Zaloguj się, aby obserwować  
kindziukxxx

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń [M]

1691 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2009 o 18:43, KrzysztofMarek napisał:

Spokojnie, po trzydziestce większość ludzi zaczyna tyć, bo je, jak dawniej, a ruchu coraz
mniej. Jak wydaje Ci się, ze Ciebie to nie dotyczy, to masz rację. Wydaje Ci sie ;-D

Ja nie powiedziałem ,że mnie to nie dotyczy teraz czy nie będzie dotyczyć ;p obecnie mój stan zdrowotny jest dobry gdyż spędzam dużo czasu w intensywnym ruchu ;p Nawet bardzo intensywnym. Ale gdy zbliżą się jakieś święta to .... ;p Wtedy jestem w swoim drugim żywiole ;p JEDZENIU ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

umieram...
wróciłem z roweru właśnie i jak zdążyłem anpomknąć, lecę z nóg.
Ale jadę z kumplem i idzie takie dresik z dziewczyną (całkiem, całkiem) po drode dla rowerów. To zrobiliśmy coś takiego. Kumpel podjechał z lewej, ja z prawej. Gościu dostał kuksa w tył głowy, a ona w tył d... pupy. Śmiesznie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 20:25, rogoz94 napisał:

umieram...


Może wezwać lekarza?
Ja wczoraj umierałem na meczu, już myślałem, że wykorkuje gdy stał się cud :P

Dnia 23.05.2009 o 20:25, rogoz94 napisał:

wróciłem z roweru właśnie i jak zdążyłem anpomknąć, lecę z nóg.


Kurcze jak ja bym chciał wrócić do roweru, dość dawno nie jeździłem... Można powiedzieć straciłem formę :D

Dnia 23.05.2009 o 20:25, rogoz94 napisał:

Ale jadę z kumplem i idzie takie dresik z dziewczyną (całkiem, całkiem) po drode dla
rowerów. To zrobiliśmy coś takiego. Kumpel podjechał z lewej, ja z prawej. Gościu dostał
kuksa w tył głowy, a ona w tył d... pupy. Śmiesznie było :D


Ale ciekawe zajęcie... W życiu czegoś takiego bym nie zrobił no ale kto jak woli :P

Mnie za to w ostatnim czasie "kochają" pszczoły tzn. uwielbiają żądlić a co za tym idzie nabawiłem się uczulenia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2009 o 11:12, Isildur napisał:

Mnie za to w ostatnim czasie "kochają" pszczoły tzn. uwielbiają żądlić a co za tym idzie
nabawiłem się uczulenia ;/

A czy przypadkiem uczulenia nie ma się albo ma ? Bo nabyć uczulenia od ukąszenia przez pszczoły, o czymś takim to jeszcze nie słyszałem. Prędzej to słyszałem o odczulaniu poprzez szpikowanie trucizną po trochu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 20:25, rogoz94 napisał:

Ale jadę z kumplem i idzie takie dresik z dziewczyną (całkiem, całkiem) po drode dla
rowerów. To zrobiliśmy coś takiego. Kumpel podjechał z lewej, ja z prawej. Gościu dostał
kuksa w tył głowy, a ona w tył d... pupy. Śmiesznie było :D

Ciesz się ,że Dres nie miał plecaka odrzutowego bo byście mieli przekichane z kumplem ;d A coś do was krzyczał czy milczał. Jak milczał to chyba nie był to rasowy dres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:16, kindziukxxx napisał:

A czy przypadkiem uczulenia nie ma się albo ma ?


Wiesz wcześniej po użądleniu nic mi się nie działo dopiero teraz wyszło licho z worka :D
Nie dość, że puchnę i to mocno to w dodatku wszystko boli, w nocy prawie się udusiłem no ale cóż takie życie, muszę unikać tych owadów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:53, Isildur napisał:

Nie dość, że puchnę i to mocno to w dodatku wszystko boli, w nocy prawie się udusiłem
no ale cóż takie życie, muszę unikać tych owadów :D

Puchniesz tak jak postacie w bajkach ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:21, mlynar911 napisał:

Puchniesz tak jak postacie w bajkach ? :D


Wybacz nie oglądam bajek wiec nie wiem jak puchną postacie z ów programów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:28, Isildur napisał:

Wybacz nie oglądam bajek wiec nie wiem jak puchną postacie z ów programów :P

Nie oglądasz? Ani nie oglądałeś? To słuchaj jakieś braki w dzieciństwie masz jak tak ;p podstawowy aspekt edukacji dziecka to oglądanie bajek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:53, mlynar911 napisał:

Nie oglądasz? Ani nie oglądałeś? To słuchaj jakieś braki w dzieciństwie masz jak tak
;p podstawowy aspekt edukacji dziecka to oglądanie bajek ;]


Oglądałem teraz już na to czasu nie mam :P
Ale nie wiem o jakie puchniecie tobie chodzi :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:53, Isildur napisał:

> A czy przypadkiem uczulenia nie ma się albo ma ?

Wiesz wcześniej po użądleniu nic mi się nie działo dopiero teraz wyszło licho z worka
:D
Nie dość, że puchnę i to mocno to w dodatku wszystko boli, w nocy prawie się udusiłem
no ale cóż takie życie, muszę unikać tych owadów :D

weź z tym pójdź do lekarza, bo czasem bez adrenaliny może się zakończyć nawet śmiercią, więc, powinieneś coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 13:33, Isildur napisał:

Oglądałem teraz już na to czasu nie mam :P
Ale nie wiem o jakie puchniecie tobie chodzi :PP

Hmmm o takie np. jak w Ed Edd i Eddie ;p Eda ukąsiła pszczoła i w jednej chwili z cienkiego stał się grubym ;] tak nagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 14:20, mlynar911 napisał:

Hmmm o takie np. jak w Ed Edd i Eddie ;p Eda ukąsiła pszczoła i w jednej chwili z cienkiego
stał się grubym ;] tak nagle.


Mój braciszek tę bajkę oglądał, nawet kiedyś zdarzyło mi się obejrzeć odcinek ale na pewno nie było to z pszczołą :D
Wiesz u mnie opuchlizna nie była nagle bo dopiero po kilku godzinach po użądleniu. Więc to na pewno inne opuchlizny niż te w bajkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 15:20, Isildur napisał:

Mój braciszek tę bajkę oglądał, nawet kiedyś zdarzyło mi się obejrzeć odcinek ale na
pewno nie było to z pszczołą :D

Akurat tamten był z króliczkami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:16, kindziukxxx napisał:

/.../ > A czy przypadkiem uczulenia nie ma się albo ma ? Bo nabyć uczulenia od ukąszenia przez
pszczoły, o czymś takim to jeszcze nie słyszałem. /.../

Gdzieś, kiedyś czytałem, że takie uczulenie na jad pszczół wystepuje u byłych pszczelarzy. Dopóki pszczoły ich żądlą (nawet przez kilkadziesiąt lat) uczulenia nie mają, ale po długiej, kilkuletniej przerwie, reagują na użądlenie alergicznie. Dawno to czytałem, a jak dawno, to nie wiadomo, czy prawda. Jeśli ktoś napisze, że jest inaczej - nie będę sie upierał.
Zresztą, może to był szerszeń? Jad szerszeni jest groźny - dwa, trzy użądlenia i człowiek moze umrzeć, czasem po jednym. Trzy lub wiecej - rzadko kto wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:40, KrzysztofMarek napisał:

Zresztą, może to był szerszeń? Jad szerszeni jest groźny - dwa, trzy użądlenia i człowiek
moze umrzeć, czasem po jednym. Trzy lub wiecej - rzadko kto wytrzymuje.


Ta szerszeń wielkości pszczoły dobre :D
Co do szerszeni to zależy jaki szerszeń... Czytałem, że najgroźniejszy jest szerszeń azjatycki
(Vespa mandarina) i jego użądlenie może być bardzo tragiczne w skutkach... Nasze szerszenie czyli europejskie nie są aż tak groźne, gdyż jeśli je sprowokujesz to ciebie nie zaatakują, poza tym ich jad jest dużo słabszy od pszczelego więc, by szerszeń zabił człowieka musi użądlić kilkaset razy... Bodajże szerszeń wstrzykuje swojego jadu mniej niż 0,2 mg a dawką śmiertelną na każdy kilogram ciała jest od 10 do 90 mg jadu więc jedno czy dwa użądlenia nie są śmiertelne... Jeśli się mylę, to również nie będę się kłócił, bo dość dawno o tym czytałem.

Edit: literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:40, KrzysztofMarek napisał:

Zresztą, może to był szerszeń? Jad szerszeni jest groźny - dwa, trzy użądlenia i człowiek
moze umrzeć, czasem po jednym. Trzy lub wiecej - rzadko kto wytrzymuje.


To akurat legenda miejska - owszem może umrzeć, ale pod warunkiem że ugryzie albo w gardło i ofiara się udusi, albo była uczulona. Jad szerszenia nie jest silniejszy od pszczelego, ale szerszeń ma większe i głębiej penetrujące żądło i zawiera substancje której nazwy nie pamiętam, a powoduje silne pieczenie. Co do tego jadu to wynika z tego że pszczoła musi często bronić gniazda przed dużymi ssakami takie jak bobry czy nawet niedźwiedzie, a szerszeń nie ma w naturze takich wrogów, zaś owady na które poluje może pokonać swoimi rozmiarami i siłą i nie potrzebuje aż tak silnego jadu.

Co ciekawsze szerszenie są bardzo pożyteczne - jedna duża kolonia potrafi na dobę zjeść kilogram uciążliwych owadów takie jak muchy czy komary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 20:36, Luk_Der_Ritter napisał:

> /.../ > Co ciekawsze szerszenie są bardzo pożyteczne - jedna duża kolonia potrafi na dobę zjeść
kilogram uciążliwych owadów takie jak muchy czy komary.

" Szerszeń, szerszeń pospolity, Vespa crabo, błonkówka z rodziny -> os:; postacie dorosłe dł. do 30 mm/.../ poluje na rózne owady, m. in. pszczoły; w sadach nadgryza dojrzewające owoce, a przez zdzieranie kory na gałązkach różnych drzew liściastych wyrządza szkody również w leśnictwie; jad jego jest niebezpieczny dla ludzi i zwierząt; zamieszkuje gł. Europę; zwalczany przez niszczenie gniazd."
Za Wielką Encyklopedią Powszechną. Podkreślenie moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 10:20, KrzysztofMarek napisał:

... jad jego jest niebezpieczny dla ludzi i zwierząt...


Wytłumaczysz mi dlaczego jest taki niebezpieczny?
Niebezpieczny jest jedynie dla ludzi, którzy są uczuleni na ich jad w dodatku jad szerszenia zawiera dużo mniej toksyn od jadu pszczelego więc nie jest zbyt groźny. W dodatku szerszenie w przyrodzie nie mają swoich wrogów więc jad jest im potrzebny do zabijania mniejszych owadów. Jeśli chodzi o ścisłość to szerszeń wstrzykuje: 0,012 mg a dawką śmiertelną jest od 10 d0 20 mg na każdy kilogram ciała...

Ludzie zdrowi, bez uczuleń lekko znoszą od 5 do 15 użądleń równocześnie. Ciężkie zatrucie powoduje około 300-ta użądleń. Natomiast około 500 użądleń może spowodować śmierć pożądlonego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:32, KrzysztofMarek napisał:

P.S. Skończyłem z wypiekiem chleba. Utyłem, żona też...za dobry robiłem...

Jak się dodaje mleka (i to skondensowanego), to nie dziwota... Zamiast części wody dodaj żur, to nie dość, że będzie namiastką zakwasu, to jeszcze nie będzie miał w sobie tyle kalorii. A smaczny będzie, bez obaw :)
Ponadto nie musicie jeść codziennie takiego chleba, można się rozpieszczać np. tylko w weekendy. Coś się w końcu człowiekowi od życia należy.


kindziukxxx

Dnia 22.05.2009 o 19:32, KrzysztofMarek napisał:

A czy przypadkiem uczulenia nie ma się albo ma ? Bo nabyć uczulenia od ukąszenia przez pszczoły,
o czymś takim to jeszcze nie słyszałem.

Niestety, ale uczulenia można dostać w dowolnym momencie, ostatnio coraz więcej ludzi uczula się już w wieku dorosłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować