Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2009 o 19:57, HumanGhost napisał:

Mam Lumixa LZ8 i jestem całkowicie zadowolony. Robie nim fotki już prawie dwa lata. Jeśli
już miałbym się przesiąść na coś innego to już tylko na lustrzankę.
Jak chcesz zobaczyć fotki to poszukaj w tym wątku, trochę ich zamieściłem przez ten czas.

Co do róznic to cięzk porównywac te dwa aparaty. Lumix to superzoom a Canon to standardowy
kompakt. Poszperaj na tej stronce: http://www.dpreview.com/ i poszukaj przykładowych
fotek, opinii użytkowników.

Jak wpadnie smuggler to pewnie poleci Ci Canona. Dla przeciwwagi ja polecam tego Lumixa.
:-)

Tak jak myślałem smuggler to smuggler :P
Też byłem za Lumixem Lz8 ponieważ słyszałem, że optyka w nich stoi na wysokim poziomie, no i w tym modelu jest dość duży kąt widzenia obiektywu. Tylko po prostu czekałem na opinie kogoś bardziej zaawansowanego po prostu chce dobrego kompakta z pełnym manualem a nie taniej zabawki co zapamiętuje obrazki a nie robi zdjęć. Jak będę już bardziej siedział w fotografii to wtedy być może zaopatrzę się w lustro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze na temat wad Lumixa. Główna wada to szum. Przy ISO większym niź 200 praktycznie nie warto robić zdjęć, bo wychodzą strasznie zaszumione. Ale nie zdarza sie często konieczność stosowania wysokiego ISO. 95% fotek to ISO 100.
Druga wada jaką zauważyłem to gorsza jakość fotek przy słabych warunkach oświetleniowych. Mało światla = brak stabilizacji = dłuższy czas naświetlania = poruszone fotki. Ale to chyba zawsze tak jest, nie tylko tu. Z tym, że po pewnym czasie można to zminimalizować przez manualne ustawienia, jak sie nabierze wprawy. Mnie to już nie przeszkadza, tak sobie dobiorem ustawienia żeby fotka wyszła jak najlepiej.
Trzecia wada to gorsza jakość fotek robionych w małych pomieszczeniach. Jeśli nie używasz lampy błyskowej (która nota bene jest według mnie świetna jak na taki aparat) to fotki nie powalają.

I to na tyle subiektywnie widzianych przeze mnie wad Lumixa FZ8.

EDIT: Cholera, pomyliły mi się aparaty! Pisałem o FZ8 zamiast o LZ8. Aaaarrgghhhh kurcze blade, przepraszam. Nie chciałem wprowadzać w błąd, sorki. Ślepota mnie ogarnia na starość chyba. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Fotki robione z okna/z balkonu. W zimę robię praktycznie tylko ptaki, bo nic ciekawszego nie ma. A ptaków zatrzęsienie zawsze. Wróble i sikorki się zlatują do karmików na żarcie, krogulce się zlatują na żarcie z wróbli i sikorek a wrony żrą wszystko co ukradną pozostałym. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 21:50, HumanGhost napisał:

EDIT: Cholera, pomyliły mi się aparaty! Pisałem o FZ8 zamiast o LZ8. Aaaarrgghhhh kurcze
blade, przepraszam. Nie chciałem wprowadzać w błąd, sorki. Ślepota mnie ogarnia na starość
chyba. ;]

Tak czy siak opinia przydatna i bardzo mi pomogłeś :) Wady które wymieniłeś to właśnie główne wady Lumixów to właśnie duże szumy na matrycy itp. Jednak i tak wybiorę LZ8 to już taki bardziej zaawansowany kompakt jeszcze nie megazoom ani zwykły kompakt tylko coś więcej. Miałem też na oku dość taniego megazooma Kodaka Z8612 (500zł), ale z tego co wiem to Kodak to stary producent aparatów co dość słabo sobie radzi z fotografią cyfrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

?eby nie by3o ?e nic nie robię, cały czas temat śledzę, pierwsze zdjęcie... bo tu ostatnio dużo o ptaszkach mówicie:P no i dwa portrety

20090222173756

20090222173818

20090222173840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie jestem bardzo bardzo ale to bardzo początkujący jeśli chodzi o temat lustrzanek cyfrowych, nie mniej staram się coś robić, żeby nauczyć się korzystać z tego co posiadam. Tak się złożyło, że w spadku dostałem Sony Alpha A100. Aparat nie nowy, ale póki co, jak na moje umiejętności, sprawuje się wyśmienicie... Jak zwykle narobię dużo zdjęć z czego warte uwagi jest raptem jedno. Jakby ktoś był zainteresowany to tu wrzucam swoje zdjęcia...
http://www.flickr.com/photos/losiek_bp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 21:01, Carl92 napisał:

Mam pytanie z jednej beczki waham się pomiędzy dwoma aparatami międyz Canonem A590 a
Panasonic lumix LZ8.
Czytając opinie na necie wynika z obydwóch to samo parametry te same ale na stronę lumixa
idzie większy zoom bo aż 5x. Który lepszy??



Canon. Odpusc lumixy strasznei szumia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 08:20, smuggler napisał:

Canon. Odpusc lumixy strasznei szumia.

Tak jak myślałem :P, tylko, że Canon ma mniej funkcji a Lumix jest bardziej rozbudowany :]
A szumy czy nie szumy każdy kompakt w tym przedziale cenowym podobne zdjęcia robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:39, Bumber napisał:

Totalny brak czasu po3ączony z apatią dają mizerne skutki. Poni?ej jeden z nich.

ja to cały czas widzę twoje zdjęcia z większą GO ... nie za dużo, odrobinę. Jak masz dobre światło to pięknie barwy wydobywasz...

A o moich to już nikt się nie wypowiada, możliwości są dwie są tak dobre że nie wiadomo co mówić... są tak kiepskie że szkoda gadać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:44, czaja24 napisał:


A o moich to już nikt się nie wypowiada, możliwości są dwie są tak dobre że nie wiadomo
co mówić... są tak kiepskie że szkoda gadać:P


I sie doigrales ;p

Na wszystkich 3 nie podoba mi sie tlo.... odrywa wzrok , przeszkadza, tworzy jakis bajzel .... Co do 3 to dobra twarz do B&W z ostrym swiatlem ktore wydobylo by kazda "ryse". U ciebie wypal nad glowa niestety psuje za duzo , a wystarczylo zamienic sie na miejsca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 21:03, libero85 napisał:

>
> A o moich to już nikt się nie wypowiada, możliwości są dwie są tak dobre że nie
wiadomo
> co mówić... są tak kiepskie że szkoda gadać:P

I sie doigrales ;p

Na wszystkich 3 nie podoba mi sie tlo.... odrywa wzrok , przeszkadza, tworzy jakis bajzel
.... Co do 3 to dobra twarz do B&W z ostrym swiatlem ktore wydobylo by kazda "ryse".
U ciebie wypal nad glowa niestety psuje za duzo , a wystarczylo zamienic sie na miejsca
:D


wiesz ja mam słabość do starszych ludzi, a bardziej naturalnych i wesołych jak na wsiach nie ma, więc jeżdżąc czasem po podlasiu robię sobie taki cykl, tła są jego integralną częścią, na 3 zdjęciu niestety za mną biała ściana, wolałem przepał.

Pierwsze - z balkonu przez szybę i chyba z -20 C było ...

Drugie to moja małżonka a taki tam pstryk;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:39, Bumber napisał:

Totalny brak czasu połączony z apatią dają mizerne skutki. Poniżej jeden z nich.

Pisze się ''Copyright'' ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 15:29, Carl92 napisał:

> Canon. Odpusc lumixy strasznei szumia.
Tak jak myślałem :P, tylko, że Canon ma mniej funkcji a Lumix jest bardziej rozbudowany
:]
A szumy czy nie szumy każdy kompakt w tym przedziale cenowym podobne zdjęcia robi.


Zebys sie nie zdzwil. W Panasie Fz20 uzyteczne ISO konczylo sie na 100. A i tam szum byl widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 17:39, czaja24 napisał:

?eby nie by3o ?e nic nie robię, cały czas temat śledzę, pierwsze zdjęcie... bo tu ostatnio
dużo o ptaszkach mówicie:P no i dwa portrety



Przyłączam się do zdania libero85 - za dużo bałaganu na 1 i 2. Na trójce lepiej, ale w b&w bardziej bym to widział. Przy takim ujęciu pod światło mogłeś doświetlić bardziej twarz, chociaż i tak jest nieźle jak na takie warunki oświetlenia. Obie modelki rewelacyjne, ale zmarnowałeś trochę ich potencjał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:44, czaja24 napisał:

ja to cały czas widzę twoje zdjęcia z większą GO ... nie za dużo, odrobinę.

A mi się wydaje, że cały czas uzyskuję za dużą GO. :P

Na powyższym zdjęciu zastosowałem trzy pierścienie pośrednie i przysłonę f/16. Większa Go nie wchodziła w grę...

Dnia 23.02.2009 o 20:44, czaja24 napisał:

Jak masz dobre światło to pięknie barwy wydobywasz...

Dziękuję. Niestety, nie na samych barwach zdjęcie stoi. ;)

Dnia 23.02.2009 o 20:44, czaja24 napisał:

A o moich to już nikt się nie wypowiada, możliwości są dwie są tak dobre że nie wiadomo
co mówić... są tak kiepskie że szkoda gadać:P

Pisałem Ci już kiedyś, że fotografia portretowa to szalenie trudna dziedzina, prawda? Po Twoich zdjęciach niestety doskonale to widać.

ak.47

Dnia 23.02.2009 o 20:44, czaja24 napisał:

Pisze się ''Copyright'' ;).

Tia, wiem. Dzięki. Zmęczony byłem i zorientowałem się dopiero po fakcie. Ciekaw byłem, kto zauważy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer jeden i dwa faktycznie fajne. Miałeś bardzo ładne światełko i pogodę, na dodatek potrafiłeś je wykorzystać. Gratuluję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że postarałeś się z tłem, pierwsze zdjęcie mi się podoba, ale wszystkie są cool:)
Długo czekałeś aż przejedzie pociąg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować