Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Wedlug mnie jest OK ... ciezko mi powiedziec czego moze brakowac. Nie wiem jaki klimat byl na miejscu robienia fotki, ale ona zawiera go calkiem sporo ... most przeslaniajacy droge jest best ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 07:52, Chester001 napisał:

a co byś mi powiedział o aparacie cyfrowym.. sony dsc s60? :)

Rzuć okiem na to:
http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/sony_s60.html

Przy cenie ok. 600-630 zł może to być dobry zakup. Tradycyjnie jednak karty memorystick są drogie. W porównaniu do np. Canona A510/520 i tej samej cenie - zalety trochę bledną. Mimo to jednak są:
1. Niezły obiektyw w sensie marki (Carl Zeiss).
2. Usuwanie czerwonych oczu za pomocą podwójnego błysku, a nie małowartościową czerwoną lampką.
3. USB 1.1 -> USB 2.0
Z drugiej strony jest dużo wiecej wad w porównaniu do Canona (A520 - o podobnej cenie)
1. Gorsza jasność w niektórych odpowiednich trybach pracy
2. Wyższe ceny nośników i akcesoriów
3. Brak trybu nocnych zdjęć (Nightshot i Nightframing)
4. Tylko 2 tryby ręczne w porównaniu do 5 w Canonie. A także 7 trybów auto w porównaniu do 8/15 w Canonie (te powyżej 8 są zgrupowane w jeden tryb na pokrętle bo są to korekty dla odpowiednich typów scen)
5. Brak pracy sterowanej z komputera (migawka, ustawienia, zdjęcia poklatkowe)
6. Szybsze zużycie baterii / krótsza żywotność. To również konsekwencja użycia 2 zamiast 4 baterii, co przy tych samych wymiarach świadczy o gorszym rozkładzie/scaleniu elementów aparatu.
7. Brak polskiego menu (może już nieaktualne) i nieco mało intuicyjne, o ile zdążyłem zauważyć.

Reszta możliwości podobna lub identyczna.
Dość charakterystyczne jest to, że w opisach tego modelu Sony podaje się parametry powiększenia cyfrowego podczas gdy jest już powszechną praktyką pomijanie w ogóle tej informacji jako zupełnie bezużytecznej - to świadczy często o braku dużej ilości zalet (w stosunku do innych aparatów konkurencji, którymi można się pochwalić w konkretnym modelu.
Moim zdaniem model warty uwagi, ale głównie ze względu na cenę, która jest nieco niższa niż podobne aparaty liczącej się konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 11:29, Golem napisał:

Moim skromnym zdaniem brakuje troche ostrości..

Zuploadowałem nową wersję z innego komputera, chyba jest znacznie ostrzejsza. (Tutaj mam Potoshopa, tam jakiegoś Linuxowego śmiecia... :/)

Dnia 09.02.2006 o 11:29, Golem napisał:

No i ta szarość powoduje, że strasznie smutna
ta fotka się zrobiła :O

Bo nic w niej nie ma wesołego, by kolorami podkreślać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie .. no nie mam zadnych pytan .... no moze jedno."''no photos here, this is holy place''." - ale jednak mozna tam wejsc ... nie wiedzialem ze swiatynie buddyjskie sa ogolno dostepne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 23:39, buras napisał:

nie wiedzialem ze swiatynie buddyjskie sa ogolno dostepne...


Są, są. Nawet za darmo, plus jeśli trafisz na fajnych, mądrych mnichów, to Cię oprowadzą po tylnych komnatach, w których były figury kilkunasto metrowe i pokażą masę fajnych miejsc w budynku.

Do tych miejsc przyjeżdża tak mało turystów (praktycznie wogóle), że jeszcze nic przeciwko nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ujales "jeszcze". Chociaz, mam osobiscie nadzieje, ze ten stan zeczy potrwa dlugo. Bo sporo czasu minie, zanim bedzie mnie stac na podroz po Chinach... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 09:38, buras napisał:

Dobrze to ujales "jeszcze". Chociaz, mam osobiscie nadzieje, ze ten stan zeczy potrwa dlugo.

Bardzo długo. Mało turystów tam przyjeżdża, bo to mało rozreklamowany rejon. Co innego bardziej centralny Sichuan - mrowie...

... Pozatym nie wiedziałeś, że Tybet nie istnieje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:23, Galdor napisał:

Pięć ''nowych'' prac ;)


Fajne. Najlepsze z tej komnaty czy czego tam. Nie podoba mi się tylko ostatnie z tym zboczem i ludziem. Jakoś tak...
I znowu brakuje mi... ostrości... Może to przez kompresje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mały.
Kiedy chcę fotografować nocną, powtarzam NOCNĄ (nie żaden wieczór) scenerię i pstrykam trybem normalnym to obraz jest za ciemny, ale to jest chyba normalne. Natomiast chyba próbuję zrobić zdjęcie w tym trybie specialnie dla nocnych krasjobrazów z długim czasem naświetlania (nie wiem czy tak się to nazywa) obraz wychodzi bardzo nieostry. :/ Po prostu wystarczy małe drgnięcie mojej ręki i już jej kapa zamazany.
Czy to jest normalne czy tylko u mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:51, Vaxinar napisał:

Mam problem mały.
Kiedy chcę fotografować nocną, powtarzam NOCNĄ (nie żaden wieczór) scenerię i pstrykam trybem
normalnym to obraz jest za ciemny, ale to jest chyba normalne. Natomiast chyba próbuję zrobić
zdjęcie w tym trybie specialnie dla nocnych krasjobrazów z długim czasem naświetlania (nie
wiem czy tak się to nazywa) obraz wychodzi bardzo nieostry. :/ Po prostu wystarczy małe drgnięcie
mojej ręki i już jej kapa zamazany.
Czy to jest normalne czy tylko u mnie ?



Raczej normalne. Dobrze jest robić fotki z podpórki jakiejś a najlepiej ze statywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 20:35, Black Knight napisał:

Raczej normalne. Dobrze jest robić fotki z podpórki jakiejś a najlepiej ze statywu.


Tak, ale podpórki raczej nie znajde np w nocy w parku a statyw mi się zespuł a miałem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 09:41, Galdor napisał:

... Pozatym nie wiedziałeś, że Tybet nie istnieje? ;)

Oficjalnie go nie ma ... ale to jak z Polska podczas rozbiorow, na mapie inne panstwo, a w sercach ciagle byla ... Chociaz w tym przypadku mam paskudne wrazenie, ze ta aneksja to juz na stale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, jak sam zauważyłeś, jest długi czas naświetlania, nie można telepać aparatem bo nic nie wyjdzie ;)
Polecam oprzeć na czymś - w miastach śmietniki, latarnie, ściany budynków, w plenerze drzewo jakieś, kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na wycieczce w Macao - portugalskiej koloni. Przepiękne miasteczko. Zrobiłem sporo zdjęć, ale dodałem dla ogółu tylko trzy:

http://www.deviantart.com/deviation/28968470/
http://www.deviantart.com/deviation/28968609/
http://www.deviantart.com/deviation/28968829/

Chyba w końcu przestanę dodawać tu cokolwiek, bo i tak nikt nie zagląda - nie wiem, może jakoś ten wątek jest ukryty? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować