Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2010 o 12:12, Net_com napisał:

Spoiler

Yhm , ale opłacało mi się niszczyć ten bunkier ?

Spoiler

Dunno, ja te roboty upgrade''owałem. Zgaduję że w ostatniej misji (jeśli wykonasz ją dla Yes Mana) będziesz miał mniej wsparcia i więcej przeciwników a poza tym pewnie podsumowanie dalszych losów Mojave będzie inne ale mimo to ukończyć grę Ci się uda.

Dnia 01.11.2010 o 12:12, Net_com napisał:

Spoiler

I czy mogę dalej działać dla legionu, dostałem informację , że tylko spadło mi u nich poparcie i że mam uważać jakie kroki podejmuje czy coś w tym stylu ...


Spoiler

Ja miałem z Legionem na pieńku więc nie wiem jak to wygląda jeśli jednak wciąż masz od nich aktywne główne questy (lub możesz otrzymać nowe u kogokolwiek kto je u tej frakcji zleca) to zgaduję że możesz wciąż ich wesprzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do osób, które grają w trybie hardcore - słyszałem, że stimpacki działają wtedy z opóźnieniem, ale chciałbym wiedzieć, czy są kumulatywne - znaczy się, czy można łyknąć kilka na raz, żeby zwiększyć ilość hp odzyskiwanych w jednostce czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak jest ze stabilnością samej gry i kilku innych spraw.
1) Fallout 3 na maksymalnych lekko mi ścinał, a tu naglę wyczytuję, że z optymalizacją są całkiem niezłe problemy. Czy rzeczywiście jest tak tragicznie jak wszyscy piszą?
2) Jak stoi polonizacja całej gry? Mój angielski leży na dnie więc lubię jak wszystko jest po polsku. Gdzieś wyczytałem, że jest to osobny plik ESM_PL i przy jego aktywności wszystko inne się sypie.
3) Na ile sama gra wystarczy? Powiem, że podstawki do dzisiaj nie zbadałem w całości, a premiera była już dość dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 07:20, Karharot napisał:

A opuściłeś bunkier czy tylko potwierdzasz opcję czekania/śpisz? Wyjdź na zewnątrz i
tam poczekaj a może pójdzie nieco lepiej.

Jasne, że opuściłem. Raz czekałem w Novac, raz w Kryjówce Bractwa Stali, pewniakiem dłużej, niż trzy dni, bo zwyczajnie postanowiłem nie zwracać uwagi na ten element na zasadzie, że się może samo jakoś naprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 12:41, Fun_g_1_2_3 napisał:

A ja mam pytanie jak jest ze stabilnością samej gry i kilku innych spraw.
1) Fallout 3 na maksymalnych lekko mi ścinał, a tu naglę wyczytuję, że z optymalizacją
są całkiem niezłe problemy. Czy rzeczywiście jest tak tragicznie jak wszyscy piszą?

Problemy? Istotnie, czasem zdarzały się ścinki na moim 8800gts, e8400 i 3,25 RAM na "średnich", ale po wgraniu jakiego cudownego moda z dll z nexusa gram na "wysokich" i ścięło się raz - od jakichś 15 godzin. Zdarzyły mi się też dwa miejsca

Spoiler

podejścue do Repconn HQ od północnego zachodu, droga od elektrowni w Nellis do szefowej haubic

, gdzie gra się zawieszała za każdym razem, gdy byłem w pobliżu; wyrzuciła do windy... 2 razy.

Dnia 01.11.2010 o 12:41, Fun_g_1_2_3 napisał:

2) Jak stoi polonizacja całej gry? Mój angielski leży na dnie więc lubię jak wszystko
jest po polsku. Gdzieś wyczytałem, że jest to osobny plik ESM_PL i przy jego aktywności
wszystko inne się sypie.

Nie wiem, jak z technikaliami, ale muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z polonizacji. Wydaje mi się być przemyślana i dość konsekwentna. Na szczęście - na "pecha"? - nie uświadczymy polskich głosów, a ponieważ w okienku zapisu widnieje info, że wersja jest "ENGLISH", myślę, że nie będzie problemu z żadnymi modami i dlc.

Dnia 01.11.2010 o 12:41, Fun_g_1_2_3 napisał:

3) Na ile sama gra wystarczy? Powiem, że podstawki do dzisiaj nie zbadałem w całości,
a premiera była już dość dawno.

Podstawka = F3, tak? Powiem tak: mam przegrane ok 30 godzin, a w tytułowym NV byłem... raz. Ups, dwa: ten drugi na 2 minuty do Uczniów. Zadań jest od groma i w przeciwieństwie do F3, w którym każde (a może nie...?) było identyczne, w NV dostajemy masę "decyzji moralnych". Nie ma co, jeżeli masz na zbyciu jakieś 130zł, bierz tę grę w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , Legion kazał mi iść na negocjacje do jakiegoś stowarzyszenia na B , tyle ,że oni cały czas strzelają do mnie z jakiś rakiet. Przed wejściem na ich teren stoi gość który w zamian za zakład z nim daje mi notatki dotyczące unikania ostrzału , ale i tak nie udało mi się przejść ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 13:36, Net_com napisał:

Mam problem , Legion kazał mi iść na negocjacje do jakiegoś stowarzyszenia na B , tyle
,że oni cały czas strzelają do mnie z jakiś rakiet. Przed wejściem na ich teren stoi
gość który w zamian za zakład z nim daje mi notatki dotyczące unikania ostrzału , ale
i tak nie udało mi się przejść ...


musisz biec od rozwalonego domu do następnego pozniej musisz sie dostac pod bramę i wzdłuż niej do wejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelają z haubic nie z rakiet. Pójdź wzdłuż torów na północ a potem biegnij wzdłuż ogrodzenia, mi się tak udało przebiec pomimo tego że żadnych notatek ani innych porad nie miałem (choć trochę mi się oberwało). Nie próbuj szarżować najkrótszą drogą w stronę bramy bo Cię rozerwie na strzępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 13:50, Karharot napisał:

Strzelają z haubic nie z rakiet. Pójdź wzdłuż torów na północ a potem biegnij wzdłuż
ogrodzenia, mi się tak udało przebiec pomimo tego że żadnych notatek ani innych porad
nie miałem (choć trochę mi się oberwało). Nie próbuj szarżować najkrótszą drogą w stronę
bramy bo Cię rozerwie na strzępy.

Jestem przy tych torach , ale oni dalej do mnie strzelają jak nie normalni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biegnij przy skałach. Najpierw sprowokuj ich do strzału i zawróć, schowaj się tuż pod ścianą. Potem, gdy przestaną, biegnij na lewo pod kolejną ścianę. Potem biegnij przed siebie w stronę ogrodzenia i, będąc już przy nim, na prawo, do bramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No strzelają, strzelają... Ja to dzisiaj rano robiłem, i właśnie biegłem wzdłuż tych torów do wejścia jakiejś bocznicy (nieźle oberwałem, jeszcze mi zabrakło torb lekarskich :), więc się jakoś czołgałem, z resztą kompani ledwo żywi tak samo) i potem trzeba odbić w lewo przy tej bocznicy i iść pod skałami to się nie powinno za bardzo oberwać. Potem jest zamknięta brama, idziemy wzdłuż ogrodzenia i dochodzimy do ich bramy głównej ;)

Ogólnie ja się nie skapnąłem gdzie iść na początku i poszedłem tym tunelikiem i wyszedłem gdzieś, gdzie za 200m było niezłe stado ślepych szponów śmierci, ale dało radę się z nimi uporać, a potem się wróciłem i poszedłem do boomersów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 14:18, Pupu2 napisał:

Jak zdobyć umiejętnosć noszenia pancerza wspomaganego (T-51b Bractwa Stali) ? Taki pancerz
znalazłam w fabryce Repconn na bodaj 2 pietrze.


Poczytaj wcześniejsze posty - jest to gdzieś tam opisane.

A moderatorowi proponuję przypiąć taki post, bo dużo się pytań o pancerze wspomagane pojawia tutaj. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W Bractwie Stali w Hidden Valley nauczą Cię odpowiedniej umiejętności jeśli się do nich przyłączysz (musisz najpierw wykonać dla nich parę questów). Z tym że pancerz z tej fabryki jest pancerzem frakcyjnym spra3wiającym że nosząca go osoba jest postrzegana za członka Bractwa Stali (co sprawia że każda osoba z NCR natychmiast go/ją zaatakuje).



-> Reffanov
Tamte pytania dotyczyły bardziej szczegółowo questów z samego Bractwa Stali, póki co to pytanie nie pojawia się aż tak często aby dawać tego typu spoilery w przypiętym poście, jeśli to się zmieni to się pomyśli o rozwiązaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wejść do reaktora w krypcie 34 w celu "odkrycia źródła promieniowania", bo z tego co widzę to potrzebny jest jakiś klucz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się przejść na stronę RNK ,

Spoiler

jeżeli zabiłem już hausa z ich polecenia , rozwaliłem bunkier i wziąłem quest dotyczący boomersów (ale jeszcze go nie ukończyłem)

? Jeżeli tak , to jak mam z nimi nawiązać kontakt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować