Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 kontra Vista - wydajność w grach (odsłona trzecia)

45 postów w tym temacie

Mam Vistę Home Premium i też zauważyłem znaczny wzrost FPS w moich grach aż do 15FPS w przeciwieństwie do XP. A jak widać komp jest dość przestarzały. Znaczną poprawę gier zauważyłem na Viście W Tomb Raider Anniversary, Call of Duty 4 i 5. Więc nie wiem czemu ludzie wrzucają na Viste jak jestem bardzo zadowolony i mam go już jaki czas i chodzi bardzo sprawnie nawet szybciej od XP się załącza i bootuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego wszyscy patrzą tylko i wyłącznie na Windows 7 pod kątem wydajności w grach. A szybkość działania samego systemu nikogo nie interesuje ?

Poza tym, odpowiednio napisane sterowniki do kart graficznych są kluczem do wydajności, a nie windows. Nie oszukujmy się, chodzi przede wszystkim o:

-stabilność systemu
-szybkość uruchamiania/zamykania/hibernowania
-szybkość samego systemu
-kompatybilność z nowymi urządzeniami/formatami czyli aktualna baza domyślnych sterowników

te rzeczy interesują mnie najbardziej, nie wydajność w grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:08, palpatine napisał:

Nie rozumiem dlaczego wszyscy patrzą tylko i wyłącznie na Windows 7 pod kątem wydajności
w grach. A szybkość działania samego systemu nikogo nie interesuje ?

Poza tym, odpowiednio napisane sterowniki do kart graficznych są kluczem do wydajności,
a nie windows. Nie oszukujmy się, chodzi przede wszystkim o:

-stabilność systemu
-szybkość uruchamiania/zamykania/hibernowania
-szybkość samego systemu
-kompatybilność z nowymi urządzeniami/formatami czyli aktualna baza domyślnych sterowników


Tak, to prawda. Jeśli sterowniki będą dobrze napisane to nie będzie kłopotu z grami. Ale stabilność i szybkość systemu łączy się niejako z szybkością działania gier. Więc ja do takich testów nic nie mam. Co innego do osądzania Windowsa skoro jeszcze nie wyszedł. U mnie osobiście Vista miała problemy z tym ostatnim myślnikiem, który podałeś. Mam nadzieję, że w siódemce nie będzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:08, AvP2 napisał:

Naprawdę nie rozumiem po co takie testy, biorąc pod uwagę to że W7 to dopiero beta, podobnie
jak sterowniki do kart graficznych... :P


Hmm reklama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:49, 143872 napisał:

A może by tak Windows 7 versus Windows XP ;>

Nie zrobią porównania, ponieważ i tak lepiej wypadłby stary dobry XP ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy błąd! Jak można porównywać dwie rzeczy nie oparte na tym samym argumencie? Mowa o tym, że vista jest już na rynku w wersji finalnej natomiast Win7 to czysta beta. Ludzie kiedy sobie wreszcie to uświadomicie???????????? To tak mniej więcej jakbyście porównywali rivę tnt 2 z powiedzmy geforcem 8600. Jeżeli obie karty miałyby dajmy na to tą samą ilość pamięci i taktowanie rdzenia takie porównanie miałoby sens a tu? bez sensu! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - ja też mogę wiele zarzucić gram.pl, ale mieć do nich pretensje że serwują test systemów to chyba paranoja? Lepiej więcej jak mniej, nie podoba się to nie czytajcie.

Odnośnie samego testu: wynik, przyznam, mocno mnie zaskoczył. Jak testowałem kiedyś betę Visty, to wydajnościowo była tragedia i dramat. Zostałem przy XP który mi działał o niebo lepiej. Teraz używam zamiennie bety Windowsa 7 i byłem zszokowany tym, że gry typu Far Cry 2, CoD 5 oraz Crysis działają mi niemal tak samo jak na XP.
Ja oceniam wydajność Windows 7 bardzo wysoko, tym bardziej że jest to beta, a już może konkurować z XP (sic!).
Tylko zastanawia mnie, czy w takim razie Vista została do czasu SP2 połatana tak dobrze, że w końcu da się na niej w cokolwiek zagrać? Czy też test nie jest dokońca obiektywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak win7 bardzo dobry system, bardzo dobrze chodzi na netbookach dopóki nie przyjdzie ci do głowy odpalenie więcej jak 3 programów ;] Tak tak edycja na netbooki pozwoli na uruchomienie tylko 3 programów poza antywirusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opamietajcie sie , jaka BETA ?! Przeciez W7 to 90% Vista a nie nowy system pisany od podstaw. Dowala milion zabezpieczen, windows defenderow i innego crapu to wtedy mozna porownywac to z vista i juz tak szybko nie bedzie. Ktos pisal ,ze pod XP gry zaczynaja pomalu wycofywac ... lol a ja ciagle nie moge uruchomic niektorych rzeczy na viscie wiec litosci skad takie brednie sie biora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:45, heaton 1992 bdg napisał:

> A może by tak Windows 7 versus Windows XP ;>
Nie zrobią porównania, ponieważ i tak lepiej wypadłby stary dobry XP ;D


Porównanie było, jednakże nie w grach, tylko w operacjach systemowych. Win7 pobił na głowę XP i Vistę. OS dobrze rokuje. Wersja finalna wszystko zmieni.

Zyst_PL <- Co do pierwszej części swojego posta - nie masz racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu porownuje sie W7 z Vista ktora jest niewypalem wsrod systemow ? Do xp''ka powinni go przystawic to bysmy zobaczyli co naprawde potrafi (a dokladniej czego nie potrafi)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2009 o 21:48, MisioKGB napisał:

Porównanie było, jednakże nie w grach, tylko w operacjach systemowych. Win7 pobił na
głowę XP i Vistę. OS dobrze rokuje. Wersja finalna wszystko zmieni.


O ile oczywiście mądrzy z M$ czegos nie sknocą, bo oto zaświta im genialny pomysł, że coś powinno jednak inaczej wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 21:49, leszeq napisał:

Czemu porownuje sie W7 z Vista ktora jest niewypalem wsrod systemow ? Do xp''ka powinni
go przystawic to bysmy zobaczyli co naprawde potrafi (a dokladniej czego nie potrafi)...



A mówisz to na podstawie takiej, ze gdzieś kiedyś coś takiego usłyszałeś, prawda?
XP jest dobry, ale Vista w niczym mu nie ustępuje. Ba, Vista w wersji 64 bitowej bije go na głowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 01:15, Zyst_PL napisał:

Bije go na glowe chyba pod wzgledem braku kompatybilnosci. Nawet firefoxa nie ma pod
x64.

Bo i po jaką cholerę miałby być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować