Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 09: Microsoft wygrał?

184 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2009 o 17:34, TobiAlex napisał:

Gdzie widzisz ten bonus? Pokaż mi go.

Bonus w przenośni, żartuje sobie.

Moim zdaniem mocno przesadzasz w swojej złej ocenie Polaków. Masz jakiś kompleks?

Nie widzę powodu dla którego nie miałbym czegokolwiek krytykować. Nie widzę też żadnego powodu dla którego ktoś inny, z tego czy innego kraju nie mógłby czegoś krytykować jeśli mu się to nie podoba.

Natal to nic nadzwyczajnego, a wywołał jakieś dziwne reakcje u niektórych, w mojej ocenie i to wszystko.

A MS niech sobie wmawia dalej że "wygrał" cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2009 o 22:28, Fatal-X napisał:

Nie widzę powodu dla którego nie miałbym czegokolwiek krytykować.


Bo widocznie krytykowac cos (pal licho, ze sa dobre powody) jest zle i fuj i be, ale juz chwalic wszystko co popadnie jest jak najbardziej ladnie. Wole byc wybrednym chamem, ktoremu nic sie nie podoba, niz sprzedajnym chlopczykiem, ktory lyka wszystko co mu serwuja- i to bez mydla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 20:39, mistshoo napisał:

Przeczytaj sobie ten artykuł z IGN , Milo rozpoznał jak jest ubrany i jak się czuje .
Więc przestańcie pieprzyć że to jest reżyserowane , czy coś w tym stylu bo powoli się
to robi nudne. Co robisz fanboyu Sony w temacie Microsoftu. Get OUT!


A Ty w to uwierzyłeś ;]? Aj biedny biedny... wystarczyłoby że wszedł by na scenę jakiś człowiek niezrzeszony z MS i by położył to przedstawienie. Wystarczy że by miał mniej wyrazistą koszulkę albo robił to co program nie potrafi czyli tak naprawdę większość. Sorry ale zrobić takie coś to banał. Reagował tylko na to co ta babka mówiła, bo miał już to zapisane, tak trudno to zrozumieć? PM to bajerant jakich mało, jeśli w ogóle projekt wystartuje to zostanie już zjechany przez pierwszą salwę. Na prawdę czekam na ten wasz genialny projekt Milo, wtedy się okaże kto ma racje.

Dnia 04.06.2009 o 20:39, mistshoo napisał:

Rety, nie chodzi wcale o sztuczną inteligencję, czy płynną rozmowę z programem.

Płynną? To niech pokażą komuś ten projekt, niech ktoś z zewnątrz przetestuje :]

Dnia 04.06.2009 o 20:39, mistshoo napisał:

To jasne że jest to trudne.

To jest cholernie trudne!

Dnia 04.06.2009 o 20:39, mistshoo napisał:

Jednak mimo wszystko pewne rzeczy da się zrobić w taki sposób by sprawiały iluzję choćby szczątkowej
inteligencji.

Wystarczy ładnie wyreżyserować przedstawienie i voila :D

Dnia 04.06.2009 o 20:39, mistshoo napisał:

A to zupełnie co innego niż udawanie człowieka, które wydedukowałeś nie wiem skąd.

PM tak wizjoneruje ;]

Dnia 04.06.2009 o 20:39, mistshoo napisał:

Chodzi o sam interfejs. Skinienie głową, gest dłonią. Prosta komunikacja głosowa poprzez określone
polecenia.

To jest realne i MS z pewnością to zrobi co do tego wątpliwości nie ma.

Dnia 04.06.2009 o 20:39, mistshoo napisał:

Nawet jeśli to będzie głupie "tak", "nie", "co masz na sprzedaż", "kupuję", "pokaż mi drogę do...". To już jest > kolosalna różnica w sposobie interakcji i akurat do tego nie potrzeba superkomputera z gigantyczną siecią
neuronową, panie "co nieco wiedzący o sztucznej inteligencji". Rozpoznanie po głosie czy ktoś się złości czy
jest spokojny nie jest już dzisiaj sci-fi, więc też można to wykorzystać :)

O tym mówimy że właśnie takie "tak", "nie" tylko to już np. jest w grze EndWar (polecam sprawdzić) i nikt takiej interakcji nie neguje, my tylko negujemy tego Milo który wg. niektórych to czyste SI!

PS. Nie posiadam Playstationa czyli już wam wytrąciłem oręż jakoby bym był fanboyem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=cymAuLdP47Q (zobaczcie sobie datę)
już w 2006 roku MS wykupił licencję na tą technologię od GestureTek (www.gesturetek.com/press/press_may10_06.php), firmy z Kanady, która już od blisko 15 lat pracuje nad tym systemem...
żeby było śmieszniej, Sony również wykupiło tą licencję, tyle że nie wykorzystało jej na E3 (i moim zdaniem wybrali ciekawszą opcję), nie sypnęło kupą kasy za przygotowanie odpowiednich filmów (bo te dema ''real-time'', które pokazał MS, to kalka dem GestureTek''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 23:10, loczyn napisał:

A Ty w to uwierzyłeś ;]? Aj biedny biedny... wystarczyłoby że wszedł by na scenę jakiś
człowiek niezrzeszony z MS i by położył to przedstawienie. Wystarczy że by miał mniej
wyrazistą koszulkę albo robił to co program nie potrafi czyli tak naprawdę większość.

No więc wyszedł, sprawdził i opisał. W artykule na IGN. Nie szczędząc przy okazji komentarza na temat ułomności Milo.

Dnia 04.06.2009 o 23:10, loczyn napisał:

> Rety, nie chodzi wcale o sztuczną inteligencję, czy płynną rozmowę z programem.
Płynną? To niech pokażą komuś ten projekt, niech ktoś z zewnątrz przetestuje :]

loczyn, ja Cibie proszę. Przeczytaj zdanie na spokojnie zanim walniesz bezmyślny komentarz.

Dnia 04.06.2009 o 23:10, loczyn napisał:

PM tak wizjoneruje ;]

PM wizjoneruje, jak zwykle. Jednak mówi o nowym sposobie interakcji a nie o sztucznej inteligencji.

Dnia 04.06.2009 o 23:10, loczyn napisał:

O tym mówimy że właśnie takie "tak", "nie" tylko to już np. jest w grze EndWar (polecam
sprawdzić) i nikt takiej interakcji nie neguje, my tylko negujemy tego Milo który wg.
niektórych to czyste SI!

Zgadza się, jest EndWar. Sprawdzony na własnej skórze i przyznaję że mi taki sposób interakcji odpowiada. Jednak tam działa to na innej zasadzie - jasnym jest że są to zwykłe komendy głosowe. Ja jednak mówię o czymś innym, o interakcji również pozawerbalnej. O mimice, gestach, o samym sposobie mówienia, tembrze głosu itp. Technologie zdolne to robić są. Bawią się nimi naukowcy na uniwersytetach, a Peter M. po prostu pomyślał żeby wykorzystać to w grze. To nie żaden cud, ani SI którego się tak czepiłeś, a którego nawet nie potraficie jednoznacznie zdefiniować. Ba, ja sam nawet pierwotnie o tym nieszczęsnym SI nie wspomniałem. Nota bene sam żeś z tym SI wyjechał, trafiając jak kulą w płot. Tak więc ochłoń, odetchnij i pomyśl nad tym projektem na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 23:30, loczyn napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=cymAuLdP47Q (zobaczcie sobie datę)
już w 2006 roku MS wykupił licencję na tą technologię od GestureTek (www.gesturetek.com/press/press_may10_06.php),
firmy z Kanady, która już od blisko 15 lat pracuje nad tym systemem...

A czy ty myślisz że takie rzeczy powstają ciągu miesiąca? :)
Od koncepcji przez projekt do prototypu a potem wreszcie do masowego użytku mijają długie lata.

Dnia 04.06.2009 o 23:30, loczyn napisał:

żeby było śmieszniej, Sony również wykupiło tą licencję, tyle że nie wykorzystało jej
na E3 (i moim zdaniem wybrali ciekawszą opcję), nie sypnęło kupą kasy za przygotowanie
odpowiednich filmów (bo te dema ''real-time'', które pokazał MS, to kalka dem GestureTek''a.

Co w tym śmiesznego? Tak samo jest w przypadku tych nieszczęsnych wibrujących padów. Tylko że akurat w tym przypadku to MS zaproponował wdrożenie tego rozwiązania (gesty) na szeroką skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoundWave tylko, że wchodząc na różne fora o różnych sprawach co widzę? 99% krytyki. I tak jest zawsze. Zresztą na świecie też już zasłynęliśmy z narzekania, krytykowania a zrobić gówno potrafimy (oprócz hydraulików :D Cóż, coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 23:41, penny napisał:

Co w tym śmiesznego? Tak samo jest w przypadku tych nieszczęsnych wibrujących padów.
Tylko że akurat w tym przypadku to MS zaproponował wdrożenie tego rozwiązania (gesty)
na szeroką skalę.

Przykro mi bardzo ale to zostało na szeroką skalę wprowadzone przez Nintendo w przypadku DSi a wcześniej zapewne przez Sony w Eye Toy. MS tylko rozwija ten pomysł dalej. Tzn. nie wiadomo czy rozwija. Jak na razie mamy prototyp, który coś potrafi. Co dokładnie - pokazała pani na E3. Całą reszta to marzenia pracowników MS. Gadali dużo o tym co chcą osiągnąć i w ten sposób zdobyli poklask tłuszczy jakby już wszystko było gotowe i za miesiąc miało się zneleźć w pudełku z każdym nowym Xbox - a tak nie będzie. Zarówno MS i Sony chcą ukraść trochę tortu od Nintendo i w tej materii chyba MS odnosi największy sukces - nie zaprezentowali gotowego produktu a już są osobnicy gotowi wrzucać swoje Wii i kupować Xpudło. Sony natomiast skopiowało Wii Remonte i wrażenia to nie wywarło, bo nie wyszyli prawie wcale przed Nintendo. Nie wiem jak działa Wii Motion Plus ale jeśli pozwoli na odzwierciedlenie ruchów 1:1 (a to obiecuje Nintendo) to znów jest kilka kroków do przodu przed konkurencją bo gry wykorzystujące ten gadget właśnie wchodzą na półki sklepowe. Co mnie najbardziej martwi - potencjał tkwiący w Wii Remonte nie zostanie wykorzystany przez Nintendo - to co można zrobić z dwoma Wii Remonte i ewentualnie dodatkowymi diodami podczerwieni zrywa czapkę z głowy, ale nie znajduje zastosowania w grach będących najbardziej popularnymi rodzajami gier na Wii. Tu jedynie widzę nadzieję dla Sony.
Niemniej uważam, że na nowe zabawki od Sony i MS jeszcze poczekamy minimum 18 miesięcy - 12 do kolejnego E3 gdy zapowiedziane będą pierwsze gry (o ile takie będą już wtedy) i minimum kolejne 6 na ich dokończenie i wypuszczenie na rynek w okresie świątecznym. Ale sądzę, że te 18 miesięcy jest bardzo optymistycznym czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 23:44, TobiAlex napisał:

SoundWave tylko, że wchodząc na różne fora o różnych sprawach co widzę? 99% krytyki.
I tak jest zawsze. Zresztą na świecie też już zasłynęliśmy z narzekania, krytykowania
a zrobić gówno potrafimy (oprócz hydraulików :D Cóż, coś w tym jest.

Pssst- mala podpowiedz. Krytyka, konstruktywna to nie jest zla rzecz. Wrecz przeciwnie.
Bezpodstawne narzekanie jest zle. Dwie rozne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli daliby kogoś z widowni powiedzielibyście, że to był człowiek MS więc jaki był sens to robić?

PS SW jak ktoś krytykuje wszystko sam nie potrafi nic i to jest prawda, której nie da się obalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Project Natal jest zbyt innowacyjny, żeby od razu wszystko działało poprawnie. Na razie ciekawostka.
Mnie jako gracza najbardziej ucieszyła wiadomość (nie wiem czemu jej nie ma na gram.pl - bo na E3 nie było?), że za 2 tyg. na xboxlive ląduje gra "Magic The Gathering: Duels of Planeswalkers" - świetny remake starej gry pc-towej. Dla grających w Magica must have, a dla innych okazja do zapoznania się z najlepszą karcianą grą kolekcjonerską na świecie.
Szczerze, to bardziej czekam na tą produkcję, niż na inne szumne zapowiedzi z E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 00:15, hallas napisał:

/-ciach-/

Nic dodać, nic ująć :)

@Xjumpaytech
Nie dali by! Nie ma co gdybać bo to niemożliwe, do Alfy nie wpuszcza się Beta-testerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z tego nowego kontrolera interesuje mnie poruszanie się po programach oraz komunikacja głosowa z konsolą. I dla tego jestem wstanie to kupić jak wyjdzie. Czy będę używał do gry to wątpię natomiast miło że do 360 dołączy funkcja Wii :)

A ci co uważają że to demo, wyreżyserowane to mogli by zapoznać się z tematem. Projekt Natal jak i Dzieło Piotrusia zostało zaprezentowane i PRZETESTOWANE przez dziennikarzy. W całym zachwycie chodzi o to że to faktycznie działa. eh.. zazdrość;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam nie które posty, to trzeba przyznać jedno... Microsoft to geniusze reklamy. Wydać krótki pokaz NATAL i MILO i tyle osób uwierzyło, że to sztuczna inteligencja... ;] Naprawdę to jest pewnego rodzaju sukces :P

Spoiler

Uwierzę, że to SI jak zobaczę Fanboya Xboxa, który będzie próbował się dogadać z konsolą a ona mu odpowie, że nie chce zniżać się do jego poziomu... :D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 20:36, palpatine napisał:

> > Ty jak zawsze odrabiasz zadanie domowe "Jak dobrze trollować".
>
> Sorry kto jak kto ale SW nie jest trollem, znacznie bliżej masz Ty i Pile. Nie chcę
już
> przepychanek bo to nie ma sensu, już się robią wycieczki osobiste. Po prostu poczytaj

> o SI i sobie odpowiedz sam.

Loczyn, nie przepychaj się na słowa z Pile, bo to taki chłopiec jak z tej reklamy Natala
wyżej :)
Musisz mu wybaczyć i pamiętaj - nie kłóć się z dzieckiem bo i tak Cie przekrzyczy ;)



Poczytaj na wikipedii co to jest SI a dopiero potem wyciągaj wnioski. Powiem Ci szczerze że jak ja widzę twoje posty to wiem kto jest najbardziej antyboyem MS. Chyba sam nigdy nie grałeś na xboixe 360 albo mylisz go z inną konsolą bo każdą konsolę oprócz PS3 traktujesz z góry jak gówno.


A co do postów Loczyna, nie trzeba mieć ps3 żeby być fanboyem Sony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 11:51, Mrocz napisał:

Jak czytam nie które posty, to trzeba przyznać jedno... Microsoft to geniusze reklamy.
Wydać krótki pokaz NATAL i MILO i tyle osób uwierzyło, że to sztuczna inteligencja...
;] Naprawdę to jest pewnego rodzaju sukces :P

Spoiler

Uwierzę, że to SI jak zobaczę Fanboya Xboxa, który będzie próbował się dogadać z konsolą
a ona mu odpowie, że nie chce zniżać się do jego poziomu... :D]




Myślę że MS ma tyle do stracenia że nie wypuści na rynek zwykłego gówna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Milo nie musi być jak człowiek. Wystarczy aby rozumiał tyle poleceń aby mógł udawać człowieka. To chyba oczywiste. Jednak to też jest sztuczna inteligencja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2009 o 07:58, Xjumpaytech napisał:


PS SW jak ktoś krytykuje wszystko sam nie potrafi nic i to jest prawda, której nie da
się obalić.

Potrafie troche, na przyklad robic sobie jaja z fanboyow. To bedziesz ty i pile. Ludzie, ktorzy nie maja pojecia, co to jest AI i lykaja wszystko co M$ im podrzuci- SMACZNEGO ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 12:47, Pile napisał:

Myślę że MS ma tyle do stracenia że nie wypuści na rynek zwykłego gówna ;]


Czy wypuści gówno czy nie... To nie ma znaczenia, dla Microsoft liczy się to, że dużo łatwowiernych dzieciaków rzuci się do sklepów po nowiutkiego NATAL... Bo to w końcu rewolucja w dziedzinie AI! Niesamowite... Uważaj tylko by twoja konsola w przyszłości nie powiedziała, że ma ciebie dosyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować