Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Gram sobie od rana w Dead Money i stwierdzam jedno - wątek lepszy od podstawki wielokrotnie i sam klimat jakoś mi bliższy, dzięki czemu czuję się prawie jak w świetnym F3. Deweloperzy obok fajnych nowych rozwiązań zastosowali kilka żałośnie drętwych sztuczek by w ogóle pociągnąć temat ale wyszło bardzo dobrze.
W takie DLC można grać, czekam wobec tego na kolejne już teraz. Dobrze że będą wychodzić tak szybko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ludzie to opinie, mi się na ten przykład DM wcale nie podoba.
Mało fajnej broni, ciemno/buro jak w pupie, labirynt że 2m w bok nie można uskoczyć.
Do tego zabierają wyposażenie i dają obroże która pika... miodzio.
No i misje idź uratuj gościa a później go przyprowadź i tak z każdym.
Na dodatek później trzeba coś dla nich zrobić w zamian oni coś dla nas zrobią... aby ruszyć fabułę.

Dodatek prawie jak Operation Aronchage, ja tam wolałem Point Lookout albo nawet Dziurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 15:40, DawidsonPRO napisał:

Co ludzie to opinie, mi się na ten przykład DM wcale nie podoba.
Mało fajnej broni, ciemno/buro jak w pupie, labirynt że 2m w bok nie można uskoczyć.
Do tego zabierają wyposażenie i dają obroże która pika... miodzio.
No i misje idź uratuj gościa a później go przyprowadź i tak z każdym.
Na dodatek później trzeba coś dla nich zrobić w zamian oni coś dla nas zrobią... aby
ruszyć fabułę.

Dodatek prawie jak Operation Aronchage, ja tam wolałem Point Lookout albo nawet Dziurę.


Akurat z glownej sciezki mozna spokojnie zboczyc, sama wioska jest calkiem spora, biorac pod uwage ze to DLC. A z tym ekwipunkiem to musieli cos zrobic, zeby ludzie z najlepszymi zbrojami, bronmi, kupa amunicji i setka stimpakow nie wchodzili do Sierra Madre. Bo wtedy klimatu horroru by juz nie bylo - po prostu biegalbys z miejsca na miejsce i rozwalal kazdego widzianego na celowniku. A klimat horroru to taka odmiana od podstawki. Dead Money ocenilbym tak na 7/10, plusy to fajna fabula i postacie, a minusy to niektore zrecznosciowe sekwencje i pewna powtarzalnosc rozgrywki (tak jak napisales).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:22, Komenty napisał:

Honest Hearts juz na polskim Steamie. Szybko sie uwineli tym razem.


No i ukonczylem. Dodatek jest dosc krotki, da sie go ukonczyc w jakies 3 godziny. Nie ma tu tez za wiele misji pobocznych (naliczylem dwie...). Podobnie jak Dead Money, gra daje w pewnym momencie wybor zmieniajacy zakonczenie gry. Tym razem wybor otrzymujemy nieco wczesniej, wiec koncowke na pewno warto przejsc dwukrotnie. Do nowej lokacji (Wielki Kanion) mozna tez powrocic po ukonczeniu DLC (inna sprawa, ze nie bardzo jest po co). To dodatek dla ludzi, ktorzy lubia eksploracje i ladne widoki. Oprocz tego sa oczywiscie nowe bronie i stroje oraz przeciwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:22, Komenty napisał:

Honest Hearts juz na polskim Steamie. Szybko sie uwineli tym razem.

A można kupić jakoś poza Steamem? Np. W Empiku? Czy (o ile w ogóle) czekamy na pełen dysk z dodatkami, tj. "Game of the Year"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem majorem P. w obozie NRC ? Po załatwieniu zapasów i opatrzeniu rannych wysyła mnie do odbicia osady z rąk legionu, co też zrobiłem. Problem w tym że nie ma u niego po tym żadnej opcji dialogowej, mimo że pozostali NPC dziękują mi za to.

Przed kupnem gry słyszałem już chyba o tym bugu. Da się go jakoś naprawić, np. komendami z konsoli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 11:19, DiegoPOL napisał:

> Honest Hearts juz na polskim Steamie. Szybko sie uwineli tym razem.
A można kupić jakoś poza Steamem? Np. W Empiku? Czy (o ile w ogóle) czekamy na pełen
dysk z dodatkami, tj. "Game of the Year"?


To raczej do Cenegi pytanie. A oni zazwyczaj odpowiadaja - "tak, planujemy pudelkowe wydanie DLC, ale nie wiemy jeszcze kiedy". GotY spodziewam sie w okolicach wrzesnia - pazdziernika, bo skoncza wydawac DLC do Fallouta w lipcu, a w listopadzie jest Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 11:25, Darkstar181 napisał:

Miał ktoś problem majorem P. w obozie NRC ? Po załatwieniu zapasów i opatrzeniu rannych
wysyła mnie do odbicia osady z rąk legionu, co też zrobiłem. Problem w tym że nie ma
u niego po tym żadnej opcji dialogowej, mimo że pozostali NPC dziękują mi za to.

Przed kupnem gry słyszałem już chyba o tym bugu. Da się go jakoś naprawić, np. komendami
z konsoli ?

Jeśli zrobisz questy w odpowiedniej kolejności to mówi, co trzeba. Bug pojawia się gdy jednocześnie robisz coś w McCarran i innych dominiach NCRu mających wpływ na status Forlon Hope..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2011 o 18:29, Aurelinus napisał:

Jeśli zrobisz questy w odpowiedniej kolejności to mówi, co trzeba.

Odpowiednia kolejność w otwartym świecie i nieliniowej rozgrywce ? Chyba sobie jaja robisz... niby dlaczego miałaby być odpowiednia kolejność, skoro na starcie gry mogę pójść wszędzie, a quest o którym pisze jest poboczny ? I niby skąd mam o niej wiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, bo grę zrobił Obsidian. Silą rzeczy każdy gracz jest takim Piotrusiem Panem w swojej własnej Bugolandii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku Vegas (obozowisko McCarren, czy coś w ten deseń) pułkownik za moje wysiłki na rzecz RNK wręcza mi klucz do skrytki frakcji, położonej gdzieś na południu.
Możecie mi wskazać gdzie ona jest, tak mniej więcej ? Bo na pipboy lokacja nie zostaje w żaden sposób zaznaczona, a nie będę łaził jak ten głupi szukając na oślep takiej skrytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 19:33, zerohunter napisał:

Jak myślicie, na jakich detalach i rozdzielczości poszłaby mi ta gra?

Na maksymalnych powinno dać radę. Rozdzielczość 1280x1024 i na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 22:14, Karharot napisał:

NCR Safehouse jest na południe od samego New Vegas (kawałek na północ od Black Mountain),
nie na południu mapy.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Falloutem. Postanowiłem wrócić do gry po dłuższej przerwie i jest problem z działaniem modów (pierwszy screen). Domyśliłem się, że to przez najnowszą aktualizację gry więc wykonując zalecenia ściągnąłem najnowszą wersję NVSE z http://nvse.silverlock.org/ , następnie zgodnie z instrukcją przekopiowałem odpowiednie pliki do folderu z grą (3 screen) i uruchomiłem przez nvse_loader.exe. No i mówiąc krótko kompletnie nic to nie dało.

Na drugim screenie są mody jakich używam.

20110606174400

20110606174406

20110606174412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować