Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSP przed DS-em w Japonii

52 postów w tym temacie

Dobra grafika, odtwarzanie filmów. Brakuje tylko internetu. Nie dziwie się,ze osiąga największą sprzedaz na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Jak podała zajmująca się badaniem rynku firma MediaCreate, w zeszłym tygodniu (tym zakończonym 12 lutego) wśród sprzętu w Japonii królowało PSP - sprzedano go więcej niż DS-ów czy PS2. Szkoda tylko, że z grami na handhelda Sony było już dużo, dużo słabiej...

Przeczytaj cały tekst "PSP przed DS-em w Japonii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 12:47, Wojtas94 napisał:

Dobra grafika, odtwarzanie filmów. Brakuje tylko internetu. Nie dziwie się,ze osiąga największą
sprzedaz na rynku.

Gdzie Ci niby brakuje internetu? Bo chyba nie w PSP, gdyż tam on jest. Wystarczy hotspot i firmware 2.0 (przeglądarka) i już możemy cieszyć sie z uroków internetu w naszym PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to zę ci którym ds sie podoba zwyczajnie już go mają, (na co wskazuje wysoka sprzedaż gier) a psp ciągle jescze rynek podbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 12:47, Wojtas94 napisał:

Dobra grafika, odtwarzanie filmów. Brakuje tylko internetu. Nie dziwie się,ze osiąga największą
sprzedaz na rynku.

|Niestety nie masz racji.

Powodem niskiej sprzedaży DS jest jego brak na sklepowych półkach spowodowany dużą sprzedażą DS w poprzednich tygodniach.

Pewnie nie słyszałeś o tym ale w Japonii jest taki szał na DS, że sprowadzają go z USA za dużo wyższe ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1602, jesteś takim fanboy''em Nintendo, że nie możesz przyjąć do wiadomości tego że PSP chwilowo sprzedaje się lepiej niż DS? Przecież to o niczym nie świadczy, to tylko jeden tydzień, a DS ma szanse pobić rekord sprzedarzy PS2 (nic dziwnego, konsole przenośne mają na tym polu większe szanse - są tańsze). To że nie masz PSP, nie znaczy że jest to gorsza konsola (lub lepsza, jak kto woli). I nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem Sony, ja poprostu zwracam uwagę na fakty. Dlatego też, uważam, że obie konsole są dobre, zależy to tylko od preferencji odbiorcy (DS - nietypowe, pomysłowe gry, gatunki "komputerowe"; RTS, PSP - przenośne PS2 i duże możliwości multimedialne). Ale zapewne wg. Ciebie, jestem w błędzie, i zaraz się o tym dowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dziwie się temu trendowi.. Jak dla mnie PSP z swoimi ogromnymi możliwościami jest naprawde wspaniałą maszynką.. Gry też ma dobre i na takim poziomie jaki był dotychczas w przenośnej rozrywce niespotykany.. Oczywiście DS też.. ale nie mogę się do niego przekonać i opędzić od wrażenia, że to jest kolejny odgrzewany kotlet tylko podwójny - bo z double screenem. Jedyną istotną "wadą" PSP jest cena, ale wg. mnie warto poczekać trochę dużej i "dozbierać, niestety jednak - jak widać - ta różnica cenowa potrafi przechylić szalę na niekorzyść kapitalnej kieszonsolki Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:31, are91 napisał:

ja poprostu zwracam uwagę na fakty.


A takie fakty do ciebie nie przemawiają, że DS jest sprowadzany z USA, bo w Japonii nie ma po nim śladu i fabryki nie nadążają z produkcją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:35, Ferilas de Rienne napisał:

jak widać - ta różnica cenowa potrafi przechylić szalę na niekorzyść kapitalnej kieszonsolki
Sony.


Przecież ta śmieszna różnica (w Japonii PSP 650zł, DS 450zł) jest dla nich praktycznie niezauważalna.
Liczą się gry, a PSP ma same kotlety z PS2 i bardzo nieliczne nowości.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:35, Ferilas de Rienne napisał:

Osobiście dziwie się temu trendowi.. Jak dla mnie PSP z swoimi ogromnymi możliwościami jest
naprawde wspaniałą maszynką.. Gry też ma dobre i na takim poziomie jaki był dotychczas w przenośnej
rozrywce niespotykany.. Oczywiście DS też.. ale nie mogę się do niego przekonać i opędzić od
wrażenia, że to jest kolejny odgrzewany kotlet tylko podwójny - bo z double screenem. Jedyną
istotną "wadą" PSP jest cena, ale wg. mnie warto poczekać trochę dużej i "dozbierać, niestety
jednak - jak widać - ta różnica cenowa potrafi przechylić szalę na niekorzyść kapitalnej kieszonsolki
Sony.


Ja np. byłem bardzo podekscytowny możliwościami PSP, jednak jakby to przemyśleć, bo po co mi PSP, skoro będę grał głównie w domu (z PlayStation 2 pod telewizorem), a na PSP wychdzą gry w tym samym stylu (nie licząc popularnych na hand-heldach gier logicznych). Na NDS są za to pozycje tekie jak Nintendogs (może wydawać się banalne, jednak kontakt z grą, w iększości przypadków zmienia zdanie), oraz gatunki w których przydaje się myszka (RTS, FPS; choć te drugie, nieźle sobie radzą na konsolach). Chciaż pod tym względem można się zawieść (Age of Empires wyszło jako strategia turowa!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Powodem niskiej sprzedaży DS jest jego brak na sklepowych półkach spowodowany dużą sprzedażą DS w poprzednich tygodniach.

Pewnie nie słyszałeś o tym ale w Japonii jest taki szał na DS, że sprowadzają go z USA za dużo wyższe ceny!"


Akurat w tej sprawie zupełnie się zgadzam z 1602, zresztą ostatnio chyba był nawet news o braku Ds''ów na sklepowych półkach w Japonii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 15:55, 1602 napisał:

> jak widać - ta różnica cenowa potrafi przechylić szalę na niekorzyść kapitalnej kieszonsolki

> Sony.

Przecież ta śmieszna różnica (w Japonii PSP 650zł, DS 450zł) jest dla nich praktycznie niezauważalna.
Liczą się gry, a PSP ma same kotlety z PS2 i bardzo nieliczne nowości.




Masz PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 16:02, are91 napisał:

Masz PS2?


No właśnie co za różnica???
Ale skoro pytasz... miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe nic dziwnego ze psp pierwsze gdyz DS juz kazdy tam posiada :P a teraz kupuja badziewie by miec nowinki technologiczne wszystkie w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oczywiście DS też.. ale nie mogę się do niego przekonać i opędzić od

Dnia 18.02.2006 o 15:35, Ferilas de Rienne napisał:

wrażenia, że to jest kolejny odgrzewany kotlet tylko podwójny - bo z double screenem.

Przypadkiem "zapomniało ci się" o tym, że jeden z ekranów jest dotykowy, oraz do części gier aktywnie wykorzystuje się wbudowany w konsolkę mikrofon?
Chciałbym więcej takich "odgrzewanych kotletów", a nie kieszonkowe PlayStation z kopiami gier z jego większego brata. Nudą wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem nad DSem, ale jak pomyśle, że będe grał w 164 odsłone Mariana i Lucka to mi się odechciewa. Albo take psy, ile to można po nich sprzątać, czy się z nimi bawić (mam w chacie 4 realne). To dopiero NUDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę różnicy między 164 odsłoną Mario a taśmowo produkowanymi Need for Speedami czy Fifami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mariop1 twoj knotakt z ds''em a dokladnie jznajomosc pozycji na niego jest zerowa :-]
Co do sprzedazy psp ;] nds''a tam ciezko dorwac z powodu brakow no ,a po drugie tam juz zostalo sprzedane sporo ds''ow wiec czas kupic cos innego za kolejne zarobione yeny :D .
Posiadam DS''a tak ;] i jest to konsolka z ktora mam najwiekszy ubaw od czasow sensa ,genesis''a ;]. Zadne ps2 ,pc itp. nei zagwarantowalo mi takiego miodu plynacego z tego malego urzadzonka i ciekawych gier na niego :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehehe po co się kłucić..... to samo jest jak sa watki na temat GW i WoW ja mam gierki obydwie i wiem ktora mi bardziej pasi kazdy ma inny gust... wiem tylko że nintendo w Polsce zawsze było malo popularne... więc ja bym wybrał pewnie SONY.... ale mam Palmtopa.... i nie potrzebuje konsoli... aby grać a gram sporo siadam przed kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować