Zaloguj się, aby obserwować  
Peter44

Gry a wasze zdrowie...

114 postów w tym temacie

Z tego co widzę to większośc z was gra ponad 2 godziny, a słyszycie o negatywnym wpływie światła komputerowego na użytkownika. Epilepsja jest tego przykładem. Chciałbym byście się tu wypowiadali o wływie komputera na wasze zdrowie oraz o rzeczach z tym związanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, badania wykazaly ze dzieci w wieku 6 lat spedzaja ok 2-3 h na dzien przed blaszakiem xD Ja osobiscie nie widze zadnych negatywnych skutkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 18:49, Kolumbiadek napisał:

Teraz (wakacje) siedzę przed kompem od 9.00 do 22.00 z ok.2godzinną przerwą i żadnych
negatywnych skutków nie odczuwam :)


Amen!!,
E tam negatywnych skutków niema oprócz bólu głowy, podkrążonych oczu, bólu rąk, szyi, kręgosłupa, zdrętwiałych nóg oraz ogólnego wycieńczenia dlatego nie ma takiego czegoś jak negatywny skutek... wystarczy się wyspać i wszystko mija jak z bicza strzelił....
Oczywiście tym skutkom mogą zapobiec krótkie przerwy która pewnie nie będzie możliwa podczas raidu w
World of Warcraft... nikt przecież nie powie że musi mieć przerwę 10 minut ponieważ mu nogi zdrętwiały...
no ale z krótkich przerw jest zawsze jakiś plus nie będziemy musieli iść spać "żeby to już wszystko minęło" ponieważ będziemy się czuć dobrze a więc będziemy grać, grać i grać.... mmmhm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 18:43, Peter44 napisał:

Z tego co widzę to większośc z was gra ponad 2 godziny, a słyszycie o negatywnym wpływie
światła komputerowego na użytkownika. Epilepsja jest tego przykładem. Chciałbym byście
się tu wypowiadali o wływie komputera na wasze zdrowie oraz o rzeczach z tym związanymi.


raz - światło z monitora nie wywołuje epilepsji tylko jej ataki - to OLBRZYMIA różnica!
dwa - jedynym skutkiem długotrwałego przesiadywania przed kompem jaki odczuwam to bolące nadgarstki (konkretnie prawy... choć może się to też w jakiś sposób wiązać z tym, że kiedyś złamałem tam parę kości :/)
trzy - 5 lat temu miałem wadę wzroku -0,5/-0,75 teraz mam -1/-1,5. Moja siostra miała 5 lat temu podobną wadę do mojej - teraz ma -1,75/-2. Siedzę przed kompem jakieś... 4 razy więcej od niej? (praktycznie kiedy tylko mogę to idę do kompa heh)

Czyli chyba nie taki ten komp straszny nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja siedzie przed kompem tyle ile jestem na dworzu , poł dnia tu pół dnia tu, i nic nie odczuwam , jestem sportowcem i graczem umiem to połączyć, i wychodzi mi to tylko na zdrowie, w nauce problemow nie mam zadnych więc.. Jedyny skutek w zdrowiu to czerpanie prądu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 19:53, Redjevel napisał:

World of Warcraft... nikt przecież nie powie że musi mieć przerwę 10 minut ponieważ mu
nogi zdrętwiały...


o.O jak Ci nogi drętwieją to:

1) kup sobie wygodniejsze krzesło

2) dostostuj wysokość krzesła do długości nóg, żeby ich nie zawijać pod siebie ani nie zwisały

3) jeśli powyższe nie pomagają to może warto zainwestować w magnez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 08:46, Dartitwo napisał:

Żadnych negatywnych skutków poza złymi ocenami.


Ta, ja często zapominałem o lekcjach gdy byłem np: na inscie w WoW-ie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam siedze przy kompie długo.... z 5-6 h (jak mam czas czasem mniej lub wogóle) iii nie odczówam żadnych skutków ubocznych...
;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 18:49, Kolumbiadek napisał:

Teraz (wakacje) siedzę przed kompem od 9.00 do 22.00 z ok.2godzinną przerwą i żadnych
negatywnych skutków nie odczuwam :)

Wakacje dopiero się zaczeły, ja pamiętam jak to było w zesżłym roku, już po wielu dnich byłem zmęczony. Efektem był brak formy w CS-a. Zwolniony refleks itp. Ehhh...zrobiłem sobie po tym troszke przerwy.
Ja bym radził jak grać już na komputerze to tak wieczorkiem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem takie typowe przykłady,a magnezu to mam dużo na lodówce... :d
Dobra a tak serio jeżeli często zdarza wam się za duuużo grać dobrym sposobem jest posiadanie jednego komputera oraz kogoś w waszym domu kto też"chce" grać, wtedy nie zawsze będziemy tak długo siedzieć ponieważ 2 osoba też będzie chciała popykać... Problem jest wtedy kiedy nie ma w domu nikogo kogo by interesowały gry wtedy najlepiej nie zawsze płacić podatki za prąd/internet no ale to pewnie i tak się zdarzy prędzej czy później kiedy będziemy grać bez zapomnienia i tylko to oderwie nas od komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przed komputerem spędzam masę czasu i nigdy nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Co najwyżej zmęczenie, ale to spowodowane jest tylko i wyłącznie ilością godzin jakie tracę przed tą szatańską maszyną. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 18:31, Medyk napisał:

Mnie czasemi oczy bolą, ale to już jak siedzę powyżej 4/5 godzin przed komputerem.

to co ty masz monitor CRT? od Kiedy mam LCD i przy świetle monitora włączam dodatkowo lampkę( jak jest ciemno;p) siedzę nawet po 10h i nic mnie nie boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:27, PawelSuzuki napisał:

> Mnie czasemi oczy bolą, ale to już jak siedzę powyżej 4/5 godzin przed komputerem.

to co ty masz monitor CRT? od Kiedy mam LCD i przy świetle monitora włączam dodatkowo
lampkę( jak jest ciemno;p) siedzę nawet po 10h i nic mnie nie boli :P


od lcd też mogą boleć - wystarczy tylko mieć złe ustawienia albo siedzieć za blisko :P
miałem przez 8 lat 15 calowego soniacza i wzrok praktycznie mi się przez ten czas nie pogorszył (mam za to odziedziczoną wadę wzroku ale to inna sprawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siedzę powyżej 4h dziennie :O
no powiększona wada :/ (zgubilem okulary a nowe po co? o_O)
no i pod wieczór mnie bola oczy. ew. od 2 dni po 4 6 minutowych utworach w jamlegend.com dostaje oczopląsu i wszys5tko mi się miesza xF

A wiecie jaki ejst najgorszy skutek? Chciałem kolesia zastrzelić naciskając 1 2 3 i 4 odpowiednio do taktu -.-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:27, PawelSuzuki napisał:

> Mnie czasemi oczy bolą, ale to już jak siedzę powyżej 4/5 godzin przed komputerem.

to co ty masz monitor CRT? od Kiedy mam LCD i przy świetle monitora włączam dodatkowo
lampkę( jak jest ciemno;p) siedzę nawet po 10h i nic mnie nie boli :P

Nie ma się czemu dziwić. Kiedy jest ciemno oczy szybciej się męczą, niż przy oświetleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować