Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego usługa OnLive nie ma racji bytu?

46 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2009 o 14:35, Valium napisał:

Wszystkie te "problemy" sa do rozwiazania/zaakceptowania. Sama koncepcja jest sluszna.


Może w przypadku gier sieciowych lub z multiplayerem. W zabawie dla jednego gracza nie widzę sensu i potrzeby łączenia się przez sieć w jakimkolwiek "wydaniu". Pogorszenie się transmisji z powodów warunków atmosferycznych, zerwanie linii, inne wypadki losowe i można zapomnieć o graniu w singlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem założenia tej usługi są właściwe, tylko jej realizacja będzie obecnie problematyczna. Niestety wymaga to wielu lat i wielkich nakładów finansowych na inwestycje i modernizacje sprzętu i infrastruktury sieciowej. W Polsce tego typu usługę zobaczymy nie prędzej niż za jakies 20 lat. A na sytuację, gdy każdy będzie mógł mieć dostęp do tej usługi pewnie poczekamy jeszcze dłużej. Poza tym być może przez ten czas pojawi się coś jeszcze lepszego? Tak więc narazie nie ma o czym mówić. A na marginesie - ja chcę mieć pudełka na półce, ot co. Albo przynajmniej ładnie wyglądającą listę posiadanego DLC, które ściągam na dysk. Zbyt duże uzależnienie od jakości działania sieci to nie jest zbyt optymistycznie wyglądająca sprawa, tymbardziej w dobie terroryzmu oraz jak wiemy - niepewnego klimatu. Czym bardziej będziemy się uzależniać od Internetu, będzie to coraz większym problemem. Obecnie jeszcze teog tak nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 14:51, DoomnY napisał:

"kółko i trójkąt na PlayStation 3"
omg co za brednia, przecież te znaczki są w użyciu od 1994 roku.

Co nie zmienia faktu, iż są beznadziejne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"10. Using L, I, V, and E buttons instead of A/B X/Y buttons is stupid and confusing, just like “circle” and “triangle” buttons on PlayStation."
Faktycznie, coś tu jest kompletnie bez sensu. Playstation znacznie wcześniej wprowadziło swoje oznaczenia. Ale myślę, że może tu chodzić o to, że te figuryi nic konkretnego nie znaczą. Jeżeli tak, to tutaj sprawa jest tym dziwniejsza, że w X-pudle też za dużo te literki nie dają. :)

---
Edit: dlaczego niby beznadziejne? W xpudle też są beznadziejne to oznaczenia. ;P Kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 14:59, DoomnY napisał:

Nie wiem jak prosty mózg trzeba mieć. żeby tego nie ogarniać.

Z pewnością trzeba mieć znacznie prostszy, żeby to się mogło podobać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwięcej dają chyba w instrukcjach gry :] łatwiej napisać "X-X-A-B-..." niż "Trójkąt-Trójkąt..." przesadzam ale wiadomo o co chodzi. A oznaczenia na padzie mnie nie wnerwiają... najgorsze tylko że QTE w nowych grach są xboxowe... a ja mam przelotkę do dualshocka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 15:02, Resetti napisał:

Z pewnością trzeba mieć znacznie prostszy, żeby to się mogło podobać:)


Ja bym powiedział, że właśnie to rozwiązanie jest sto razy lepsze niż to z Xboxa A-B-X-Y :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"OnLive korzysta z technologii, która może nie działać prawidłowo. "
Już pierwszy punkt tej listy dostarcza wystarczających dowodów na to, że jej autor jest idiotą. Równie dobrze można zakwestionować sens działania czegokolwiek, opartego o jakąkolwiek technologię, i to nie mając najbledszego pojęcia jak dana technologia działa. A co do oznaczeń pada, to nikt nikomu nie każe korzystać z tego właśnie pada, istotą OnLive jest fakt że nie trzeba mieć żadnego sprzętu, oprócz komputera podłączonego do internetu i to w zupełności wystarcza do korzystania z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 15:00, Choinix napisał:

"10. Using L, I, V, and E buttons instead of A/B X/Y buttons is stupid and confusing,
just like “circle” and “triangle” buttons on PlayStation."
Faktycznie, coś tu jest kompletnie bez sensu. Playstation znacznie wcześniej wprowadziło
swoje oznaczenia.

Znacznie wcześniej oznaczenia za pomocą liter wprowadziło Nintendo... AB od 1983, a ABXY od 1990...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem jak oznaczenia z ps moga sprawiac problemy :O jeden c**j co jest na guziku ;)
a to ze w instrukcji jest lepiej to akurat bez roznicy bo zawsze mozna wstawic symbole a nie pisac kolko itp ;) zreszta kto tak naprawde czyta instrukcje ?? :O ...............
a co do samego onlive to niby pomysl dobry ale jak sie glebiej zastanowic to mija sie z celem bo komputer w domu i tak bedzie potrzebny ;) w koncu nie tylko sie na nim gra :)
to ze nie trzeba bedzie wymieniac czesci to zaden argument skoro i tak napewno bedzie trzeba placic abonament :/wiec wydawac kase i tak bedzie trzeba... jedyny plus moze byc taki ze piractwo spadnie ale z drugiej strony to ostatnio tyle gier wychodzi z du*y i niedopracowanych ze naprawde czasem warto najpierw sprawdzic pirata a dopiero pozniej kupic:/
a tak w ogole to jak na polskie realia to jest to z gory spalone :D:D:D no ale nas nigdy pod uwage nie biora wiec co to za roznica :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 15:20, DoomnY napisał:

Albo na tyle zrypany, żeby tak myśleć.

Masz rację trzeba mieć problemy z myśleniem, żeby uważać, że rozwiązanie Sony jest dobre:)
W końcu Sony wprowadziło to rozwiązanie dla najmłodszych, którzy nie znają jeszcze alfabetu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować