okaże się za słaba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie - ajego "upgrade" 9600 - to już wogóle perełka; polepszyli światła, zmiejszyli (jeszcze!) poziom szumów i szybkość autofocusa.

tylko cena :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 18:02, Pingus napisał:

Dzisiaj moja kuzynka kupiła Canona EOS400D i dostala za 1 zł korpus Canon EOS300V :)


no to będzie jazda - zawsze można pobawic się w ciemnię i czarno-białe fotki samemu wywołać (do kolorów nie ma chemi dostępnej :) - ehhh - takiego 300V to chyba gdzies tez miałem... niech go trzyma - jedyne lustrzanki analogowe jakie jeszcze produkują na świecie to seria bodajrze F8xx Nikona. A więc - zabytki nie traca na wartości :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do walki Lumixów DMC-FZ z Fuji Finepix 9600... trudno powiedzieć co lepsze. To zależy od tego, co chce się fotografować.

Nawet w tych samych dziedzinach fotografii są dylematy... Na przykład ptaki... z jednej strony 430 mm ogniskowej i szumy, a z drugiej 300 mm i mniejsze szumy... Trudna decyzja czeka tego, kto chce wybierać :)
Przy fotografii skrzydlatych poczwarek często przydają się wysokie czułości i bardzo krótkie czasy.
Na szczęście często wystarcza maksymalnie otwarta przesłona i normalna czułość, przynajmniej w pogodne dni.

Na pewno lumixów nie polecam do robienia zdjęć nocą. Na pewno nie na ISO powyżej 200, a przy czasie rzędu 8 sekund to i 100 bywa paskudne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 01:25, Monastor napisał:

trudno powiedzieć co lepsze. To zależy od
tego, co chce się fotografować.

Lubie fotografować przyrodę, robić widoki, krajobrazy, ludzi - lubię pstrykać ale ostatnio mam
na to niestety mało czasu, mam Canona 3000 ze standardowym obiektywem ale ze względów
czysto finansowych wolał bym cyfrówkę, może to brzmi dziwnie ale prawdziwe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować