Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 13:46, natanadler napisał:

Właśnie zastanawiam się nad dokupieniem tego Heliosa do mojej kolekcji obiektywów na
M42 do mojego D90. Jak się sprawdza w "praniu"?


A to Ci zbieg okoliczności :) właśnie mam jednego na zbyciu. Matula właśnie mi przyniosła i mówi że znalazła w pudełku i że może mi się przydać :D Ja patrzę a tu kolejny identyczny Heliosik :) Tak więc albo zamienię się za inne szkło M42 albo sprzedam za niewygórowaną cenę :) Kontakt na moim GS jak coś. A sprawdza się dobrze :) dużo zdjęć nim jeszcze nie robiłem, ale z tego co już mam mogę pochwalić piękny bokeh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie z inne beczki

kupiłem ostatnio kartę sandisk extreme III SDHC 4 GB.Karta miała mieć odczyt i zapis na poziomie 20 MB a jest różnie raz 1 MB lub 5 MB to już moja stara karta SD na lepszy zapis i odczyt który utrzymuje się na poziomie 10 MB.

To ja was teraz się spytam czy to jest normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 18:41, damian111 napisał:

To ja was teraz się spytam czy to jest normalne ??

Jeśli Twój aparat obsługuje tylko zwykłe karty SD, a Ty kupiłeś SDHC, to niestety jest to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:02, Bumber napisał:

> To ja was teraz się spytam czy to jest normalne ??
Jeśli Twój aparat obsługuje tylko zwykłe karty SD, a Ty kupiłeś SDHC, to niestety
jest to normalne.

aparat to canon 450d więc obsługuje karty sdhc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 21:49, damian111 napisał:

aparat to canon 450d więc obsługuje karty sdhc

A jak sprawdzałeś szybkość odczytu karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję aparatu (cyfrowego kompaktowego), który będzie w miarę dobry, a jego cena nie przekroczy 400zł. Może być nówka lub używka. Jestem kompletnym laikiem w temacie i nie mam pojęcia jaką firmę i model powinienem wybrać, na co zwracać uwagę itp. Aparat ma służyć do robienia normalnych zdjęć, żaden profesjonalizm itp. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 17:03, 4ny4 napisał:

Witam, /.../

W zasadzie mogę napisać to samo: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=458&pid=7133 . Do niedzielnego pstrykania każdy aparat będzie dobry.

Na co zwracać uwagę? Na pewno nie na megapiksele. Nie daj sobie wmówić, że im jest ich więcej, tym lepszy aparat. Wręcz przeciwnie! Większa ilość pikseli pogorszy jedynie jakość obrazu w gorszych warunkach oświetleniowych, pojawi się "kaszka", czyli szum cyfrowy. Nie przesadzaj też z wielokrotnością zoomu. Taki do 6-8x to rozsądne maksimum. Praw fizyki nie da się oszukać i przy większych krotnościach zoomu występują też większe zniekształcenia obrazu, szczególnie na szerokim kącie.

Ale najważniejsze jest, by aparat dobrze leżał w dłoni. Przejdź się do któregoś sklepu dla idiotów, weź do ręki kilka aparacików i zobacz, który najlepiej Ci odpowiada. I tak powinieneś być zadowolony.

A, i jeszcze jedna sprawa: nie kupuj zestawów (czyli aparat, futerał, karta pamięci i stos innych dupereli). To tylko naciąganie klienta na dodatkową kasę. Lepiej samemu dobrać sobie później wyposażenie, niż narzekać na szmelc, który Ci wcisnęli.

Jakbyś miał jakieś pytania, to dawaj, z chęcią odpowiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:16, ArkStorm napisał:

Dzisiaj nowe "pstryki". Na dwóch pierwszych moja luba :) Z kolei trzecie zdjęcie to poszukiwanie
formy.

Pierwsze dwa - kadry są ok, ale zdjęcia są szaro-szare. Zabrakło światła i kontrastu.

Ostatnie zaś - takie sobie. Osobiście mnie nie porywa. Moim zdaniem sylwetki chłopców przeszkadzają. Poszukałbym jakiegoś abstrakcyjnego ujęcia na fasadzie tego budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 20:39, Bumber napisał:

Jakbyś miał jakieś pytania, to dawaj, z chęcią odpowiem. :)


Dziękuję za odpowiedź i pomoc. Czy coś jeszcze oprócz tego Canona jest coś warte uwagi ? Chodzi o to, aby aparat miał również stabilizację obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, w obróbce nie jestem zbyt biegły a mam taką fotkę (załącznik). Woda była strasznie brudna, co widać na zdjęciu :/ czy dałoby się jakoś pozbyć tych wstrętnych śmieci?

20100412230332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieci pozbyć się da. W fotoszopie da się wszystko, tylko, że trzeba umieć. Ja nie umiem, ale dałem z siebie wszystko. Jak się coś nie podoba możesz śmiało krytykować. :) Najwyżej jeszcze bym coś poprawił, chyba, że wszystko do dupy no to... No nic

EDIT1 Aaargh, nie to zdjęcie! Nie patrzeć na to.
EDIT2 Jest tak samo jak u Ulvraith'a to już nie będę wrzucał. :)

20100413074635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 07:28, Ulvraith napisał:

...kich śmieci? : >

Ale co by nie było zbyt ładnie, to dodam i coś od siebie.



Dzięki :) a mógłbyś zdradzić jakich narzędzi użyć by uzyskać takowy efekt? :)

Tobie Markush również dziękuję za zainteresowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 21:42, Ulvraith napisał:

Jako rzekł Markush - fotoszopa.
Jedno narzędzie, by świat przekłamywać. ;)


Oj, tego to się domyśliłem :D ale dokładnie jakich zabiegów użyłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 22:04, ArkStorm napisał:

> Jako rzekł Markush - fotoszopa.
> Jedno narzędzie, by świat przekłamywać. ;)

Oj, tego to się domyśliłem :D ale dokładnie jakich zabiegów użyłeś :P

Najbardziej prawdopodobnym narzędziem wydaje mi się być Stempel.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować