Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2014 o 21:23, Wszystkozajete napisał:

Oprócz tego
zastanawia mnie ile potrzebuje tych kapsli z gwiazdą sunset sarsaparilli, aby odebrać
nagrodę - aktualnie mam ponad 20?


Do zebrania jest 100. Ale, żeby ukończyć quest wystarczy 50. Z butelek masz 10% że będzie kapsel z gwiazdką, ale tylko gdy masz aktywnego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 21:45, Evertsen_Dante napisał:

Do zebrania jest 100. Ale, żeby ukończyć quest wystarczy 50. Z butelek masz 10% że będzie
kapsel z gwiazdką, ale tylko gdy masz aktywnego questa.


A że z butelek też można zdobyć to nie wiedziałem, czyli opłaca się pić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 22:04, Wszystkozajete napisał:

A że z butelek też można zdobyć to nie wiedziałem, czyli opłaca się pić ;)


Najlepiej zebrać ich mnóstwo i od razu wydojić kilkadziesiąt ;) No i tak poza tym, naprawdę warto je zbierać. Jest to kolejny świetny wątek poboczny w NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, otóż chce dołączyć do Bractwa Stali i nosić Pancerz Wspomagany. Wykonałem dla starszego wszystkie misje, razem ze zbieraniem części po kryptach. W poradnikach przeczytałem że wystarczy wyjść z bunkra i wejść znowu i już można wziąć misję, dzięki której można dołączyć do bractwa. Problem w tym, że jak chce rozmawiać ze starszym (jest cały czas ten sam, nie usuwałem go ze stanowiska) to mówi że musi się przygotować do zdjęcia blokady. Odwiedziłem kilka lokacji po drodze i niestety dalej jest to samo :/ Zna może ktoś rozwiązanie problemu? Rangę u nich mam "Bożyszcze tłumów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam grę w New Vegas pierwszy raz. W 3 nie grałem. Polećcie mi proszę jakiegoś dobrego graphics paka i może jakieś dobre dodatkowe mody, które według Was mogłyby polepszyć gameplay. Tylko nic poważnego. Raczej takie, które nie niszcząc uczucia gry w wersji podstawowej, usprawniły by pewne niedociągnięcia i ewentualne błędy. Z góry dzięki za info. :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 17:37, Desann235 napisał:

Zaczynam grę w New Vegas pierwszy raz. W 3 nie grałem. Polećcie mi proszę jakiegoś dobrego
graphics paka i może jakieś dobre dodatkowe mody, które według Was mogłyby polepszyć
gameplay. Tylko nic poważnego. Raczej takie, które nie niszcząc uczucia gry w wersji
podstawowej, usprawniły by pewne niedociągnięcia i ewentualne błędy. Z góry dzięki za
info. :}


Dobrze się składa, ponieważ akurat wczoraj skończyłem modowanie swojej gry i mam naprawdę sporo modów różnej maści. Jedziem z tym.
Fallout Character Overhaul - pozycja OBOWIĄZKOWA. Poprawia paskudne twarze z vanilli.
Nevada Skies - wprowadza pogodę, która ma wpływ na gameplay. Szczerze polecam, burza piaskowa to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą spotkać na środku niczego (w razie czego można ręcznie sterować pogodą, więc nie jest źle).
Electro City - dorzuca oświetlenie z lamp ulicznych oraz inżynierów przy nich pracujących.
Darker Nights - jak sama nazwa wskazuje sprawia, że noce są ciemniejsze. To jest jeden z moich ulubionych modów z racji tego, że jestem ogromnym fanem prawdziwych ciemności.
EVE - Essential Visual Enhancements - ogólna poprawa efektów graficznych. Nie sprawdzałem osobiście.
Wasteland clothing Hires retexture - oryginalne stroje w lepszej rozdzielczości.

Mody wpływające na gameplay:
Project Nevada - jeden z największych modów zmieniających grę. Szczerze polecam.
LighMyFlare - dodaje flary.
FlashlightNVSE - dodaje latarkę, która w mroku jest bardzo przydatna.
More Perks - dodaje sporo perków.
New Vegas Extended Markers - dodaje kilka punktów na mapie, dzięki czemu można dotrzeć do nich dzięki Fast Travel. Szczególnie przydaje się to w czasie gry na Stripie, który niestety składa się z trzech komórek, ale na mapie jest tylko wejście.
PAMQ - Play After Main Quest - pozwala na grę po zakończeniu głównego zadania.
Pip-Phone 3000 - umożliwia nawiązanie rozmowy z każdym NPC, z którym do tej pory już rozmawiałeś. Przydatne wtedy, kiedy trzeba lecieć na drugi koniec mapy odmeldować się. Stosuję rzadko.
Weapon Mod Expanded - dodaje niezły arsenał broni.
Portable Campfire - dodaje do sklepu przenośne obozowisko i śpiwór, dzięki czemu można spać na Pustkowiach.
Faster Terminals - przyśpiesza animację terminali komputerowych.

Bardzo ważne mody, bez których wiele z wymienionych nie ruszy albo będzie źle działało.
NVSE - New Vegas Script Extender - podstawa wszystkich modów.
The Mod Configuration Menu - umożliwia konfigurację modów z menu gry (w czasie samej rozgrywki).

Opcjonalne, różne.
Digital Nightmare - paczka dobrej muzyki, chociaż daleko jej do poziomu z F1. Po ściągnięciu możesz wrzucić do swojego odtwarzacza muzyki i odsłuchać, ponieważ wszystko jest w mp3.
FNV4GB - pozawala grze wykorzystywać do 4GB RAM-u (oryginał korzysta z około 2GB).
Interface Mod - Revelation - zmienia okna tak, aby przypominały te z F1.

Wszystkie te mody i wiele innych znajdziesz tutaj http://www.nexusmods.com/newvegas/
Do zarządzania najlepiej używaj jednego z menedżerów: Fallout Mod Manager, Nexus Mod Manager i jeszcze jeden, którego nie pamiętam. Czytaj uważnie opisy modów, aby wybrać odpowiadające sobie wersje i poprawnie je zainstalować. U mnie jest około 30 różnych modyfikacji i gra wykrzacza się do pulpitu tak samo jak czysta wersja (niestety Bethesda nie stworzyła stabilnego silnika, który nie zapychałby się syfem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie - czy fabuła New Vegas nawiązuje jakoś mocno do wydarzeń z trzeciej części? Pytam, bo przez ciągle wywalania do windowsa nie byłem w stanie wytrzymać więcej niż kilkanaście godzin w Falloucie 3, a wzieła mnie teraz ochota na gierkę w tym klimacie i nie wiem, czy na siłę starać się ukończyć choćby wątek główny trójki, czy na spokojnie przejść już do NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 12:51, Hoplita napisał:

Pytanko takie - czy fabuła New Vegas nawiązuje jakoś mocno do wydarzeń z trzeciej części?
Pytam, bo przez ciągle wywalania do windowsa nie byłem w stanie wytrzymać więcej niż
kilkanaście godzin w Falloucie 3, a wzieła mnie teraz ochota na gierkę w tym klimacie
i nie wiem, czy na siłę starać się ukończyć choćby wątek główny trójki, czy na spokojnie
przejść już do NV.


F:NV nijak nie nawiązuje do F3. Korzysta raczej z fabuły F2. Co do crashów to wyposaż się w fanowskie patche i mody stabilizujące - bez nich nie da się grać w cokolwiek wydane przez Bethesdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 14:26, McFlash napisał:

Co do crashów to wyposaż się w fanowskie patche i mody stabilizujące - bez nich nie da się grać w cokolwiek
wydane przez Bethesdę.

Przy F3 właśnie parę ładnych godzin spędziłem próbując doprowadzić grę do jako takiej grywalności, niestety praktycznie bez efektów. Mam nadzieję że pod tym względem NV będzie trochę mniej problematyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 14:50, Hoplita napisał:

Przy F3 właśnie parę ładnych godzin spędziłem próbując doprowadzić grę do jako takiej
grywalności, niestety praktycznie bez efektów. Mam nadzieję że pod tym względem NV będzie
trochę mniej problematyczne ;)


W razie czego służę swoją listą modów :D Obecnie mam aktywnych dokładnie 127. Mam w nich mody poprawiające wygląd, dorzucające nowe lokacje, utrudniające grę (ale bez przesady) - ogólnie wszystko, co poprawia klimat gry i poprawia błędy koncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 15:10, McFlash napisał:

W razie czego służę swoją listą modów :D Obecnie mam aktywnych dokładnie 127. Mam w nich
mody poprawiające wygląd, dorzucające nowe lokacje, utrudniające grę (ale bez przesady)
- ogólnie wszystko, co poprawia klimat gry i poprawia błędy koncepcyjne.

Dzięki :) Grałem na razie kilka godzin i większych problemów jeszcze nie doświadczyłem. W razie gdybym potrzebował pomocy będę pisał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 15:19, Hoplita napisał:

Dzięki :) Grałem na razie kilka godzin i większych problemów jeszcze nie doświadczyłem.
W razie gdybym potrzebował pomocy będę pisał ;)

Obecna wersja nie wymaga większego łatania, na upartego można zainstalować Unofficial patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnie podejśćie do NV było mordęgą ze względu na ciagłe crashe. Odkryłem teraz mase patchy i modów stabilizujących i chcę dać grze kolejną szanse ale też chce dołożyć kilka inncyh modów. Głównie chodzi mi o takie rozszerzające rozgrywkę .
Bounties wydają się bardzo ciekawe i na pewno z nich skorzystam, a czy mógłby ktos polecić inne w tym stylu?
Chciałbym usunąć lvl cap. Wiem, że to możę mi zdebalancować grę ale chcę sprawdzic jaki poziom uda mi się uzyskać robiąc absolutnie wyszystko. Poleci ktoś coś?
W Skyrim używałem moda który pozwalał na władanie własą twierdzą. Zarządanie, rozbudowa, zatrudnianie straży i czerpanie zysków. Czy do New Vegas też się coś takiego znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrych modów fabularnych właściwie nie ma. Co do "New Vegas Bounties, na nexusie jest sporządzona przeze mnie polska wersja. Sam mod nic specjalnego, ale i tak najlepszy z tych dostępnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mody w miare fabularne to np. Willow (jeden z najlepszych NPC-ów towarzyszących ostatnich lat) oraz Russell. Niestety nie ma żadnych, które poważnie zmieniałyby fabułę, a raczej ją reanimowały.
Z tego co pamiętam, to nie ja już moda usuwającego ograniczenie poziomów (ostatnia wersja jest bardzo stara i gryzie się z wieloma innymi plikami), ale w opcjach balansowania Project Nevada możesz tak dostosować awansowanie, że ten 50 poziom nie będzie problemem. Zresztą na tym poziomie będzie ci brakowało nieco punktów w najwyżej dwóch umiejętnościach, a masa perków jest bezużyteczna i tak.
Hmm, wydaje mi się, że są jakieś mody na własną "twierdzę", ale nigdy się tym nie interesowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się tym co napisałeś i poprałem Project Nevada ale mam problem ze Script Extenderem.
Otóż kiedy uruchamiam gre przez skrót nvse(tak jak mi każe instrukcja) wyskakuje mi błąd Steam :
Application load error P:0000065432


Nadmienie, że gra z normalnego skrótu odpala się normalnie.
Google radzi sprawdzic spójnosć plików ale jak to robiłem kilka razy to pokazywało, że 2 plików braknie i nastapi ich pobranie tyle, że nic sie nie dzieje. Żadnego pobierania, aktualizacji ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować