Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2009 o 15:39, Crew_900 napisał:

Ustawiłem już wczoraj.
To wina gry jest, inne gry chodzą bardzo dobrze , tylko ten Stalker, poprzednie części
Stalkera dobrze chodziły .

Yoruaaw

Pożyczona gry to już nie oryginał ? :)
Poza tym , fajnie gra działa fatalnie i mam wydać 120 zł na grę ? Usuwam to i już nigdy
nie instaluje


napisz do mnie, gg w podpisie :), pokaze ci coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:39, Crew_900 napisał:

Ustawiłem już wczoraj.
To wina gry jest, inne gry chodzą bardzo dobrze , tylko ten Stalker, poprzednie części
Stalkera dobrze chodziły .

Dnia 28.11.2009 o 15:39, Crew_900 napisał:

Poza tym , fajnie gra działa fatalnie i mam wydać 120 zł na grę ? Usuwam to i już nigdy
nie instaluje

nie wierze ze usuniesz tą grę:D a próbowaleś rozdziałkę mniejszą ustawić? oświetlenie statyczne itp jak masz monitor o rozdziałce hd to nie pociągnie Twój komp gry na tej rozdzielczości ustaw 1280 albo 1440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2009 o 15:39, Crew_900 napisał:

To wina gry jest, inne gry chodzą bardzo dobrze , tylko ten Stalker, poprzednie części
Stalkera dobrze chodziły .


Jak zawsze masz największe problemy ze stalkerem ;).
U mnie gra chodzi płynnie na max w DX9 1920x1024 na sprzęcie Phenom II 550 x2 2GB ramu i karcie R-4850 512MB. Są te same zacinki jakie były w poprzednich częściach, co jakiś czas. Ale są tak minimalne że to nie przeszkadza. Nie mam żadnych spadków fpsów nawet po kilku godzinach grania. Więc może to wina systemu?? Na XP chodzi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to moje złudzenie, czy gra wydana w Polsce jest okrutnie zabugowana?

Zabugowane AI postaci, zabugowane skrypty dialogowe (tj. ich uruchamianie - mam problem z rozpoczęciem rozmowy z Brodaczem), zupełnie "niestalkerowy" odrzut broni... Tych rzeczy nie było w poprzednich częściach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 16:18, Mychaa napisał:


> To wina gry jest, inne gry chodzą bardzo dobrze , tylko ten Stalker, poprzednie
części
> Stalkera dobrze chodziły .

Jak zawsze masz największe problemy ze stalkerem ;).
U mnie gra chodzi płynnie na max w DX9 1920x1024 na sprzęcie Phenom II 550 x2 2GB ramu
i karcie R-4850 512MB. Są te same zacinki jakie były w poprzednich częściach, co jakiś
czas. Ale są tak minimalne że to nie przeszkadza. Nie mam żadnych spadków fpsów nawet
po kilku godzinach grania. Więc może to wina systemu?? Na XP chodzi dobrze


Nie wpadłeś mistrzu na to że jest lepiej bo nie ma dx10 i 11 ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 18:46, Crew_900 napisał:

No niestety będę musiał się zadowolić statycznym oświetleniem :(


nie załamuj się, ja także na statycznym będę grał na moim kompusiu, pewnie nie da rady mój athlon x2 3800 podkręcony do 2,2 z obróbką ,grafa 9600 GT takze podkręcona 3.25 giga ramu ,ale spróbuję na dx9 dynamicznym najpierw, jak bedzie skikać to na statyczne dam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2009 o 18:41, Yoruaaw napisał:

Nie wpadłeś mistrzu na to że jest lepiej bo nie ma dx10 i 11 ? :)


Wpadłeś, wpadłeś ;). Dlatego napisałem że gram na XP pod DX 9 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mała (a właściwie duża) prośba o pomoc. Instaluję grę, wszystko ok. Uruchamiam grę, prosi o klucz aktywacyjny, wpisuję, gra myśli, po chwili odpowiada, ok. Pojawia się czarny ekran. Czekam, czekam, czekam... nic się nie dzieje. Ctrl alt delete i mam informację o bug trapie. Nie mogę jej zobaczyć, bo jest cały czas przesłonięta przez ten mały ekranik startowy z logo gry. Wreszcie udaje mi się doń dostać i mam takie coś:

"Error Reason:
----------------------------------------
xrEngine.exe caused ACCESS_VIOLATION in module "C:\Windows\system32\atidxx32.dll" at 001B:65C0075D, gfxInitInteropServices()+1635517 byte(s)

System Error:
----------------------------------------
0x00000012 - Brak dalszych plików."


Żeby było dziwniej: deaktywacja i ponowna instalacja, aktywacja, itd... efekt ten sam.

Żeby było jeszcze dziwniej: pożyczam od szwagra - tez fana Stalkera - jego egzemplarz. I... znów to samo!

Komputer nie powinien sprawiać problemu: vista ultimate z SP 2, procesor E 840, karta radeon 4850, pamięci 4 gb. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.
Ciekawe.

Spróbuj postawić najnowsze stery do grafy, jeżeli tego nie zrobiłeś. Odpalaj grę klikając na jej ikonie prawym przyciskiem i wybierając "Uruchom jako administrator".

Miałem podobny problem z inną grą pod Vistą, i uruchamianie z uprawnieniami admina pomogło.

Jeżeli to ci nie pomoże, pozostaje kontakt z pomocą Cenegi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Efekt: czarny monitor, czekam, czekam... to samo. Ponieważ próbowałem tego na dwóch grach, problem musi tkwić w komputerze. Nie sądzę, żeby obie gry były spaczone (choć szwagier swojej jeszcze nie instalował. Miałem mu kupić, żeby miał na niedzielę wieczór, jak wróci. Wtedy sprawdzimy na jego komputerze.

Udało mi się jeszcze ściągnąć w zip. xrayengine_erorr_report, ale z nic z tego nie rozumiem.

A sterowniki są sprzed miesiąca bodajże.

Z innymi grami - w tej chwili zainstalowanych ok. dwudziestu; cześć przez steama, cześć z drm, inne bez zabezpieczeń... wszystko działa bez zarzutu. A Stalkera nie mogę nawet uruchomić.

Chyba, że to kara za poprzednie stalkery: nawet bez patchy nie miałem z nimi większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiszkojad widać że akurat masz problem ze sterami. Ściągnij program Driver Cleaner 3.3 (darmowy) i usuń przez niego stery do grafy. Ściągnij najnowsze z netu i zainstaluj. I nie powinno już być żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 16:18, Mychaa napisał:


> To wina gry jest, inne gry chodzą bardzo dobrze , tylko ten Stalker, poprzednie
części
> Stalkera dobrze chodziły .

Jak zawsze masz największe problemy ze stalkerem ;).
U mnie gra chodzi płynnie na max w DX9 1920x1024 na sprzęcie Phenom II 550 x2 2GB ramu
i karcie R-4850 512MB. Są te same zacinki jakie były w poprzednich częściach, co jakiś
czas. Ale są tak minimalne że to nie przeszkadza. Nie mam żadnych spadków fpsów nawet
po kilku godzinach grania. Więc może to wina systemu?? Na XP chodzi dobrze


Czyli nie poprawili jej , pewnie wyjdzie pare bugów ale mam nadzieje nie az tyle co w czystym niebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki dziwny błąd w grze jest, nieraz w grze znika dźwięk ten co po zakończeniu zadania się pojawia i jak zniknie to ponowne wczytanie gry nic nie pomaga , trza zaczynać grę od nowa, bo gdy skończyły jakieś zadanie to nam tego nie zaliczy
LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Stalker ma tak żałosną optymalizację, że szkoda gadać. Wczoraj go sobie kupiłem, dzisiaj włączam, gram chwilkę i o ile na początku chodziło w miarę dobrze, to gdy doszedłem do tej barki zaczęło się strasznie ciąć, a podczas pierwszej misji zabijania z bandytami Stalkerów to już w ogóle tragedia. Poprzednie dwa Stalkera na tych samych ustawieniach chodziły mi dobrze, tak, że mogłem przejść całą grę i miałem w miarę ładną grafikę. A tutaj na tych samych ustawieniach grafika jest wyraźnie gorsza i tnie się tak bardzo, że zrezygnowałem po pierwszej misji. Niestety, trzeba kupić nowego kompa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 13:02, Mariax napisał:

Ten nowy Stalker ma tak żałosną optymalizację, że szkoda gadać. Wczoraj go sobie kupiłem,
dzisiaj włączam, gram chwilkę i o ile na początku chodziło w miarę dobrze, to gdy doszedłem
do tej barki zaczęło się strasznie ciąć, a podczas pierwszej misji zabijania z bandytami
Stalkerów to już w ogóle tragedia. Poprzednie dwa Stalkera na tych samych ustawieniach
chodziły mi dobrze, tak, że mogłem przejść całą grę i miałem w miarę ładną grafikę.
A tutaj na tych samych ustawieniach grafika jest wyraźnie gorsza i tnie się tak bardzo,
że zrezygnowałem po pierwszej misji. Niestety, trzeba kupić nowego kompa :/

Nie kupować nowego kompa tylko spalić na stosie stalkera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ze ścinami, ale tylko raz. To ma coś wspólnego ze skryptem, a nie samą grafiką, bowiem walkę z bandytami handlującymi bronią robiłem 2 razy - za drugim ścin nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crew i Mariax jaki macie sprzet ? Bo ja mam core 2 duo 2.2 , gt 8600 , 2 gb ram i nie wiem czy pujdzie ?

A zauwazyliscie jakies wieksze bugi w dalszej czesci gry ? Widocznie bedziemy musieli czekac na patchy wyjda , sadze ze pewnie w nowym roki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować