Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

>Dla mnie destylarnie kojarzą się z zaszytymi wśród gór szkockimi destylarniami ehhh, no ale to oczywiście

Dnia 12.01.2009 o 23:34, czaja24 napisał:

te "najdroższe" produkujące single malty.


Bo to Panie komercyja jest , zwiedzanko , degustacja , potem sklepkik firmowy , flaszeczka , koszulka , szklaneczka , dzemik , musztarda , berecik , natepny prosze.

W guinnessie przynajmniej nikt nie pogania , mozna sobie samemu piwo nalac i poogladac panorame miasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2009 o 22:11, Ryan Kam napisał:


Czy może mi ktoś powiedzieć kiedy używać wyskoiego ISo i niskiego ISO. I dać jakiś przykład
zdjęć.


Zasada jest prosta: im wyzsze ISO tym mniej swiatla albo krotszy czas naswietlania potrzebujesz by zrobic fotke.
Np. ISO 100 i czas naswietlania 1/100 sekundy, dasz ISO 200 i mozesz zdjecie juz zrobic na 1/50, dasz 400 -> 1/25 sekundy. ALE im wyzsze ISO ,tym wieksze szumy na focie, wiec zawsze trzeba uzywac tak niskiego ISO jak sie da. Zatem lepiej robic na ISO 100 niz 400, jesli z 100 mozna zrobic nieporuszona fotke. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem dwie panoramy na próbę, nic nadzwyczajnego bo z domu ciężko "coś" uzyskać. Pierwsze zdjęcie nawet ciężko nazwać prawdziwą panoramą. Oto efekt łączenia zdjęć:

20090113095710

20090113095745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 09:57, 88Bonzo napisał:

Właśnie zrobiłem dwie panoramy na próbę, nic nadzwyczajnego bo z domu ciężko "coś" uzyskać.
Pierwsze zdjęcie nawet ciężko nazwać prawdziwą panoramą. Oto efekt łączenia zdjęć:


Też się bawiłem z panoramą w domu, i odrzuciło mnie to wybałuszenie obrazu. A na mieście widzę że ładnie to wychodzi. Technicznie. Ale wiem, że chodziło Ci tylko o pokazanie jak to działa :)

Edit:

Dnia 13.01.2009 o 09:57, 88Bonzo napisał:

Patrze na te zdjęcie... czy ono nie jest troche poruszone ? Te gwiazdy jakby były podwójne ?

Chester, Ty to zawsze trafisz z "pomysłowym" komentarzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 09:57, 88Bonzo napisał:

Właśnie zrobiłem dwie panoramy na próbę, nic nadzwyczajnego bo z domu ciężko "coś" uzyskać.
Pierwsze zdjęcie nawet ciężko nazwać prawdziwą panoramą. Oto efekt łączenia zdjęć:


Polecam zobaczyc tego oto autora : Arifa Asci
I jego strone : http://www.arifasci.com/gallery_panorama.html

Streetowa fotografia aparatem 6x17 to dosc ciekawe doswiadczenie. Jak dla mnie bomba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czas i na mnie :D
czaja24 i Bumber już pewnie zacierają ręce aby skomentować moje popisy fotograficzne.
A teraz całkiem na serio mam nadzieje ze pomożecie mi swoimi fachowymi poradami aby następne zdjęcia były jeszcze lepsze niż te :)
ps.
Przy odpowiadaniu prosze zastosować system kolejkowania komentarzy do zdjęc: czyli :
coś strasznego 1: wrażenia, porady, itd
coś strasznego 2: ---- | | --------
coś strasznego 3:
itd..

ps zdjęcia robione dzis , z manuala ( tak tak używam tego czegoś :P:P )

20090113124354

20090113124613

20090113124726

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:53, Chester001 napisał:

Ciekawy jestem waszych komentarzy.



Niech przemowia inni :

>Fotki w tym temacie dodajemy w rozdzielczości do 1024x768. Nie tracą one na jakości a dzięki zmniejszeniu można >je obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:53, Chester001 napisał:

i koncówka.

Ciekawy jestem waszych komentarzy.

co do warstwy technicznej powiem tak - cały czas masz problemy z balansem bieli, przez co barwy są takie sobie. Prześwietlenia na zdjęciach z mostu w Bydgoszczy świadczą raczej że nie focisz na manualu a jeżeli już to robisz to nieprawidłowo(zły balans bieli, zły czas ekspozycji), co ciekawe wytykasz mi głowę linoskoczka (czy też przechodzącego przez rzekę) na tle brzegu rzeki a sam robisz to samo, w jednym zdjęciu (podwórze z oplem corsą) nawet barwy wyszły, ale popełniłeś błąd fotografując na minimalnej ogniskowej przez co ściany są zniekształcone. Jeśli już fotografujesz chmury to lepiej poczekaj na ciekawe formacje i dobierz balans bieli odpowiednio. To teraz ja coś dodam od siebie, zdjęcie zrobione zimą i kompaktem na dowód że jak się chce to jednak można..

20090113132341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 13:23, czaja24 napisał:

[Ciach]


Mnie to przerazila jakosc tych fotografii , odnosze wrazenie ze mimo tylu lat rewolucji fotografia cyfrowa jest w dupie.... i nie ta dla Pro... Bo oni zyskali glownie szybkoszc i latwosc , jakosc juz byla dawno temu w analogowych czasach choc co innego wbijaja w glowy spece od marketingu... A co zyskala Pani krysia ktora przesiadla sie z dobrego analogowego kompaktu na takie cyfrowe badziewie jak ma Chester ? Pomijajac oszczednosci ?Wydaje mi sie ze nic , a nawet stracila , chyba ze to czesc zaplanowanego porzadku , by kazdy mial lustrzanke nawet taka za 1000zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:43, libero85 napisał:

Polecam zobaczyc tego oto autora : Arifa Asci
I jego strone : http://www.arifasci.com/gallery_panorama.html

Streetowa fotografia aparatem 6x17 to dosc ciekawe doswiadczenie. Jak dla mnie bomba
:)


Świetne prace :) aczkolwiek imo niektóre by się lepiej prezentowały w kolorze. Jednakże to już decyzja twórcy :) tak czy siak są świetne. Być może w końcu znalazłem swój kącik w fotografii :) strasznie podobają mi się "szerokie" foty. Jeżeli tylko pogoda w weekend będzie sprzyjała, czuję że czeka mnie jakaś wycieczka z aparatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 13:41, libero85 napisał:

> [Ciach]

Mnie to przerazila jakosc tych fotografii , odnosze wrazenie ze mimo tylu lat rewolucji
fotografia cyfrowa jest w dupie.... i nie ta dla Pro... Bo oni zyskali glownie szybkoszc
i latwosc , jakosc juz byla dawno temu w analogowych czasach choc co innego wbijaja w
glowy spece od marketingu... A co zyskala Pani krysia ktora przesiadla sie z dobrego
analogowego kompaktu na takie cyfrowe badziewie jak ma Chester ? Pomijajac oszczednosci
? Odnosze wrazenie ze nic , a nawet stracila , chyba ze to czesc zaplanowanego porzadku
, by kazdy mial lustrzanke nawet taka za 1000zl...


to raczej nie o jakość chodzi tylko o szereg ułatwień, uproszczeń, algorytmów itd. Kompaktem da się zrobić dobre zdjęcie ale trzeba to robić na auto albo znać swój aparat. Na lustrzance no cóż sam mam lustrzankę za przysłowiowy 1000 teraz może mniej i jakoś nie widziałem potrzeby aby wydać na nią 10000 bo i tak zdjęć bym lepszych nie robił. Teraz jak tak sobie myślę to na optykę nie wydam bajońskich sum będę kupował kity, a jeśli zrobię dobre zdjęcie to i tak będzie dobre, nieważne jakim aparatem i z jakim szkłem. Po prostu sprzęt pewne rzeczy ułatwia, umila ale nie zastąpi dobrego oka. Tako rzecze Zaratustra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 13:50, czaja24 napisał:

> Tako rzecze Zaratustra;)


I świętą prawdę prawi :)

Od siebie dodam, że fotografię postrzegam jako ścisłą dziedzinę nauki albo grę na gitarze. Albo się z tym urodzimy i czujemy to "coś" albo przed nami czeka wiele lat cholernie ciężkiej i mozolnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 13:49, 88Bonzo napisał:

Świetne prace :) aczkolwiek imo niektóre by się lepiej prezentowały w kolorze. Jednakże
to już decyzja twórcy :) tak czy siak są świetne.


Ja nie lubie przesadnie koloru wiec mi jego brak nie przeszkadza. Sam bym sie w takie foto pobawil , jest tylko jeden malo nieznaczacy problem :(

http://tinyurl.com/94u6sr

i 4 klatki na jednym filmie :D

@czaja24

Albo Ty mnie nie zrozumiales albo ja Ciebie, kiedys segment aparatow kompaktowych nie byl zly , byly modele proste jak i wybitne oferujace wspaniala jakosc i mase opcji.
Np NIKON 35 Ti albo bardzo popularny i ceniony dzis olympus mju II. I co taka Pani krysia dostala w ziamian w erze cyfrowej z tej samej polki ? Syf.... mialem w rekach kilka cyfrowych kompaktow z roznego przedzialu cenowego , i w kazdym jakosc fotek pozostawiala wiele do zyczenia, gorsze wyparlo lepsze .... Nie karzdy chce latac z lustrzanka... ale chyba kazdy chce by zdjecia mialy odpowiednia jakosc, a nie szum , pixeloze , nieostrosc itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 13:50, czaja24 napisał:

i z jakim szkłem


Nie zgodzę się. Odpowiednie szkło też jest ważne, ponieważ dzięki niemu Twój pomysł przechodzi na "kliszę". Droższe obiektywy dają jednak dużo lepszą jakość optyczną, dzięki czemu i zdjęcie wygląda lepiej. Co z tego, że będziesz miał dobry pomysł jeśli mydło z kita zabije jakość zdjęcia? Uwierz mi, jakość mojego kita na 55 mm jest gorsza jak "tele" na tej samej ogniskowej. Na korpusie można oszczędzać - na optyce nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam, nie dopisałem meritum. Oczywiście że kompakty kiedyś dawały lepszą jakość, a właściwie jak dobrze pamiętam to odpowiednio dobrany film dawał jakość zdjęcia;) sam mam jeszcze Cmiene:P(martwa ale z sentymentu trzymam) i Canona na kliszę. Kompakt cyfrowy to wygoda itd tylko że zapomina się że te zdjęcia trzeba wydrukować a fotografia cyfrowa w pewnych aspektach jest trudniejsza dla zwykłego zjadacza chleba i pogoń za jakością fotografii zmieniła się w pogoń na bajery - bo mój kompakt ma tyle Mpix co jego lustrzanka albo 2 razy więcej i kosztuje 3 razy mniej:P. Moim zdaniem optymalną dla jakości zdjęcia w kompakcie rozdzielczością matrycy jest 6Mpix, zapewni wystarczającą jakość, rozpiętość tonalną, szybkość działania tylko pytanie pozostaje jedno - kto taki aparat teraz kupi albo raczej gdzie. Bo jeśli moge mieć 10-12-20Mpix , 15-18-20x Zoom to po co mam brać 6Mpix i Zoom 3 razy. Fotografia straciła przez wygodnictwo, niewiedzę i marketing - magia cyferek o których nikt nie ma pojęcia co tak naprawdę oznaczają i że więcej wcale nie znaczy lepiej. A potem się wydaje niektórym że jak kupią aparat który wygląda jak PRO to ich zdjęcia będą warte umieszczenia w muzech sztuki, galeriach i wogóle niekończące się ohy ahy będą się sypać z lewej na prawą i z prawej na lewą, splendor, kobiety, pieniądze..... Ktoś tu niedawno dał link do anglojęzycznego tekstu o mistrzach fotografii... przeczytałem i bardzo mocno się zastanowiłem. Po prostu będę pstrykał tym co mam, efekty może przyjdą z czasem a może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[Ciach]

Teraz to sie zgadzamy :) Pogon za bajerami i marketingowe sieczki polozyly kompakty na lopatki , a cena dobila... bo kto kupil by kompakt za 700zl ? jak za 1/2 wiecej jest canon1000D ?
2 dni temu wygrzebalem z szuflady prawdziwe Lomo LC-A i bede je uzywal jako aparat to fotografowania chwil :) zamiast cyfrowego komapktu ktorego nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować