Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe dane sprzedaży PS3

62 postów w tym temacie

Haha, co za ludzie... Zaczynacie mnie rozśmieszać... Przepraszam, nie tylko mnie, wiele osób czyta te komentarze(np. przy śniadanku), aby poprawić sobie humor...

A tak poza tym, wiele osób nie zna się na sprzęcie, aktualnych cenach i pisze komentarze tylko po to, aby wywołać kolejną wojnę "fanbojuf"... I właśnie teraz do tego doprowadzacie... Dodając jeszcze mały komentarz: najgorsze osoby to takie, które zapatrzone są w swój sprzęt(czyli fanboy''e)...

PS3 to dobra konsola, ale większość populacji na Ziemi woli pograć sobie w gierki na Wii...

PS: Wiem o tym, że z Orange Boxem na PS3 są problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:38, Arachnos napisał:

>
ogólnie bym się zgodzil, ale z tą specyfikacją komputera to przegiąłeś bracie i to mocno.
Sprzęt za 1600zł Bez zająknięcia wygeneruje lepszą grafikę niż PS3. Ba mój złom nawet
lepiej sobie radzi. Resztę popieram. Trzeba się orientować nieco w sprzęcie i wydajności
jeśli chodzi o PC, żeby się wypowiadać przyjacielu.



Daj przykłady gier bo tak się składa, że jestem posiadaczem PS3 i kompa za więcej, niż 1600 zł ;) I jakoś trudno mi zauważyć te graficzne perełki. Co uważasz za najlepszą graficznie grę na PC na obecną chwilę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że ps2 niecałe 9 lat temu było tak samo drogie i tak samo trudne w programowaniu, a mimo słabego sprzętu(300 MHz proc 32 MB ram i 4 MB na grafice) pociągnęła tak dobre gry jak np god of war 1 i 2. Z tego co się orientuję jeszcze w tamtym roku coś wyszło na ps2, a ile tytułów wyszło na xbox 1?
Siłą xboxa360 są gry bo się łatwiej kodzi, ale jakość sprzętu stoi pod znakiem zapytania. MS też trochę gorzej trakt=uje graczy tak mi się wydaje, bo wraz z wyjściem następnej konsoli wsparcie dla starszego modelu momentalnie zostało przerwane,a w przypadku playstation 2 to po premierze ps3 jeszcze długo były wydawane gry na ps2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pendejo: Na PS2 ostatnio ukazała się gra o nazwie: Persona 4. Jest to świetny jRPG na tą konsole, polecam...
Tak, ale co do pierwszego Xboxa, to w sumie MS przyznał, że to porażka...
Co do gier na PS2, po premierze PS3... To w większości były już tylko przeciętniaki... Ale persona 4 rządzi(trójka też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no, nie psuj zabawy - niech się konsolowcy taplaja we własnym sosie. Nie powielaj mitów o komputerach za grube tysiące i potrzebie szybkiego upgrade''u.

http://ja.gram.pl/ROTFL/2

Artykuł ma już pół roku, więc trzeba wziąć pod uwagę obniżki cen komponentów PC i XBoxa.

Reasumując: sprawdź fakty, sam zaczniesz głosić swoje teorie albo, jak sam to niezwykle trafnie ująłeś, siedź cicho.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mozna dodac do regulaminu notki ze fanboy-war bedzie ban? bo to sie wkuzajace robi jak przy kazdym newsie znowu to samo, jak na /v/...

A co do konsoli - niech kazdy wybieze to co lubi a nie przekonujcie sie co jest lepsze.


Xboxfanboy: GoW2, blah blah blabh blah, Halo, blah blah blah blah, ps3 sux blah blah blah wii suck blah blah blah
sonyfanboy: Killzone2 blah balh blah blah, paid live sux bah [..] wii casual sux blach blah
Wii fanboy: Wii music! blah bah blah [..]

to sie nudne robi jak co news o konsolach trzeba takie cos czytac. Nie mozecie zrozumiec ze kazda konsola ma swoje wady i zalety? te teksty brzmia jakbyscie siebie przekownywali ze wasza byla jednak dobrym zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś dołożę swoją cegiełkę do tych milionów, ale póki co męczę X360, z którego jestem zadowolony. Tyle, że najlepiej posiadać obie konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:52, cypers napisał:

Haha, co za ludzie... Zaczynacie mnie rozśmieszać... Przepraszam, nie tylko mnie, wiele
osób czyta te komentarze(np. przy śniadanku), aby poprawić sobie humor...

A tak poza tym, wiele osób nie zna się na sprzęcie, aktualnych cenach i pisze komentarze
tylko po to, aby wywołać kolejną wojnę "fanbojuf".

Czytaj uważnie - to są "funboye". Dzięki tej nowej nazwie wszystko staje się jaśniejsze.

Vojstas: dałeś link do fajnego artykułu ale uważam, że nie uwzględnia on tego co nazywamy czasem - nie tylko na dzień dzisiejszy ale także na okres, w którym był pisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - do czego doprowadzić ma ta dyskusja, którą toczą między sobą fanboye? :> Jeden drugiemu przecież nie wmówi czegoś, ba - prędzej zaczną się obarczać k.wami i tym podobymi wyrażeniami.

Wynik patrząc na to, że PS3 jest najdroższą z konsol obecnej generacji, jest niezły. Szału nie ma, ale chociażby strata do X360 nie jest aż tak ogromna - jak Sony zdecyduje się na cięcia ceny, która jest dość wysoka, to sprzedaż powinna momentalnie skoczyć do góry - tak, jak miało to miejsce, kiedy Microsoft zdecydował się na obniżki swojej konsoli. Sam przyłożyłem się do tego wyniku i jestem zadowolony z zakupu, bo przy konsoli spędziłem już i spędzę wiele niezapomnianych chwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 12:58, Kaucz napisał:

Nie chce cie obrazić ale sam zachowałeś się jak fanboy...
EDIT: EmperorKaligula - nie widzisz przełomowych gier po stronie PS3 to jesteś
ślepy, wiem każdy ma swoje zdanie, przełomowe gry? to twoim zdaniem jakie gearsy? (off)
Już w tym roku premiera (PS3) Heavy Rain, InFamous, God of war 3, MAG, Uncharted 2,Killzone
2,Versus, Yakuza 3, T6 i liczę na nowe projekty twórców ICO, zanim coś napiszesz to się
zastanów.


i co w tych tytulach przelomowego ? Grafika ? Badz powazny... Heavy Rain nie interesuje mnie, bedzie popis graficzny, ble. InFamous nawalanka bazujaca na szybkim wciskaniu klawiszy, to samo GoW (poprzednie mi nie podpasowaly z tym bedzie podobnie) i tak mozna dalej pisac - dla mnie to nie sa jakies wybitne gry i na takie sie nie zapowiadaja (marketingowcy wam wmawiaja co innego a wy to łykacie jak pelikan kluski). Aha, Gearsy to jedna z najslabszych gier na X360 w jakie gralem - denna fabula, wtorne otoczenie i prostota.

zeby nie bylo na X360 jest podobnie, jakis mega killerow nie widze na horyzoncie, przyzwoite gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie problemy, do każdego newsa 100 stron kłótni o konsole, która lepsza.

Każdy gracz i tak pewnie zrobi podobnie do mnie, tzn wypisze sobie gry, które chciałby mieć na X360 i na PS3, pójdzie sobie zobaczyć pada jak mu leży w ręku i jak mu się gra i spojrzy w portfel.

Poprzedzając oskarżenia, że ja też jestem fanboyem PS3: stanąłem przed takim wyborem około miesiąca temu, zrobiłem tak jak napisałem wyżej i wybrałem Xboxa (nie przepadam za padem od Sony). Z drugiej strony, nic by mi nie przeszkadzało, gdybym miał PS3, ale nie zbyt lubię gry w japońskich klimatach.

Kończąc offtopa: PS3 nie stanieje, Sony już parokrotnie to potwierdzało, upieranie się przy "roku ps3" jest głupotą, bo taki rok trwa już u niektórych trwa 3 lata. Podsumowując, wolę PC, a i tak najwięcej sprzeda się Wii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:

EmperorKaligula - jesteś dobrym przykładem kogoś, kto nie ma najmniejszego pojęcia o
tym, czym jest konsola. Tak, PC wygeneruje lepszą grafikę od PS3 - wystarczy wsadzić
mu Corei7 940 2.93GHz (tak, wiem, tylko 4 rdzenie, ale będą też z 8 - zupełnie jak PS3),
8GB RAM i Radeona HD4870X2 2GB, do tego płytę główną za 1500 zł i zasilacz, tak na oko,
1000W - myślę, że w 8000 zł powinieneś się zmieścić. Tylko nie zapomnij wyrzucić wszystkiego
na złom za 1,5 roku i kupić nowego sprzętu.


kpisz ? dobre dwa rdzenie, porzadna grafika, sporo ramu i juz obraz generowany na PS3 sie chowa - radze poogladac porownania. Koszt czegos takiego ~1500-2000 (bez monitora, obudowy bo to kazdy ma). Ty za to aby grac w full hd potrzebujesz odpowiedniego telewizora ktory nie jest tani, czyli zaplacisz za konsole+tv tyle co za cholernie dobry sprzet. O zaawansowanych opcjach graficznych PS3 moze zapomniec, bo jego uklad graficzny jest juz pod tym wzgledem "przestarzaly" - i nie zaprzeczysz, bo PS3 jest juz troche na rynku a bebechy ciagle te same. O fizyce by psyhx nie wspomne.

Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:

Na tym, z grubsza, polega różnica. Jak się
robi grę na konsolę, skupia się na maksymalnym wykorzystaniu jej możliwości. Jak się
robi na PC istotne jest tylko, żeby na najwyższych detalach pociągnął ją najlepszy obecnie
dostępny komputer. Dlatego ja będę spokojnie czekał na nowe gry, które na moim PS3 będą
chodziły z idealną płynnością, ty zaś przez kilka lat wydasz na upgrade''y kompa kilka
razy tyle, ile ja dałem za moją konsolę.


idealna plynnosc ? to niby dlaczego czytam w recenzjach ze obraz "czasem chrupie" a "full hd z pudelka to kpina z graczy!" (sporo nizsze rozdzielczosc) ?. Po co mam upgradowac kompa ? Nie potrzebuje uber wysokich detali, nie jestem juz dzieckiem, srednie mnie zadowola. Jak bedzie zmiana technologiczna to zmienie sprzet, poki co wszytko w normie: gierki pieknie dzialaja

Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:

Gry zaś, w obu przypadkach, będą wyglądały równie
dobrze. Aha, a co do braku nowych, ciekawych gier, to Kaucz już mnie w tym względzie
wyręczył. Powtórzę tylko po nim: jak o czymś nie masz pojęcia, to siedź cicho.


dla Ciebie to moze i dobre gry, dla mnie to pokazy graficzne + srednia fabula lub gry uragajace ludzkiej inteligencji (wciskanie klawiszy na czas by zabic jak najwiecej jak najszybciej), wymagam czegos wiecej od gier (preferuje rtsy, turowki, jrpg, crpg)

Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:

Młodsze PS3 z 8-rdzeniowym Cellem i BD mającymi po 200GB ma jeszcze przed sobą długą przyszłość


dysk twardy i super procesor nie wygeneruja Ci bajeczniej grafiki, najwieksza bolaczka PS3 jest uklad graficzny ktory ma swoje ograniczenia i nawet Cell tu nic nie wyczaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain to nie przełom ? człowieku przewrócisz wazon facet zorientuje się że jesteś w domu, filmowość QTE. Ruszając dzojem nie możesz za mocno aby zamek sie wyłamał, człowieku to będzie gra która patentami przebije każda inną.
Masz xboxa? to nie ma rozmowy ,,fanboyu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:04, Kaucz napisał:

Heavy Rain to nie przełom ? człowieku przewrócisz wazon facet zorientuje się że jesteś
w domu, filmowość QTE. Ruszając dzojem nie możesz za mocno aby zamek sie wyłamał, człowieku
to będzie gra która patentami przebije każda inną.
Masz xboxa? to nie ma rozmowy ,,fanboyu"


Czuc Oblivionem, as in - bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 14:51, Darkblades1 napisał:

Xboxfanboy: GoW2, blah blah blabh blah, Halo, blah blah blah blah, ps3 sux blah blah
blah wii suck blah blah blah
sonyfanboy: Killzone2 blah balh blah blah, paid live sux bah [..] wii casual sux blach
blah
Wii fanboy: Wii music! blah bah blah [..]

Zapomniałeś dodać:
PC fanboy: konsole zabijają rynek gier pctowych!!! konsole do kosza!!! wiwat pcety!!! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Teraz zaś, jeśli dobrze poszukać, znajdzie się X360 Arcade za połowę oficjalnej

Dnia 23.02.2009 o 13:24, man86 napisał:

ceny PS3. Biorąc pod uwagę to, oraz fakt, że chwilę musieliśmy poczekać na porządny lineup,
uważam, że wynik sprzedaży PS3 jest wręcz zaskakująco dobry.
Jeśli zaś chodzi o ponowną dyskusję nad wyższością konsol, to sprawa wygląda dość prosto.
Tak, PS3 ma większą moc niż X360. Nie, nie widać tego w grach (wyjątek mogą tu stanowić
Killzone 2 i Uncharted 2, ale co do tego wstrzymam się, kiedy w obie gry zagram). Tak,
PS3 będzie dłużej żyło, niż X360, gdyż pewnego dnia okaże się, że nie da się upchnąc
jakiejś gry na DVD, zaś z samej konsoli nie da się już nic więcej wycisnąć. Młodsze PS3
z 8-rdzeniowym Cellem i BD mającymi po 200GB ma jeszcze przed sobą długą przyszłość,
nim programiści wycisną z niej co się da. Czy PS3 będzie żyło 10 lat? PS2 jest z nami
już 9 lat i wciąż pojawiają się na tę konsolę gry, więc sądzę, że PS3 pójdzie w jego
ślady.

W pełni się zgadzam i dodam coś od siebie. Co z tego, że X360 Arcade dostaniemy nawet za pól ceny PS3? Ano to, że żeby cieszyć się konsolą w pełni musimy dokupić do niej mankamenty (dysk, płatne multi, brak wbudowanej karty sieciowej) które w PS3 mamy od razu. Po ich dokupieniu i okazuje się, że jednak opłacalniej jest kupic PS3. A jesli dodamy do tego solidne argumenty wymienione wyżej przez mana86 to wiemy, że nie ma się o co spierać. Zresztą i tak każdy ma swoje racje i nie ustąpi :D
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:04, Kaucz napisał:

Heavy Rain to nie przełom ? człowieku przewrócisz wazon facet zorientuje się że jesteś
w domu, filmowość QTE. Ruszając dzojem nie możesz za mocno aby zamek sie wyłamał, człowieku
to będzie gra która patentami przebije każda inną.


skrypty na AI polaczeone z przedmiotami, co do zamków tez mnie to nie rusza ? Poki co mamy tylko papke marketingowa, wyjdzie gra to zobaczymy ile zostalo z tej "przelomowosci". LBP tez mialo byc przelowe a dostalismy platformera z ladna grafika i tyle (imo wielkie rozczarowanie). Mozemy poprostu dostac klona Fahrenheit''a z lepsza grafika. Roznie moze byc.

Dnia 23.02.2009 o 16:04, Kaucz napisał:

Masz xboxa? to nie ma rozmowy ,,fanboyu"


gdzie na fanboyizm ? nie wychwalam X''a bo tez nie ma on sie czym pochwalic jesli chodzi o gry - cos tam jest zapowiedziane, ale bez wiekszych rewlacji. Niczego nie gloryfikuje, ale sama krytyka czegokolwiek robi z czlowieka fanboya strony przeciwnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS 3 się sprzedaje ? Tak
Xbox 360 się sprzedaje ? Tak
PC idzie do przodu ? Tak

Więc jest w czym wybierać i jako gracze powinniśmy być happy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 16:25, EmperorKaligula napisał:

LBP tez mialo byc przelowe a dostalismy platformera z ladna grafika i tyle (imo wielkie
rozczarowanie).


Tak, średnia ocen 95% to IMO wielkie rozczarowanie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować