Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 - nie za bardzo kompatybilny wstecz

26 postów w tym temacie

Cóż, fani gier konsolowych chyba będą musieli zaopatrzyć się w poprzedniego Xboxa, jeżeli chcą zagrać w stare hity... Na pocieszenie pozostaje im fakt, że problem kompatybilności starszych gier to także bolączka posiadaczy PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Przez dłuższy czas od zapowiedzenia nowej konsoli Microsoftu trwały spekulacje na temat jej wstecznej kompatybilności z pierwszym Xboksem. Ostatecznie stanęło bodaj na tym, że na nowej platformie giganta z Redmond będzie można uruchomić "większość hitowych tytułów" z jej starszego brata. Teraz zaś okazuje się, że nie do końca...

Przeczytaj cały tekst "Xbox 360 - nie za bardzo kompatybilny wstecz" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:25, Pan Zbrodni napisał:

Cóż, fani gier konsolowych chyba będą musieli zaopatrzyć się w poprzedniego Xboxa, jeżeli chcą zagrać w stare hity...
Na pocieszenie pozostaje im fakt, że problem kompatybilności starszych gier to także bolączka posiadaczy PC.

naprawde? jakich? bo jak dotąd nie stwierdziłem takowego (a zdażało mi sie dosowe bez problemu pod win xp odpalać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:33, Thom_Headhunter napisał:

ale zakup dwoch konsol to jakies nieporozumienie! A na PS3 beda chodzic giery z PSX i PS2 !!! czemu M$ nie postara sie i
nie zrobi podobnie z 360?


Sprawa nie jest taka prosta - w pierwszym XB były układy nVidii a w X360 będą ATI. To chyba wiele wyjaśnia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2005 o 16:56, Blackhand napisał:

Sprawa nie jest taka prosta - w pierwszym XB były układy nVidii a w X360 będą ATI.
To chyba wiele wyjaśnia ;).

ale xbox 360 ma taką moc obliczeniową, że pewni by zwykłe xpudło zaemulował. zaś grafika z xboxa pojawiła sie w pc jako g-force4 (ati zapowiada że ten z x-boxa 360 też będzie) zatem tu problemu niema. jest za to gdzie indziej nowy xbox ma power pc, zaś stary p3 733 (zupełnie inny zestaw instrukcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 17:02, sig. napisał:


> Sprawa nie jest taka prosta - w pierwszym XB były układy nVidii a w X360 będą ATI.
> To chyba wiele wyjaśnia ;).

ale xbox 360 ma taką moc obliczeniową, że pewni by zwykłe xpudło zaemulował. zaś grafika z xboxa pojawiła sie w pc jako
g-force4 (ati zapowiada że ten z x-boxa 360 też będzie) zatem tu problemu niema. jest za to gdzie indziej nowy xbox ma power
pc, zaś stary p3 733 (zupełnie inny zestaw instrukcji)


Niezupełnie o to mi chodziło, raczej o to, że pewnie producenci układów do pierwszego x-boxa nie dogadali się do końca z MS w sprawie tej emulacji albo zmienili zdanie i stąd ta kulawa emulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to najbardziej smieszy w Xboxsie: ma specyfikacje rowna p3 733 i geforce 3 a moze wykrzesac calkiem niezla grafe(bywalo ze lepsza niz 2 razy lepszy pecet). ponoc xbox 360 ma procesor innej firmy wiec gry nie moga byc kombatybilne za bardzo(inna struktura). zreszta o co tyle krzyku??? jesli ktos kto ma xbox''a i kupi xbox360 to i tak bedzie mogl pograc w swoje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:56, sig. napisał:

> Na pocieszenie pozostaje im fakt, że problem kompatybilności starszych gier to także bolączka posiadaczy PC.
naprawde?
jakich? bo jak dotąd nie stwierdziłem takowego (a zdażało mi sie dosowe bez problemu pod win xp odpalać)


Ja nie mogłem odpalić choćby Incubation, Księcia i Tchórza czy UFO: Enemy Unknown. Problem jest.

Z emulacją jest problem na poziomie GPU, gdyż programiści wykoprzystywali rozmaite "sztuczki" do wyciśnięcia jak najlepszych efektów z xboksowego GPU, a teraz na Xenosie nie za bardzo te sztuczki działają. W kżdym razie Halo 2 z ulepszonym wyświetlaniem tekstur i antyaliasingiem to dobra nowina (bo sama wsteczna kompatybilność jest mi obojętna, bo mam Xboksa i nie zamierzam sprzedawać - gorzej z tymi, którzy będą chcieli zagrać w perełki z tej konsoli na 360, Xboxa nie mają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> sig.
Problem jest np. z Fallout, Baldur''s Gate czy Torment pod XP. Wiem o tym od znajomych, bo jako posiadacz 98 SE nie mam z w/w grami problemów. A czasem nawet uaktualnienie sterowników karty graficznej powoduje kłopoty w starych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 17:48, Pan Zbrodni napisał:

-> sig.
Problem jest np. z Fallout, Baldur''''s Gate czy Torment pod XP.

mam fallouta 2, f:tactics, baldura jedynke z dodatkiem oraz tormenta (edycja 4 płytowa z NEXa, w sprzedaży była krótko, coś z miesąc) i gram w nie własnie pod xp (tak samo jak w oba icewindy, warcrafta 2, stacraft: broodwar i pare innych gier) żadnymi sztuczkami ani trybami zgodnosci podpierać sie nie musze . z tego co pamietam to ufo: emmy unkow też chodzi. tylko o wiele za szybko (ale to już nie wina osa tylko procka). aha w baldura 2 też grałem, tyle że na pożyczonych płytach a te okazały sie już zrysowane. ogulnie lubie stare gry, i z nimi problemów pod xp nie stwierdziłem. może ci twoi kumple mają po prostu marne pirackie kopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bylo do przewidzenia ... zbyt duzo zmian w strukturze konsoli w stosunku do poprzedniczki. Tu grafa ati, atm nvidia, inne proce ... nie da sie tak latwo zapewnic zgodnosci wstecznej dla gier ktore sa pisane pod jeden scisle okreslony rodzaj sprzetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ja tez gram w kupe staroci na XPH z SP2. I w zasadzie nie ma problemu. Jedynie gry scisle dosowe, np Furry Of The Furries i kilka innych sie opieraja, ale tu raczej niewinny jest system, tylko jak zauwazyles proc, i nie tylko co do szybkosci rozgrywki... tym mozna sie rozprawicc za pomoca programikow typu moslo i innych. Po orpstu stare kompilatory w ktorych pisan byly giery (glownie borlanda) robily runtime, error 200 :D czyli zapetlaly sie exece i robily dzielenie przez zero... na to na szczescie sa latki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mały OT :P na pudelku fallouta 2 jest napisane ze nibyl tworzony pod XP ale dziala jak nalezy :P
a co do x to mzona było sie tego spodziewac od poczatku M$ cos krecieł z ty i wyszło szydło z worka oj nie ładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! A ja mam dość nowy komputer ale za to z jakim systemem! (Win98) - Gry śmigają aż miło, w dodatku masa programów na xp też spox-wchodzi i działa. A co do tego XBoxa360: na pewno producent zajmie się tym... w końcu mmógłby ucierpieć "image" i to jeszcze przed ukazaniem się PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdemu, kto kupuje XBOXA 360 (oraz posiada sensowny do tego celu sprzęt AV) z myślą o tym żeby grać w starocie lub PS3 żeby podniecać się efektem rozjechanych pikseli przy graniu w pierwszego TEKKENA funduję bilet do Oszołom City w jedną stronę :)

No chyba że ktoś czekał 10 lat po to,żeby teraz pograć w gry sprzed kilku generacji na najnowszym sprzęcie :)

Dla mnie najważniejsze jest to żeby wychodziły jak najlepsze NOWE gry, a nie czy będę mógł grać w gry z ostatniej dekady XX wieku.

Zmywając mydełko z oczu - wsteczna kompatybilność do wstęp do tłuamczenia dlaczego ten sprzęt nie jest tak zajefajnie fajny jak na obrazkach i w moich snach - no bo chciałes koleś kompatybilność z Twoją prababcią to teraz spadaj na drzewo banany w Donkey Kongu prostować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować