Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard: jedna gra na rok

53 postów w tym temacie

No to tak: nie zapominajmy, że Starcraft 2 to będą 3 oddzielne tytuły. Wiadomo, że kolejny dodatek do WoW''a jest w produkcji, jak i jeszcze kolejny (można oszacować, że będą wychodziły co 2 lata, jak dotychczas). W związku z tym:

2008: WoW:WotLK
2009: S2 kampania 1
2010: WoW-dodatek (Maelstorm) - bo co 2 lata
2011: S2 kampania 2
2012: WoW-dodatek (Emerald Dream) - j.w.
2013: S2 kampania 3
2014: WoW-dodatek (ostatni, wg. doniesień) - j.w.
2015: Diablo III
2016: nowe mmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D3 w 2015 haha dobre. Najdalsza data premiery dla tej gry to wedlug mnie gwiazdka 2010.

Chcialbym zwrocic uwage na to ze w newsie w ktorym blizz twierdzil ze dodatki do WoWa beda wychodzily co rok wspomnial rowniez ze wyjatkiem bedzie ten po WotLK i wyjdzie za 2 lata wiec w 2010.

D3 z technicznego punktu widzenia jest skonczone pozostala jeszcze fabula(III, IV i V akt) i 2 nowe klasy postaci.
Beta SC2 jest dla trybu multiplayer, a nad singlem prace trwaja nadal.
Prawdopodobnie prace nad SC2 i D3 zaczely sie w tym samym czasie, moze nawet maja wspolne korzenie (m.in. silnik graficzny).

Moim zdaniem w RTSach bardziej potrzebne sa beta testy z tego wzgledu aby dopracowac rownowage pomiedzy rasami/jednostakami niz w RPG gdzie klas jest 5 a ich podstawa (chociaz tworcy temu zaprzeczaja) moga byc skille/klasy z WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Blizzard już od niepamiętnych czasów wydaje tylko jedną (albo i wcale) grę na calusieńki rok, więc wiadome było, że nagle nie zmienią teraz swoich przyzwyczajeń. W tym roku pewnie pojawi się pierwsza część StarCrafta II, w 2010 roku pojawi się Diablo III i tak co roku na zmianą będą wychodzić dodatki do obu tych gier. Pytanie tylko kiedy Blizzard znajdzie czas, żeby wydać kolejne dodatki do WoW-a i kiedy w końcu ukarze się to nowe tajemnicze MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO premiera StarCraft''a II odbędzie się jeszcze w tym roku - dokładniej to pod jego koniec (Listopad? Grudzień?). Blizzard pracuje obecnie nad paroma tytułami, które są w obiegu już od paru ładnych lat (przynajmniej jest tak w wypadku Diablo III), więc określenie "produkcja taśmowa" raczej nie wchodzi w grę. Firma ta produkuje gry z pasją, gry posiadające duszę - dlatego też na każdą z nich czekam z niecierpliwością. Po cichu liczę na "strategiczną" kontynuację WarCraft''a...

Na Diablo III nie ma szans - oczywiście w tym roku. Obstawiam 2010 - panowie, bądźmy realistami.

@Thebisre
"Biedny SCII"? Chędożyć pełny trójwymiar i piękną grafikę wymagającą pierdyliardordzeniowego procesora i 8 GB RAM na pokładzie - nie tędy droga. Trzeci Red Alert jest grą ładną, fakt - niestety to, co oferuje sama gra za grafiką nie nadąża. Jest po prostu słaby. Drugi W40:DoW co prawda jest tytułem genialnym, ale to właśnie druga odsłona StarCraft''a na nowo zdefiniuje gatunek RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco mnie irytuje nazywanie gier od poszczególnego dewelopera grami z jego stajni. Gry to konie, czy inne ogiery? :P

W sumie, to mało mnie obchodzi, kiedy te gry będą... Starcraft mi nie pasował jakoś, Diablo mnie nudzi (nie lubie hack''n''slashów, zbyt to dla mnie monotonne), MMO też nie dla mnie (bo pewnie będzie abonament, na który mnie nie będzie stać). W Warcrafta 4 bym chciał zagrać, ale najwyraźniej muszę jeszcze poczekać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StarCraft II to najbradziej prawdopodobna premiera gry Blizzard''a w tym roku, na przyszły rok obstawiałbym następny dodatek do WoW''a, Diablo III na 2011 (początek), natomiast drugą kampanię SC II za 3 lata. Ale z drugiej Blizzard jest nieprzewidywalny, wszystkiego przewidzieć nie można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż przynajmniej widać, że Blizzard żadnej ze swych marek nie traktuje po macoszemu. Każda jest w końcu na swój sposób wyjątkowa i nowatorska, a przy tym wciągająca. Kontynuacje dawnych hitów zabierają jednak masę czasu, pieniędzy i pracy, a fani nie mogą być zawiedzeni efektem. To według mnie lepiej, w końcu firma produkuje zwykle produkcje nie nudzące się przez wiele miesięcy, toteż na pewno przerwy między kolejnymi tytułami będą odpowiednio spożytkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak zaplanował sprzedaż SC2 na "kawałki" to mnie to nie dziwi. A o nowym Warcrafcie czy dodatku do Diablo3 na razie można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:25, Spector 109948 napisał:

Po tym jak zaplanował sprzedaż SC2 na "kawałki" to mnie to nie dziwi. A o nowym Warcrafcie
czy dodatku do Diablo3 na razie można zapomnieć.

Ty już o dodatku DIII gadasz, a samej gry nie ma... Też chciałbym tak myśleć. A o nowym Warcrafcie nie można zapominać, bo to nie przystoi zapominać o tej serii :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:33, Rga napisał:

> Po tym jak zaplanował sprzedaż SC2 na "kawałki" to mnie to nie dziwi. A o nowym
Warcrafcie
> czy dodatku do Diablo3 na razie można zapomnieć.
Ty już o dodatku DIII gadasz, a samej gry nie ma... Też chciałbym tak myśleć. A o nowym
Warcrafcie nie można zapominać, bo to nie przystoi zapominać o tej serii :P.


No to akurat nie ja wyszedłem z propozycją dodatku do D3 :] Ale można zmienić trochę rozpiskę premier i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktos tam napisal ze sc:2 za wczesnie ogloszono i firmy inne sie wysypaly ze swoimi tytulami :P hmm widac jacy z was stratedzy :P mysle ze to bylo celowe aby zobaczyc czym dysponuje konkurencja na dzien dzisiejszy bo blizzard w przeciwienstwie do innych firm produkt ma w produkcji wiec moze go dowolnie zmienic i isc o krok do przodu ;) a te tytuly co wyszly to dalej sie opieraja na wiekszosci pomyslow z SC1 ;) wiec jak wyjdzie SC:2 blizzard napewno nie zawiedzie graczy jak i nowego poziomu rts ;) aha p.s. odnosnie grafiki 3 fakt nie jest super ale chyba ci co widzieli screeny z sc:2 nie widzieli jak wyglada interaktwyne menu samej gry czego w innych grach rts tego nie ma ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować