Zaloguj się, aby obserwować  
dawidos160

Docelowy target gramu

128 postów w tym temacie

Otóż temat zrodzony po wielu męczących osobach ( wiem,że dziwnie to brzmi - w dalszej części to wyjaśnię ) i jeszcze bardziej żałosnych wystąpieniach tychże osób. Chciałbym usłyszeć od ekipy gram ( to taka moja nadzieja ) odpowiedź na pytanie umieszczone w temacie, czyli :

"Jaki jest docelowy target gramu?"


Pytanie o tyle istotne,że moderatorzy są w stanie za byle głupotę tępić starych forumowych wyjadaczy, a z drugiej strony dają po n-szans, x-degradów i,y-ostrzeżeń osobom,które nie dojrzały do poważnej dyskusji. Mówię tu oczywiście o osobach zwanych różnie m.in. dzieci neo,trolle czy podobnie. Takie osobniki nie dość,że zaśmiecają forum masą tematów, czy masą postów nie na temat ( potocznie zwaną spamem ), to uważają,że wszystko im wolno. Nie będę ukrywał,że teraz chodzi mi o jednego, szczególnie aktywnego, "usera",którego "aktywność" jest dostrzeżona nie tylko przeze mnie.

Ja rozumiem,że gram jest otwarty na wszystkich bez względu na wiek. Ale przydałby się jakiś porządek. Nie może być tak,że tych co są dłużej traktuje się ostrzej niż nowy nabytek. Ba - wg. mnie powinno być odwrotnie, z racji tego,że im dłużej siedzimy tym więcej o nas wiadomo i wiemy,że jeśli coś piszemy to z określonego celu czy powodu. A tutaj potrafiło dojść do tego,że jeśli ktoś wyraził sprzeciw przeciwko moderatorowi tracił WT - paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ciężko się domyślić samemu do kogo kierowany jest portal?

Do każdego...

Z tymże nowemu użytkownikowi daje się większy zapas zaufania i pobłażliwości, bowiem to nowy użytkownik portalu i nie wszystko musi jeszcze rozumieć, a byle pochopna decyzja o ukaraniu może zdecydować iż rozżalony użytkownik przejdzie do konkurencji.
Tym czasem dla starego użytkownika, który z taką społecznością jest od lat, takiej pobłażliwości być nie może, bowiem po pierwsze zna już doskonale prawidła i zasady funkcjonowania w strukturach społeczności, a gdy nie zostanie ukarany, zacznie mu się jeszcze wydawać iż jakąś "świętą krową'' jest w danej społeczności, dając zły przykład innym.

Należy pamiętać zawsze o jednej głównej zasadzie społeczności, których nie budowałeś osobiście samemu.
Jesteś tu tylko gościem i nie wymagaj zbyt wiele, jeśli natomiast nie odpowiada tobie taka sytuacja, usuń konto i idź do "lepszej" społeczności albo sam zbuduj własną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię ale chrzanisz jak potłuczony. Starszy gramowicz za jedno małe przewinienie dostaje bana a młody nie? Jeżeli się z tym zgadzasz to albo chory jesteś albo jeszcze tematyka Cię nie dotyczy.

Starszy gramowicz popełni mniej błędów ale to nie znaczy że podpisał pakt że nigdy ich nie popełni. Myślę że Twój post chyba jest odpowiedzią na coś czego nie do końca dzisiaj rozumiesz.

Krytyka moderatora = degradacji ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 17:44, meryphillia napisał:

Z tymże nowemu użytkownikowi daje się większy zapas zaufania i pobłażliwości, bowiem
to nowy użytkownik portalu i nie wszystko musi jeszcze rozumieć, a byle pochopna decyzja
o ukaraniu może zdecydować iż rozżalony użytkownik przejdzie do konkurencji.

Owszem ... wszystko ładnie i pięknie. Problem pojawia się w momencie, gdy "nowemu" userowi pomimo łamania przez niego regulaminu [ nagminnie ] daje się x szans na powrót [ mimo, że każdy taki come back kończy się kolejnym banem na x miesięcy ]. Wtedy to "starzy" userzy są nieco wkurzeni tym, że nie można się pozbyć "pasożyta" który mimo bogatej historii nie zamierza dostosować się do reguł tu panujących. I moim zdaniem głównie o to tutaj chodzi. Brak pobłażliwości dla "nowych" = wkurzanie starych pryków forumowych ;-).

Dnia 12.04.2009 o 17:44, meryphillia napisał:

Tym czasem dla starego użytkownika, który z taką społecznością jest od lat, takiej pobłażliwości
być nie może, bowiem po pierwsze zna już doskonale prawidła i zasady funkcjonowania w
strukturach społeczności, a gdy nie zostanie ukarany, zacznie mu się jeszcze wydawać
iż jakąś "świętą krową'' jest w danej społeczności, dając zły przykład innym.

Hm ... ale skoro jest tu długo, wie "co i jak" to w zdecydowanej większości raczej nie będzie szalał i zachowywał się jak noobie [ pomijając skrajne przypadki ].

Dnia 12.04.2009 o 17:44, meryphillia napisał:

Jesteś tu tylko gościem i nie wymagaj zbyt wiele,

A czy to jest tak wiele ;-)?
>jeśli natomiast nie odpowiada tobie

Dnia 12.04.2009 o 17:44, meryphillia napisał:

taka sytuacja, usuń konto i idź do "lepszej" społeczności albo sam zbuduj własną...

A jeśli pomimo ogólnego spadku portalu jest jeszcze tu parę osób / miejsc dla których warto tu wpadać to niby dlaczego od razu "iść won" ? Skoro spędziło się tu długie miesiące, lata to nie jest to takie proste ;-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 17:44, meryphillia napisał:

Z tymże nowemu użytkownikowi daje się większy zapas zaufania i pobłażliwości, bowiem
to nowy użytkownik portalu i nie wszystko musi jeszcze rozumieć



Hmm wiesz czyli część tych nowych użytkowników to po prostu osoby mające problemy z rozumieniem tekstu pisanego*, skoro pisze im się by nie zakładali dubli, nie spamowali itp. a mimo to notorycznie to robią i uchodzi im to gładko ?


* - wersja skrótowa byłaby niemile przyjęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm masz rację wiem to ze swojego przykładu ;-) Jestem spamer totalny (błagam nie zaglądajcie na moje statystyki please ) i dziwiły mnie niektóre sytuacje gdzie ja spamowałem na potęgę a mod (Wojman) dał ostrzeżenia za spam wszystkim co pisali na wątku nawet tym co napisali ledwie jeden post.
Co do degrada to był raczej zasłużony ale to na innym temacie.

A za moje spamy mówię tylko jedno sorry nawracam się ale problem jest w tym że nowi forumowicze mylą forum z czatem co wielu jóż pisało.

Target Gramu-Wszystoko i gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 17:34, dawidos160 napisał:

"Jaki jest docelowy target gramu?"


Dzieci, które grają wyłącznie na PC, o konsolach mówią "tam jest suaba grafika", a gry kupują im rodzice.
Wiek maksymalnie 16 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 18:49, dawidos160 napisał:

> /.../

Powiedzmy,że nie o to do końca mi chodziło...


Nie opisałem wzystkiego bo mnie jóż paluchy bolą. Z początku chciałem tylko potwierdzić że w większości się z tobą zgadzam ;-)

A co do tych dzieci to gdzieś w CDA był o tym list. A przykładów jest wiele n.p u mnie w szkole smieli się ze mnie że gram w Gothica bo jest tylko od 12 lat.

odp do posta poniżej: Wiem o co ci chodziło. Dostałem degrada za spam -1 a jakiś gość z (tej rangi co powyżej robotnika) dostał -2 za byleco może zaraz znajdę i dam link........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 19:02, L33T napisał:

Słitaśne trolle które nie odróżniają pewnej części ciała od głowy jeśli idzie o ceny,
a co ? :)



A tak się pytam ;) Męczące się to po prostu robi tym bardziej w kontekście podejścia moderatorów do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2009 o 19:08, nurbi napisał:

ciekawe z kąd wiedział??

Moderatorzy mają dostęp do adresu IP użytkownika.

Jestem za tym, aby traktować nowym bardziej pobłażliwie jednak nie przez cały czas. Od kogoś do kogo mówię, żeby nie spamował oczekuję zrozumienia i zastosowania się do rady. Ale takich upartych to powinno się banować. W dodatku jeśli delikwent wprost mówi, że jest spamerem to już jest szczyt bezczelności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 19:08, nurbi napisał:

Tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47489&u=3 tu jeszcze gościa zdegradowali
innego ciekawe z kąd wiedział??


Sprawdzając IP, ale coś mi się wydaje, że nadal nie rozumiesz sensu tego tematu... Może przeczytaj chociaż resztę postów w temacie?

@dawidos - wiesz, każdy nowy user to potencjalny klient sklepu. Co z tego że spamuje, a może mu rodzice gry kupią - i jest kasa. ;) A starzy userzy? Ja mam wrażenie, że mało kogo interesują niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 19:13, Adjatha napisał:

@dawidos - wiesz, każdy nowy user to potencjalny klient sklepu. Co z tego że spamuje,
a może mu rodzice gry kupią - i jest kasa. ;) A starzy userzy? Ja mam wrażenie, że mało
kogo interesują niestety...


Niestety również mam tą świadomość, poza tym użyłeś łagodnego określenia. Ja od dawna twierdzę,że mają w dupie. Bo ci starzy to zazwyczaj rozważni ludzie,którzy umieją dodać to i owo i stwierdzić,że w sklepie gramu im się nie opłaca, no chyba,że są z wawy lub mają dużą zniżkę. Ale zazwyczaj nie. A młody to i niedomyślny i może się skusi. Ale to Ci starzy trzymają jako taki poziom forum. Które stale opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


po co jest gram? dla kasy. już nie raz konsule i moderatorzy udowodnii, że mają w głębokim poważaniu community, nie licza się z forumowiczami, a zasada, że forum jest dla nas i to my je tworzymy dawno poszła w niebyt. kolejne skandale jakie wywołuje np. Wojman sa gramowi bardzo na rękę, bo zwiększa to ilośc otwieranych przez userów stron... sam już nie raz złapałem się na tym, ze jak gdzies jest jakaś afera to obserwuję temat i często odświerzam stronę... co to znaczy w praktyce? a to, ze kazda strona ładuje sie ponownie, zapisuje się to na liczniczku i za reklamy wsakuje więcej kasiory :) a jeżeli takich forumowiczów jest 1000? zyski są wtedy wymierne, biorac pod uwagę, że każdy odświeży stronę powiedzmy... 5 razy... wtedy łatwo policzyć, że zyski są wymierne :)

każdy troll zwieksza oglądalność, a biorac pod uwagę, jakimi perełkami są afery związane z modami... takich userów nie mozna karać, a nagradzać :)
przecież gawiedź jest taka ucieszona, gdy komuś odwala na forum, gdy Kalejdoskop założy nowy temat o promieniowaniu czy gdy Wojman napisze kolejnej osobie "Idź sobie pograć"...
i tu jest też nasza wina, bo zamiast roztrząsać te afery powinnismy siedziec cicho i krytykowac nie otwarcie, ale po cichu- ot tak zrobić strajk, aktywni userzy wylogują się z gramu i przez tydzień forum bedzie opustoszałe, zamiast klucić sięna forum, mimo ze wiadomo,ze nie da to efektu- skończy się to conajwyżej warnami, degradami i banami, ale nie skucesem

tak jest teraz... ale tak nie powinno być, i wszyscy o tym wiemy... bo zamiast userów dla gramu liczy się kasa, a kasę w pewnym stopniu produkują właśnie afery, a afery produkują albo moderatorzy, albo trolle, albo aktywni userzy którzy robią temat ktory ma zmienic rzeczywistość gramową i wpłynać na modów i konsuli :)

P.S: większość wie, że ja już swego czasu próbowalem coś zrobić takimi metodami, jakie teraz krytykuje, ale... wszyscy wiemy czym to się skończyło, obserwowałem wiele klutni i afer na gramie, i z takiej perspektywy widzę, że wszystkie te starania odnoszą odwrotny skutek- przeciez gram.pl tylko na tym zarabia... jeżeli chcemy coś zyskac, musimy uciąć im kasę :)
problem w tym, że nie uda się zorganizowac tak, aby połowa userów nie wchodziła na forum przez tydzien albo wiecej... nie ma szans... więc prawdopodobnie nic z tym nie zrobimy...

P.S2: nie pytajcie jak z pisaniu o celu gramu przeszedłem do planowania bojkotu- sam nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 19:28, L33T napisał:


To nie jest żaden "target"...
To tylko zapewne "elita" społeczności uważająca że gram.pl "spadło na psy"...

Większość tego typu użyszkodników to osoby dość długo funkcjonujące w ramach danego portalu i chyba dla nikogo nie jest to tajemnicą.

Pamiętajcie, że gdy przestaje się Wam coś podobać, to nie jest koniecznie oznaką pogorszenia się jakości danego medium, a tylko świadectwem tego że dorastacie i zaczynacie analizować stan rzeczy, a nie przyjmować go zniekształconym wzrokiem "dziecka".
W większości społeczności internetowych zauważam właśnie iż starzy użytkownicy narzekają że: "kiedyś było lepiej"...
Tym czasem, kiedyś było tak samo jak teraz, ale o mniejszym nasileniu bowiem w internecie nie było aż tylu ludzi oraz bylismy zbyt młodzi by dostrzegać, że coś funkcjonuje "źle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować