Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2010 o 23:03, Volvox napisał:

Zależy co dla kogo dobre ;) Zwykle najlepsze są do zdobycia , a nie do kupienia :)
Jest na przykład Anti-materiel rifle (bardzo mocna snajperka) czy z energetycznych Gauss
Rifle (troche jak snajperka), Multiplas Rifle (strzelba), Plasma Caster czy Euclid''s
C-Finder (dość nietypowa broń ;))

Karabin Gaussa gdzieś widziałem do kupienia, Multiplas Rifle chyba też (nie pamiętam dokładnie polskiej nazwy, ale było coś z wieloma wiążkami, więc to pewnie to :P). Powiesz gdzie te cuda znaleźć? Może poza Anti-material rifle, bo snajperek zbytnio nie lubię w Falloutach. Sam znalazłem właśnie karabin Wszechamerykański, trochę lepszy od Strzelca Wyborowego. No i kupiłem zwykły Karabin Plazmowy, i tak zadaje o wiele większe obrażenia. Tylko nie wiem skąd amunicję termojądrową wytrzasnąć, wszyscy mają tylko ogniwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 20:30, JayL napisał:

Skąd wytrzasnąłeś ED-E i Weronikę?


ED-E można dość łatwo znaleźć idąc głównym wątkiem fabularnym. Na samym początku gry w miasteczku

Spoiler

Primm jest oddział Mojave Express

i tam znajdziesz ED-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pistolet laserowy znajdziesz kończąc questa

Spoiler

ze znalezieniem 50 kapsli tego napoju Sunsparila czy jak mu tam :)


Euclid''s C-Finder -
Spoiler

pogadaj z chłopcem Maxem koło Freeside (czy w polskiej wersji miejscowości też mają polskie nazwy?). Działanie (lub nie) tej broni jest uzależnione od jednego z questów ;)


Plasma Caster -
Spoiler

Freeside w sklepie z bronią



Amunicja do plasmy nie powinna być problemem. To standardowa amunicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie określane są ceny w sklepach? Właśnie zauważyłem, że sklepikarz w Novac daje mi lepsze ceny niż przechodząca tamtędy karawana. Czy to dlatego, że poleciła mnie Jane czy dlatego, że lubią mnie tam mieszkańcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 23:03, JayL napisał:

Do kogo to?



Do wszystkich? Każdy sobie radośnie gada o fabule, questach itd. ale spoilów użyć nie łaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś mod poprawiający zachowanie kompanów? Jestem właśnie w jednym ze schronów z Veroniką i szlag mnie trafia. Jest ustawiona na "bądź blisko" i "atakuj tylko jeśli ja zaatakuję", ale i tak odstawia cyrki. Wrogowie są niedostępni za ścianą a ona będzie krążyć w kółko koło tej ściany zamiast iść za mną. I tak jest praktycznie na każdym poziomie schronu :/

@ Volvox
Tylko dlatego, że poleciła Cię Jane. Chyba nawet była o tym gadka przy pierwszym kontakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, glowny quest dla bractwa stali wykonany. Kilka power armorow mam w plecaku iiiii zaden z tych zakutych pał nie raczył mnie nauczyc jak sie nosi to cholerstwo:( ktos mnie moze oswiecic komu trzeba zrobic... quest by moc to nosic? Ewentualnie z kim pogadac? A da sie pohandlowac z kims z bractwa??? Gadalam chyba ze wszystkimi... Bo jak widze te giwery, ktore nosza to az mnie swedzi paluszek by powystrzelac rycerzykow:D

Aha, jeszcze jedno.

Spoiler

Odkrylam jakas baze (cos na N baza lotnictwa) albo na F. Prawie na samym polnocnym wschodzie. I normalnie kosza we mnie rakietami ziemia-ziemia!!! Mozna ich jakos kill kill kill? Czy zwiazane to z questem glownym jest byc ich killllllllllllllllllllllll hard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w grze jakaś opcja podniesienia statystyk oprócz implantów i perka Intense Training? Chodzi mi głównie o Endurance. Wiecie, coś jak w F3, bobbleheads albo jakieś nagrody za zadania zwiększające na stałe statystyki. Udało mi się na jednorękim bandycie huknąć 32000 kapsli jednym strzałem i mam kasę na implanty, ale brakuje mi Endurance, by sprawić sobie wszystkie lub prawie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanko odnośnie Starszego BS w bunkrze:

Spoiler

Otóż wspomogłem... Haringa? Hardiga? W każdym bądź razie, tego, który chciał pozbyć się McMarrena. Ukończyłem zadanie "W mroku", teraz muszę poczekać jakiś czas, aż H. pozbędzie się MM i stanie się nowym starszym. Kłopot w tym, że on coś nie bardzo chce nim zostać oO Czekałem kilka dni, zajrzałem na wiki, ponoć wystarczą trzy doby. No to jeszcze raz, czekamy. Jeszcze raz, nic z tego. Cały czas ten sam dialog, że jest teraz zajęty sprawą oskarżenia. Jakieś pomysły, jak to naprawić? Nieco to irytujące, liczyłem, że może uda mi się przejść w nagrodę szkolenie na noszenie pancerza, a tu taki psikus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby była taka opcja. Bobbleheads zostały zastąpione przez snowglobes za które dostajemy jedynie kasę zaś tego typu [erków za zadania nie spotkałem (nie mogę tego wykluczyć ale w NV dostaje się raczej bonusy do obrażeń za zabicie odpowiedniej ilości przeciwników danego typu). Z tymi implantami to jedno co należy zrobić to najpierw wziąć ten do Endurance (będzie niejako za darmo) a resztę dobrać według potrzeb (o ile nie zainstalowałeś modów odpuść sobie ten dający regenerację bo choć jest najdroższy to imo również najbardziej bezużyteczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 01:16, The-Darkest napisał:

Ok, glowny quest dla bractwa stali wykonany. Kilka power armorow mam w plecaku iiiii zaden z tych zakutych pał nie raczył mnie nauczyc jak sie nosi to cholerstwo:( ktos mnie moze oswiecic komu trzeba zrobic... quest by moc to nosic? Ewentualnie z kim pogadac?

Spoiler

Uczy tego McNamara lub ten kto go zastąpi (co do tego nie mam pewności bo wsparłem McNamarę). Z tym że jeśli nie wybrałeś opcji zmiany przywództwa to aby przyłączyć się do Bractwa będziesz musiał wykonać jeszcze jeden quest - opuść bunkier (i najlepiej udaj się gdzie indzie po czym poczekaj parę dni) i wróć do McNamary a będziesz mógł wziąć dodatkowy quest.


BTW - jeśli power armory które masz w plecaku to te od gości z holotaśmami to nadają się tylko do naprawy innych pancerzy bo są ubraniem identyfikującym noszącego jako członka BoS (czyli wszyscy z NCR otworzą do Ciebie ogień jak tylko Cię zobaczą zaś Twoi kompani nie zgodzą się nosić przebrania).

Dnia 01.11.2010 o 01:16, The-Darkest napisał:

A da sie pohandlowac z kims z bractwa??? Gadalam chyba ze wszystkimi...

Można - przy strzelnicy jest babka która sprzedaje sprzęt (jej oferta póki co jest ograniczona i nie ma w niej broni energetycznych i power armorów, pojawią się one dopiero jak przyłączysz się do BS za to oferowany przez nią sprzęt nie ma oznaczeń frakcyjnych więc będziesz go mógł nosić bez obaw).

Dnia 01.11.2010 o 01:16, The-Darkest napisał:

Aha, jeszcze jedno.

Spoiler

Odkrylam jakas baze (cos na N baza lotnictwa) albo na F. Prawie na samym polnocnym wschodzie. I normalnie kosza we mnie rakietami ziemia-ziemia!!! Mozna ich jakos kill kill kill? Czy zwiazane to z questem glownym jest byc ich killllllllllllllllllllllll hard?


A nie na północ od New Vegas przypadkiem? Te czubki z tej bazy nie walą do przybyszów z rakiet tylko z haubic (wiem, nieistotny detal dla celu), aby się do nich dostać poleć wzdłuż torów na północ po czym biegnij wzdłuż płotu (i biegnij szybko bo o ile pamiętam i tak będą do Ciebie walić), jak już dobiegniesz do bramy to możesz się z oszołomami dogadać żeby do Ciebie (i tylko do Ciebie) więcej nie strzelali.
BTW - oddaję Ci pokłon że udało Ci się zdobyć holotaśmę z tych ruin pod takim ostrzałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , jak zwykle w RPG strasznie sobie zaplątałem fabułę.

Spoiler

Otóż najpierw wziąłem questa zmiana w zarządzie od Pana Tak , ale nie wiedziałem jak zabić tego Housa ( nie widziałem tego terminalu) , a potem poszedłem do tej zatoki , gdzie jest Legion i z ich rozkazu wysadziłem ten bunkier. Wziąłem questa zabicia Haousa i tym razem udało mi się go znaleźć. Zabiłem go i porozmawiałem z Panem Tak. Poszedłem razem z nim do kasyna 38 , a on włamał się do tych systemów. Po obejrzeniu tej prezentacji mocy robotów , dostałem dwa wpisy w dzienniku : jeden odnośnie tego , ze jak będę działał przeciwko Legionowi to się wkurzą , a drugi o tym , że jak będę pracował z Panem Tak dalej , to RNK nie będzie ze mną współpracować. Warto grać dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób już wspomina o modach w liczbie mnogiej xD... znaczy się, że są już mody inne niż ten poprawiający mod/patch Aurelinusa? Będę się musiał porozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 11:04, Ecko09 napisał:

Jest gdzieś na początku gry jakiś domek ,skrzynka czy cokolwiek, gdzie mogę bezpiecznie przechowywać ekwipunek?

Dopóki nie zdobyłem własnego pokoju chowałem stuff w domu tego doktora u którego zaczynamy grę więc mogę zagwarantować że nic stamtąd nie zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jesteś już prawie przy końcu, musisz wybrać kogo chcesz poprzeć a pozostałe dwie strony pokonać. Nie można zakończyć gry po wszystkich stronach konfliktu jednocześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 11:55, Karharot napisał:

Spoiler

Jesteś już prawie przy końcu, musisz wybrać kogo chcesz poprzeć a pozostałe dwie strony
pokonać. Nie można zakończyć gry po wszystkich stronach konfliktu jednocześnie :)


Spoiler

Yhm , ale opłacało mi się niszczyć ten bunkier ? I czy mogę dalej działać dla legionu , dostałem informację , że tylko spadło mi u nich poparcie i że mam uważać jakie kroki podejmuje czy coś w tym stylu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować