Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 zmierza na PC i Xbox 360

40 postów w tym temacie

No to z gry TPS z elementami RPG EA zrobi zwykłą grę TPS. Trochę szkoda. Chociaż z drugiej strony.... jeśli skupią się na elementach należących tylko jednego gatunku to może wyjść naprawdę dobra gra. Bo w "jedynce" wg. mnie elementy RPG trochę przeszkadzały.
A z części drugiej to może wyjść bardzo dobra gra w stylu Gears of War.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam BioWare - kiedy w końcu ostatecznie upatchują ME1? Gra pomimo wydania jednej łatki nadal jest zabugowana, bynajmniej na moim systemie za nic nie chce działać jak należy (zwisy co 20 minut i okazjonalne bugi w grafice) - z innymi produkcjami jakoś problemów nie mam... A chciałbym jednak przejść tę grę jeszcze raz, w celu zdobycia wszystkich medali...

Co do nowego ME - poczekamy, zobaczymy, jakoś zapowiedzi tego typu zwykłem traktować ostrożnie... ;)

junior17 - "bardzo dobra gra w stylu Gears of War"? To przecież sprzeczność... GoW to średniak, mocno przereklamowany, nad którym ludzie pieją z zachwytu z powodów zupełnie dla mnie niezrozumiałych, ale może za stary już się robię. A elementy RPG w ME właśnie dodawały rozgrywce głębi, poza tym w czym przeszkadzało Ci te parę umiejętności - system jest przecież banalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelanka, rajd roller-costerem, non-stop akcja ... Niech nie zapominają że 1 część była równierz RPG a filmiki oglądało się jak .. no film a nie filmiki :P niech o tym panowie z EA nie zapomianją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była naprawdę niezła. Grałem na PC i nawet tak bardzo nie przeszkadzały konsolowe "uproszczenia". Mam nadzieje, że problemy techniczne z pierwszej części nie będą powielane. Oby dali sobie spokój z UT3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 21:04, Uboot93 napisał:

Jeśli coś nie ukarze się na PS3 (<<<---- L0V3) to znaczy że jest denne, płaskie
i bez ambicji.


Bez ambicji jest ktoś, kto nie sięga po słownik ortograficzny...


Ale wracając do artykułu - z pierwszą częścią nie miałem jeszcze dłuższej styczności, ale prawdopodobnie niedługo się w nią zaopatrzę. Co do tego, że w grze będzie więcej akcji - dla mnie to plus. Nie wiem jak było w ME, ale pojedynki w Jade Empire dawały mnóstwo satysfakcji. To, że elementy RPG nie są zbytnio rozbudowane, również mi nie przeszkadza. Obecnie zwyczajnie nie mam czasu bardziej złożone tytuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzenie sequela do poziomu Gearsow bylo by porownywalne do przerabiania Pana Tadeusza na komedie sensacyjna. Gearsy, moim zdaniem, nie sa niczym innym jak tepa siepanka z fabula ktora jest nam przedstawiana za pomoca filmikow, natomiast ME to RPG w ktorym mamy wplyw na wiele rzeczy (na tym tez czesciowo polega RPG, nie tylko chodzi o rozwoj postaci wbrew temu co niektorym sie wydaje. Proponuje zagrac w klasyczne "papierowe" rpg, nie tylko siedziec z nosem w kompie, mozna sobie wyrobic jako takie pojecie "o co w tych gatunkach chodzi" ).
A jesli komos przeszkadza garsc charakterystyk postaci proponuje wrocic do Boulder Dasha, tam z tym problemow nie ma.
Ogolnie nie krytykuje ludzi, ale sie zirytowalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2009 o 20:58, Kifa napisał:

GoW to średniak, mocno przereklamowany, nad którym ludzie pieją z zachwytu z powodów
zupełnie dla mnie niezrozumiałych, ale może za stary już się robię.

Średniak? Gra w swoim gatunku jest w ścisłej czołówce, tyle że to nie RPG. :P

junior17
Przeszkadzały Ci elementy RPG w grze, mimo wszystko, RPG? Ciekawie :)

PS: "Jak już wiemy BioWare oficjalnie potwierdził prace nad sequelem swojej gry z gatunku RPG" Fajnie to brzmi IMO. Prawie tak, jakby BioWare zazwyczaj robił symulatory, a teraz dla kaprysu sobie machnęli erpega, a co.
Dobra, czepiam się trochę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jasno powiedziane, że to będzie ambitny TPS a nie cRPG. I dobrze. Wiadomo czego się spodziewać. Jedynka siedziała okrakiem na tych gatunkach tak naprawdę dobrze nie stając ani na jednej, ani na drugiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli szykuje się bardzo wciągająca gra. Co jak co, ale Bioware raczej nie rzuca słów na wiatr i jeżeli ma być tytuł od którego trudno się będzie oderwać, to można spodziewać się gry co najmniej na poziomie jedynki. W końcu aż tyle nie trzeba poprawiać, seria rozwija się w odpowiednim kierunku. Do premiery zostało jeszcze sporo czasu, ale na usprawnienia rozgrywki też trzeba go trochę poświęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedź także na posta Kifa

Dnia 17.03.2009 o 21:35, Korbhegn napisał:

Sprowadzenie sequela do poziomu Gearsow bylo by porownywalne do przerabiania Pana Tadeusza
na komedie sensacyjna. Gearsy, moim zdaniem, nie sa niczym innym jak tepa siepanka z
fabula ktora jest nam przedstawiana za pomoca filmikow,

Dokładnie jak ME
>natomiast ME to RPG
Heh? Że co?

Dnia 17.03.2009 o 21:35, Korbhegn napisał:

w ktorym mamy wplyw na wiele rzeczy

Na nie wiele rzeczy. Mamy wybór tylko wtedy, gdy tego chcieli scenarzyści.
Podam przykład: Zabij Kroganina, lub spróbuj mu pomóc. Jest wybór? Jest, bo tego chcieli scenarzyści. A spróbuj go zabić w innym momencie gry. Że co? Nie da się?
>, nie tylko chodzi o rozwoj

Dnia 17.03.2009 o 21:35, Korbhegn napisał:

postaci wbrew temu co niektorym sie wydaje.

Nikomu się tak nie wydaje. Bo tak nie jest. Coś sobie ubzdurałeś.

Dnia 17.03.2009 o 21:35, Korbhegn napisał:

Proponuje zagrac w klasyczne "papierowe"
rpg, nie tylko siedziec z nosem w kompie, mozna sobie wyrobic jako takie pojecie "o co
w tych gatunkach chodzi" ).
A jesli komos przeszkadza garsc charakterystyk postaci

Napisałem, że mi przeszkadzają elementy RPG w ME, a wiesz czemu? Bo są płytkie. Niedorobione. Jak sam napisałeś "garść statystyk" nic więcej. Dodam tylko, że niepotrzebnych statystyk. Lepiej zrobić dobrą grę która należy do określonego gatunku, zamiast zrobić takiego cudaka jak ME, który ani nie jest grą cRPG, ani nie jest dobrym TPS''em.
>proponuje wrocic do Boulder Dasha, tam z tym problemow nie ma.
A ja proponuję abyś zagrał w papierowe RPG. Może wtedy zrozumiesz o co mi chodziło.

Kifa
>bardzo dobra gra w stylu Gears of War? To przecież sprzeczność
Nie zrozumiałeś mnie do końca. Miałem na myśli, że z ME 2 może będzie bardzo dobra gra, która w rozgrywce przypomina Gears of War. Nigdzie nie napisałem, że GoW jest bdb. Wg. mnie jest tylko dobra.

Madoc
Przeszkadzały Ci elementy RPG w grze, mimo wszystko, RPG? Ciekawie :)

Nie moja wina, że w dzisiejszych czasach zwykłe strzelanki z elementami RPG, są określane jako "czyste" cRPG.

Prawie tak, jakby BioWare zazwyczaj robił symulatory, a teraz dla kaprysu sobie machnęli erpega, a co.
Ostanie 2 gry od BioWare to gry akcji.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gears of War moim zdaniem naprawde jest sredni, ot zwykly tps z ladna grafika, mam GoWa 1 na kompa, naprawde nie ma sie czym zachwycac, ME 2 niestety nie trafi w moje rece, M$ znowu zaplacil wiecej niz SONY, czasami mysle ze SONY zaniedbuje uzytkownikow swoich konsol xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość. Tylko teraz pytanko, czy xboxiarze będą się cieszyć razem z nami, czy polecą flejmy. ? :) Peace

Na PS3 jak zwykle nie wyjdzie bo nie stać ich na wykwalifikowanych programistów podchodzących tylko i wyłącznie pod PS3. Szkoda, po prostu szkoda. Może gdyby jakieś wsparcie od Sony... wtedy byśmy ujrzeli obie części na chlebak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat taki system jak w ME 1 mi odpowiadał, jak chce pograć w RPG to umawiam się ze znajomymi na partyjkę Earthdawn lub "młotka".

Co do ME 2 pozostaje czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" (...) sequelem swojej gry z gatunku RPG - Mass Effect"
Jak już to action-RPG z bardzo dużym naciskiem na action ;-) Pierwsza część jest dobrą jak na space operę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wychodzi na PS 3 :( Trudno teraz wiem, że mogę śmiało jedynkę na PC kupić i czekać na dwójkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 21:04, Uboot93 napisał:

Jeśli coś nie ukarze się na PS3 (<<<---- L0V3) to znaczy że jest denne, płaskie
i bez ambicji.
Nie polecam


Dzieki za dobre 5 minuts smiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować