Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O Boże, to PlayStation 3!

182 postów w tym temacie

A mi to rybka.
Uważam całe zmuszanie młodych do uczęszczania do kościoła (w celu bierzmowania) za śmieszne i chore.
Skoro więc kościół robi wszystko, aby przyciągnąć do siebie młodych ludzi, dlaczego sklepy nie miałyby tego wykorzystać?
Jak dla mnie pomysł PS3+Biblia jest śmieszny lecz rozumiem dlaczego taki zestaw istnieje i w pełni to popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zaraz, zaraz. Jeśli dodaje się Biblię (symbol bądź co bądź pozytywny) do playstation to olaboga, makabra. A jeśli dodaje się flagę ZSRR i czapkę z sierpem i młotem (symbole w każdym wypadku negatywne) do gry to ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że takie chore pomysły wtykania Biblii gdzie się da dla pokazania światu jakim to się jest religijnym mają tylko Amerykanie, a tutaj... zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://kotaku.com/5229190/in-poland-pismo-swiete--holy-bible

BRAWO! Kto im to przesłał?

Dnia 27.04.2009 o 14:22, ziele2004 napisał:

Zobaczymy jak Twoje dziecko zareaguje gdy wszyscy dookoła będą dostawać masę prezentów,
podczas gdy ty go będziesz karmić ideologicznymi wywodami na temat współczesnego świata.


Człowieku, masz zielone pojęcie o wychowywaniu dzieci. Rolą rodzica nie jest uleganie terrorowi "nie dostanę lizaka, to się rozpłaczę i urządzę teatr na środku ulicy". W dzieciństwie nie dostałem wielu rzeczy, ale dzięki temu nauczyłem się, że do wszystkiego dochodzi się ciężką pracą, a świat nie leży u moich stóp. Wpajanie zasad moralnych zaś to OBOWIĄZEK, gdyż człowiek to nie świnka hodowlana, która interesuje się tylko tym, by się nażreć i spać. Nie wypowiadaj się więcej, bo wystawiasz się na pośmiewisko.

Dnia 27.04.2009 o 14:22, ziele2004 napisał:

Jakbyś nie zauważył postęp technologiczny jak i sama mentalność ludzi biegnie z taką
prędkością, że nie sposób za nią dogonić.


Przepraszam, ale to ludzie ustalają granice, których przekroczyć nie wolno. Zmiany w mentalności wynikają z określonego modelu wychowania - "pozwalaj na wszystko i bądź tolerancyjny do granic absurdu".

Dnia 27.04.2009 o 14:22, ziele2004 napisał:

Nie możesz z tego powodu winić innych, że mają
takie a nie inne podejście do tego wydarzenia. Twoje zachowanie jest zupełnie inne niż
Twoich przodków kilkaset lat temu i gdyby widzieli teraz Ciebie w XXi wieku to przewróciliby
się w grobie co najmniej kilka razy.


Durny argument. Nie porównuj stylu życia - wynikającego z rozwoju - do stosunku do religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 14:57, Toomasi napisał:

Are you fuckin kidding me ? To jakaś propaganda ? Kościół chyba za bardzo na ludzi chce
wpływać...


Przecież to nie Kościół PSa sprzedaje. Natomiast to, że chce wpływać na ludzi to wiadomo od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 15:00, VVillow napisał:

Przecież to nie Kościół PSa sprzedaje. Natomiast to, że chce wpływać na ludzi to wiadomo
od dawna.


Kościół to nie mass media - na nikogo nie wpływa, ale przypomina i napomina, gdyż takie jest jego zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 14:33, Budo napisał:

Zaraz, zaraz. Jeśli dodaje się Biblię (symbol bądź co bądź pozytywny) do playstation
to olaboga, makabra. A jeśli dodaje się flagę ZSRR i czapkę z sierpem i młotem (symbole
w każdym wypadku negatywne) do gry to ok??


Ogólnie rzecz biorąc - słuszna uwaga. Ale dla mnie w tej sprawie najgorsza jest trywializacja Pisma Świętego, jako dodatku do konsoli.

Ale z symbolami komunistycznymi to osobne zagadnienie - gdyby człowiek pokazał by się w czapce ze swastyką, sądze, że prędko by go zwinięto i oskarżono. Gdy zaś chodzi o sierp i młot czy chociażby gwiazdę - nie ma problemu, można nosić. Ba, to nawet modne!
Jednak sowiecka mentalność w nas tkwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie raz usłyszymy o podobnych akcjach. A obrażać też się nie ma o co, bo na pewno nie to było celem. Wszystkie inne religie świata są ośmieszane w amerykańskich filmach i co z tego. Prezenty na komunie kupuje się od dawna i raczej nic tego nie zmieni, z roku na rok są coraz bardziej "wypasione" i tak już jest. A rodzice chrzestni pewnie kupili by playstation, a żeby zachować tradycję dokupili by pewnie pismo święte. Teraz mają to w jednym zestawie więc zaoszczędzą czasu i może nawet pieniędzy ( nie wiem nie znam cennika). Dajcie spokój z tym "skandalem", "bluźnierstwem" i tym podobnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 14:52, Darkblades1 napisał:

Zastanawia mnie czy 90% czy 95% newsow tutaj to zrzynka z kotaku?
To chyba nie jest dobra metoda na prowadzenie serwisu...


Hehe na jakiej podstawie tak uważasz? Na prawdę myślisz, że o akcji w polskim sklepie Empiku pierwszy dowiaduje się jakiś podrzędny serwis internetowy z US? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2009 o 14:11, VVillow napisał:

Prawdą jest jednak, że szacunek się należy Pismu Świętemu

Ksiazka jak ksiazka. Nie widze czemu ma sie akurat tej nalezec szacunek. Nie ma zadnych ku temu powodow.
A ciekawe co na to Beniu, a moze sam jest za bardzo zajety graniem na swoim PS3? ;d Zaraz zacznie sie wielka kampania reklamowa, ze PS3 jest tym "wybranym" przez Jahwusia systemem do grania i juz liczymy dodatkowe $$$ ze sprzedazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 15:08, SoundWave napisał:


> Prawdą jest jednak, że szacunek się należy Pismu Świętemu
Ksiazka jak ksiazka. Nie widze czemu ma sie akurat tej nalezec szacunek. Nie ma zadnych
ku temu powodow.
A ciekawe co na to Beniu, a moze sam jest za bardzo zajety graniem na swoim PS3? ;d Zaraz
zacznie sie wielka kampania reklamowa, ze PS3 jest tym "wybranym" przez Jahwusia systemem
do grania i juz liczymy dodatkowe $$$ ze sprzedazy!


Może właśnie dlatego, że miliony ludzi na całym świecie traktują ją jako pewien przewodnik przez życie. Choćby dlatego. Jeżeli ktoś coś szanuje to należy to też uszanować właśnie przez szacunek dla drugiej osoby (powtórzenia celowe).
Poza tym śmieszą mnie komentarze w stylu: "co w tej książce takiego jest"? A czytał ktoś chociaż raz ją? Przeczytajcie i sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 13:32, VVillow napisał:

Bo to niesmaczne. Religia jest tak delikatną i indywidualną sprawą każdego człowieka,
że raczej uznaję to za niesmaczny pomysł na zrobienie biznesu.

Przetsań gadać takie głupoty :/ Jak do PS3 dodadzą pismo to źle, a cycki w kioskach na każdej wystawie są :/ Empik dobrze robi i ja im będe dopingować, bo jak w czeskim filmie jeszcze jest coś czego nie widać. Może ktoś się PŚ zainteresuje kupując PS3.

Dnia 27.04.2009 o 13:32, VVillow napisał:

Hę? znaczy sami kupili konsolę i wystawili do sklepów by dodać Biblię i sprzedać ponownie?

Hmm wiem że to trudne żeby zrozumieć ale... jest popyt jest i podaż, hmm?

Dnia 27.04.2009 o 13:32, VVillow napisał:

Raczej głupotę

Nazywaj jak chcesz, równie dobrze można nazwać Twój post głupim. Subiektywne odczucie ;]

Dnia 27.04.2009 o 13:32, VVillow napisał:

Bardzo mało popularnej, zważywszy, że Chrześcijan jest tak wielu i odczytuje się ją na
każdej mszy, a w USA dają ją nawet każdemu więźniowi. BTW: to nie książka, a księga,
jeżeli już.

Hello! Jesteśmy w Polsce i powiem Ci że PŚ oczywiście jest w każdym domu ale jest to najbardziej zakurzony przedmiot ze wszystkich! Jeśli tego nie widzisz to się obudź i rozejrzyj!

Dnia 27.04.2009 o 13:32, VVillow napisał:

Chrześcijanami (choć rozumiem, że to błąd celowy).

Jo

Dnia 27.04.2009 o 13:32, VVillow napisał:

"Podobno" to ostatnio krowy dostały skrzydeł. Ostatnie badania dowodzą, że wzrasta liczba osób wierzących
i praktykujących przy jednoczesnym spadku osób wierzących w ogóle. Obecnie utrzymuje się, że w Polsce
jest około 80% osób deklarujących się, jako wierzący, a 70% z nich twierdzi, że są wierzący
i praktykujący.

Badania badaniami a praktyka swoje, wystarczy porównać ilości ludzi na niedzielnym nabożeństwie dziś i 5 lat wcześniej. GIGANTYCZNA PRZEPAŚĆ!

@Principes

Dnia 27.04.2009 o 13:32, VVillow napisał:

Skandal.

Gdzie?

>Pozostaje pytanie - czy to Empik wpadł na ten "genialny" pomysł, czy też dostał "błogosławieństwo" od Sony? >Konsola słabo się sprzedaje, więc zadbano o odpowiedni "bodziec", mający zachęcić do wysupłania na nią >pieniędzy?
Ja bym obstawiał słabo sprzedawalną i niepopularną Biblie...

>Kolejny dowód na zbydlęcenie obyczajów - zrobi się wszystko, żeby opchnąć kawałek bezużytecznego krzemu.
Albo papieru... prawda prawdą że Empik zaspokają jakąś potrzebe rynku. Nie należy im się dziwić że mają łeb na karku.

>A sam pomysł wręczania dzieciom prezentów przez rodziców z okazji Pierwszej Komunii zawsze uważałem za >poroniony - to przeżycie duchowe, a nie rocznica urodzin. Wychowujcie dalej stado rozpuszczonych, >bezmózgich konformistów.
Tu wyjątkowo się zgodze. Ale cóż taka Polska. Najśmieszniejsze jest to że sam osobiście nei raz uczestniczyłeś w tego typu ceremonii i ani razu nie powiedziałeś STOP! NIE! - hipokryyta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 13:51, xxAPOSTELxx napisał:

Bóg nie istnieje, wiec to nie grzech dać dziecku taki prezent.


Takie coś to nie grzech, ale coś innego, gorszego to już będzie grzech , tak ?
Właśnie zaprzeczyłeś sam sobie w jednym zdaniu ... piszesz, że Bóg nie istnieje, a chwilę później wspominasz o grzechu ? Sorry Panie Edziu, ale jedno ściśle wiąże się z drugim.
Zresztą, skoro tak radośnie dzielisz się tutaj taką wiedzą, czy mógłbyś się również podzielić jej źródłem ? Wnioskuję, że jest ono pewne i wiarygodne ...
BTW, ja człowiekiem zbytnio religijnym raczej nie jestem ... a o swojej wierze pisać tutaj też nie będę, bo to nie czas i nie miejsce.
Natomiast jedyną rzeczą, której nie jestem i nigdy nie będę w stanie zaakceptować jest chroniczna ignorancja istot świadomych tego świata, czytaj ludzi (chciałoby się powiedzieć istot rozumnych, ale to nie byłoby do końca prawidłowe). I tylko dlatego postanowiłem napisać tego posta.
Chociaż truth be told coraz częściej zastanawiam się, czy nie dać sobie z tym spokoju ...
Jak to Carth Onasi powiedział: I guess stupidity and ignorance will never go out of style.

Zdrowia życzę ...

Natomiast co do samego artykułu, to jego treści merytorycznej nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić, jako że moja religijność (jak już wcześniej wspominałem) pozostawia wiele do życzenia ... z czego niestety zdaję sobie sprawę, ale jak wiele innych rzeczy na tym świecie, tego chyba również nie będę w stanie zmienić ... a przynajmniej nie z własnej inicjatywy.
Generalnie jednak nie trzeba być asem (ani tym bardziej osobą głęboko wierzącą i religijną do przesady), aby zauważyć, że działania marketingowe wielkich korporacji czy też przedsiębiorstw mają raczej niewiele wspólnego z poszanowaniem jakichkolwiek zasad moralnych.
I nie mam tu wcale na myśli kwestii religijnych ...
Generalnie można albo z tym walczyć (niczym Don Kichot z wiatrakami) , albo się przyzwyczaić (ja nie potrafię, może innym przychodzi to łatwiej), stać się tego częścią (anything but that), lub ewentualnie po prostu "spojrzeć w karty i powiedzieć pass" ... choć tego akurat nikomu nie życzę.
Natomiast czytającym tego posta jak i każdemu innemu życzę trzeźwości umysłu w niezłomnym poszukiwaniu prawdy. :-)

EoT z mojej strony, jako że offtopu tworzyć nie zamierzam. Po prostu odczułem wewnętrzną potrzebę napisania tego, co tu napisałem. Nawracać tudzież instruować kogokolwiek również nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 15:14, loczyn napisał:

Hę? znaczy sami kupili konsolę i wystawili do sklepów by dodać Biblię i sprzedać ponownie?


Hmm wiem że to trudne żeby zrozumieć ale... jest popyt jest i podaż, hmm?

Dnia 27.04.2009 o 15:14, loczyn napisał:

Bardzo mało popularnej, zważywszy, że Chrześcijan jest tak wielu i odczytuje się ją na
każdej mszy, a w USA dają ją nawet każdemu więźniowi. BTW: to nie książka, a księga,
jeżeli już.


Hello! Jesteśmy w Polsce i powiem Ci że PŚ oczywiście jest w każdym domu ale jest to najbardziej zakurzony przedmiot ze wszystkich! Jeśli tego nie widzisz to się obudź i rozejrzyj!


Zdecyduj się bo najpierw piszesz, że nikt nie kupueę i nie czyta, a potem mówisz, że jest popyt na Biblię bo Chrześcijanie czytają.

@Dann
True.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować