Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Angielska wersja językowa Heroes of Might and Magic V w sklepie gram.pl!

62 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2006 o 15:49, Bambusek napisał:

Są tacy, dla których klimat jest tylko wtedy, jak gra jest w oryginalnej wersji językowej.

O tak! Grywam tylko i wyłącznie w oryginalne rosyjskie wersje gier, np. Hammer & Sickle, Parkan 2, Vivisector,... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Po co w polsce wersja angielska pytacie? Heh po to, że niektórzy nie trawią wersji polskich (dlatego kupiłem Diablo II z dodatkiem za 40$). Drugą sprawą mogą być kłopoty z łatkami, takie trzeba też sporządzić w wersji PL, ponieważ - chociaż też nie zawsze - są niekompatybilne z wersją angielską (czasem też się spoźniają o kilka miesięcy np. akcja z Neverwinter Nights i patchem 1.64 lub gry Paradoxu).
Sam kupię tą grę za oceanem w jakimś supermarkiecie, może też będzie jakaś wersja delux.
Co do sposobu wydawania jestem zwolennikiem podejścia Cenegi, która puszcza obie wersje w jednym pudełku, kto chce ma angielską, a kto nie to polską.
Tylko do gier pokroju Tormenta jestem zwolennikiem pełnego spolszczania.
A co do ceny, nie krzywcie się tak 50$ to standardowa cena za nówkę za wielką wodą :P
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 21:17, kNOT napisał:

> Są tacy, dla których klimat jest tylko wtedy, jak gra jest w oryginalnej wersji językowej.
O tak! Grywam tylko i wyłącznie w oryginalne rosyjskie wersje gier, np. Hammer & Sickle,
Parkan 2, Vivisector,... ;-)


Wiem, dlatego nie napisałem angielskie tylko oryginalne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 21:26, maniekk napisał:

Drugą sprawą mogą być kłopoty z łatkami, takie
trzeba też sporządzić w wersji PL, ponieważ - chociaż też nie zawsze - są niekompatybilne z
wersją angielską (czasem też się spoźniają o kilka miesięcy np. akcja z Neverwinter Nights
i patchem 1.64 lub gry Paradoxu).


To akurat zalezy od zachodneigo wydawcy. Blizzard czy Relic robią od razu patche wielojezyczna, które zadziałajaz każa wersją językową. Paradox takiego zwyczaju nie ma, wiec były obsówy (co wcale nie usparwiedliwia tego, ze były tak duże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 21:39, Bambusek napisał:

> Drugą sprawą mogą być kłopoty z łatkami, takie
> trzeba też sporządzić w wersji PL, ponieważ - chociaż też nie zawsze - są niekompatybilne
z
> wersją angielską (czasem też się spoźniają o kilka miesięcy np. akcja z Neverwinter Nights

> i patchem 1.64 lub gry Paradoxu).

To akurat zalezy od zachodneigo wydawcy. Blizzard czy Relic robią od razu patche wielojezyczna,
które zadziałajaz każa wersją językową. Paradox takiego zwyczaju nie ma, wiec były obsówy (co
wcale nie usparwiedliwia tego, ze były tak duże)

Hehe toż napisałem, że nie zawsze ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu po czesku, francusku, hiszpańsku, japońsku, niemiecku, szwedzku, włosku,... niczego bym nie zrozumiał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 21:17, kNOT napisał:

Grywam tylko i wyłącznie w oryginalne rosyjskie wersje gier, np. Hammer & Sickle,


kNOT, to ja skorzystam z okazji i zapytam (może mnie nikt nie ukamienuje) - jak prezentuje się H&S w porównaniu do starszego brata, Silent Storma? Bo recenzje w prasie zachodniej są miażdżące. Z różnych przyczyn ciągnie mnie do H&S, tyle że za w byle co pieniędzy wkładać nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanie: czy będzie istniała możliwość zakupienia gry w angielskiej wersji jezykowej wydanej w edycji kolekcjonerskiej? Odrazu tak do forumowiczów: bardzo dziękuje za rady typu: ''kup wersję angielską do tego polską kolekcjonerską i poprostu sobie je przepakuj'':P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę więcej czasu. Nie tylko na granie. ;-)
Wprawdzie nie dowiedziałam się tego co chciałam, bo interesują mnie opinie porównawcze, a w polecanej recenzji jest sporo faktów ale trudno z nich wyciągnąć wnioski co do aspektów wskazywanych przez inne serwisy (tempo tur, rozmiar gry, niespójna konstrukcja fabularna). Tak czy siak dziękuję za odpowiedź. Chyba trzeba będzie przekonać się samodzielnie...
Koniec dygresji od tematu właściwego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ta cena dotyczyła wydania kolekcjonerkiego, jakie ma się ukazać na zachodzie:

- Heroes 5 Ashan''s World Map on grained paper (A2)
- Ledroit''s Heroes Art book - 20 pages
- Upgraded manual featuring additional pages on Heroes battles
- Factions document explaining the skill sets of the various units
In-game contents:
3 exclusive single scenario maps which indirectly link to the game scenario (i.e. side missions - a must have for all Heroes fans)
Exclusive map of the Might and Magic world
Exclusive "visual only" artifact
- Heroes II Or DVD bonus featuring exclusive interviews (TBC)
- Collectors packaging will be a digipak with spot varnish and embossing
- Exclusive cloth map

to z checią zamieniłbym swoje zamówienie z edycji kolekcjonerskiej z j.polskim

jednakże ta na zachodzie w porównaniu do naszej wychodzi 2x drożej :)

jestem ciekaw jak będą przetłumaczone kwestie odnośnie liczebności wrogiej armii,
czy nie będzie czasem takich jak: sporo, wiele, dużo ? na dobrą sprawę nie wiadomo jak się odnieść do takiego określenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 08:40, Chester001 napisał:

jakbym zamówił heroes v dzisiaj to kiedy bym ją dostał (wer. ang) ??


Tak jak wersję PL. W drugim kwartale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie popieram pomysł, ale uprzedzam tych, którzy się skusili, że nie mają żadnej gwarancji, iż CDP wyda w ten sposób dodatki do gry (najprawdopodobniej niekompatybilne z wersją polską). Wiem co mówię, bo taki problem był przy okazji NWN, kiedy to po roku (?) okazało się, że nabywcy angielskiej wersji sprowadzonej przez CDP (jeśli chcą grać z dodatkami) albo kupują dodatki za granicą, albo przesiadają się na wersję polską ze świadomością, że wyrzucili 230 zł (taka mniej więcej była cena angielskiej wersji) w błoto.

Sam w przypadku gier, w które zamierzam grać w sieci (H5 do tego grona się nie zalicza) wolę kupić angielską wersję, bo mam pewność, że w wyniku jakichś roszad na rynku wydawniczym nie zostanę na lodzie z nieaktualną wersją gry (vide: znowu NWN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować