Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Acer: Windows 7 zadebiutuje 23 października

42 postów w tym temacie

Microsoft nie zaprzecza ale też nie potwierdza, że w październiku będzie już dostępny nowy system - to normalne chyba ;-). Z tego co pamiętam to ktoś z Microsoftu chyba wspominał całkiem niedawno, że nie chcą już więcej przegapiać Świąt Bożonarodzeniowych (premiery systemów bywały zazwyczaj w styczniu jeśli się nie mylę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to się cieszę że niedługo będzie nowy windows. Vista nie jest genialna, a na xp ciągle siedzieć to też tak nudno się robi. Tym bardziej żę człowiek ma 4 giga ramu a nie 3,5 xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieroo, a ile korzystałeś z Visty, że tak mówisz? :) Jak dla mnie to nie jest zły OS. A tak w ogóle to o tym już czytałem z 3 dni temu :P Coś gram z szybkością niektórych informacjii nawala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalowałem viste rok temu to miałem ją 3 miesiące i nie mogłem wytrzymać. Ciągle jakieś problemy jakiś pytania jakieś inne głupoty które na xp nigdy nie występowały. I wróciłem do XP, ten mnie nie zawodzi ani troche do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku się denerwowałem na Vistę ale potem się przyzwyczaiłem i już prawię rok na niej jadę. XP się zrobił teraz dla mnie jakiś dziwny itd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest przewidywana cena tego "cacka"? choc szczerze mowiac - na dluzsza mete trzymanie rak w powietrzu bedzie meczace:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo nie było systemu, który byłby w stanie przebić Windowsa XP, ale mam takie odczucie (sam testuję aktualnie wersję RC Windows 7 64bit), że Siódemka przebije XP. Nie od razu, bo wiadomo jak to jest z kompami. Nie wszyscy mają maszyny pozwalające na instalację 7, ale on będzie wchodził powoli. Tak jak XP powoli wypierał z rynku 98, tak 7 powoli wyprze z rynku XP. To tylko kwestia czasu. Ten system jest o wiele stabilniejszy od XP, szybszy od Visty, czego chcieć więcej? Nawet niektóre gry na nim szybciej chodzą (sprawdziłem Mass Effect i mnie zatkało, bo działał o wiele płynniej niż na XP na sprzęcie Athlon X2 4200+, 2GB RAM, 9600GT). Oczywiście zawsze będą tacy, którzy zostaną przy XP z takich, czy innych powodów, tak samo jak Ci, którzy siedzą do dziś na 2000, albo 98, ale to będzie niewielki odsetek, poza tym XP już nie jest wspierany przez Microsoft, a to kolejny powód do przesiadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cacko jak cacko, takie kompy możesz już nawet u nas w Polsce kupić, choćby HP TouchSmart 22"HD IQ522. Cena ok. 7000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer jest śmieszny. Już sobie wyobrażam ludzi, którzy sięgają do monitora aby powiększyć zdjęcie. Chyba, że będzie go można jakoś sensownie położyć albo przyczepić do ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vista nie jest zla ale ma zla opinie ktora sobie wyrobila na poczatku kiedy "nic" na niej nie dzialalo. ja od niedawna mam viste i nie mialem ani jednego bledu , o ktorych wszyscy mowia. ludzie sie madrza ze vista to gowno itp a wiekszosc pewnie nawet jej nie maila tylko slyszala od kolegi ktorego kolega ma i jemu cos tam nie dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Więcej czasu na ewentualne poprawki oraz więcej czasu dla mnie na zbieranie pieniędzy :) Coś mi mówi, że cena siódemki nie będzie okazją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 12:45, BCG-pl napisał:

vista nie jest zla ale ma zla opinie ktora sobie wyrobila na poczatku kiedy "nic" na
niej nie dzialalo. ja od niedawna mam viste i nie mialem ani jednego bledu , o ktorych
wszyscy mowia. ludzie sie madrza ze vista to gowno itp a wiekszosc pewnie nawet jej nie
maila tylko slyszala od kolegi ktorego kolega ma i jemu cos tam nie dzialalo.

Ja przetestowałem Vistę 32bit i 64bit z SP1 i bez niego i świadom swoich słów stwierdzam, że Vista to g**no. Zadowolony? Uruchamia się długo, wyłącza się długo, wolno reaguje na polecenia, przez długi czas podczas aktualizacji nic się nie dzieje, chociaż Vista usilnie próbuje nas przekonać, że coś jednak robi, mnóstwo jest takich "smaczków" na Viście. I nie chodzi mi o to, że coś na niej nie działa. Działa wszystko...ale wolno... Testuje właśnie 7 i stwierdzam, że jest to zupełne przeciwieństwo Visty, wszystko robi się szybciutko. Klikam aktualizuj i on robi to natychmiast, natychmiast ściąga aktualizacje i natychmiast je instaluje, nie tak jak na Viście, że klikam aktualizuj, a on szuka aktualizacji przez pół dnia, potem drugie tyle je instaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mcnitrox, jak sprawdzają się starsze gry na 64-bitowej "siódemce"? Czy testowałeś może? Nie mam na myśli tytułów pod DOS, gdyż tu wystarczy zaopatrzyć się w DosBox, ale tych z ery "16bit" pod Windows 95. Quake, Quake 2, Commandos, Dungeon Keeper, Baldur''s Gate, Fallout, Discworld etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 11:49, mcnitrox napisał:

poza tym XP już nie jest wspierany przez Microsoft, a to kolejny powód
do przesiadki.

Wsparcie techniczne

Wsparcie techniczne dla Windows XP bez dodatków Service Pack skończyło się 30 września 2004, a dla systemów z dodatkami Service Pack 1 i 1a zakończyło się 10 października 2006. Wsparcie techniczne dla systemu z dodatkiem Service Pack 2 zakończy się 13 lipca 2010. Microsoft poinformował oficjalnie klientów i partnerów o utrzymaniu wsparcia technicznego dla systemu Windows XP do kwietnia 2014 roku.

Nie wprowadzaj więc ludzi w błąd ... IMHO na XP będzie szło i do Win8 dociągnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The_Deker_10 i pewnie się mylisz. Ja właśnie się przesiadłem po 6 latach używania XP. Obecnie korzystam z bety a 5 maja przesiadam się na RC. Czekam też na premierę. Zapewne takich osób jest więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 11:49, mcnitrox napisał:

Długo nie było systemu, który byłby w stanie przebić Windowsa XP, ale mam takie odczucie
(sam testuję aktualnie wersję RC Windows 7 64bit), że Siódemka przebije XP. Nie od razu,
bo wiadomo jak to jest z kompami. Nie wszyscy mają maszyny pozwalające na instalację
7, ale on będzie wchodził powoli. Tak jak XP powoli wypierał z rynku 98, tak 7 powoli
wyprze z rynku XP. To tylko kwestia czasu. Ten system jest o wiele stabilniejszy od XP,
szybszy od Visty, czego chcieć więcej? Nawet niektóre gry na nim szybciej chodzą (sprawdziłem
Mass Effect i mnie zatkało, bo działał o wiele płynniej niż na XP na sprzęcie Athlon
X2 4200+, 2GB RAM, 9600GT). Oczywiście zawsze będą tacy, którzy zostaną przy XP z takich,
czy innych powodów, tak samo jak Ci, którzy siedzą do dziś na 2000, albo 98, ale to będzie
niewielki odsetek, poza tym XP już nie jest wspierany przez Microsoft, a to kolejny powód
do przesiadki.


Ja używam visty z przerwami od 2007 roku,a od sierpnia 2008 bez przerwy i mimo że mam zainstalowane dwa systemy / także xp / to do xp prawie nie wracam,wydaje mi się on teraz,taki ... dziwny,mały,itp ...vista jest ładniejsza,wygodniejsza,czasami cos nie zaskoczy,ale na xp było podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować