Zaloguj się, aby obserwować  
TTBoS

WarCraft 3: Frozen Throne (temat ogólny)

4255 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2008 o 02:26, GanD napisał:

2) mod ums do TFT - DOTA - to
niemalże osobna gra, w którą wiele osób tłucze na okrągło w ogóle nie myśląc o klasycznej
rozgrywce.


Możesz mi nieco przybliżyć tego moda oraz jego pełną nazwę i czy jest do single''a czy multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DOTA - Defence of the Ancients (w skrócie DotA, często z dopiskiem Allstars).
Oficjalna strona: www.dota-allstars.com

Jest do mod do multiplayer, ale istnieje też mocna grupa modów do tego moda (do znalezienia na oficjalnym forum moda), która umożliwia granie weń razem z AI w singlu, bądź częściowo ze znajomymi i z AI.

Gra ma banalne założenia. Mamy dwie wrogie sobie frakcje: Sentinel vs. Scrouge - czyli 5 na 5 graczy. Cel: zniszczyć jeden konkretny budynek w bazie przeciwnika na drugim krańcu mapy, odpowiednio jest to Drzewo Życia (Sentinel) i Frozen Throne (Scrouge). I tutaj kończy się prostota tej gry.

Po pierwsze do wyboru mamy aż 45 grywalnych bohaterów do wyboru na frakcję (obecnie, bo ta liczba systematycznie rośnie), każdy z unikalnymi umiejętnościami (także w sumie jest ich 91, przy odpowiedniej modyfikacji gry można wybierać z aż 90, a nie tylko połowy przypisanej do danej frakcji) i tonę ekwipunku do kupienia dla nich (od prostych toporów po receptury wymagające wielu składników i złota).

Dostanie się do naszego celu też do prostych nie należy. Na naszej drodze stoją systematycznie respawnujące się ghule, nekromanci, katapulty, zigguraty (ich odpowiedniki są po stronie Sentinel) i oczywiście wrodzy bohaterowie, którzy cały czas dążą do zniszczenia naszej bazy i niepilnowani zapewne szybko to uczynią. Za pokonywanie przeciwników dostajemy doświadczenie (maksymalny poziom do osiągnięcia to 25) i pieniądze na nowe umiejętności i przedmioty. Największe nagrody i OGROMNA satysfakcja przypadają nam oczywiście za ubicie innego gracza. Karą za śmierć jest zwiększający się wraz z naszymi poziomem czas oczekiwania na wskrzeszenie (w bezpiecznej bazie) i utrata części złota. Generalnie nie ma co liczyć na samotne szarże, ostatecznie wynik walki prawie zawsze zależy od umiejętności całej drużyny, z którą należy ściśle współpracować dla jak najlepszych osiągnięć, chyba że jeden pro trafi na bandę totalnych kretynów.

Gra toczy się na planie kwadratu pokrytego lasem, który jest po przekątnej po połowie niejako podzielony na strefy wpływów Sentinel i Scrouge. W dwóch przeciwległych rogach są bazy frakcji. Najprościej dostać się do bazy przeciwnika kierując się jedną z trzech podstawowych tras, którymi poruszają się wspomniane ghule, nekromanci i inne potworki. Można też poruszać się lasem, ale tam o wiele łatwiej wpaść w zasadzkę innych graczy, ale też łatwiej w nią kogoś wciągnąć. Do tego dochodzą poukrywane po lasach jednostki neutralne, na których można także zdobywać doświadczenie, dodatkowe sklepy i runy. Poza tym każdą grę admin może modyfikować za pomocą kilku prostych komend, a to zwiększając żywotność wież obronnych, czy też zmniejszając czas oczekiwania na respawn albo sprawiając, że wybieramy bohatera nie dla siebie, a dla przeciwnika. Kombinacji jest całkiem sporo, a mechanika gry dość złożona. I tylko z pozoru wydaje się prosta. Według mnie świetnie nadaje się na wszelkiej maści lan party, jak i do grania na battle.net, przeciętna rozgrywka toczy się około 45 minut (tyle czasu zajmuje na ogół dostanie się do bazy przeciwnika i zniszczenie ich głównej struktury).

Krótki filmik jak to mniej więcej wygląda w akcji:
http://pl.youtube.com/watch?v=9xpAiLSLd6c
Kiedy raz w to zagrasz i po udanej akcji usłyszysz w głośnikach MONSTER KILL!, to wsiąkniesz na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie, ale liczyłem na jakąś kampanię do singla :) Bo w multi nie bardzo mam z kim grać, a battle.net nie bardzo mnie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 02:34, Sth`Devilish napisał:

> ehh... teraz mi się już nie opłaca bo jest wiele lepszych gier :P

A tam nie opłaca, gra nadal jest popularna w trybie multiplayer, a kampania w obu grach
(a w szczególności Frozen Throne) jest MEGA-grywalna. W szczególności dla fanów WarCrafta
oraz osób zamierzających grać w World of WarCraft (bowiem spora część fabuły w WoW to
kontynuacje wątków z W2/W3/W3:TFT): jest ciekawa fabuła, świetnie zaprojektowani bohaterzy
(od strony charakteru), REWELACYJNA muzyka towarzysząca naszym zmaganiom (ahhh, te bębny
w muzyce Orków, tak zagrzewają do walki!) i nadal ciesząca oko grafika. Na prawdę warto,
tymbardziej że W3+TFT można kupić za jedyne 50 zł :)


racja <hahaha>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:29, mlynar911 napisał:

Czy istnieje jakiś poradnik do doty 6.57b ? Z bohami i itemami do nich?


http://forums.dota-allstars.com/index.php?showforum=499
Nie ma tu może jakichś oficjalnych poradników, ale często ludzie piszą jakieś wyzwania/opisy konkretnych walk itp. Jeśli jakiś poradnik gdzieś jest, to na pewno na oficjalnym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem rok - albo ja lamię albo na betlenecie skoczył poziom.
Kurcze nie mogę wymyślić nic nowego na przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:29, mlynar911 napisał:

Czy istnieje jakiś poradnik do doty 6.57b ? Z bohami i itemami do nich?

Poszukaj w google to jest chwila ja gram w ums który jest niemal klonem doty a nazywa się naruto 3rd shinobi wars najnowsza wersja to 2.3.1 nawet sporo ludzi w to gra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:30, GanD napisał:

http://forums.dota-allstars.com/index.php?showforum=499
Nie ma tu może jakichś oficjalnych poradników, ale często ludzie piszą jakieś wyzwania/opisy
konkretnych walk itp. Jeśli jakiś poradnik gdzieś jest, to na pewno na oficjalnym forum.

Na razie gram Balanarem (Night Stalkerem) i przeczytałem sobie jakiś build i na nim się uczyłem. Potem włączyłem "własną grę" i kupowałem sobie różne itemy by popatrzeć jak postać będzie się zachowywać i złożyłem swój zestaw ;p
- power threads: do speed ataku ;p
-sange and yasha: szypkości ataku i do poruszania się
-helm of domination: do regeneracji w początkowej fazie gry i potem by złożyć Satanic
-monkey king bar: to do ataku i do dodatkowych obrażeń
-heart of tarrasque: to na ostateczną fazę gry jak już ma się od groma kasy ;p
Nie wiem czy to dobry zestaw. Wiem ,że trochę kasy na niego trzeba wydać.... na podstawowe itemki to będzie 1850+5000+5400+5500(to za ten heart więc pod dużym znakiem zapytania stoi. Dobry item ale ... na sam koniec gry jak dla mnie ;p) czyli wychodzi = 12250 bądź 17750 ;d
Zaczynam granie na docie więc przyglądam się jakie itemki noszą na różnych postaciach inni gracze.
Jak grasz w dote i jesteś pr0 to możesz skomentować ten skład itemków ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 21:11, garrick napisał:

Witam. Mam problem próbuję grać na BN. I kiedy podłącza już mnie do gry widzę z kim gram...
i nagle mnie wywala na podsumowanie walki... Denerwuje mnie sytuacja gdyż chciałbym pograć
Warcrafta na BN i nie mogę... co z tym zrobić?



Battle.net lubi czasami tak robić ale jeśli masz cały czas taki problem a nie sporadycznie wina leży na 99% w twoim łączu internetowym.

1% różne zapory, antywirusy itd. które mogą utrudniać połączenie z serwerem battle.netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie pytania. Co znaczy lc na liście gier? pojawia się to przy docie, lc host np.2: co to za spam na liście : DotA DIV-SAFELOW xxxx*,DotA DIV-SAFEHIGH xxxx*,DotA DIV-LEAGUE xxxx* ?


*xxxx to losowe liczby

edit: a i właśnie, która wersja mapek ai jest najlepsza bo widze, że pełno tego? poprostu wchodzę na http://www.getdota.com/ai_maps i ściągam tą by Buffmeplz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 12:05, żyrafa napisał:

2 szybkie pytania. Co znaczy lc na liście gier? pojawia się to przy docie, lc host np.2:
co to za spam na liście : DotA DIV-SAFELOW xxxx*,DotA DIV-SAFEHIGH xxxx*,DotA DIV-LEAGUE
xxxx* ?


*xxxx to losowe liczby

edit: a i właśnie, która wersja mapek ai jest najlepsza bo widze, że pełno tego? poprostu
wchodzę na http://www.getdota.com/ai_maps i ściągam tą by Buffmeplz??


Poszperałem i zauważyłem że jeden news mi umknął a mianowicie o starcie ligi doty http://www.dota-league.com/ po wejściu na stronkę wszystko się wyjaśnia co znaczy lc i resztę tego spamu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 12:05, żyrafa napisał:

edit: a i właśnie, która wersja mapek ai jest najlepsza bo widze, że pełno tego? poprostu
wchodzę na http://www.getdota.com/ai_maps i ściągam tą by Buffmeplz??


Wchodzisz sobie do tego wątku:
http://forums.dota-allstars.com/index.php?showtopic=198070&st=0
i wybierasz takie AI, jakie chcesz.
Dla początkujących oraz ludzi ze słabszym sprzętem najlepsza jest wersja: Cloud_str v6.38b AI 1.94
Całkiem niezła i stabilna była też: Lazyfiend (aka) RGB v6.48b AI+ v1.52 - ale znacznie trudniejsza niż 6.38b.
Dla bardziej zaawansowanych graczy, poza tym mających w miarę dobry komputer (jak na standardy TFT oczywiście), wersja aktualna i jednocześnie sporo trudniejsza niż ta wcześniej wymieniona: BuffMePlz v6.57b AI+ 1.52 revision 3, ponieważ kilka dni temu wyszła nowa wersja całej doty (6.58), to pewnie w niedługim czasie ukaże się też nowa wersja AI od BMP. Wystarczy raz na jakiś czas sprawdzać ten wątek. Warto odnotować, że v6.58 doczekało się sporej ilości poprawek podnoszących performance na dalszych etapach gry, także być może w końcu wersja z AI będzie się rzadziej wysypywała na słabszych maszynach, przy czym sporo zależy tu też od samej jakości skryptów sterujących AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pogrywam w tą ostatnią by buffmeplz. Całkiem fajnie się gra, pierwszą grę grałem 1h. Jedynie co mnie narazie denerwuje- sojusznicy za często lubią się cofać. Przykładowo przeciwnik push na mid, ja sobie oczekuje przy tower z sojusznikami, a tu nagle 1 hero z niewiadomego powodu się wycofuje. Albo jak my robimy push to przykładowo cały team przeciwnika padł, a sojusznicy zamiast push to się wycofują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim NPC (z obydwu drużyn) możesz wydawać polecenia. W czasie gry naciśnij F9 i przejdź do zakładek komendy, komendy AI. Tam jest wszystko opisane. Dzięki temu można uniknąć takich sytuacji, jak opisane przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni mam pewien problem. Otóż jak gram w dote to w każdej grze mam często takie małe lagi. Wygląda to tak jakby gra się przywieszała na 1s albo i mniej. Gdy już minie z 30 min gry to już są większe lagi, czyli innym już pokazuje na ekranie, że mam laga i oczekiwanie 45 s. A po 40 min to już taki lag, że wyrzuca mnie z gry. Ale na bn dalej normalnie jestem. Czym to może być spowodowane? Jakieś porty zablokowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam powtarzający się problem, tzn. gdy chcę się połączyć z BN''em to mi wyskakuje błąd, że nie można rozpoznać mojej wersji . . . Za pierwszym razem zrobiłem reinstall i pomogło ale tylko na 2 dni. Znów mam ten sma problem . Z góry THX za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować