Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #50: Czy korzystasz z instrukcji dołączanych do gier?

61 postów w tym temacie

Pobieżnie zawsze przeglądne jak instaluje albo się długo gra ładuje;p Często nawet warto, zazwyczaj w fpsach są fajnie bronie opisane albo jednostki w rtsach i inne tego typu chabdziajstwa;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze czytam całą, naprzykład w nowej grze Tension, bez instrukcji nei ruszysz wogóle gry, a jak ruszysz to skończysz ją naprawdę w opłakanym stanie, tzn. zakończy się pewnie najgorszym scenariuszem (bo jest ich tam parę).

I wiele takich gier jest, gdzie mnóstwo rzezcy przydatnych jest w instrukcjach, naprzykład zabierajac się za jakiegokolwiek rpg-a, też nie ruszam się bez instrukcji, bo tam mnóstwo rzezcy psizą na temat skilli, doboru akcesoriów, opisują klasy postaci itp, a to są cholernie przydatne informacje, bo już od początku możesz sobie planować rozwój psotaci w te umiejętności które uważasz za przydatne.

Jedynie gdzie nie czytam instrukcji to różnego rodzaju shootery i strategie, tam naprawdę rozgrywka jest tak prosta, że instrukcje nie grają roli.


Natomiast cholernie przydatne są poradniki, nie mówię, że przechodzę grę s poradnikiem, ooo nie napewno nie, bo co to za frajda, ale czasami po prostu się zatnie człowiek i ni h... nie można znaleźć wyjścia, a chciało by się juz przejść dalej to wtedy korzysta się z poradnika.

naprzykład w Mass effect to nie wiem co bym bez niego zrobił, dzięki niemu mogłem grę ukończyc w 100%, bo jest wiele misji, które same się nie uaktywnią, trzeba kogoś znaleźć, albo wlecieć do danego systemu, dzięki mapom w poradniku mogłem znaleźć wszystkie złoża minerałów, wszystkie zapiski matek itp. bo na mapach w grze nie wszystkie rzezcy są zaznaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak, instrukcje zaczynam czytać podczas instalacji(wszystko to co do czego nie mam pewności), a potem zabieram się za gre. Przeważnie źle mi idzie gra idzie na pułkę(przynajmniej na chwilę) później jednak gdy na przykład w łóżku wczytuję się w instrukcje wszystko staje się jasne i nazajutrz gra mi się bardzo dobrze(było tak z JadeEmpire, TQ i Rise of Legends)*

*możliwe że jeszcze coś tam było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie miałem ze wspomnianym Mass effect, Blue Dragon, Tension i Supreme Commander. CO prawda te dwie pierwsze to można spokojnie grać bez instrukcji, ale wtedy dłużej zajmie ci opanowanie podstawowych rzeczy a żeby mieć jak najlepsze osiagi w grze to trzeba juz grać na maksa od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem taki, że wszystko poznaję bez instrukcji - gry, komórki, sprzęt RTV, itd. - daje to więcej frajdy mi, zamiast spędzać godzinę nad tekstem. Inna sprawa, że można coś zepsuć... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 14:37, lookastdu napisał:

A ja jestem taki, że wszystko poznaję bez instrukcji - gry, komórki, sprzęt RTV, itd.
- daje to więcej frajdy mi, zamiast spędzać godzinę nad tekstem. Inna sprawa, że można
coś zepsuć... ;P



heh grzebac w sprzęcie to i ja uwielbiam, naprzykład jak sładać komputery, co do czego służy to będąc małym brządecem ( no może nei takim małym około 11 lat) się tego dowiedziałem, i popsułem przy tym trochę rzeczy, ale i wiele się nauczyłem no ale i tak bez gazet komputerowych by sie nie obyło, co do komórek to chyba każdy umie ją obsługiwać tutaj naprawdę nei trzeba instrukcji. Co do gier niestety to ja nie lubię zaczynać gry nie wiedząc jak się w nią gra, bo ja od początku lubie gry przechodzić na hard a nie zapoznając się z instrukcją nei byłbym wstanie na takim poziomie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinna być jeszcze opcja "To zależy od gry..." Do Icewind Dale''a II czytałem całą, to był mój pierwszy RPG. Do większości gier nie czytam, jak potrzebuje sprawdzić sterowanie, to wchodzę w opcje gry i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tja... nie ma to jak podchodzic do porządnego rpg bez instrukcji... zazwyczaj czytam cała, zwykle mozna sie dowiadziec o mechanizmach, jakich samemu sie nie zauważa, albo jakis ciekawostek, a że lubie osiagac naprawde wysokie wyniki (tu głownie moje epickie wyczyny przy budowaniu postaci w rpgach), to instrukcja jest moim dobrym przyjacielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o instrukcję stricte czy "poradnik/solucję" bo w niektórych komentarzach widać niezrozumienie.

Ja instrukcję zazwyczaj czytam całą. Sytuacja wygląda tak, dostaję grę mniej wiecej około 16 (poczta wtedy przychodzi) gram do wieczora, a dopiero lekturą do snu jest instrukcja, da się wtedy słyszeć
- Aaaa to tak się robi
- To można chować broń?
- Ooo nie wiedziałem że można robić coś takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować