Zaloguj się, aby obserwować  
kamilimaciek

Co zrobić z zepsutą kartą grafiki ? :(

43 postów w tym temacie

A dalczego to wszystko nie w temacie o problemach z kompem albo o kartach graficznych???

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=698

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=1739

Swoją drogą jeśli włożył przy włączonym kompie (tylko po co?? i czy starą też przy włączonym wyciągał??) to rzeczywiście mógł uszkodzić ją na bardzo wiele sposobów. Jednym z nich może być właśnie to :D
Swoją drogą jeśli w tym momencie był do karty podłączony już monitor, to i on mógł się zepsuć.
Tak samo jak sam slot AGP :D

Co tanie i ok??? GF6600GT używany za 400 powinieneś dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej idź i domagaj się zwrotu pieniędzy, jeśli istnieje taka możliwość. Ktoś Cię chyba w balona zrobił sprzedając taką karte za tyle kasy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 22:22, RobeN napisał:

A dalczego to wszystko nie w temacie o problemach z kompem albo o kartach graficznych???


Wybacz po prostu nerwy mnie zjadły :( ja tego przy włączonym kompie nie wyjmowałęm i nie wkładałem po prostu komputer był wyłączony wziołem menu start i zamknij system i zapomniałem tej wtyczki wyciągnąć z kontaktu :( A więcej kart za 400 PLN nie kupuję następna to będzie za 130 PLN góra max 170PLN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 22:26, bruli napisał:

Lepiej idź i domagaj się zwrotu pieniędzy, jeśli istnieje taka możliwość. Ktoś Cię chyba w
balona zrobił sprzedając taką karte za tyle kasy ^^


Nie no ona ma już 2 miesiące przekładałem z jednego kompurtera do drugiego znaczy się chciałem by mój Ojciec miał gorszą do tych swoich exeli i emaili a do gierek muszę mieć lepszą yeah hytry 2 razy więcej traci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 22:40, kamilimaciek1 napisał:

O a co o tej sądzicie ? dobra cena i jak ją przepale to nie dostane zawału serca ;) http://isklep.net/index.php?main_page=product_info&products_id=5113


od kart z turbo cache trzymaj się z daleka, są beznadziejne i są tylko pod pciexpress więc jeśli chciałeś ją włożyć w miejsce starej karty to chyba tylko młotkiem byś mógł to zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 22:44, cinus` napisał:

od kart z turbo cache trzymaj się z daleka, są beznadziejne i są tylko pod pciexpress więc
jeśli chciałeś ją włożyć w miejsce starej karty to chyba tylko młotkiem byś mógł to zrobić
;)

Nie no seriio to takie beznadziejne a ja już ją zaprosiłem do mojego serduszka :( no trudno ale to tylko ciężko włożyć ,czy efekt jest do kitu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz po prostu nerwy mnie zjadły :( ja tego przy włączonym kompie nie wyjmowałęm i nie wkładałem
po prostu komputer był wyłączony wziołem menu start i zamknij system i zapomniałem tej wtyczki
wyciągnąć z kontaktu :(


Powiem tyle. Jeśli zrobiłeś w taki sposób jak mówisz to karta nie miała prawa się spalić, zepsuć itp. Bo nie robiłeś tego na żywca. Czyli przy włączonym kompie. Miałem podobny ekran jak mojego GF600GT zainstalowałem. Nie pomogło nic miałem najnowsze sterowniki a mój komp widział standardowe VGA. I co. Wziąłem oryginalną płytę ze starymi sterownikami i i zainstalowałem je z menu płyty. I pomogło. Więc może to jest twój problem.

A ponadto gdzie ty za 400zeta tą grafikę kupiłeś. Za te pieniądze to można mieć GF6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:03, kamilimaciek1 napisał:

Nie no seriio to takie beznadziejne a ja już ją zaprosiłem do mojego serduszka :( no trudno
ale to tylko ciężko włożyć ,czy efekt jest do kitu ? :)


to zależy, jeśli masz w kompie płytę główną z PCIEx16 to wejdzie karta bez problemu, ale jesli (jak domniemywam) masz płytę z AGP to nie ma siły włożyć tej karty do Twojego kompa, gdyż są to całkowicie inne złącza.
karty z turbo cache to karty z bardzo małą ilością ramu, a małą ilość ramu nadrabiają tym, że zabierają część pamięci z ramów na płycie głównej i wykorzystują ją jako własną pamięć, co daje w rzeczywistości mizerną wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:03, kamilimaciek1 napisał:

Nie no seriio to takie beznadziejne a ja już ją zaprosiłem do mojego serduszka :( no trudno
ale to tylko ciężko włożyć ,czy efekt jest do kitu ? :)


Nie da się =] PCI Express to inna magistrala. Nie włożysz karty przeznaczonej pod PCI-E w AGP i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko wtyczki nie wyjąłeś ale wyłączyłeś zasilacz guzikiem (chyba, że nie masz zasilacza z guzikiem...), to musiałeś mieć wielkiego pecha, bo:

Jeśli istaniał jakikolwiek statyczny ładunek czy to na tobie czy na podzespołach/w zasilaczu, to został on rozładowany podczas wyjmowania starej karty graficznej lub podczes pierwszego dotknięcia komputera.
Zatem wkłądając kartę nową już nic nie powinno się stać.

Ale to jeśli masz guzik w zasiłce...

W innym przypadku może się stać - choć w zasadzie małe jest prawdopodobieństwo.

Swoją drogą cena kosmiczna, a karta być może była uszkodzona od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:03, kamilimaciek1 napisał:

> od kart z turbo cache trzymaj się z daleka, są beznadziejne i są tylko pod pciexpress
więc
> jeśli chciałeś ją włożyć w miejsce starej karty to chyba tylko młotkiem byś mógł to zrobić

> ;)
Nie no seriio to takie beznadziejne a ja już ją zaprosiłem do mojego serduszka :( no trudno
ale to tylko ciężko włożyć ,czy efekt jest do kitu ? :)



Hmm powiesz mi co to za GF4 za 400 zeta? PS GALAXY GeForce 6200TC 128MB DDR/64bit supp.256MB TV/DVI PCI-E nie kupuj tego krapu. Wystarczy ci na chwile. Chyba, ze nie grasz w nowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jakiegoś Radeona ktoś mi poleci ? :) Tyle o tym dobrego słyszałem ,że to nie wiadomo co ? ;) jakiś model czy coś wam wiadomo ? wiem tylko tyle ,że często ma aktualizowane sterowniki :>. A i żeby cena byłą dosyć przystępna tak z max 150 PLN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.komputronik.pl , niektorzy mowia, ze drogo, ale u mnie w Szczecinie niektore ceny na hurcie sa drozsze, a i moim zdaniem calkiem przystepna cena, calego kompa tu kupilem [sam skladalem]. Obczaj sobie ceny itp. Jak juz radeona, to z takich low-endowych to chyba 1300 PRO, maja najnowsze technologie itp. Mozna tez poczekac na 7300 tez maja to byc karty z nizszej polki, ale z nowymi technologiami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 00:25, kamilimaciek1 napisał:

To może jakiegoś Radeona ktoś mi poleci ? :) Tyle o tym dobrego słyszałem ,że to nie wiadomo
co ? ;) jakiś model czy coś wam wiadomo ? wiem tylko tyle ,że często ma aktualizowane sterowniki
:>. A i żeby cena byłą dosyć przystępna tak z max 150 PLN :)


Karty za 150 zł nikt Ci nie poleci. Naprawdę takie cuś do niczego się nie przyda. Popytaj znajomych może mają jakąś starą Rivę czy GeForce''a i odstąpią ją za darmo bądź za oranżadę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 22:17, kamilimaciek1 napisał:

No cóż to spróbuje z twardą miną specjalisty zareklamować :) Wypadki chodzą po ludziach :(
sterowniki są ok wirusa nie mam na windows Xp i 2000 bios to wszystko nie ma koloru czerwonego
podejżewam , że przepaliłem to :(

Ja widzę czerwony kolor na tym zdjęciu. Zanim pozbędziesz się tej karty uruchom komputer z jakąś dystrybucją Linuksa typu live, bo jedynie przetestowanie sprzętu na 2 zupełnie różnych systemach daje całkowitą pewność, że to on jest winny. Miałem kiedyś problem z nagrywaniem płyt i dopiero sprawdzenie pod innym systemem wskazało, że nie w konfiguracji jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 10:36, Keroth napisał:

Mnie tylko zastanawia jak on może nie mieć czerwonego, skoro czerwony tam jak wół jest. Pasek
menu.


Bo to jest Print Screen myślałęm ,że wyjdzie taki jak ma być zepsuty najwyraźniej print screen dobrze wyszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze montor ci sie posypal? Jak masz jak to postaraj sie zaczac od niego i go sprawdzic. A pozniej zastanow sie co zrobic z karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować