Kawosz-ski

WarCraft IV - temat ogólny

109 postów w tym temacie

Tego raczej nie zrobią, z tego co wiem Blizz ma plan ciągnąć WoWa do poziomu nr. 100 Więc chyba lepszym pomysłem byłoby albo jak Ty mówisz - kilkanaście tysięcy lat po, albo przed WoWem co dla mnie osobiście jest dużo lepszym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mogliby zrobić grę, która rozgrywa się w innych światach niż Azeroth i Draenor - np. w Xoroth, Argus czy Ka''aresh.

A moje kilkanaście tysięcy lat później zakłada rozwój technologiczny i przekształcenie high fantasy w space operę czy space fantasy raczej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizz by raczej nie zrobił W4 dziejącego się po WoWie, musiały by nastąpić znaczące zmiany w świecie - czyli Wacraft przestałby być Warcraftem. Jeśli by zrobili parę tysięcy lat wstecz to mamy albo wojnę Nocnych Elfów z Płonącym Legionem albo jeszcze dawniej - Wojnę Tytanów z Starszymi Bogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w WarCrafcie III nastąpiły naprawdę poważne zmiany w świecie gry i nie przestał być WarCraftem... a jeśli chodzi o stare konflikty to już wiadomo, jak się zakończyły, były już przerobione w manualach i niekiedy książkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ale W3 był tylko parę lat po poprzedniczkach. Jasne, doszły nowe rasy i takie tam, pojawił się nowy kontynent na mapie świata który wg. lore zawsze był itp. itd. Ale przesunięcie akcji o kilka tysięcy lat wprzód wymusiło by zmiany w granicach, technologii i wiele innych rzeczy. A jeśli ktoś stwierdzi że "wcale nie trzeba takich zmian wprowadzać" to ja spytam - w takim razie po diabła gra ma mieć miejsce 2000 lat po Warcrafcie 3 a nie 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale ja sugerowałem właśnie grę gdzieś po World of WarCraft. Bo taki "WarCraft kilkanaście tysięcy lat później" faktycznie może nie być już WarCraftem. Bo np. mi na samym początku (a to było jeszcze za czasów dwójki i Beyond the Dark Portal) udało mi się zachować ten klimat, ale ostatnio to już zrobiłem z tego taką mieszankę, że jest dosyć niestrawna i staram się z kuzynem jakoś z tego wybrnąć :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Warcraft IV mógłby być niezłą bombą ze strony Blizzarda. Nie wypuszczają często gier, ale ostatnio bardzo się rozpędzili, dlaczego nie mieliby równolegle pracować nad kilkoma tytułami? Z drugiej strony - wydaje mi się że na WoW lub kontynuacji tego MMO Blizz zamknie ten wątek, tak samo wydaje mi się że zamknie Diablo na części trzeciej, zamknie StarCrafta na części II (koreańczykom wystarczy na kolejne 10 lat) i zaproponuje całkiem nowe tytuły i uniwersa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego nie mieliby równolegle pracować nad kilkoma tytułami?
Zdradzę ci Wielką Tajemnicę - pracują nad paroma tytułami jednocześnie :P

> Blizz zamknie ten wątek
Wątpliwe, świat Warcrafta jest bardzo rozbudowany, można by opowiedzieć masę nowych, ciekawych historii w nim osadzonych no i zarobić masę pieniędzy ;P

> tak samo wydaje mi się że zamknie Diablo na części trzeciej
Ale to zdaje się było już oficjalnie zapowiedziane że Diablo III będzie ostatnią częścią serii Diablo ale nie ostatnią grą w świecie Sanktuarium.

> zamknie StarCrafta na części II
Niby czemu? Ja na razie nie widzę powodu czemu Blizz miałby olać SC.

> zaproponuje całkiem nowe tytuły i uniwersa.
Jeden opracowują do swojego nowego MMO :)

A teraz Revanchist
> Hej, ale ja sugerowałem właśnie grę gdzieś po World of WarCraft.
W takim razie przepraszam, coś mi się pogmatwało i zrozumiałem że chciałbyś Warcrafta 4 osadzonego parę tysięcy lat po normalnych Warcraftach ;)

> i staram się z kuzynem jakoś z tego wybrnąć :P.
Moja rada - zamiast starać się jakoś wszystko dopasowywać zróbcie sobie listę na której wypiszecie wszystkie swoje najlepsze pomysły w punktach. Potem wywalcie wszystko w diabły i na podstawie tych pomysłów twórzcie od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do pomysłów u góry ,,fabuła po WoWe" raczej nie to wow ma fabule z warcrafta 3 ki a nie na oddwrut mogli by zrobić poprostu po frozen throne że arthas jest królem itp a WoWa nie uwzględniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 22:23, Revanchist napisał:

A moje kilkanaście tysięcy lat później zakłada rozwój technologiczny i przekształcenie
high fantasy w space operę czy space fantasy raczej :P.


Space Orcs!

*warchief z lazor gunem* : teleportujcie peony z sektoru alfa!
*grunt z lajtsaberem* : rodżer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta space orcs, z ludzi zrobili by się terranie, z nieumarłych zergi a z elfów protossi... i znowu starcraft byłby.
czemu nie mogą po prostu zrobić alternatywnej wersji wydarzeń po frozen throne? np arthas przegrał tą walkę pod tronem czy coś...
przecież i tak w grze strategicznej nie chodzi o fabułę tylko o samą rozgrywkę zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 11:33, rtyrtyrty napisał:

czemu nie mogą po prostu zrobić alternatywnej wersji wydarzeń po frozen throne? np arthas
przegrał tą walkę pod tronem czy coś...
przecież i tak w grze strategicznej nie chodzi o fabułę tylko o samą rozgrywkę zwykle.


O nieee. Może to zabrzmieć dziwnie dla, niektórych, ale dla mnie fabuła z warcrafta jest naprawdę świetna i bardzo ważna. I mam nadzieję, że jeśli będą tworzyć czwórkę to będzie to bezpośrednia kontynuacja przygód poszczególnych ras w Azeroth, a może nawet w trochę innych krainach. Chociaż przedstawienie przeszłości Medivha lub innych wielkich wydarzeń nie było by takim złym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 11:33, rtyrtyrty napisał:

przecież i tak w grze strategicznej nie chodzi o fabułę tylko o samą rozgrywkę zwykle.

Strategie, które ukończyłem, można policzyć na palcach jednej ręki. Jedną z nich jest Warcraft III, a to właśnie dzięki fabule, bo po pewnym etapie rozgrywka mi się znudziła (jak zwykle w tego typu grach), ale grałem dalej by zobaczyć jak to się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok, kolejny Blizzcon i kolejne pytanie: czy firma chodź zasugeruje nam, że pracują nad czymś związanym z Warcrftem...? Każdej jesieni zadaje sobie to pytanie, ale od 8 lat, czyli premiery FT ni widu, ni słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 18:28, Kawosz-ski napisał:

Kolejny rok, kolejny Blizzcon i kolejne pytanie: czy firma chodź zasugeruje nam, że pracują
nad czymś związanym z Warcrftem...? Każdej jesieni zadaje sobie to pytanie, ale od 8
lat, czyli premiery FT ni widu, ni słychu.


E tam moim zdaniem już nie zobaczymy Warcrafta w wersji RTS a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warcraft IV to jedyna gra jaka może powstać, dla której spędziłbym trochę czasu w kolejce przed jakimś sklepem, żeby kupić jak tylko się pojawi.
Szkoda, że się na to nie zanosi, bo chciałbym zagrać w strategię taką jak W3. Chociaż głównie zależy mi na fabule, jak w każdej grze, w dalszym planie na gameplayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 18:28, Kawosz-ski napisał:

Kolejny rok, kolejny Blizzcon i kolejne pytanie: czy firma chodź zasugeruje nam, że pracują
nad czymś związanym z Warcrftem...?


Już po BlizzConie, a w temacie WarCrafta IV ani widu, ani słychu:-(

Były plotki, że Blizzard zabierze się za niego po ukończeniu Diablo III, lecz jak widać będzie miał pełne ręce roboty, obecnie trwają pracę nad czwartym dodatkiem do WoWa, dwoma częściami StarCrafta II i jest jeszcze tajemniczy projekt Titan. Jak na tę firmę to cała masa projektów, więc szansę na nowego Warcrafta są wręcz nikłe.

Jednakże nadzieja umiera ostatnia, więc chyba pozostaje nam tylko czekać na kolejny BlizzCon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się