Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2007 o 21:40, trutututu napisał:

ja kupilem sobie FC dosc dawno w kolekcji klasyki za 25 zl.
gra jest po prostu swietnaponiewaz jak sie znudzi singiel mozna grac w multi ktory mi sie bardzo
podoba

kojarze twoj nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 17:43, 88Bonzo napisał:

Posiadam 2 letniego GF7900GS :) a w sieci nie grywam (only CS1.6) i to sporadycznie ostatnimi
czasy :) Ubolewam przy tej karcie że nie można włączyć jednocześnie AA+HDR :(


AA - rozumiem, ale HDR jak jest opisane? Gram też w FC, mam 7900GT, wszystko co można było (wszystko co znalazłem w ustawieniach grafiki) ustawiłem na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 18:02, mrosi napisał:

> Posiadam 2 letniego GF7900GS :) a w sieci nie grywam (only CS1.6) i to sporadycznie ostatnimi

> czasy :) Ubolewam przy tej karcie że nie można włączyć jednocześnie AA+HDR :(

AA - rozumiem, ale HDR jak jest opisane? Gram też w FC, mam 7900GT, wszystko co można było
(wszystko co znalazłem w ustawieniach grafiki) ustawiłem na maxa.

HDR w ustawieniach jest podpięty pod jakość oświetlenia, można też siebawić samodzielnie jego ustawieniami w pliku system.cfg ale tego nie polecam, generalnie jak ustawisz jakość oświetlenia na max to powinien być używany HDR lighting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 18:12, zadymek napisał:

> > Posiadam 2 letniego GF7900GS :) a w sieci nie grywam (only CS1.6) i to sporadycznie
ostatnimi
>
> > czasy :) Ubolewam przy tej karcie że nie można włączyć jednocześnie AA+HDR :(
>
> AA - rozumiem, ale HDR jak jest opisane? Gram też w FC, mam 7900GT, wszystko co można
było
> (wszystko co znalazłem w ustawieniach grafiki) ustawiłem na maxa.
HDR w ustawieniach jest podpięty pod jakość oświetlenia, można też siebawić samodzielnie jego
ustawieniami w pliku system.cfg ale tego nie polecam, generalnie jak ustawisz jakość oświetlenia
na max to powinien być używany HDR lighting.


No niestety nie jest tak :) przynajmniej nie do końca :)

Wchodzimy w plik system.cfg i otwieramy go notatnikiem
Lepiej zrobić kopie zapasową pliku
Odnajdujemy linijkę r_HDRRendering = "0"
Wartość 0 zmieniamy na 7
W grze wyłączamy AA bo inaczej tekstury będą się rypać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 13:37, 143872 napisał:

Jakie ma wymagania Far Cry ? I czy pójdzie mi tym złomie:
AMD Sempron 2600+ 1,83GHZ, 768 ram ddr 2, Radeon 9200 series 128mb.

Powinien pójść, na low-medium (karta grafiki to zniesie i ram ale niewiem jak procek) ale napewno pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 17:49, Speedy10 napisał:

> ja kupilem sobie FC dosc dawno w kolekcji klasyki za 25 zl.
> gra jest po prostu swietnaponiewaz jak sie znudzi singiel mozna grac w multi ktory mi
sie bardzo
> podoba
kojarze twoj nick


no to chyba ja byłem. I jeśli chodziłem z pistolecikiem albo siedzialem ze snajpom to napewno ja bo innych broni nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 13:37, 143872 napisał:

Jakie ma wymagania Far Cry ? I czy pójdzie mi tym złomie:
AMD Sempron 2600+ 1,83GHZ, 768 ram ddr 2, Radeon 9200 series 128mb.

Ja grałem na medium detalach w 1024x768 na sprzęcie: AthlonXP 2400+, 512MB SDRAM i grafice GeForceFX 5200 64MB. I trochę długo się doczytywało, ale dało się grać. Piszesz o złomie? To jak nazwiesz ten zestaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 20:13, 88Bonzo napisał:

Odnajdujemy linijkę r_HDRRendering = "0"
Wartość 0 zmieniamy na 7
W grze wyłączamy AA bo inaczej tekstury będą się rypać :)


Sprawdziłem. Jest lepszy obraz. Faktycznie, jeśli nie wyłączy się AA to wszystko jest "przezroczyste". Dopiero po tym zabiegu temperatura grafiki podniosła mi się do ~70*C. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 13:37, 143872 napisał:

Jakie ma wymagania Far Cry ? I czy pójdzie mi tym złomie:
AMD Sempron 2600+ 1,83GHZ, 768 ram ddr 2, Radeon 9200 series 128mb.


a ja muszę Cię zmartwić bo jeżeli to jest ten skrojony, bublowaty R9200SE to dużo z niego nie wyciśniesz i możesz mieć problemy z płynnością :(

Parę screenów z full HDR :D

20071026231333

20071026231643

20071026231836

20071026231948

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2007 o 23:20, 88Bonzo napisał:

Parę screenów z full HDR :D


To jest odpalony FarCry z wgranym 64 bitowym patchem? Bo z tego co pamiętam to FC pierwotnie nie miał opcji HDR i na max detalach u mnie wyglądał o wiele gorzej. Ja jednak grałem na 32 bitach, ale chciałbym wiedzieć jaka jest różnica w jakości grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 00:10, lukasz11111 napisał:

> Super refleksy. Da się grać z takim czymś?


Da się grać, a gra się bardzo przyjemnie :) gdyż efekt taki jest chwilowy po czym się delikatnie rozmywa. Tak jakbyś wyszedł z ciemnego pomieszczenia na słońce a po chwili się przyzwyczaił.

dave03

Wgrałem tylko najnowszego patcha 1.4 a reszą czynności które trzeba wykonać by uzyskać taki efekt jest opisana ciut wyżej. Co do grafiki - jak kto woli :) ja nie jestem zwolennikiem HDRu bo czasami wręcz mnie drażni. Ale w FarCry`u prezentuje się całkiem znośnie. Jedynym minusem jest wygładzanie krawędzi i lekko widoczne "ząbki" na teksturach. Ale nie zwraca sie na to większej uwagi podczas gry. Chyba że masz graficzkę z rodziny GF8XXX to bodajże można zaszczepić AA + HDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko... tak się cieszyłem z nowego kompa bo pogram sobie na full w Far Cry a tu du*a.
Mam C2D E6420, GF 8800GTS 640 MB, 2 GB RAM DDRII PATRIOT, P5B PLUS i 320 GB HDD, ludzie co ja mam już zrobić żeby były normalne teksturki. Jakby któryś z was tą grę zobaczył u mnie to krew zalewa... Woda na moim starym blaszaku wyglądała przepięknie (Celeron 1.7 GHz, Radeon 9600 i 768 MB RAM) teraz to koszmar, płaska jak blat na biurku. Domki ohydne, ziemia pożal się Boże. Ratunku ja nie wiem co ja mam robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:02, struksik napisał:

Matko... tak się cieszyłem z nowego kompa bo pogram sobie na full w Far Cry a tu du*a.
Mam C2D E6420, GF 8800GTS 640 MB, 2 GB RAM DDRII PATRIOT, P5B PLUS i 320 GB HDD, ludzie co
ja mam już zrobić żeby były normalne teksturki. Jakby któryś z was tą grę zobaczył u mnie to
krew zalewa... Woda na moim starym blaszaku wyglądała przepięknie (Celeron 1.7 GHz, Radeon
9600 i 768 MB RAM) teraz to koszmar, płaska jak blat na biurku. Domki ohydne, ziemia pożal
się Boże. Ratunku ja nie wiem co ja mam robić!

Możesz spróbować napisać maila do cenegi. Mi odpowiedzieli jak miałem problem z grafiką. Napisali mi, że mam sobie ściągnąć łatkę do karty graficznej. Ty też możesz spróbować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:06, Dominik000 napisał:

> >>>.............



Masz za dobrego kompa na taką grę :) Tez tak nieraz mialem. moze zainstaluj starsze sterowniki do grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 21:09, awesome napisał:

> > >>>.............


Masz za dobrego kompa na taką grę :) Tez tak nieraz mialem. moze zainstaluj starsze sterowniki
do grafiki

No ja już far craya przeszedłem. Ale trochę poprawiło tom lornetkę na niewidzialne potwory. Przez tą lornetkę widziałem w całkowicie innych kolorach niż powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO cóż ściągnąłem FC z internetu ( oryginał żeby nie było, ostatnio można ściągnąć za darmo) i przy instalacji wyświetla mi się błąd "You must live in U.S to play this tittle "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 14:36, Ubq napisał:

NO cóż ściągnąłem FC z internetu ( oryginał żeby nie było, ostatnio można ściągnąć za darmo)
i przy instalacji wyświetla mi się błąd "You must live in U.S to play this tittle "

NO to chyba jasne, co jest nie tak, prawda? Chciałbym też dodać, że informacja o tym, że możliwość darmowego pobrania tej gry dotyczy tylko mieszkających w USA była podana przed samym pobraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować