Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Zależy co rozumiesz przez super długie. Jeśli Twój aparat daje możliwość naświetlania przez około 30-40minut to taki efekt jest możliwy. Zależy to też od pory roku i innych czynników mających wpływ na ''wędrówkę'' księżyca po niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 16:54, wybrany4567 napisał:

No ale smieszne,jakby mialo sie rozmyc to i rozmyly by sie tez galezie po prawej stronie.
Nie zauwazyles?


Nie koniecznie , jasnosc ksiezyca byla na tyle duza w stosunku do galezi ze maly ruch aparatem pod koniec naswilania sprawil ze galezie nie zdazyly sie rozmyc , na prostej zasadzie stosunku czasu naswietlania bez poruszenia ktore trwalo dlugo i matryca zarejestrowala wszystko a wlasnie tego poruszenia na tyle krotkiego w ktorym byla w stanie zarejestorwac tylko jasne obiekty.

Czuje ze mi wyszlo maslo maslane ... ale coz ... nie mam dzis weny do jasnych teorii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 17:01, kurczak-AFC napisał:

Zależy co rozumiesz przez super długie. Jeśli Twój aparat daje możliwość naświetlania
przez około 30-40minut to taki efekt jest możliwy. Zależy to też od pory roku i innych
czynników mających wpływ na ''wędrówkę'' księżyca po niebie.

maksymalny czas naswitlania to chyba ze 2-3 minuty. mam Sony w130. wiec o 30-40 minut nie ma mowy, pisalem, ze listopad
zreszto mi to wyglada na meteoryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ty. Meteoryt wygląda inaczej, warkocz nie jest taki regularny, to ewidentnie efekt naswietlenia lub czegoś w tym stylu. Meteoryt to na pewno nie jest :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 17:11, Langier napisał:

Musiał się odbijać od gwiazd. Coś jest w poście libero 85.

ok, wina naswietlania, rozumiem, a myslalem ze to cos naprawde ,,Cos"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 00:49, libero85 napisał:

Zdjecie z cyklu "Aparat dziala", wywolane na szybko, poskanowane cyfrowka, szare , bure,
nieciekawe , ale to wszystko niewazne :D wazne ze KWADRATOWE :D

W nadchodzacym tygodniu postaram sie cos zmajstrowac na swoim poziomie , wiec rewelacji
nie ma co oczekiwac... ale przynajmniej sie nikt nie dowali ze nic nie robie ;p

czyli Yashica dotarła do ciebie jak mniemam;) zastanawiam się ja tym "czymś" się robi zdjęcia:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze... karty Memory Stick Pro Duo są dwa razy droższe... dlatego chciałbym zakupić micro SD i wsadzić ją w ten oto adapter widoczny na zdjęciu:

czy taki adapter wejdzie w wejście do MSP Duo?

20090202110753

20090202110804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 01:40, czaja24 napisał:

czyli Yashica dotarła do ciebie jak mniemam;) zastanawiam się ja tym "czymś" się robi
zdjęcia:|


Tak , wyglada jak nowa a ma z 30 lat :) zrobilem rolke by sprawdzic swiatlomierz, nie jest to jakies cud techniki ale mierzy poprawnie.

Foci sie calkiem przyjemnie, pomijajac drobny szczegol jak ten ze na matowce obraz jest odbity prawo-lewo i trzeba obracac aprat w przeciwna strone niz podpowida rozum. Kwestia przyzwyczajenia. A tak to mamy 3 pokretla , ostrosc , przysona , czas , 2 ostatnie zgrywamy ze soba w okienku swiatlomierza i jazda, tylko sie rozpedzac nie mozna bo film sie po 12tu pstrykach konczy.

Takie aparaty maja klika zalet , caly czas widzimy fotografowany obiekt , nie klapia lustrem , centralan migawka wiec synchro na kazdym z czasow , waza tylko kilogram , ale maja tez wady , jak niewymiennosc optyki , czy niewymiennosc kaset z filmem. Hasselblad to to nie jest , ale ma wiele uroku i cene tez ma milsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2009 o 18:55, igorn55 napisał:

1) Co wiecie/sądzicie o Sony Alpha 350 ?


Ze lepiej A300 - 10 mpix zamiast 14 - mniej szumi, mniej miejsca foty zajmuja, a kosztuje mniej. Reszta w nich taka sama. A sam aparat niezly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 19:59, libero85 napisał:

PS Smuggler a co sie z Twoim kontem stalo ?


A nic, ale jak pisze z domu to nie pamietam hasla, wiec zalozylem takie drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pare fotek...

Ta taka dziwna (czwarta) to PSowana przerobka sciany w toalecie publicznej :P W tych dwoch niebieskawych koliorystyka to efekt zabawy balansem bieli.

20090205083903

20090205083924

20090205083933

20090205083946

20090205084034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 08:40, smuggler napisał:

Pare fotek...

Ta taka dziwna (czwarta) to PSowana przerobka sciany w toalecie publicznej :P W tych
dwoch niebieskawych koliorystyka to efekt zabawy balansem bieli.


Najładniejsze są dla mnie te kaczki (to odbicie w wodzie!). Chcociaż ta jesień też niczego sobie :)
Jakim aparatem robiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ladny obraz. Pedzlem jakiej marki malowales? :)
Dobry wiersz. Dlugopisem jakiej marki pisales? :)

Alfa 700.

Ale to JA robilem fotke, aparat ja tylko utrwalal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 08:35, smuggler napisał:


A nic, ale jak pisze z domu to nie pamietam hasla, wiec zalozylem takie drugie :)


A myslalem ze Ci bana dali ;p

Zakrecony jestes bo to z centralnego to juz wrzucales ;p widze ze kadrowanie w kwadrat tez Ci sie udziela :)

W 3 tej krzywej linni bym sie pozbyl i bylo by bardzo fajne.


>Ale to JA robilem fotke, aparat ja tylko utrwalal...

Blablabla ;p jak aparat dobry to robilem Ja :D jak aparat zly to przecie wina aparatu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 14:16, libero85 napisał:

Zakrecony jestes bo to z centralnego to juz wrzucales ;p


>>>Fakt. Skleroza. :)

widze ze kadrowanie w kwadrat

Dnia 05.02.2009 o 14:16, libero85 napisał:

tez Ci sie udziela :)


Nie mam nic przeciwko. Moge i w romb, jak bedzie ladnie wygladac. :)

Dnia 05.02.2009 o 14:16, libero85 napisał:

W 3 tej krzywej linni bym sie pozbyl i bylo by bardzo fajne.


>>>Ale wtedy jakos sie to plaskie robi - juz probowalem. :)

Dnia 05.02.2009 o 14:16, libero85 napisał:


>Ale to JA robilem fotke, aparat ja tylko utrwalal...

Blablabla ;p jak aparat dobry to robilem Ja :D jak aparat zly to przecie wina aparatu
;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować