Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Potężna konfiguracja (i cena) notebooka od SmoothCreations

55 postów w tym temacie

bateria to pewnie 70% masy notebooka, ale i tak niecodzienna sprawa. Dla grafików pewnie dobra rzecz, bo skoro stać cię na lapka za 11k to stać cię na bilet, w którego cenie będzie dostęp do prądu AC czy zapuszczasz render i miłego lotu. Do grania tez ok ale ja osobiście na laptopie nie lubię, nie umiem i się nie polubię oraz nie nauczę.
Nie należy krytykować czegoś czego się nie rozumie, bo ktoś gdzieś na świecie ktoś na pewno wykorzysta tego laptopa w 100% :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedna "mała" uwaga....

"dysk twardy Intel X25o pojemności co najmniej 250 GB (7200 obrotów na minutę)"

INTEL X25 to dysk SSD więc jakim cudem ma 7200 obrotów? o.0
poprawcie to migiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 23:41, Arczir2d2 napisał:

INTEL X25 to dysk SSD więc jakim cudem ma 7200 obrotów? o.0
poprawcie to migiem!


no wlasnie cos mi nie pasowalo ;] czyli dali ssd i jest "full wypas" - to co najdrozsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że laptop z definicji powinien być mobilny i służyć do pracy i działać w miarę długo na baterii. Nie powinien być monstrum działającym na baterii 1-2 min. osiągać 200 stopni itd, itp. Do tego jego cena odstrasza. Za taką cenę to można sobie takiego deskstopa kupić, że... :D A poza tym Bosper to Desktopy nie wyjdą z użycia. niektórzy ludzie będą woleli mieć czarne pudło przy swoich nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mały reaktor atomowy jako bateria gdzie?? To zjada tyle prądu w czasie uruchamiania Windowsa, że starcza pograć chyba 10 minut w sapera:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 07:34, Henrar napisał:

Tak, tylko że laptop z definicji powinien być mobilny i służyć do pracy i działać w miarę
długo na baterii.

Nie koniecznie. Laptop to dość szerokie pojęcie. Obecnie na rynku są dwa typy laptopów. Pierwsze stawiają na max czasu na baterii, drugie to w sumie przenośne kompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:07, Bosper napisał:

Jeżeli chodzi o parametry i przydatność lapków to tylko kwestia czasu jak stacjonarne kompy
odejdą w niepamięć. Jeszcze niedawno nikt nawet nie myslał o graniu na laptopie w aktualne
gry a teraz już nie tylko da się grać spokojnie na full detalach w nowe gierki na lapku
za około 3,5k. Skoro już teraz wychodzą takie monstra to za 2 lata za 3,5k będzie lapek,
który będzie dobrze slużył parę ładnych lat.


Zapomnij kolego, nic na razie nie wybiera się w niepamięć ;] Stacjonarki będą jeszcze przez najbliższe 15-20 lat na bank, chociaż ja obstawiam, że będą zawsze i nic się specjalnie nie zmieni. Mogą sobie robić lapki na paliwa termojądrowe ale co stacjonarka to stacjonarka nawet najlepszy lapek nie zastąpi, bo to są dwie różne maszyny służące absolutnie do czego innego. To tak jak byś wieścił upadek konsol bo można już grać na iPhone ;] przestań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 01:05, Cthulhu_X napisał:

Podpina się lapka do TV, gra się na padzie od X''a i ma się X360 z lepszą grafiką :)

I dwadzieścia razy droższego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"dysk twardy Intel X25o pojemności co najmniej 250 GB (7200 obrotów na minutę); "


Żałosne - jak zawsze "niusy" Harpena -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2009 o 09:58, loczyn napisał:

Zapomnij kolego, nic na razie nie wybiera się w niepamięć ;] Stacjonarki będą jeszcze
przez najbliższe 15-20 lat na bank, chociaż ja obstawiam, że będą zawsze i nic się specjalnie
nie zmieni. Mogą sobie robić lapki na paliwa termojądrowe ale co stacjonarka to stacjonarka
nawet najlepszy lapek nie zastąpi, bo to są dwie różne maszyny służące absolutnie do
czego innego. To tak jak byś wieścił upadek konsol bo można już grać na iPhone ;] przestań
:)

Sam fakt, że komórki mają już kilkogigowe dyski i wiele mozliwości sprawia że technologia idzie w zastraszajacym tempie. Popatrz sobie 10 lat wstecz lub nawet 20 lat do tyłu i zobacz co ludzie mieli do dyspozycji za grubą kasę. Porównaj rok ''89(na Świecie) a 09''(na Świecie) i zobacz ile się zmieniło przez 20 lat.

Wracając do tematu, oczywiście descop bedzie tańszy bo zawsze masz stary monitor, który możesz podłaczyć do niego, a lapek daje ci dodatkowy. Jednak lapek jest wygodniejszy np. w małym mieszkaniu, gdzie nie masz miejsca na postawienie normalnego kompa. Po za tym praca na baterii jest tylko dla osób potrzebujacych pracować np. w pociągu w posostalych miejscach masz gniazdko i prąd(i nie musisz się tłuc z całym balastem descop+monitor+ klawiatura+głośniki) tylko bierzesz lapka w teczkę(możesz wziać myszkę bezprzewodową do teczki i już masz z głowy).

Jeżeli chodzi o temperaturę to ja mam 2 rdzeniowego Asusa (2,0 GHz, 4 GB Ramu, Geforce 9650 GT 1 GB i 320 GB dysk i nie grzeje się zbytnio jak gram w RA 3 na full detalach), a mój stary(4 lata) descop Pentium IV 3,0 GHz 1 GB Ramu Radeon 3600 Series 512 MB (wymieniona z geforce 7600 GS które padło) grzał jak nie wiem co i był głośny.

Nie mówię że lapki teraz są lepsze od descopów, ale to kwesta czasu jak będziemy wybierać pomiędzy descopem i lapkiem o tych samych parametrach i o max 500zł większej cenie lapka.


p.s.
Jeżeli technologia będzie szła w takim tempie jak dotychczas to za 20 lat może będziemy sterować kompem za pomocą głosu lub myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 14:10, Bosper napisał:

Sam fakt, że komórki mają już kilkogigowe dyski i wiele mozliwości sprawia że technologia
idzie w zastraszajacym tempie. Popatrz sobie 10 lat wstecz lub nawet 20 lat do tyłu i
zobacz co ludzie mieli do dyspozycji za grubą kasę. Porównaj rok ''89(na Świecie) a 09''(na
Świecie) i zobacz ile się zmieniło przez 20 lat.


No i fajnie niech mają, ale jak jadę na wakacje to nadal biorę kamerę lub aparat a nie np. Sony Ericsson''a X1203204 bo na razie kamery i aparaty w telefonach są tak badziewne, że szkoda gadać i szczerze bez wymyślenia nowej technologii (a nie ciągłej miniaturyzacji) utkniemy. Bo to, że się zmieniło to ja wiem i to doskonale (chociaż np technologie komputerowe jako takie są stare że uh!) ale jak pisałem potrwa to jeszcze z 15 lat żebym się zdecydował zabrać tel zamiast kamery + aparat.

Dnia 08.04.2009 o 14:10, Bosper napisał:

Po za tym praca na baterii jest tylko dla osób potrzebujacych pracować np. w pociągu w posostalych
miejscach masz gniazdko i prąd...


No dobra ale po co mam płacić 4x więcej za to samo? Lapek + dom absolutnie nie. Chyba tylko dla lansu.

Dnia 08.04.2009 o 14:10, Bosper napisał:

Jeżeli chodzi o temperaturę to ja mam 2 rdzeniowego Asusa (2,0 GHz, 4 GB Ramu, Geforce
9650 GT 1 GB i 320 GB dysk i nie grzeje się zbytnio jak gram w RA 3 na full detalach),
a mój stary(4 lata) descop Pentium IV 3,0 GHz 1 GB Ramu Radeon 3600 Series 512 MB (wymieniona
z geforce 7600 GS które padło) grzał jak nie wiem co i był głośny.


No wiesz różne są przypadki ;] Mój desktopik jest cichutki i był w cenie 2 lub 3x taniej niż Twój.. mówię poczekaj z 15 lat :)

Dnia 08.04.2009 o 14:10, Bosper napisał:

Nie mówię że lapki teraz są lepsze od descopów, ale to kwesta czasu jak będziemy wybierać
pomiędzy descopem i lapkiem o tych samych parametrach i o max 500zł większej cenie lapka.


Dobra a teraz pytanie, ja mam panoramke monitor 22" i co będę z taką cegłą jeździł pociągiem ;]? Przecież np. dobrze wiesz, że PC dawno mają możliwość odbierania TV i są to na prawdę śmieszne koszta a ilu policzysz znajomych co tak właśnie robią? Ja może z 4. Reszta only TV. Te sprzęty to dwie różne bajki nie ma co porównywać, ale osobiście nie widzę sensu kupowania do domu lapka żeby pograć bo ma to taki sam sens jak branie stacjonarki do samolotu czy pociągu...

Dnia 08.04.2009 o 14:10, Bosper napisał:

p.s.
Jeżeli technologia będzie szła w takim tempie jak dotychczas to za 20 lat może będziemy
sterować kompem za pomocą głosu lub myśli.


Wiesz co ten temat jest wałkowany chyba od lat 70'' tu też daje z 15-20 lat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/*ciach*/ Jeżeli

Dnia 07.04.2009 o 22:07, Bosper napisał:

chodzi o parametry i przydatność lapków to tylko kwestia czasu jak stacjonarne kompy
odejdą w niepamięć. Jeszcze niedawno nikt nawet nie myslał o graniu na laptopie w aktualne
gry a teraz już nie tylko da się grać spokojnie na full detalach w nowe gierki na lapku
za około 3,5k. Skoro już teraz wychodzą takie monstra to za 2 lata za 3,5k będzie lapek,
który będzie dobrze slużył parę ładnych lat.


Nie sądzę, że stacjonarne kompy odejdą do lamusa z powodu takiego:
każda elektronika im bardziej zaawansowana, tym więcej miejsca zajmuje, przykładowo najszybszy komputer świata zajmuje około 1 salę, gdyż dużo elektroniki się na niego składa, z czasem ulega to miniaturyzacji w ten sposób: kompy NASA/USA itp. -- (z 10-15 lat) --> kompy stacjonarne -- (z 1-3 lata) --> laptopy -- (z 3-6 lat) --> komórki, pda, smartphone''y i tego typu kieszonkowe urządzenia. Oczywiście zakładam, że po drodze nie będzie żadnych rewolucji.
Oczywiście są laptopy (jak ten przykładowo), które dorównują wydajnością najlepszym PieCom, ale cenowo to PC''ta o takich samych parametrach kupisz za połowę (lub 2/3) ceny takiego laptopa. Dodatkowo taki laptop co bateria mu trzyma z 20-30 minut nie spełnia zbytnio swojej roli, bo musisz mieć w zasadzie przy sobie cały czas zasilacz + gniazdko elektryczne ze stałym dopływem prądu :P Po co mi grać na sprzęcie np. w Crysisa, zacznę grać i tu nagle komunikat po 20 minutach grania: "Niski poziom baterii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 15:20, lookastdu napisał:

>/*ciach*/ Jeżeli
> chodzi o parametry i przydatność lapków to tylko kwestia czasu jak stacjonarne kompy

> odejdą w niepamięć. Jeszcze niedawno nikt nawet nie myslał o graniu na laptopie
w aktualne
> gry a teraz już nie tylko da się grać spokojnie na full detalach w nowe gierki na
lapku
> za około 3,5k. Skoro już teraz wychodzą takie monstra to za 2 lata za 3,5k będzie
lapek,
> który będzie dobrze slużył parę ładnych lat.

Nie sądzę, że stacjonarne kompy odejdą do lamusa z powodu takiego:
każda elektronika im bardziej zaawansowana, tym więcej miejsca zajmuje, przykładowo najszybszy
komputer świata zajmuje około 1 salę, gdyż dużo elektroniki się na niego składa, z czasem
ulega to miniaturyzacji w ten sposób: kompy NASA/USA itp. -- (z 10-15 lat) --> kompy
stacjonarne -- (z 1-3 lata) --> laptopy -- (z 3-6 lat) --> komórki, pda, smartphone''y


Tak tylko niedługo nie bedzie sie oplacało przyspieszać kompów, gdyż zapewne nastapi taki moment że nie będzie to potrzebne, wszystkie gry z hiper grafą bedą dzialały a na potrzeby wojska to zawsze można coś ulepszyć. Po za tym w latach 70,80 tych nikt nie marzył(łącznie z NASA), że w komórce dzisiaj będziesz miał parametry takie jak kiedyś superkomputery. Zatem miniaturycacja + technologia (może w przyszłości nanotechnologia) doprowadzą do tego że zwykły użytkownik nie będzie potrzebowal już niczego lepszego(co można jeszcze ulepszyć? dać taka predkość by gry(w szczególności strategie) wygladające jak film HD z aktorami chodziły na full detalach. Jak wejdziemy w erę Terabajtów to zapewne bedzie to możliwe.

Dnia 08.04.2009 o 15:20, lookastdu napisał:

i tego typu kieszonkowe urządzenia. Oczywiście zakładam, że po drodze nie będzie żadnych
rewolucji.
Oczywiście są laptopy (jak ten przykładowo), które dorównują wydajnością najlepszym PieCom,
ale cenowo to PC''ta o takich samych parametrach kupisz za połowę (lub 2/3) ceny takiego
laptopa. Dodatkowo taki laptop co bateria mu trzyma z 20-30 minut nie spełnia zbytnio
swojej roli, bo musisz mieć w zasadzie przy sobie cały czas zasilacz + gniazdko elektryczne
ze stałym dopływem prądu :P Po co mi grać na sprzęcie np. w Crysisa, zacznę grać i tu
nagle komunikat po 20 minutach grania: "Niski poziom baterii".


Zgadza się ale mi nie chodzi o dzisiejsze postrzeganie świata, a jedynie oto co może być za 20 lat. Komórki mocno przytarly nosa telefonom stacjonarnym(oczywiscie te ostatnie nie wyszły z urzycia ze względu na wysoką dzialalność wszędzie tam gdzie jest mozliwość podłączenia się). Jednak komputer już dawno pozbył się maszyny do pisania, która królowała długi czas.

Powiedzmy tak dopuki miejsce ma znaczenie, a chłodzenie jest nienajlepsze doputy descopy bedą caly czas w użyciu(oczywiście dla graczy bo w firmach już prawie wszyscy przechodzą na lapki - chyba że potrzeba im wydajnej grafy)

@loczyn

ja kupilem mojego lapka za 3,5k a 4 lata temu za descopa o którym ci mówiłem dałem tyle samo. Nie mówię że ten lapek jest niewiadomo jaki, ale daje mi mobilność(moge zabierać go na działkę) i schować aby miejsca nie zajmował na codzień. Po za tym ja gram głownie w strategie i RPG zatem do ego powinien wystarczyć na około 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potworna konfiguracja jak na laptopa. Bateria za krótko by trzymała na nim. I dodatku ta chora cena za nią moza kupić spokojnie x3 lepszego kompa nisz ten laptop. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 16:58, Bosper napisał:

Tak tylko niedługo nie bedzie sie oplacało przyspieszać kompów, gdyż zapewne nastapi
taki moment że nie będzie to potrzebne, wszystkie gry z hiper grafą bedą dzialały a na
potrzeby wojska to zawsze można coś ulepszyć.


Zawsze człowiek będzie chciał więcej. BTW tym mniej musisz zmniejszać sprzęt tym bardziej możesz zaszaleć przy jego tworzeniu i parametrach, nie mylę się? Więc chcąc nie chcąc desktop będzie póki co lepszy o_ O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 18:18, FranTheMan napisał:

> Tak tylko niedługo nie bedzie sie oplacało przyspieszać kompów, gdyż zapewne nastapi

> taki moment że nie będzie to potrzebne, wszystkie gry z hiper grafą bedą dzialały
a na
> potrzeby wojska to zawsze można coś ulepszyć.

Zawsze człowiek będzie chciał więcej. BTW tym mniej musisz zmniejszać sprzęt tym bardziej
możesz zaszaleć przy jego tworzeniu i parametrach, nie mylę się? Więc chcąc nie chcąc
desktop będzie póki co lepszy o_ O

A ja myslę że jak chłodzenie rozwiążą to descop pojdzie do lamusa a konkuencja będzie się odbywała pomiędzy komórkami a laptopami(wiesz taka komórka z wejściem USB i do monitora a pozostałe rzeczy na bluetothie - wiem że to abstrakcja ale cóż) W descopie juź dzisiaj masz pełno niewykorzystanego miejsca zobacz sobie jakie tam pustki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 16:58, Bosper napisał:

ja kupilem mojego lapka za 3,5k a 4 lata temu za descopa o którym ci mówiłem dałem tyle
samo. Nie mówię że ten lapek jest niewiadomo jaki, ale daje mi mobilność(moge zabierać
go na działkę) i schować aby miejsca nie zajmował na codzień. Po za tym ja gram głownie
w strategie i RPG zatem do ego powinien wystarczyć na około 2 lata.


No ja nie mówię, może była jakaś super promocja. Wszystko jest możliwe i nie neguje.
A to że jeździsz na działkę i grasz praktycznie tylko w RPG i RTSy (ja też ;)) więc lapek jest jak znalazł. Ale jak widać sporo tu np tnie w Crysisa czy FC2 a tutaj lapek wymięka (no chyba że ten na górze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować