Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Wlasnie ... te filtry z oslonka by sie przydaly ... przynajmniej uv i polaryzacyjny. Pozbyl bym sie tego wszechobecnego blekitu ... A slonce tez by mi obiektywu tak nie oslepialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 01:39, buras napisał:

Wlasnie ... te filtry z oslonka by sie przydaly ... przynajmniej uv i polaryzacyjny. Pozbyl
bym sie tego wszechobecnego blekitu ... A slonce tez by mi obiektywu tak nie oslepialo.


Hmm no nie wiem. W ogóle, lepiej jakby chmury były ciemniejsze i taki jeden wyraźny promień, ale traf na coś takiego. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w lesie. Zdjęcia pstrykam (nie piszę, że robie bo to amatorszczyzna totalna) takim nieskomplikowanym kompaktem Canonem PS A300. Wrzucam to co dziś udało mi się uwiecznić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie mi, to na dlugi weekend wyjade w gory. Wtedy bez tych zabawek + statyw sie nie ruszam. Powinno byc mnostwo okazji jak tylko pogoda dopisze, mam nadzieje ze uda sie je wystarczajaco dobrze spozytkowac...

@ SvenG -> ciekawy jest ten motyw z pniem. Uchowal sie w gaszczu biedaczek samotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze dwie fotki. Jedna to swiatelko na koncu korytarza :D i cos co fotografowalem wczoraj przy okazji pstrykania ksiezyca, ale nie wiedzialem co to wlasciwie za obiekt jest. Po zidentyfikowaniu przedstawiam Państwu oto Jowisz. Niestety nie dalo sie dzisiaj zrobic podobnie udanej fotki dla porownania... takie chmury ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:50, buras napisał:

Moze nie spelnia dokladnie wytycznych, ale uwazam ze jest calkiem urokliwe :D


Spełnia, spełnia. Świetne foty.
Cholera - a ja nie wiem gdzie i co fotografować i czekam tak tylko na wakację, ponieważ planuję dużo wyjazdów.
Mój sprzęcik narazie leży i czeka, czeka, czeka i ja też czekam, czekam, czekam aż w końcu nadejdą wakację.
Pewnie napiszecie, że zawsze jest coś do fotografowania, ale jakoś nie mam weny. I załuję, że po wywłaniu zdjęć (tak, wywołuję zdjęcia z cyfórki :P) usunąłem je z karty pamięci i z kompa, a byłoby się czym pochwalić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nauczylem sie nosic aparat przy sobie. Mam go nawet na wyjazdach w pracy. No i najwarzniejsze, przestalem sie krempic ludzi. Jak mi sie cos podoba to trzaskam fotke i tyle. No i oto wlasnie efekty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 19:16, ArtuRPGpl napisał:

nierozumie jak mozna dac za apart 4000 zl, choc i tak bedzie fota tak samo wygladala jak w
aparracie za 1000 zl! to zalezy od fotografa jakie ujecie juz


Większy zoom, lepsza jakość i wiele, wiele innych rzeczy, których tu nie wymienie.
W jednym masz rację - przede wszystkim liczą się zdolności fotografa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:50, buras napisał:

Moze nie spelnia dokladnie wytycznych, ale uwazam ze jest calkiem urokliwe :D

Świetne, uwielbiam patrzeć na tego typu efekty na niebie, całkiem ładnie to uwieczniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D Osobiscie sadze ze maja klimat, ale mozna im wiele zazucic pod wzgledem wykonania. Moje umiejetnosci fotograficzne na razie jeszcze raczkuja ... No ale nie od razu Krakow zbudowano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche jednym z nich na kompie i ukazaly sie brakujace szczegoly. Niestety trafilo klimat zdjecia i przy okazji, pozmienialy sie barwy... Jednak Vaxinar, bez szarego filtru polowkowego ciezko jest utrzymac odpowiednie naswietlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 21:08, buras napisał:

Jednak Vaxinar, bez szarego filtru polowkowego
ciezko jest utrzymac odpowiednie naswietlenie.


Ponieważ nie jestem aż takim ekspertem, jak najłatwiej sprawdzić czy ma się daną funkcję w aparacie ? Bo są w po ang to trochę trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 21:21, buras napisał:

Podaj model aparatu i to czego potrzebujesz ... przetlumacze Ci co trzeba :)


Ale nie oto mi właśnie chodzi - jak mógłbym sam sobie sprawdzić, mam Canona, modelu nie pamiętam. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować