Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Buhahaha cóż za wyfarinowana krytyka produktu - far cry smierdzi - na medium jest strasznie trudna :D
Tak jak Sth`Devilish wypisał jakoś konkretniej wady gry, chociaz akurat w moim przekonaniu to nie wady ale zalety, tak pan PJ MW pokazał jak pisać naprawde ciekawe posty :D
Oczywiście macie prawo do wyrażania własnej opinii, ale naprawde dobrze wam radze nie skupiajcie uwagi na czymś czego nie lubicie, najlepiej wogóle to ignorujcie, bedzie sie wam zyło o wiele lepiej.
A co do gierki to zauroczyła mnie ona na tyle ze przeszedlem ja na najciezszym poziomie trudnosci brak save w dowolnym momencie budowal atmosfere, dzieki niemu najczesciej wciskanymi klawiszami nie było f5/f9. Trigeny które nas zabijały na dwa szczały były wyzwaniem (na wyzszych poziomach trudnosci wystarczy ze nas musnely pazurkami i juz było bb) człowiek kombinował jak tu zabic tyle stworów i przezyć, bo ost save przeciez ładnych kilkanascie minut do tyłu był. Moja ocena - 10!
A jesli miałbym sie wypowiedziec o far cry 2 to powiedziałbym
-Far cry 2 śmierdzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytania: na jakich detalach pogram sobie płynnie (sprzęt w podpisie). Chodzi mi tak około 25-30 FPS. Drugie pytanko: jaki patch najlepiej zainstalować? Instalować najnowszy, czy lepiej jakiś starszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 13:48, Szperacz Robson napisał:

Witam, mam dwa pytania: na jakich detalach pogram sobie płynnie (sprzęt w podpisie).
Chodzi mi tak około 25-30 FPS. Drugie pytanko: jaki patch najlepiej zainstalować? Instalować
najnowszy, czy lepiej jakiś starszy?

Powiem ci tak jak masz w opisie: Twój PC-Sux więc jeżeli w 800x600(bo 640x480 pewnie nie ma) na super najniższych będziesz miał 10fps to będzie sukces.
Fail myślałem że to wątek o FC2, FC 1 powinieneś uruchomić gdzieś na srednich w 800x600 lub wyższej przy tych 25-30fpsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego PC`ta do Twojego i grę odpalałem na wszystkich detalach w najwyższej jakości. CZasami FPS`y spadały poniżej 20, ale to bardzo, bardzo rzadko. Przeważnie miałem tak około 40 - 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 pytania:
A. Jestem w 3 lub 4 misji i mam polecenie żebym udał się do dowolnej lokacji i tam wziął misję. Wykonałem wiele misji i nie wiem co teraz. Proszę o pomoc.
2. Jak w menu jest ,,zawartość dodatkowa" to jak ja wlaczam to muszę wpisać jakiś kod. Tylko nie wiem jaki. Od rejestracji internetowej czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic Far Cry ale nie wiem czy da sie grac na moim kompie ( 1,83ghz 768ram i fx5200), aha i napiszcie jeszcze czy ta gra ma edytor do tworzenia poziomow i czy jest on latwy w obsludze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na takim samym sprzęcie oprócz karty. Miałem Radeona 9200 series i grałem na minimalnych wymaganiach. Jednak nie żałowałem, opłaca się kupić. A co do edytora to jakiś tam jest ale nigdy nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 20:32, 143872 napisał:

Trzeba umieć grać ;] Ja grałem na poziomie realnym do bólu i zakończyłem na ostatniej
misji bo nie potrafię sobie poradzić z grubasami. W grze miałem tylko 3 miejsca gdzie
były ogromne problemy, reszta nie jest trudna.


Wyczuwam tutaj lekki spojler, co nie powiem ale z lekka mnie "zniechęcił do grania". Ja aktualnie zacząłem wczoraj grać w FC i jak dla mnie gra jest świetna. Przeczytawszy Twój post, można się już zacząć czegoś domyślać... niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z pierwszą częścią Far Cry jest jak z grami z serii Gothic, jedni je kochają , drudzy nienawidzą. Far Cry przeszedłem kilka razy i za pierwszym razem byłem wręcz zachwycony tym tytułem , ale za każdym następnym razem byłem delikatnie mówiąc coraz bardziej sfrustrowany. Ta gra ma tak ogromne wady że aż zdziwiony byłem , że wcześniej ich nie zauważyłem. Ta gra momentami nieźle wkurza przegiętym poziomem trudności , tylko udaje , że jest nieliniowa i po pewnym czasie robi się strasznie monotonna. Właśnie przez te wady znienawidziłem Far Cry''a i naprawdę nie rozumiem co takiego fajnego ludzie widzą w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 11:17, Jed1 napisał:

Wyczuwam tutaj lekki spojler, co nie powiem ale z lekka mnie "zniechęcił do grania".
Ja aktualnie zacząłem wczoraj grać w FC i jak dla mnie gra jest świetna. Przeczytawszy
Twój post, można się już zacząć czegoś domyślać... niestety...

Jaki spoiler? Że walczy się z grubasami w ostatniej misji? A czego się spodziewałeś, zbierania kwiatków? FC to FPS - chodzisz i walczysz. Wytłumacz bo nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie, ja jednak od początku byłem sceptycznie do tej gry nastawiony. Pierwszy raz widziałem FC u kolegi. Jakoś się nie zachwyciłem, nawet grafika jakoś nie powalała (a miał na wys. ustawieniach). Później grałem u siebie, ale co chwilę gra się wieszała (problem ze sterami). Na nowym kompie chodziło wszystko ok, grało się miło do czasu, kiedy nie wyleciał na mnie mutant. Ta gra mnie tak irytowała, że anie razu jej nie ukończył, aż w końcu wylądowała na allegro. Nie wiem, naprawdę nie wiem gdzie ten postęp, jaki z niej kamień milowy. Otwartośc świata była tylko pozorna, grafika ładna, ale zbyt kolorowa jak na takiego FPS''a, poziom trudności przegięty, fabuła zwyczajna dla strzelanki (niech mnie nikt nie wkurza, że była super, extra i w ogóle) a filmiki cholernie sztywne. Ogólnie Far Cry nie przypadł mi do gustu, ale jakbym miał wydac obiektywną ocenę, to dał bym jej góra 8/10. Nie wiem z jakiej racji w CDA dostała 10/10 (dlaczego nie dostał tyle Max Payne, Mafia czy jakiś CoD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 13:30, 143872 napisał:

> Wyczuwam tutaj lekki spojler, co nie powiem ale z lekka mnie "zniechęcił do grania".

> Ja aktualnie zacząłem wczoraj grać w FC i jak dla mnie gra jest świetna. Przeczytawszy

> Twój post, można się już zacząć czegoś domyślać... niestety...
Jaki spoiler? Że walczy się z grubasami w ostatniej misji? A czego się spodziewałeś,
zbierania kwiatków? FC to FPS - chodzisz i walczysz. Wytłumacz bo nie rozumiem.


No widzę właśnie, że nie rozumiesz... Nie wiem po co pisałeś, że walczy się z grubasami w ostatniej misji, teraz już będę wiedział z kim będę się lał na końcu... A że FC to FPS to dobrze wiem i wcale nie musisz mi tego w taki sposób uświadamiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 14:17, Jed1 napisał:

No widzę właśnie, że nie rozumiesz... Nie wiem po co pisałeś, że walczy się z grubasami
w ostatniej misji, teraz już będę wiedział z kim będę się lał na końcu... A że FC to
FPS to dobrze wiem i wcale nie musisz mi tego w taki sposób uświadamiać.

No nie moge, straszny mi spoiler. Przez całą grę walczysz albo z ludźmi albo z mutantami. Chyba jednak trochę przesadzasz. To że się walczy to jesto oczywiste, jakbym opisał dokładniej misję albo powiedział coś o fabule cobędzie dalej to bym zrozumiał ale nie takie głupoty. Szukasz dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 14:00, Mac Cry napisał:

Witaj w klubie, ja jednak od początku byłem sceptycznie do tej gry nastawiony. Pierwszy
raz widziałem FC u kolegi. Jakoś się nie zachwyciłem, nawet grafika jakoś nie powalała
(a miał na wys. ustawieniach).

Ta gra po prostu nie daje żadnych powodów do zachwytów , ale zrozumiałem to dopiero trochę później.

Dnia 04.12.2008 o 14:00, Mac Cry napisał:

Później grałem u siebie, ale co chwilę gra się wieszała (problem ze sterami).

Dużo na tym chyba nie straciłeś. ;)

Dnia 04.12.2008 o 14:00, Mac Cry napisał:

Na nowym kompie chodziło wszystko ok, grało się miło do czasu, kiedy nie wyleciał na mnie
mutant. Ta gra mnie tak irytowała, że anie razu jej nie ukończył, aż w końcu wylądowała na
allegro.

O tak , mutanty bardzo skutecznie zniechęcały do grania.

Dnia 04.12.2008 o 14:00, Mac Cry napisał:

Nie wiem, naprawdę nie wiem gdzie ten postęp, jaki z niej kamień milowy.

Wydaje mi się , że była to pierwsza gra z next-genową grafom i dlatego ludziom wydaje się , że to taki wielki kamień milowy.

Dnia 04.12.2008 o 14:00, Mac Cry napisał:

Otwartośc świata była tylko pozorna, grafika ładna, ale zbyt kolorowa jak na takiego FPS''a,
poziom trudności przegięty, fabuła zwyczajna dla strzelanki (niech mnie nikt nie wkurza, że była
super, extra i w ogóle) a filmiki cholernie sztywne.

Jak najbardziej w pełni się zgadzam. Świat nie był taki otwarty jak się to z początku wydawało , grafika jest kreskówkowa , nawet bardzo kreskówkowa , poziom trudności nie raz wyprowadzał z równowagi , fabuły to ta gra praktycznie w ogóle nie ma , a filmiki i sposób ich wykonania to jakieś nieporozumienie.

Dnia 04.12.2008 o 14:00, Mac Cry napisał:

Ogólnie Far Cry nie przypadł mi do gustu, ale jakbym miał wydac obiektywną ocenę, to dał bym
jej góra 8/10.

8/10 jest to absolutnie max jaki się tej grze należy.

Dnia 04.12.2008 o 14:00, Mac Cry napisał:

Nie wiem z jakiej racji w CDA dostała 10/10 (dlaczego nie dostał tyle Max Payne, Mafia czy jakiś CoD).

CDA chyba z kosmosu wytrzasnęli tej grze dychę... Jest tyle świetnych gier które dużo bardziej na to zasługują , a które dostały śmiesznie niskie oceny. Te gry co wymieniłeś powinny dostać dychę (oczywiście CoD 1) , a nie wiedzieć czemu nie dostały. System ocenienie w CDA jest co najmniej dziwny , a w przypadku Far Cry i jeszcze paru innych gier jest imo śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 14:45, 143872 napisał:

No nie moge, straszny mi spoiler. Przez całą grę walczysz albo z ludźmi albo z mutantami.
Chyba jednak trochę przesadzasz. To że się walczy to jesto oczywiste, jakbym opisał dokładniej
misję albo powiedział coś o fabule cobędzie dalej to bym zrozumiał ale nie takie głupoty.
Szukasz dziury w całym.


No wiadomo, że się strzela itp. i tak będzie od ostatniej chwil grania, ale niepotrzebnie (przynajmniej dla mnie) dodałeś w "ostatniej misji". Ktoś grając w FC na jakimś etapie gry spotka tych "grubasów" i już będzie wiedział co go będzie czekać na końcu. Jak pisałem w pierwszym poście, jest to lekki spojler i raczej w ogóle nie zwracający na siebie uwagi ale ja jestem szczegółowy i pewnie dlatego mi wpadł w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Far Cry w Kolekcji klasyki i mam pytanie jaka jest to wersja gry, i czy jest w niej zawarty patch 1.1 bo mam gf fx i slyszalem zw ten patch polepsza grafe na tej karcie. i gdzie moge sciagnac inne patche do tej gry i czy sie oplaca (co one naprawiaja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że albo v 1.32 albo v. 1.33. Żeby się upewnić otwórz plik ReadMe. Start -> Wszystkie programy -> Kolekcja Klasyki -> Far Cry -> ReadMe. Na samej górze jest napisane jaki patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście dni temu szanowny pan z KŚ Gry wysłał mi CD Key do tej gry, trochę się spóźnił, bo już ją odinstalowałem, ale i tak się cieszę, że po miesiącu nareszcie go otrzymałem! Dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 13:09, PJ MW napisał:

Kilkanaście dni temu szanowny pan z KŚ Gry wysłał mi CD Key do tej gry, trochę się spóźnił,
bo już ją odinstalowałem, ale i tak się cieszę, że po miesiącu nareszcie go otrzymałem!
Dziękuje!

A ja do nich pisałem dzień po premierze gazety i do dziś nie raczyli wysłać mi cd-key''a. Jednak płakać nie będę ponieważ mam wydanie z Kolekcji Klasyki, chciałem tylko sprawdzić czy napewno wysyłają i okazało się że lipa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować