Zaloguj się, aby obserwować  
Viitrik

Świńska grypa

451 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2009 o 22:38, Starscream napisał:

> > RyderxDD
> >
> > Wiesz ze jestem chory na grypę? mam kaszel,gorączkę,ból głowy itd itd to na
pewno
> znaczy
> > że jestem zarażony ,,świńską" (jak to pięknie brzmi) grypą,dzwoń szybko do
wydziału
> sanitarno-epidemiologicznego
> > i niech po mnie przyjeżdżają bo cie zarażę przez internet...piszesz taki bzdury

> aż się
> > człowiekowi pogarsza...
> >
> > W ogóle to całe pierdzielenie o końcach świata jest tyle warte co garść kupy
słonia,i
>
> > tak może nas jutro rozpłaszczyć ciężarówka idąc sobie chodnikiem...więc nie
ma
> się czym
> > martwić,jutro możemy być martwi i tyle,trzeba być pełnym optymizmu ;] i nie
warto
> martwić
> > się tym co będzie za ( np 3 lata ,bądź tydzień)
> niom a wiesz że słszałem że w 2012. ma być 3 wojna ?
Tak ma byc 3 wojna, podobno pier***nie jedna wielka bomba o mocy 10000000 megaton i rozwali
planete w drobny mak
Prawde mowiac mam w dupie te twoje szacowania szybkosci rozprzestrzeniania sie wirusa,
trzecie wojny i inne zaglady ludzkosci, przestan spamowac albo sie wyloguj:p
Arkads---> rozumiem ze mieszkasz za granicą? Jak dzisiaj bylem w budzie to nikt nic
o tym nie gadał

a ja mam w dupie to co piszesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:21, Viitrik napisał:

Kur** mać, ryderxDD przestań spamować za przeproszeniem ćwoku, tutaj się nie nabija postów
-.- Najlepiej się wyloguj...

tylko nie ćwoku ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:23, Viitrik napisał:

Wszystko idzie coraz gorzej ;/


Wszystko tak naprawdę idzie normalnie. Wszystkie wirusy ostatnich lat, SARS, Ptasia Grypa czy obecna epidemia są to wirusy pochodzenia zwierzęcego. Taka jest cena wygody i postępu cywilizacyjnego. To raczej nie koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:29, PsyhoSpider napisał:

> Wszystko idzie coraz gorzej ;/

Wszystko tak naprawdę idzie normalnie. Wszystkie wirusy ostatnich lat, SARS, Ptasia Grypa
czy obecna epidemia są to wirusy pochodzenia zwierzęcego. Taka jest cena wygody i postępu
cywilizacyjnego. To raczej nie koniec.

i co dalej nas zatakuje Wirus Ebola ? ..
Wirus przechodzi z człowieka na człowieka nie trudno się zarazić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:40, RyderxDD napisał:

i co dalej nas zatakuje Wirus Ebola ? ..


Oby nie, ale Ebola to zupełnie co innego.

Dnia 28.04.2009 o 14:40, RyderxDD napisał:

Wirus przechodzi z człowieka na człowieka nie trudno się zarazić .


Nie chodzi o to że to wirus, tylko skąd i od kogo pochodzi. Wirusy są od zawsze, jednak właśnie od kilku lat jesteśmy świadkami zmian, które zgotowaliśmy sobie na własne życzenie. Idź do lekarza z katarem, ciekawe co Ci przepisze? Antybiotyk zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:44, SaraterWarrior napisał:

Armagedon!
Ludzie chorują, kryzys jest, CDP ( oby nie ) upada... Początek końca?

spokojnie , podobnież w Usa naukowcy robią testy ze zwykłą szczepionką przeciw Grypie , może coś się uda /..
tak myślę czy by nie zrobić Temat o Wirusie Ebola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 22:38, Starscream napisał:

Arkads---> rozumiem ze mieszkasz za granicą? Jak dzisiaj bylem w budzie to nikt nic
o tym nie gadał


Niee.. mieszkam w Polsce, na wschodzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:44, SaraterWarrior napisał:

Ludzie chorują, kryzys jest, CDP ( oby nie ) upada... Początek końca?

OMG!

Krótki komentarz, ale raczej trafny.

Ludzie chorowali zawsze, i jakoś się żyje. Jak już ktoś wspomniał więcej osób zmarło na zwykła grypę, aniżeli Ptasią czy Świńska... Ale jakoś furory nie było. Zresztą medycyna poszła do przodu, więc pewnie jakieś rozwiązanie na to jest (mogę się mylić, bo owa sprawa szczerze mi wisi i powiewa).

A co do CDP, to zonk kompletny, że tak powiem. ;D

Podwyżka cen ''tanich serii''? Bywa. Istnieje takie coś jak allegro, gdzie używkę mam za naprawdę rewelacyjną cenę, a gra oprócz braku folii (która pewnie wielu rajcuje i podnieca) jest zaopatrzona we wszystko co potrzebne, nawet płytę - łał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównujecie tutaj świńską grypę z ptasią... Ale jest bardzo ważna różnica. Ptasia grypa nie przechodziła z człowieka na człowieka, a świńska owszem, przechodzi :/ Pandemia jest tutaj dużo bardziej prawdopodobna - wystarczy już nawet jedna zarażona osoba i zaraz całe miasto będzie zarażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 15:13, Lamb3rt napisał:

Porównujecie tutaj świńską grypę z ptasią... Ale jest bardzo ważna różnica. Ptasia grypa
nie przechodziła z człowieka na człowieka, a świńska owszem, przechodzi :/


No nie do końca. Jest udokumentowany przypadek przejścia wirusa Ptasiej grypy z człowieka na człowieka bez utraty zjadliwości.
Oczywiście jest to tylko jeden przypadek, albo jedyny który poznaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2009 o 14:51, Idz_sobie_pograc napisał:

Krótki komentarz, ale raczej trafny.

Ja bym go raczej nazwał trefnym :)

Dnia 28.04.2009 o 14:51, Idz_sobie_pograc napisał:

Ludzie chorowali zawsze, i jakoś się żyje. Jak już ktoś wspomniał więcej osób zmarło
na zwykła grypę, aniżeli Ptasią czy Świńska... Ale jakoś furory nie było. Zresztą medycyna
poszła do przodu, więc pewnie jakieś rozwiązanie na to jest (mogę się mylić, bo owa sprawa
szczerze mi wisi i powiewa).


A więc grypa hiszpanka ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_w_latach_1918-1919) zabiła więcej ludzi niż I wojna światowa, bo 50-100 mln. Ta grypa również jest typu H1N1, jak świńska grypa. Reczywiście "furory nie było"...;/ To co, nadal ci to wisi ? To może lepiej zdecydujmy się na III wojne światową, to jest szansa, że mniej ludzi zginie ?

Pewni nie będzie ci się chciało przeczytać odnośnika do wikipedii, więc przytoczę kilka zdań.
"Śmiertelność grypy hiszpanki jest trudna do oceny, jednak na podstawie danych wojskowych, można ją ocenić na 5-10%. W zamkniętych społecznościach śmiertelność była jeszcze wyższa."
"Żadna część świata nie została oszczędzona, chociaż Australia, dzięki wprowadzeniu szczelnej blokady transportu morskiego ustrzegła się zawleczenia grypy aż do 1919 roku (kiedy nie była ona już tak zabójcza)."
Była to jedna z największych pandemii w historii ludzkości, w przebiegu której zachorowało ok. 500 mln ludzi, co stanowiło wówczas 1/3 ludzkości."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować