• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Usuwałem, ale to nie pomogło, czy może być to wina za wolnego internetu, bo jak sprawdziłem to na IE też się nie wyświetlają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może być tak, że problem jest po stronie wolnego internetu albo po prostu coś się popsuło Tobie w komputerze bo mi na FF i na IE obrazki się normalnie otwierają.

EDIT:

Spróbuj uruchomić ponownie komputer. Może wtedy będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2008 o 23:35, Nufiko napisał:

problem jest taki, że od wczoraj na stronie głównej gram.pl i w newsach nie ładują mi
się obrazki, ale forum działa już dobrze. Używam Najnowszego firefoxa jeśli to coś zmieni.


Może zapora jakoś je blokuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Błędy które mnie strasznie irytują:
Gramsajty: ogólnie pod Operą kaszanią się praktycznie co 5 minut co skutecznie mnie zniechęca do wchodzenia na nie, dokładniech chodz mi o:
- co jakiś czas padają całkowicie tzn. żaden GS nei chce się wczytać i żeby ruszyły dalej trzeba wyczyścić ciasteczka, niedawno po aktualizacji Opery zamiast wczytywania się w nieskonczoność jakiegoś GSa pokazuje się biała strona z napisem "Object moved". Ogólnie błąd ten zgłaszałem kilka razy, pierwszy raz grubo ponad półtora roku temu i do tej pory nikt z tym nic nie zrobił i jest coraz gorzej...
- nadal nie mogę dołączać obrazków do swoich wpisów, tzn na serwer mogę wczytać, ale jak już klikam na przycisk "dodaj obrazek" to się nie dodaje.
- bardzo często podczas przeglądania czyjegoś GSa który miał ustawione ostrzeżenie przed nieodpowiednimi treściami nie mogę czytać komentarzy gdyż przy próbie kliknięcia w link do komentarzy znowu pojawia mi się ostrzeżenie o nieodpowiedniej treści, jednak po kliknięciu aby wejść na ta stronę wraca mnie do strony głównej tego GSa i gdy znowu chcę wejść w stronę z komentarzami znowu się to powtarza i tak w kółko... to jest wyjątkowo upierdliwe, bo i wyczyszczenie ciasteczek czasem przy tym nie pomaga :/
Forum:
- często wśród moich przypiętych tematów stare tematy w których nikt nie wypowiadał się od tygodni nagle oznaczane są jako nieprzeczytane, podobnie jest i z tymi świeżymi tematami, były sobie przeczytane pare godzin temu, nikt w nich się nie wypowiadał i ni z gruchy ni z pietruchy oznaczają się jako nieporzeczytane a nikt tam nowych postów nie dodawał...
- o wylogowywaniu już nie będę pisał
Reszty stron nie odwiedzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.11.2008 o 14:35, cinus` napisał:

często wśród moich przypiętych tematów stare tematy w których nikt nie wypowiadał się
od tygodni nagle oznaczane są jako nieprzeczytane, podobnie jest i z tymi świeżymi tematami,
były sobie przeczytane pare godzin temu, nikt w nich się nie wypowiadał i ni z gruchy
ni z pietruchy oznaczają się jako nieporzeczytane a nikt tam nowych postów nie dodawał...


Mam to samo i też tego nie rozumiem... A może to jakiś spambot się tam udzielił i forum automatycznie usuwa posty? Nie wiem, tak czy siak dziwne to to.

Ja przy okazji przypominam o bugu z modyfikowaniem posta, gdzie często po wyedytowaniu i kliknięciu na "Modyfikuj" ładuje się strona z... niezmienionym postem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.11.2008 o 14:35, cinus` napisał:

- często wśród moich przypiętych tematów stare tematy w których nikt nie wypowiadał się
od tygodni nagle oznaczane są jako nieprzeczytane,

To chyba zależy od ustawień historii przeglądanych stron w przeglądarce. Jeśli przechowujesz strony przeglądane przez ostatni miesiąc, to tematy do których nie zaglądałeś ponad miesiąc oznaczane są jako nieprzeczytane. W sumie jeśli mam racje, to beznadziejne to rozwiązano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gramsajty i błędy techniczne na nich będziemy mieli na celowniku prawdopodobnie w następnej kolejności, czyli coś mi mówi że bardzo, bardzo niedługo :)

Dnia 20.11.2008 o 14:35, cinus` napisał:

Gramsajty: ogólnie pod Operą kaszanią się praktycznie co 5 minut co skutecznie mnie zniechęca
do wchodzenia na nie, dokładniech chodz mi o:
- co jakiś czas padają całkowicie tzn. żaden GS nei chce się wczytać i żeby ruszyły dalej
trzeba wyczyścić ciasteczka (...)


Błąd na pierwszym miejscu listy błędów do wyeliminowania. Dopiero potem zajmiemy się pozostałymi zgłoszonymi przez Ciebie kwestiami, gdyż mogą one pośrednio lub bezpośrednio wynikać z tego pierwszego.

Dnia 20.11.2008 o 14:35, cinus` napisał:

Forum:
- często wśród moich przypiętych tematów stare tematy w których nikt nie wypowiadał się
od tygodni nagle oznaczane są jako nieprzeczytane, podobnie jest i z tymi świeżymi tematami,
były sobie przeczytane pare godzin temu, nikt w nich się nie wypowiadał i ni z gruchy
ni z pietruchy oznaczają się jako nieporzeczytane a nikt tam nowych postów nie dodawał...


rob006 ma w tym względzie rację - historia przeczytanych tematów bazuje na historii zapisanej w przeglądarce, co ma jeden niezaprzeczalny plus: jest to rozwiązanie w maksymalnym stopniu wydajne, bo nie wymaga od nas zapisywania i odczytywania żadnych danych z cookies, sesji czy bazy danych, z którą mamy obecnie największe problemy. Minusem jest jednak właśnie to, że całość opiera się na przeglądarce i jej ustawieniach. Nie jest to zatem rozwiązanie idealne, ale w tej chwili nie mogę obiecać, że to się zmieni. A jeśli się zmieni, to kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.11.2008 o 14:47, Sth`Devilish napisał:

Ja przy okazji przypominam o bugu z modyfikowaniem posta, gdzie często po wyedytowaniu
i kliknięciu na "Modyfikuj" ładuje się strona z... niezmienionym postem ;/


Nie potrafię ustalić innego źródła tego typu problemu jak to, że prawdopodobnie kliknięcie na "edytuj" przy poście nastąpiło faktycznie przed upłynięciem 5 minut, ale już kliknięcie "modyfikuj post" nastąpiło po upłynięciu tego czasu (+ minimalny margines). Jeśli samo edytowanie posta trwa zbyt długo (dłużej niż kilka minut), to tak się niestety dzieje. Post zostaje zmodyfikowany prawidłowo tylko w przypadku, gdy pojawia się okienko z napisem "Post został poprawnie zmodyfikowany!". Jeśli to okienko się nie pojawia, to znaczy, że coś poszło nie tak.

W mojej opinii to nie jest błąd, skoro na edycję posta ma być 5 minut, to nie powinno to dotyczyć tylko kliknięcia "edytuj", ale faktycznej edycji posta, prawda? I tak, jak wspomniałem, jest stosowany pewien drobny margines pozwalający na edycję posta po czasie 5 minut, ale nie możemy tego czasu przedłużać w nieskończoność, bo to nie miałoby żadnego sensu przy obecnie przyjętym rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2008 o 00:46, Vilmar napisał:

Nie potrafię ustalić innego źródła tego typu problemu jak to, że prawdopodobnie kliknięcie
na "edytuj" przy poście nastąpiło faktycznie przed upłynięciem 5 minut, ale już kliknięcie
"modyfikuj post" nastąpiło po upłynięciu tego czasu (+ minimalny margines).


Gdyby to było takie proste... Ale tak nie jest i ów problem pojawia się jeszcze przed upływem 5 minut. Niech dowodem na to będzie fakt, że sam często muszę poprawiać dopiero co niby wyedytowany post, edytując go od nowa (i zwykle przy kolejnej próbie problemu już nie ma i post zostaje zmodyfikowany). Jestem pewien, że inni także spotkali się z tym problemem.

Dnia 21.11.2008 o 00:46, Vilmar napisał:

Jeśli samo edytowanie posta trwa zbyt długo (dłużej niż kilka minut), to tak się niestety dzieje.
Post zostaje zmodyfikowany prawidłowo tylko w przypadku, gdy pojawia się okienko z napisem
"Post został poprawnie zmodyfikowany!". Jeśli to okienko się nie pojawia, to znaczy,
że coś poszło nie tak.


Hmm, muszę to sprawdzić przy następnej okazji, zobaczę czy to okienko z potwierdzeniem modyfikacji faktycznie nie występuje przy tym problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twój problem został przekazany do działu pomocy technicznej. Postaramy się rozwiązać go jak najlepiej, w możliwie najkrótszym czasie. Ponieważ zgłoszenie wysłałeś po południu, a my potrzebujemy chwilę czasu na zapoznanie się z problemem, odpowiedzi spodziewaj się nie wcześniej niż w we wtorek. Gdyby jednak zgłoszony przez Ciebie problem wymagał więcej czasu na rozwiązanie, poinformujemy Cię o tym. Gdyby jednak zgłoszony przez Ciebie problem wymagał więcej czasu na rozwiązanie, poinformujemy Cię o tym.


Poprawcie sobie automat, bo dwa razy to samo zdanie wrzuca przy zgłoszeniu problemu do działu pomocy technicznej :)
Chyba że jest to specjalnie dla tych "mniej rozumnych" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zaaktualizowałem sobie avka, lecz się nie zmienił z jaskiniowca z napisem GRAM na jaskiniowca śmiejącego się...

Zmienił się tylko jak oglądam swój profil, zaś na forum i gramsajcie nie ;/

o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Coś jest nie tak, kiedy klikamy na newsy na stronie głównej, zamiast wejść na niego odświeża mi się strona główna i przy logowaniu był jakiś błąd zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy już ktoś to zgłaszał, ale dlaczego nie mogę wrzucić w jednego posta obrazków ważących w sumie około 1700 kB skoro limit jest 2000 kB?
I dlaczego nie mogę wrzucić żadnego więcej chociaż jest napisane, że pozostało ponad 600 kB jeszcze? Trochę to podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam w oknie mojego koszyka nie wiem gdzie się znajduje miejsce do wpisywania wPLN ile chce wykorzystać
posyłam screena. Ponieważ to miejsce mi się nie wyświetla

20081128203931

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.11.2008 o 20:39, kwiecio16 napisał:

witam w oknie mojego koszyka nie wiem gdzie się znajduje miejsce do wpisywania wPLN ile
chce wykorzystać
posyłam screena. Ponieważ to miejsce mi się nie wyświetla


A na tę pozycje można wydać wPLNy bo mi się wydaje, że na tę grę nie da rady dlatego nie ma gdzie ich wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcę pobrać dodatkowe moduły do NWN: Diamentowa Edycja ze strony gram.pl (bonusy dla graczy), plik waży ok. 500mb a chce mi go ściągać pare dni! Dlaczego?

PS.
Da się to jakoś przyspieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem gdy chcę wejść na "Moje Konto" to zamiast wejść na tamta stronę to wchodzi mi na stronę główną forum dlaczego? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować