Zaloguj się, aby obserwować  
aneye

Blood Bowl

283 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2010 o 21:03, Teokrata napisał:

I JAK WRAŻENIA Z GRY? jakieś zmiany w multi?


W multi nie odpalałem akurat. Ze zmian takich większych:

- zupełnie nowe opcje wspomagaczy w trybie klasycznym. Magowie, mistrzowie kuchni, Igor (pozwala na jeden re roll rzutu na Regenerację, ale to pewnie tylko dla drużyn Nieumarłych, bo ci nie mają konsyliarzy). Do tego część rzeczy zmieniło nazwę (przerzut na jeden mecz nazwano dodatkowym treningiem).
- przerobili wartości drużyn sterowanych przez AI, więc, przynajmniej na początku kampanii, to My dostajemy kasę na dopaki. I to niemałą.
- Chyba usunięto stadion "wiejski", pierwszy turniej kampanii od razu gra się na normalnym.
- w momencie rozpoczynania kampanii można sobie kupić wsparcie fanów. 10 000 za jeden punkt i w trakcie kampanii jest to już zablokowane.
- Zmienili powtórki, już nie wyskakują przy każdym Knock Out. Teraz są przy: kontuzji, jakiejś super akcji, skopania zawodnika przez fanów i standardowo po touchdown.
- Można kupić asystentów trenera, działają tylko przy jednym z wydarzeń podczas wykopu.
- Jest kilka warunków pogodowych, mogą się zmieniać w trakcie meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 21:48, Bambusek napisał:

> I JAK WRAŻENIA Z GRY? jakieś zmiany w multi?

W multi nie odpalałem akurat. Ze zmian takich większych (...)


dzięki, czekam na dalsze info, zwłaszcza o multiplayerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 19:18, Horgrawl napisał:

A jak wypadają komentatorzy? Są te same głosy co wcześniej? Mają szerszy zasób wypowiedzi?


Są ci sami dokładnie. Tekstów mają więcej, chociaż cześć z nich zapewne dotyczy po prostu nowych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 21:58, Bambusek napisał:

> A jak wypadają komentatorzy? Są te same głosy co wcześniej? Mają szerszy zasób wypowiedzi?


Są ci sami dokładnie. Tekstów mają więcej, chociaż cześć z nich zapewne dotyczy po prostu
nowych ras.


a ogólne wrażenia? pozytywne? zawiedziony? rozczarowany czy zadowolony?
czy jest to nowy, lepszy, większy BLOOD BOWL czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 22:49, Teokrata napisał:

a ogólne wrażenia? pozytywne? zawiedziony? rozczarowany czy zadowolony?
czy jest to nowy, lepszy, większy BLOOD BOWL czy nie?


Pozytywne. Jak ktoś kocha BB to pokocha i to. Bo tak - to jest większy, lepszy Blood Bowl. Może AI nadal nie jest jakieś powalające (zwłaszcza dziwnie rozporządza re rollami), ale też nie jest jakoś przesadnie proste do klepania. Zapewne też dlatego, że słynne zespoły faktycznie nie są już normalnymi drużynami z fajną nazwą tylko mają u siebie wylevelowanych graczy. I to z rozsądnie dobranymi skillami. Jest też dobry, graficzny motyw, że zmiana pogody w kwestii zasad powoduje też zmianę jej na boisku. Widać od razu, kiedy jest upał a kiedy rzęsisty deszcz.

Jeszcze muszę tylko sprawdzić, czy w Blitzu nie skasowali trybu real time. W sumie to byłby dobry krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 11:15, Teokrata napisał:

POLSKA WERSJA JEST FATALNA !!! DRAMAT !!! ktoś wie jak zmienić polskie wydanie pudełkowe
na angielskie?


Spolszczyli komentarz czy takie babole w opisach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 15:11, Bambusek napisał:

Spolszczyli komentarz czy takie babole w opisach?


opisy i generator imion jest po polsku i sa straszne !!!
Generator po polsku jest totalnie bezsensu bo jest dosłowny jak "translator".

Na przykład: Nurgle Warrior to "Wilkołak Nurgling", the "rotters" to "nurglingi" a ich wadal "decay" to "upadek" a nie "rozkład jak powinno być, znana z oryginalnego Blood Bowl''a "niepokojąca obecność" to nagle "stresująca obecność". Dalej jest już tylko gorzej... "Ghoul" to "upiór" a oryginalny "wight" czyli upiór z okładki to "człowiek" (sic!), także mamy "ludzi" w drużynie nieumarłych oraz "wilkołaki" w drużynie Nurgle''a - SKANDAL !!! zupełnie jakby robili to jacyś licealiści a nie tłumacze... już nie mówiąc o jakiejkolwiek korekcie !!!

samo Legendary Edition jest bardzo dobre ale polska wersja nie pozwala mi się cieszyć grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć, czym polski Ubisoft zabezpieczył tę grę? Podobnie jak w "Asasynach" i innych grach Ubi wymagane jest stałe łącze, czy może polski Ubisoft inaczej zabezpiecza wydawane w naszym kraju gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje, nie tknę polskiej wersji zanim nie będzie jasne, czy można z niej oficjalnie zrobić angielską!

Wydaje mi się, że w wersji "nielegendarnej" taki ruch był możliwy przez jakąś machinację w plikach (bez ściągania czegokolwiek), ale nie mam pewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 17:37, Growin napisał:

A mógłbyś powiedzieć, czym polski Ubisoft zabezpieczył tę grę? Podobnie jak w "Asasynach"
i innych grach Ubi wymagane jest stałe łącze, czy może polski Ubisoft inaczej zabezpiecza
wydawane w naszym kraju gry?


nie ma żadnych durnych zabezpieczeń bo Ubisoft nie jest wydawcą gry a jedynie polskim dystrybutorem czyli odpowiada za polskie wydanie pudelkowe i lokalizacje i o ile pudełko jest niby ok to już tłumaczenie to koszmar. poprzednia wersja zrobiona przez CD-Projekt nie była idealna ale nie miała takich rażących błędów merytorycznych!

zatem do czasu aż wymyślę jak zmienić język to radzę unikać polskiej wersji, ale samą Legendary Edition polecam wszystkim fanom planszówek, figurkowych gier bitewnych i strategicznych gier turowych ];->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już mam wersję angielską bez żadnych bugów, gra się świetnie a moi undeadzi zaliczają same winy w naggaroth ];->>> całą tą radość zawdzięczam kapłanowi pacmana - Bambuskowi - THX!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 01:00, Teokrata napisał:

już mam wersję angielską bez żadnych bugów...

A można wiedzieć jak tego dokonać? Trochę nastraszyłeś tą polską wersją i teraz nie wiem czy maszerować do sklepu, czy kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 21:15, Horgrawl napisał:

> już mam wersję angielską bez żadnych bugów...
A można wiedzieć jak tego dokonać? Trochę nastraszyłeś tą polską wersją i teraz nie wiem
czy maszerować do sklepu, czy kombinować.


Do sklepu i tak musisz iść, żeby mieć klucz aktywacyjny i klucz gracza. Ewentualnie, jeżeli masz oriiginalnego pierwszego BB wejdź na stronę Cyanide i u nich kup. Przy zniżce za kod gracza z BB wychodzi bardzo podobnie w kwestii ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 21:15, Horgrawl napisał:

> już mam wersję angielską bez żadnych bugów...
A można wiedzieć jak tego dokonać? Trochę nastraszyłeś tą polską wersją i teraz nie wiem
czy maszerować do sklepu, czy kombinować.


ja użyłem europejskiej (angielskiej) instalki BB LE i swojego klucza z polskiej wersji, mozna takze po zainstalowaniu polskiego BB LE podmienic pliki w katalogu na te z angielskiej wersji i takze zadziala. zas sama legendary edition to nowy wiekszy lepszy Blood Bowl - mi sie gra swietnie, choc polskie tlumaczenie jest masakryczne... no ale juz sie go pozbylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować