Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

cześć ja mam aparat Nikon COOLPIX 7900 ... 7.1 mln megapixeli, 3x zoom optyczny, 10 x zoom cyfrowy,...................... interesuję się fotografią już od roku a oto moje zdjęcie z wczoraj . :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesujesz sie fotografia czy pstrykaniem niedzielnym ?
Po co ta data ? I na przyszlosc chciales pokazac lodke ? To na co ten kawal wody i poucinany las ?

Marna to reklama twojego aparatu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ja się wstrzymałem z kupnem Canona 350D, mimo zniżkowej out-stockowej ceny i teraz czekam na 400D, który ma lepszą matrycę niż 30D ^^ Warto, warto, warto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne, jaki masz aparat (chyba że pod względem technicznym), ważne jak skomponujesz zdjęcie. Nie da się na jednym kadrze upchnąć wszystkiego, żeby miało to jakiś sens i wygląd.
Spróbuj skupić się na jakimś akcencie ... np sama łódka odpowiednio skadrowana...
No i tak okropna data ... :)
Czekam na dalsze fotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie czepiajcie się mojego apatau >(>(>(

Nie ma co się oszukiwać, ''małpki'' są słabymi aparatami. Tańsze modele mają duże problemy z ostrzeniem plus duze ziarno.

Rada- wyłącz datę, bo kiedyś zrobisz zdjęcie swojego życia i pożałujesz, że nie wyłączyłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 14:22, Arclight napisał:

Dobra, nieważne już, znalazłem. Tylko czemu dali mniejszy sensor? Im większy tym lepszy, nie?


Dlatego, że im więcej kasy im dasz, tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tą lustrzankę i mi ślinka cieknie. Niestety, zanim uzbieram to powstanie następca. Ale już widzę, że będę się musiał w taki sprzęt zaopatrzeć. Nie, obecny kompakcik nie jest zły, wręcz przeciwnie, do użytku zwykłego lepiej wybrać nie mogłem, ale czasem brakuje mi zoomu. 4x to trochę za mało, ale już takie 10x...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 14:13, Norbert1367 napisał:

sorki za tamtego posta i oto lepszezdjęcie i nie czepiajcie się mojego apatau >(>(>(

Nie czepiamy się :) Bo i po co ... znasz pewnie przysłowie "mistrz i na miotle zagra"... Nie jest ważne czym pstrykasz, bo to tylko technika... A zdjęcie powinno mieć "dusze", która zależy od Twojego wyczucia i umiejętności.
Łabądki są już lepsze :) I jeszcze jedna sprawa. Do pokazania na forum rozdziałka 800x600 wystarczy.
3027x2304 to przegina ... To forum, a nie studio fotograficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aparatu nie ma sie co czepiac , nie jego wina ze jest jaki jest :)

2 juz lepsza , ale znow , skoncentrowales sie na pierwszym planie a 2 jest fatalny , krzywa linnia horyzontu , do tego wygieta :) Przekadrowanie tego zdacia na kompie moglo by wiele poprawic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno zdjęcie. Co o nim myślicie? Na fotogalerie.pl napisali mi, że powinienem był przyciąć 1/10 z lewej i 1/8 od dołu, ale poza tym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować