Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Fajnie ze moja recka wzbudzila tyle emocji :). CormaCa nie udaje, gosc jest najlepszy, ja sie uczę, on ma 2x lat a ja tylko 14 :) Co do postów: tak chciało mi się tyle pisac- ta gra JEST tego warta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 15:27, tykus napisał:

Niezła recka, ale błędy również :P Miał być chyba CormaC :P Co do reszty można co najwyżej
spekulować, bo to twoje osobiste poglądy. Bo IMO fabuła poszła wstecz w stosunku do pierwowzoru,
bardziej standardowa. No i liniowość faktycznie była, ale zadania poboczne były unikalne dla
każdej z klas, co plusem dużym jest :)

Fabuła poszła wstecz? Moim zdaniem to klimat, fabuła ciekawsza, ale nie budzaca takich emocji. Wiecej questów, wiecej... wszystkiego :P Ale prawda-to TYLKO sequel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skond mam wziąc 100 złotych monet by zwejśc do miasta?? O ile trzeba w ogóle tam wchodzic. To jest na samym początku gry. Mam demo w dodatku po niemiecku więc nie rozumiem za dużo ale to zdołałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 20:42, Thalanthas napisał:

Skond mam wziąc 100 złotych monet by zwejśc do miasta?? O ile trzeba w ogóle tam wchodzic.
To jest na samym początku gry. Mam demo w dodatku po niemiecku więc nie rozumiem za dużo ale
to zdołałem.


Trzeba wchodzić. Nie musisz chyba płacić, tam gdzieś niedaleko jest farma możesz tam z jakimś farmerem pogadać on ci się pomoże dostać do miasta. Albo też możesz poprosić takiego kolesia co ci da przepustke ale będziesz mu winny za to przysługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 20:42, Thalanthas napisał:

Skond mam wziąc 100 złotych monet by zwejśc do miasta?? O ile trzeba w ogóle tam wchodzic.
To jest na samym początku gry. Mam demo w dodatku po niemiecku więc nie rozumiem za dużo ale
to zdołałem.


Człowieku, nie graj w demo tylko pędem do sklepu po pełną wersję. Całą sagę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 20:51, Grizzly. napisał:


Trzeba wchodzić. Nie musisz chyba płacić, tam gdzieś niedaleko jest farma możesz tam z jakimś
farmerem pogadać on ci się pomoże dostać do miasta. Albo też możesz poprosić takiego kolesia
co ci da przepustke ale będziesz mu winny za to przysługę.


jest jescze opcja zeby przeskoczyc przez mur (podobno - tylk o tym czytalam) albo przelezc z latarnie morska, skoczyc do morza i sie przeplynac - po kilkunastu probach powinno sie udac trafic w wode (jak dla mnie to najfajniejszy sposob - i zdaje sie ze jest za to najwiecej xp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 22:29, Iras. napisał:

jest jescze opcja zeby przeskoczyc przez mur (podobno - tylk o tym czytalam)

O tym nigdy nie słyszałem :)

Dnia 14.04.2007 o 22:29, Iras. napisał:

z latarnie morska, skoczyc do morza i sie przeplynac - po kilkunastu probach powinno sie udac

O przepłynięciu natomiast wiedziałem. Wtedy Lares zaczepia bohatera w porcie i mówi "przypłynąłeś tutaj ..." i dostajemy +500 doświadczenia i możemy już swobodnie poruszać się po Khorinis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 09:40, Bajuj napisał:

> jest jescze opcja zeby przeskoczyc przez mur (podobno - tylk o tym czytalam)
O tym nigdy nie słyszałem :)
> z latarnie morska, skoczyc do morza i sie przeplynac - po kilkunastu probach powinno sie
udac
O przepłynięciu natomiast wiedziałem. Wtedy Lares zaczepia bohatera w porcie i mówi "przypłynąłeś
tutaj ..." i dostajemy +500 doświadczenia i możemy już swobodnie poruszać się po Khorinis.

A możesz mi pomóc. Chodzi mi o misję Miecz Ferosa (tego łowcę smoków z Górniczej Doliny) zgubił gdzieś miecz a ja chcę mu pomóc. Nie wiesz gdzie on jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:09, Quardo444 napisał:

gdzieś miecz a ja chcę mu pomóc. Nie wiesz gdzie on jest???

Wiem :) Wiesz może gdzie jest Hosh-Pak ten szaman orków, którego trzeba zabić dla paladyna Orika ?
Miecz znajduje się obok jego namiotu, poszukał dokładnie bo leży na ziemi. Najlepiej jak weźmiesz oba zadania i wtedy udaj się po miecz. Orik dokładnie wskaże Ci które to wzniesienie.
Musisz wyjść z zamku idziesz w prawo tak jak do ognistego smoka i tam na wzniesieniu są dwa namioty Hosh-Pak i miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:15, Bajuj napisał:

> gdzieś miecz a ja chcę mu pomóc. Nie wiesz gdzie on jest???
Wiem :) Wiesz może gdzie jest Hosh-Pak ten szaman orków, którego trzeba zabić dla paladyna
Orika ?
Miecz znajduje się obok jego namiotu, poszukał dokładnie bo leży na ziemi. Najlepiej jak weźmiesz
oba zadania i wtedy udaj się po miecz. Orik dokładnie wskaże Ci które to wzniesienie.
Musisz wyjść z zamku idziesz w prawo tak jak do ognistego smoka i tam na wzniesieniu są dwa
namioty Hosh-Pak i miecz.

A wiem gdzie jest Hosh-Pak bo już go zabiłem i mówisz że tam jest miecz. Ok dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 09:40, Bajuj napisał:

> jest jescze opcja zeby przeskoczyc przez mur (podobno - tylk o tym czytalam)
O tym nigdy nie słyszałem :)


tak twierdzi poradnik, ktory byl dolaczony do sagi - nie probwalam, bo jak dla mnie ta trasa jest zbyt niebezpieczna na tym etapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2007 o 17:31, CR7 napisał:

Tzn. Falę śmierci widziałem oczywiście. Chodzi mi o to że trudno zrobić runę "duża burza ognista",
bo mi często wyskakiwało że nie mam potrzebnych składników, mimo że miałem ich aż nadmiar.
Pewnego razu gdy przechodziłem G2 runa mi się zrobiła, chociaż przedtem nigdy nie chciała.
Chodziło chyba o to że w tych księgach ze składnikami do run, przy dużej burzy nie było napisane
jednego składnika(tam chodziło chyba o język ognistego jaszczura, ale nie pamiętam dokładnie).

Aha,ale ja szczerze powiedziwasz nigby nie miałem takiego buga.Może grałeś w piątek 13 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 10:15, Bajuj napisał:

> gdzieś miecz a ja chcę mu pomóc. Nie wiesz gdzie on jest???
Wiem :) Wiesz może gdzie jest Hosh-Pak ten szaman orków, którego trzeba zabić dla paladyna
Orika ?
Miecz znajduje się obok jego namiotu, poszukał dokładnie bo leży na ziemi. Najlepiej jak weźmiesz
oba zadania i wtedy udaj się po miecz. Orik dokładnie wskaże Ci które to wzniesienie.
Musisz wyjść z zamku idziesz w prawo tak jak do ognistego smoka i tam na wzniesieniu są dwa
namioty Hosh-Pak i miecz.

No to prościej.Jak jesteś w pokoju z tronem garonda to wyjrzyj przez okno ale musisz ustawić w opcjach dużą widoczność i tam będzie taki klif a na nim namiot i tam jest Hosh-Pack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 22:29, Iras. napisał:

jest jescze opcja zeby przeskoczyc przez mur (podobno - tylk o tym czytalam)


Hmm, a ja myślałem, że dobrze znam świat Gothica :-) muszę przyznać, że nigdy nawet nie próbowałem przeskoczyć tego muru. No ale skoro twierdzisz, że to możliwe, to trzeba spróbować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 15:10, Jakub Wędrowycz napisał:

Hmm, a ja myślałem, że dobrze znam świat Gothica :-) muszę przyznać, że nigdy nawet nie próbowałem
przeskoczyć tego muru. No ale skoro twierdzisz, że to możliwe, to trzeba spróbować :-)

Jeśli chodzi o tą barykadę orków w Starym Świecie to da się ją obejść a po drugiej stronie z tego co pamiętam jest jakaś tabliczka oraz martwe ciała kilku bohaterów z gry ;]. Zresztą jeśli chce Ci się szukać to na pewno znajdziesz jakąś wzmiankę na poprzednich stronach na ten temat ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o ten mur ;P Omawiamy sposoby wejścia do miasta, jedną z nich ponoć ma być właśnie przeskoczenie muru tylko ciekawe gdzie to uczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 15:31, Bajuj napisał:

Tutaj nie chodzi o ten mur ;P Omawiamy sposoby wejścia do miasta, jedną z nich ponoć ma być
właśnie przeskoczenie muru tylko ciekawe gdzie to uczynić.


zywcem spisane z poradnika :]

Skręć prze bramą w lewo i biegnij przez las. Po drodze miniesz krwiopijców, wilki, cieniostwora i orka, na końcu skręć w prawo i biegnij dopóki nie zgubisz pościgu. Teraz wracaj wzdłuż ściany po twojej prawej stronie, dopóki nie kończy się ten plaski mur, na którego koniec będziesz mógł wskoczyć. Idź nim do samego końca i zeskocz na dach chatki stojącej na plaży. hmmm... tak sobie mysle, ze zobacze czy sie da :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 15:37, Iras. napisał:

tak sobie mysle, ze zobacze czy sie da :p

Da się.Wskakiwałem do Khorinis i od tej strony , którą opisujesz i od strony latarni Jacka , czyli są przynajmniej dwa sposoby na dostanie się do miasta poza bramani.Jak właziłem od latarni , to przy rozmowie z Laresem było doświadczenie za spryt , ale o tym pewnie wszyscy wiedzą.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 15:13, deih napisał:

Jeśli chodzi o tą barykadę orków w Starym Świecie to da się ją obejść a po drugiej stronie z tego co pamiętam jest > jakaś tabliczka oraz martwe ciała kilku bohaterów z gry ;]. Zresztą jeśli chce Ci się szukać to na pewno znajdziesz > jakąś wzmiankę na poprzednich stronach na ten temat ;).


Nie, nie. Chodzi mi o jedną z alternatywnych dróg dostania się do miasta :) A orkową palisadę przekraczałem niejednokrotnie, jednak nigdy nie znalazłem ciał Miltena i spółki. Droga dojścia do tej jaskini była opisana dość dokładnie, więc to chyba jakiś błąd gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować