Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milionowe słowo w języku angielskim - być może "noob"

54 postów w tym temacie

Wśród nastolatek, dla których słowo ,,słownik" budzi rządzę krwi, wyrażenie które napisałeś wyżej też będzie tym Milionowym słowem.

Co do samego nooba, to coraz rzadziej to słychać...W takich grach jak CoD jest niemal niewidoczne, niestety - w Tibii słowa tego nadużywa się za kilka gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych słów to err... Noob, chiconomics i greenwashing mają racje bytu moim zdaniem, bo określają coś nowego. Reszta to uproszczenia -_- Zeby się dowiedzieć co to greenwashing radzę wpisać na wikipedi greenwash. Szukając tłumaczeń wyżej wymienionych słow znalazłem ciekawy argument za jednym ze słów: w wolnym tłumaczeniu "Słowo które powinno znaleźć się w słowniku to chiconomic bo to jedyne słowo którego znaczenia nie znam."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Milionowe słowo w języku angielskim"? Najwyżej milionowe słowo uznane przez Global Language Monitor. :-) „Użycie [wyrazu] co najmniej 25 tys. razy przez największe strony internetowe i czasopisma” jest bardzo arbitralnym kryterium tego, że coś jest/nie jest słowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nadmiarze wszystko potrafi wywoływać wymioty, a tak już niestety się nader często zdarza, że pewne słówka potrafią zrobić zawrotną karierę, zalewając świat w każdej postaci, przy każdej sytuacji. Trochę to jak z bluzgami - są potrzebne, ale używanie ich pod byle pretekstem jest zwyczajnie wkur...wkurzające. ;) ''Noob'' jest właśnie doskonałym przypadkiem tego rodzaju słowa. Zdaje się, że powoli jednak na nowego króla wyrasta ''fanboy''.

Ciekawostka na koniec. Mój kolega tak często używa "lol", że czasami nie wiem, czy mówi "bardzo śmieszne", "w ogóle nie śmieszne", "cześć", "spadam już", czy może "pragnę wyrazić sprzeciw wobec wyciągniętych przez Ciebie, nazbyt śmiałych w moim mniemaniu, a tak daleko idących wniosków, jednakowoż zaznaczę, iż do tego rodzaju dedukcji masz całkowite prawo i z chęcią podejmę polemikę na tenże, rozwijający się właśnie temat". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a to ci dopiero. Osobiście stawiałbym na słowo "lol" (częstotliwość używania go choćby w pierwszym lepszym mmo wynosi po kilka na wypowiedź) a tu "noob". Swoją drogą hardkor rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

diablolod ---> "skrutem" też nie jest... WTF is skrut? -.-

Jaka jest pierwsza rzecz, którą noob uczy się w każdej grze online? Jak mówić "noob" na innych... Najlepsze są niemieckie bachorki w CS:S. Przykład? Podniosłem po kimś shotguna (i to NIE auto) i zacząłem walczyć z dość dużej odległości przeciwko AK. Zabiłem kolesia (ślepy chyba był) i co usłyszałem w nowej rundzie? "OMG autopumpe noob"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 23:26, Baluk25 napisał:

Co do samego nooba, to coraz rzadziej to słychać...W takich grach jak CoD jest niemal
niewidoczne, niestety - w Tibii słowa tego nadużywa się za kilka gier.



To chyba nie grales w CoD2 na jakims polskim pubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noob to uniwersalna obelga kretynów, więc jak może nie być najczęściej używanym słowem w internecie? :)
Żeby nie było, wiem, że "noob" właśnie oznacza tych, którzy nadużywają właśnie tego słowa (nie trzeba słabo grać żeby być noobem, noob może grać świetnie i np. jechać innych za to, że grają gorzej. Ale, oczywiście, jak mu powiesz, że jest noobem, to cię wyśmieje). Tak jak w polskim języku gimnazjaliści nauczyli się mądrego słowa "bynajmniej" i wpieprzają je gdzie popadnie (jak słyszę kwiatki typu "Ja to bynajmniej napiłbym się piwa" to mi się niedobrze robi...), tak wojującym internautom spodobało się słowo "noob", bo wiedzą, że większość ludzi to obraża.
Reasumując - im bardziej jakieś słowo spodoba się kretynom, tym będzie popularniejsze, proste. Nie trzeba socjologii skończyć żeby to rozkminić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo tego się nie spodziewałem. Grając w CoD 4 słyszę to słowo kilkanaście razy dziennie ;p
PS: Jak nazywa się to coś na obrazku po lewej stronie ? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, w CoD 2 na multi nie grałem. Ale za to, w Codzie najłatwiej poznać polaka po tym, że jak jest kłótnia, to zawsze piszę ,,Your mother" lub ,,Your father"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to i tak jest mój kumpel zawsze jak gra w WoWa to wyzywa wszystkich od Mobów(mob to potworek w grze sterowany przez komputer) tłumacze mu jaka jest różnica miedzy mobem a noobem a on dalej swoje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 08:44, 19AreVin20 napisał:

Najlepszy to i tak jest mój kumpel zawsze jak gra w WoWa to wyzywa wszystkich od Mobów(mob
to potworek w grze sterowany przez komputer) tłumacze mu jaka jest różnica miedzy mobem
a noobem a on dalej swoje :D

Jak pograsz w WoWa to zrozumiesz ;) Tam naprawdę 50% graczy to moby czyt. sztuczna inteligencja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować