Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Rozumiem że oprócz gry przez neta można łączyć konsole przez wi-fi bezpośrednio? Jaki jest zasięg takiego połączenia? Mój kumpel planuje przerobić konsolę a ja gram tylko na oryginałach. Czy to przeszkodzi we wspólnej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ad-hoc, nie wszystkie gry maja multi w trybie infrastructure, za to w ad-hoc juz bardzo duzo.

Mozecie grac razem, tylko nie pogracie w homebrew, jesli Ty nie masz przerobionej.

Co do normalnych gier to nie ma znaczenia, musicie tylko oboje miec po egzemplarzu gry (sa jakies triki z zonglowaniem plytka miedzy konsolami podczas ladowania gry, zeby odpalic 1 egz. 1 gry na 2 konsolach, ale na to szkoda zachodu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam soft 5.03 GEN-A. Czy jest jakiś lepszy emulator NES''a niż Nesterj? NEsterj zawiesza mi czasami konsole, zwłaszcza przy wyłączaniu niektórych romów. Bardzo to przeszkadza, a ostatnio mam większą chęć grać w moje ulubione gry na Pegasusa niż PSP ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Any Video Converter, ustawiam "Dostosowany film MP4", wideo - kodek x264, rozdzielczość 368x208, bitrate jakiś nie za duży (na razie max wypróbowałem 512bps), 29,976 k/sek (to chyba akurat niezbyt istotny parametr i wydaje mi się, że nie powinno być problemów po zejściu do 20 czy nawet 15), dźwięk - AAC, 128bps, stereo, 44,1kHz i działa. Z tym, że trzeba pamiętać o proporcjach obrazu, bo jak rozdzielczość filmu ma inne, niż przy rozdzielczości 368x208, to AVC może przyciąć film po bokach lub od góry i od dołu albo rozciągnąć zniekształcając obraz (zależy, co jest zaznaczone w Edycja->Ustawienia...->Wideo->Zmiana rozdzielczości). Jak zaznaczysz "Dopasuj szerokość" lub "Dopasuj wysokość", to AVC doda czarne pasy (u dołu i na górze lub po bokach - dobrze) lub przytnie obraz (źle), właśnie zależnie od proporcji pliku źródłowego. I można od razu "zmontować" z filmem napisy :).
A, moja PSP ma wgrany custom firmware, nie wiem, czy filmy skonwertowane AVC zadziałają na konsoli z fw od Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 18:38, Blackhand napisał:

Ja używam Any Video Converter, ustawiam "Dostosowany film MP4", wideo - kodek x264, rozdzielczość
368x208, bitrate jakiś nie za duży (na razie max wypróbowałem 512bps), 29,976 k/sek (to
chyba akurat niezbyt istotny parametr i wydaje mi się, że nie powinno być problemów po
zejściu do 20 czy nawet 15), dźwięk - AAC, 128bps, stereo, 44,1kHz i działa. Z tym, że
trzeba pamiętać o proporcjach obrazu, bo jak rozdzielczość filmu ma inne, niż przy rozdzielczości
368x208, to AVC może przyciąć film po bokach lub od góry i od dołu albo rozciągnąć zniekształcając
obraz (zależy, co jest zaznaczone w Edycja->Ustawienia...->Wideo->Zmiana rozdzielczości).
Jak zaznaczysz "Dopasuj szerokość" lub "Dopasuj wysokość", to AVC doda czarne pasy (u
dołu i na górze lub po bokach - dobrze) lub przytnie obraz (źle), właśnie zależnie od
proporcji pliku źródłowego. I można od razu "zmontować" z filmem napisy :).
A, moja PSP ma wgrany custom firmware, nie wiem, czy filmy skonwertowane AVC zadziałają
na konsoli z fw od Sony.



Dzięki za dobrą odpowiedź w przeciwieństwie do tego wyżej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 09:50, Pile napisał:

Witam. Możecie mi polecić jakiś darmowy program do konwertowania filmów na psp?

Ja używam YouTube Downloader :P Nie dość że może, jak nazwa wskazuje, ściągać pliki z YT to także konwertować do formatu PSP. Nie sprawdzałem go z jakimiś długimi filmami (najdłuższe co konwertowałem miało chyba 30 minut), ale myślę że powinien działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze à propos tego, co napisał Kosmitus - najdłuższy film, jaki skonwertowałem AVC, miał 2 godziny.
I w przypadku wideo lepiej pozostać przy 512bps, przy 256 obraz jest koszmarnej jakości (więc to opcja dla desperatów, dla których każdy MB na karcie jest na wagę złota). Z drugiej strony PSP ponoć powinien spokojnie "łyknąć" 768bps, ale tego nie sprawdzałem (z kolei filmów w rozdzielczości wyświetlacza - 480×272 - moja konsola nie chciała odtwarzać - "Nieobsługiwany format pliku", choć teoretycznie też nie powinno być problemów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YT Downloader ma do wyboru kilka stopni jakości i nigdy nawet nie sprawdzałem jakie parametry mają poszczególne pliki. Na dysku mam obecnie jeden przekonwertowany na maksymalnej jakości plik i jeśli wierzyć KMPlayerowi to wideo ma 1635 Kbps ;) Filmiki naprawdę wyglądają praktycznie identycznie do oryginału, ale za jakość płaci się wysokim rozmiarem. Niecałe 9 minut waży w tym przypadku ponad 100 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z filmami. Zkonwertowałem sobie film Spy Game do formatu PSP-HighQuality (jakoś tak) za pomocą AllConvertera PRO. Po konwersji angielskie napisy, które wyświatlały angielskie kwestie zniknęły (na oko były dodane do filmu przez użytkownika) zniknęły, anapisy tłumaczące chiński na angielski zostały (te raczej nie były dodane przez użytkownika). Ktoś wie dlaczego tak się stało? Albo lepiej, jak dołączyć napisy do skonwertowanego filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pomogę za bardzo, ale myślę że lepsze to niż nic.
Stało się tak gdyż napisy były softsubami, czyli istniały jako osobna ścieżka niepołączona bezpośredni z obrazem. Takie napisy są np. w plikach .mkv. Najprościej by było gdybyś miał dany film w .avi, z hardsubami (napisy są nieoddzielną częścią obrazu i nie da się ich wyłączyć), ale przypuszczam że może być ciężko coś takiego znaleźć. Mógłbyś spróbować samemu jakoś to przekonwertować ale musiałbyś w tym celu pogooglować sam.
Być może istnieje też sposób by włączyć softsuby na PSP, ale nigdy nie sprawdzałem, gdyż na PSP mam głównie teledyski, AMV czy jakieś inne krótkie filmiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 12:03, Kosmitus napisał:

Pewnie nie pomogę za bardzo, ale myślę że lepsze to niż nic.
Stało się tak gdyż napisy były softsubami, czyli istniały jako osobna ścieżka niepołączona
bezpośredni z obrazem. Takie napisy są np. w plikach .mkv.

To był ten rodzaj napisów, ale pliku .mkv nie mam w folderze filmu

Dnia 08.08.2011 o 12:03, Kosmitus napisał:

Najprościej by było gdybyś
miał dany film w .avi, z hardsubami (napisy są nieoddzielną częścią obrazu i nie da się
ich wyłączyć), ale przypuszczam że może być ciężko coś takiego znaleźć.

No raczej wątpię, żebym to znalazł.

Ale tak czy siak dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 13:06, tylor2 napisał:

> Pewnie nie pomogę za bardzo, ale myślę że lepsze to niż nic.
> Stało się tak gdyż napisy były softsubami, czyli istniały jako osobna ścieżka niepołączona

> bezpośredni z obrazem. Takie napisy są np. w plikach .mkv.
To był ten rodzaj napisów, ale pliku .mkv nie mam w folderze filmu

> Najprościej by było gdybyś
> miał dany film w .avi, z hardsubami (napisy są nieoddzielną częścią obrazu i nie
da się
> ich wyłączyć), ale przypuszczam że może być ciężko coś takiego znaleźć.
No raczej wątpię, żebym to znalazł.

Ale tak czy siak dzięki.



Jak coś, to znalazłem jakiś poradnik jak zespolić napisy z filmem : http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-polaczyc-napisy-z-filmem-virtualdub.

Trochę chyba z tego co widzę z tym zabawy jest, ale jak ci się chce to możesz to przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 13:06, tylor2 napisał:

> bezpośredni z obrazem. Takie napisy są np. w plikach .mkv.
To był ten rodzaj napisów, ale pliku .mkv nie mam w folderze filmu

To znaczy, chodziło mi o to że jeśli film jest w formacie .mkv, to zazwyczaj są w nim też zawarte napisy w postaci softsubów. Wszystko jest w jednym pliku, ale to nadal softsuby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że znowu post o (prawie) tym samym, ale nie zdążyłem zedytować wcześniejszego. Przejrzałem fora bardziej specjalistyczne i tam polecają trzy programiki: Total Video Converter, ALLConverter i Xvid4PSP. Da się za ich pomocą tak dostosować film z większości formatów na obsługiwany przez PSP jak i "wtopić" weń napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować