Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Co prawda nie jest to temat o gothicu trzy, ale musze coś powiedzieć. Gothic ma duże wymagania, ale są gry które mają większe. Za dwa lata wcale nie będzie chodził lepie. Dziś się przycina na 2 gb ramu, a jak będziesz miał 10 gb ramu to też się bedzie przycinać, on po prostu nie będzie widział więcej niż dwa gb. Nie o wymagania się rozchodzi, tylko o skopany silnik graficzny. Ta gra nigdy nie będzie chodziła lepiej, jesli twórcy nie wypuszczą żadnych patchy.
Offtopu koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było u góry wspomniane, że paladyn ma najwięcej zadań i zdobywa najwięcej exp.
To prawda. Ale czy granie takim ''combosem'' jakim jest paladyn, to nie za nudne? Granie, gdzie każdego przeciwnika teoretycznie po rozdziale 4 w góre da się mach ciach zniszczyć?

Gra łowcą smoków, w mojej opinii to dopiero wyzwanie. Nie magiem, który po trzecim rozdziale potrafi deszczem ognia zmieść odział orków z powierzchni ziemi. a łowca smoków, który nie używa magii, a kuszy i miecza. zwykły śmiertelnik, nie walczący dla innosa czy dla innych pochwał. a walczący dla kasy. to jest piękne ; )

Gothic III uważam w każdym razie za jedną z najlepszych gier minionych lat. a osoby, które nie grały, a oceniają te grę na wymaganiach systemowych, mogliby raczej zainwestować w sprzęt, niz tylko mówić. w usa, gdzie oczywiście sprzęt jest klasę w górę, gra jest naprawdę doceniana. I mało kto narzeka, że o ja jakie wielkie wymagania. Sprzęt tańszy, więc się gra

jednak nie da się oczywiście nie uczepić bugów. Które niestety są zmorą całej sagi. cóż poradzić. na patche, łatki czy temu podobne, nam czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 19:26, Tramposz napisał:

Było u góry wspomniane, że paladyn ma najwięcej zadań i zdobywa najwięcej exp.
To prawda. Ale czy granie takim ''combosem'' jakim jest paladyn, to nie za nudne? Granie, gdzie
każdego przeciwnika teoretycznie po rozdziale 4 w góre da się mach ciach zniszczyć?

Gra łowcą smoków, w mojej opinii to dopiero wyzwanie. Nie magiem, który po trzecim rozdziale
potrafi deszczem ognia zmieść odział orków z powierzchni ziemi. a łowca smoków, który nie używa
magii, a kuszy i miecza. zwykły śmiertelnik, nie walczący dla innosa czy dla innych pochwał.
a walczący dla kasy. to jest piękne ; )


Ten to mi dopiero namieszał w głowie ;)
Teraz to już wogóle nie wiem kim grać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2007 o 19:29, kolektor napisał:

Ten to mi dopiero namieszał w głowie ;)
Teraz to już wogóle nie wiem kim grać ...



kim grac - kazdym po kolei - zwroc uwage na to ze co do poziomu trudnosci danej klasy jest pewna wskazowka wbudowana w gre - straznikiem mozna zostac praktycznie na starcie - w drugiej kolejnosci jest stosunkowo bezpieczna droga do klasztoru (pomijam szczegol, ze trezeba owce zdobyc) najdalej i najbardziej niebezpieczna droga prowadzi do farmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 19:41, Iras. napisał:

kim grac - kazdym po kolei - zwroc uwage na to ze co do poziomu trudnosci danej klasy jest
pewna wskazowka wbudowana w gre - straznikiem mozna zostac praktycznie na starcie - w drugiej
kolejnosci jest stosunkowo bezpieczna droga do klasztoru (pomijam szczegol, ze trezeba owce
zdobyc) najdalej i najbardziej niebezpieczna droga prowadzi do farmy.


Dzięki za wskazówkę. najpierw jednak zagram palladynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno. Grając Magiem Ognia (najpierw jako nowicjusz) będziesz miał najpotężniejsze runy w grze. Jako łowca smoków (początkowo najemnik) będziesz miał najlepszy miecz w grze, a jako paladyn (początkowo strażnik miejski) będziesz miał najlepszą zbroję w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdej grze ... Każda klasa ma swe wady i zalety. Na pierwszy ogień jednak pójdzie palladyn. A później się zobaczy ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 22:02, El Cascador napisał:

Szkoda, że nie można miecz wszystkiego na raz. Ja grając paladynem nie dostałem tej pięknej
zbroi niestety. Nie wiem dlaczego. A GII cały przeszedłem.

Tą zbroje paladyna dostajemy w rozdziale 5, chyba. Przed odpłynieciem do Dworu Irodah (czy inaczej).
Może się po nią nie zgłosiłeś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 22:02, El Cascador napisał:

Szkoda, że nie można miecz wszystkiego na raz. Ja grając paladynem nie dostałem tej pięknej
zbroi niestety. Nie wiem dlaczego. A GII cały przeszedłem.


Zbroję dostajesz gdzieś jak są podziemia klasztoru tam się jakąś rune z teleportem dostawało, ale nie pamiętam dokładnie bo dawno nie grałem. Mam jeszcze pytanie gdzie jest "prychająca istota", bo próbuję zaliczyć większość questów i nie moge jej znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 10:32, radyjko1 napisał:

> Szkoda, że nie można miecz wszystkiego na raz. Ja grając paladynem nie dostałem tej pięknej

> zbroi niestety. Nie wiem dlaczego. A GII cały przeszedłem.

Zbroję dostajesz gdzieś jak są podziemia klasztoru tam się jakąś rune z teleportem dostawało,
ale nie pamiętam dokładnie bo dawno nie grałem. Mam jeszcze pytanie gdzie jest "prychająca
istota", bo próbuję zaliczyć większość questów i nie moge jej znaleźć.


Ptychająca bestia jest bliziutko przełęczy do Doliny Górniczej. Między schodami a jeziorkiem gdzie są topielce i myśliwy. Także blisko farmy. Dokładniej w małym lasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć Goblinie jagody i smoczy korzeń ??? Przeszukałem krzaki za wschodnią bramą, znalazłem pozostałe rośliny, a tych dwóch nie mogę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smoczy korzeń jest przy farmie Bengara, dokładniej przy schodkach w dół do farmy Onara. Leży na pniu wyciętego drzewa. Goblinie jagody spróbuj na wyspie z topielcem koło karczmy Orlana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 20:05, Bajuj napisał:

Smoczy korzeń jest przy farmie Bengara, dokładniej przy schodkach w dół do farmy Onara. Leży
na pniu wyciętego drzewa. Goblinie jagody spróbuj na wyspie z topielcem koło karczmy Orlana.

A nie ma ich gdzieś bliżej ? Mam chyba jeszcze za słabą postać żeby walczyć z topielcem ... 4 level ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak pogadzasz z Zurisem gdzie Constanio zbiera zioła .. wybierasz wszytkie opcje o tym i wychodzisz brama z tragowiska idziesz na lewo i masz tam all rośliny oprócz szczawiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 09:33, Łukasz.G napisał:

Najlepiej jak pogadzasz z Zurisem gdzie Constanio zbiera zioła .. wybierasz wszytkie opcje
o tym i wychodzisz brama z tragowiska idziesz na lewo i masz tam all rośliny oprócz szczawiu


Ja właśnie tych dwóch nie znalazłem ...
Może dlatego że nie zapuściłem się aż tak daleko. Wróciłem do zamku z momentem spotkania dużych szczurów polnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować