Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odmieniony, kolorowy Max Payne

254 postów w tym temacie

Związek z Max Paynem będzie chyba tylko poprzez tytuł. Nawet bohater wygląda inaczej. Dzięki, wolę pograć w jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 12:08, 143872 napisał:

Związek z Max Paynem będzie chyba tylko poprzez tytuł. Nawet bohater wygląda inaczej.
Dzięki, wolę pograć w jedynkę.


Bohater jest podobny do Dwayne Forge :p z gta IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, widzę że Rockstar nie próżnuje, ale dlaczego do ciężkiej anielki mało twórców nie możne zrozumieć ze ideału nie da sie dopieścić. Mogli zrobić grę o innej nazwie i każdy był by happy, lecz teraz widać że dzięki temu dochodzi do kłótni i dyskusji która mogla by być zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Just Cause , Far Cry? No wiesz niby działo się w takich egzotycznych miejscach ale nijak są podobne i założe się że nowy max nie będzie do nich podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 20:04, Bartkula napisał:

Just Cause , Far Cry? No wiesz niby działo się w takich egzotycznych miejscach ale nijak
są podobne i założe się że nowy max nie będzie do nich podobny


Różnica jest taka że Max nie jest przystojny i bullet time , bo w warstwie fabularnej nie spodziewałbym się
fajerwerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiem co chcesz udowodnić w swoich postach. Że nowy Max Payne to będzie totalna kaszana bo Tobie się nie podoba? Zaczekaj aż wyjdzie a nie oceniaj gry po kilku screenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 11:58, kerkas napisał:


> Dociera , ale podyskutować zawsze można , poza tym , szykanuję kogoś ? , dręczę ? NIE

Dnia 05.07.2009 o 11:58, kerkas napisał:

więc w czym problem ?. >


W tym, że robisz kopiuj - wklej i przez jedenaście stron dyskusji piszesz ten sam post, z niewielkimi modyfikacjami. To nie jest dyskusja - tylko spam.


Doskonale wiesz że o grze wiadomo już znacznie więcej.

No wlaśnie nieduzo wiadomo. O fabule tyle, że akcja dzieje się 12 lat po "dwojce" i że Max przeniósł się do Sao Paulo , gdzie jest ochroniarzem. Biorąc pod uwagę jakie nieprzyjemności go spotkały w Nowym Jorku, to jest to calkiem niezły zalążek fabuły. W zasadzie nic więcej o fabule nie wiadomo. Pozostaje mieć uzasadnione nadzieje że będzie na poziomie - Rockstar jak do tej pory nigdy pod tym względem nie skrewił.

Dnia 05.07.2009 o 11:58, kerkas napisał:


> Just Cause , Far Cry nie Brazylia ale zbliżone kraje.

Czyli z tego "tysiąca" gier podałeś dwie i jest to rzut kulą w płot:

1) Far Cry - FPS o dość nieliniowej strukturze (cele masz jasno określone, ale w jaki sposób je wykonasz to już zależy od Ciebie), dziejący się w dżungli. Bullet timu brak. Jak to się ma do Max Payne III, który najprawdopodobniej będzie liniowy, na pewno nie będzie FPSem, będzie w nim bullet time, a jego akcja będzie się toczyła w mieście Sao Paulo ?

2)Just Cause - gra akcji, typu "sandbox" o dość nieliniowej strukturze. Bullet time''u brak. Jeśli szukać w niej podobieństw to tylko do serii GTA (którego jest klonem, tyle że w innych realiach), bo na pewno nie do Maxa.

Podsumowując - podałeś że takich gier jak nadchodzący MP 3 jest "tysiące". Na poparcie swoich słów, podałeś tylko dwa przykłady. Oba nietrafione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia się zepsuł po nowej części to teraz biedy Max;( Gdzie ten klimat co w starych częściach? Gdzie ten Max?! Oby chociaż był ten sam głos co Max miał w poprzednich odsłonach...
Krótko mowiac, coś czuję, ze Rockstar ma dużo pomysłów, może nawet fajnych ale zepsują serie:/ Nowy Max kojarzy mi sie z Kanem and Lynchem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie smiesza "fani" Max Payne''a ktorzy mowia ze cto co widza ns creenach im sie podoba, skoro to nie ma nic wspolnego z Maxem. Wiec tak naprawde jesli ktos gral w Maxa i oczekuje chociaz krzty klimatu z poprzednich czesci nie ma prawa lubic tej gry, a jesli chce zobaczyc zupelnie inny projekt cos na ksztalt GTA w tropikach to moze spokojnie napisac ze gra bedzie ok. Tak wiec wszyscy ci prawdziwi fani (ironia) ktorzy pisza ze fajnie ze jest odmiana maja w d*pie to co bylo naprawde wartosciowe w pierwszych czesciach i to o czym pisal karkas, czyli jedyne co im sie podobalo to strzelaniny a klimatu w ogole nie dostrzegli. Tak czy inaczej to nie fani. juz po screnach widac ze MP1/2 i MP3 to dzupełnie rózne gry. Ja najnowszego Max Pain''a na bank nie kupie, dla mnie to nie jest Max Payne i tyle. Zupełnie inna gra nazwana tak przez pomyłke.
Ostatnio jest moda na psucie dobrych serii i wyciaganie kasy z nieswiadomych "fanów" poprzez "nietypowe kontynuacje". załosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 23:20, mr_chief napisał:

Prince of Persia się zepsuł po nowej części to teraz biedy Max;( Gdzie ten klimat co
w starych częściach? Gdzie ten Max?! Oby chociaż był ten sam głos co Max miał w poprzednich
odsłonach...
Krótko mowiac, coś czuję, ze Rockstar ma dużo pomysłów, może nawet fajnych ale zepsują
serie:/ Nowy Max kojarzy mi sie z Kanem and Lynchem...


W nowym prince to jest grafika tak ja w Mirrors Edge <taka bajkowa> temu psuje klimat :_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 22:07, Lordpilot napisał:

/.../post,
z niewielkimi modyfikacjami. To nie jest dyskusja - tylko spam.


Point taken , Przepraszam.

Dnia 05.07.2009 o 22:07, Lordpilot napisał:

Doskonale wiesz że o grze wiadomo już znacznie więcej.

No wlaśnie nieduzo wiadomo. O fabule tyle, że akcja dzieje się 12 lat po "dwojce" i że
Max przeniósł się do Sao Paulo , gdzie jest ochroniarzem. Biorąc pod uwagę jakie nieprzyjemności
go spotkały w Nowym Jorku, to jest to calkiem niezły zalążek fabuły.


MaccCry napisał:
"scenariusz nowego Maxa śmierdzi mi filmem Człowiek w ogniu. Zmęczony żołnierz/najemnik pod 50 wyjeżdża do Meksyku pracować jako ochroniarz dla bogatej rodziny, bo w Stanach nie może się odnaleźć. Do tego ma pewne problemy z alkoholem. Czujecie podobieństwa?"

Dnia 05.07.2009 o 22:07, Lordpilot napisał:

W zasadzie nic więcej
o fabule nie wiadomo. Pozostaje mieć uzasadnione nadzieje że będzie na poziomie - Rockstar
jak do tej pory nigdy pod tym względem nie skrewił.

Dnia 05.07.2009 o 22:07, Lordpilot napisał:

> Just Cause , Far Cry nie Brazylia ale zbliżone kraje.

Czyli z tego "tysiąca" gier podałeś dwie i jest to rzut kulą w płot:

1) Far Cry - FPS o dość nieliniowej strukturze (cele masz jasno określone, ale w jaki
sposób je wykonasz to już zależy od Ciebie), dziejący się w dżungli. Bullet timu brak.
Jak to się ma do Max Payne III, który najprawdopodobniej będzie liniowy, na pewno nie
będzie FPSem, będzie w nim bullet time, a jego akcja będzie się toczyła w mieście
Sao Paulo ?


Sceneria , najnowszy Max ma korzystać z systemu osłon , czyli kryć się przed wrogiem a nie huzia na Józia,
a to już rasowy FPS taki jak Far Cry

Dnia 05.07.2009 o 22:07, Lordpilot napisał:

2)Just Cause - gra akcji, typu "sandbox" o dość nieliniowej strukturze. Bullet time''u
brak. Jeśli szukać w niej podobieństw to tylko do serii GTA (którego jest klonem, tyle
że w innych realiach), bo na pewno nie do Maxa.


Również sceneria , wesoła rozwałka , możliwość niszczenia elementów otoczenia czyli to samo co w najnowszym
Maxie.

Dnia 05.07.2009 o 22:07, Lordpilot napisał:

Podsumowując - podałeś że takich gier jak nadchodzący MP 3 jest "tysiące". Na poparcie
swoich słów, podałeś tylko dwa przykłady. Oba nietrafione.


J.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 05:58, kerkas napisał:


> MaccCry napisał:

Dnia 06.07.2009 o 05:58, kerkas napisał:

"scenariusz nowego Maxa śmierdzi mi filmem Człowiek w ogniu. Zmęczony żołnierz/najemnik
pod 50 wyjeżdża do Meksyku pracować jako ochroniarz dla bogatej rodziny, bo w Stanach
nie może się odnaleźć. Do tego ma pewne problemy z alkoholem. Czujecie podobieństwa?"
>


Czujemy :) Nadal natomiast nie widzę tej kiepskiej fabuły. Poprzednie "Maxy" czerpały z popkultury całymi garściami, nowy zapewnie też będzie - jak dla mnie to plus. O zmianie stylistyki już tu wszyscy pisali - tyle że dla mnie to nie oznacza automatycznie kiepskiej fabuły.


> > Sceneria , najnowszy Max ma korzystać z systemu osłon , czyli kryć się przed wrogiem

Dnia 06.07.2009 o 05:58, kerkas napisał:

a nie huzia na Józia, > a to już rasowy FPS taki jak Far Cry >

Dnia 06.07.2009 o 05:58, kerkas napisał:


> Również sceneria , wesoła rozwałka , możliwość niszczenia elementów otoczenia czyli to

Dnia 06.07.2009 o 05:58, kerkas napisał:

samo co w najnowszym
Maxie.
>



Sam sobie zaprzeczasz (patrz podkreślenia). Albo wesoła rozwałka albo krycie się przed wrogiem - jedno raczej nie idzie w parze z drugim, a wg. Ciebie idzie :)

I jeszcze sprostowanie - nie każdy FPS jest taktyczny: "Painkiller" czy "Serious Sam" to właśnie wesoła rozwałka.

Co do nowego Maxa - pewnie będzie ciut bardziej taktyczny niż pozostałe części, które akurat były "wesołą rozwałką" (z czego nie czynię zarzutu - po prostu stwierdzam fakt), ale to nie znaczy że strzelanin nie będzie - bullet time ma być przynajmniej na poziomie poprzedników, a dodanie "systemu osłon" może wyjść grze tylko i wyłącznie na dobre (fajnie będzie "przykleić się" do ściany, zerknąć gdzie są przeciwnicy, załączyć bullet time i jazda na wroga).

Co do LA Noire - widzisz, będziesz miał powód żeby polubić Rockstar, wydają grę w Twojej ulubionej stylistyce :) Konkurencja to dla Maxa nie jest - inne miasto, inne lata, w których rozgrywa się akcja, do tego gra nawet nie ma wstępnej daty wydania.

@Starscream ,

Jak to dobrze że deweloperzy na ogół leją ciepłym moczem, na takich nastoletnich "true - hardcore fanów" jak Ty, bo inaczej takie GTA IV byłoby kopią jedynki, bez większych zmian - rzut z góry, pierdząco - bekający bohater, który nie potrafi zdania sklecić i szczątkowa fabuła. Natomiast Diablo II i III toczyłyby się wciąż w podziemiach katedry w Tristram - bo przecież jakakolwiek zmiana scenerii to profanacja klimatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę. Ukończyłem właśnie jedynkę i jestem w trakcie dwójki. Nie mam już ochoty na ten mroczny klimat i głos Maxa... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 09:07, Lordpilot napisał:

>
> MaccCry napisał:
> "scenariusz nowego Maxa śmierdzi mi filmem Człowiek w ogniu. Zmęczony żołnierz/najemnik

> pod 50 wyjeżdża do Meksyku pracować jako ochroniarz dla bogatej rodziny, bo w Stanach

> nie może się odnaleźć. Do tego ma pewne problemy z alkoholem. Czujecie podobieństwa?"

>
>

Czujemy :) Nadal natomiast nie widzę tej kiepskiej fabuły. Poprzednie "Maxy" czerpały
z popkultury całymi garściami, nowy zapewnie też będzie - jak dla mnie to plus. O zmianie
stylistyki już tu wszyscy pisali - tyle że dla mnie to nie oznacza automatycznie kiepskiej
fabuły.


przed wrogiem
> a nie huzia na Józia, > a to już rasowy FPS taki jak Far Cry >

>
> Również sceneria , wesoła rozwałka , możliwość niszczenia elementów otoczenia
czyli to
> samo co w najnowszym
> Maxie.
>


Sam sobie zaprzeczasz (patrz podkreślenia). Albo wesoła rozwałka albo krycie się przed
wrogiem - jedno raczej nie idzie w parze z drugim, a wg. Ciebie idzie :)


Fakt z wesołą rozwałką to się zagalopowałem ale reszta aktualna

/.../

Dnia 06.07.2009 o 09:07, Lordpilot napisał:

będzie "przykleić się" do ściany, zerknąć gdzie są przeciwnicy, załączyć bullet time
i jazda na wroga).


Kwestia gustu , ja lubię akcję a nie taktykę w FPS-ach.

Dnia 06.07.2009 o 09:07, Lordpilot napisał:

Co do LA Noire - widzisz, będziesz miał powód żeby polubić Rockstar, wydają grę w Twojej
ulubionej stylistyce :) Konkurencja to dla Maxa nie jest - inne miasto, inne lata, w
których rozgrywa się akcja, do tego gra nawet nie ma wstępnej daty wydania.


Mam po prostu żal do Rockstar , że pod szyldem Max Payne robią pseudo rewolucję , a teraz
kiedy stary dobry Max odszedł , LA Noire nie będzie miało żadnej konkurencji i chyba
o to twórcom chodziło , a jak sam powiedziałeś ciężko stwierdzić czy gra powstanie.
Oczywiście mimo wszytko cieszyłbym się gdyby jednak powstała na bezrybiu
rak i ryba.

Dnia 06.07.2009 o 09:07, Lordpilot napisał:

Jak to dobrze że deweloperzy na ogół leją ciepłym moczem, na takich nastoletnich "true
- hardcore fanów" jak Ty, bo inaczej takie GTA IV byłoby kopią jedynki, bez większych
zmian - rzut z góry, pierdząco - bekający bohater, który nie potrafi zdania sklecić i
szczątkowa fabuła. Natomiast Diablo II i III toczyłyby się wciąż w podziemiach katedry
w Tristram - bo przecież jakakolwiek zmiana scenerii to profanacja klimatu :)


Problem polega raczej na tym iż zarówno twórcy jak i developerzy mają WSZYSTKICH fanów w ...
głębokim poważaniu.
Miała być kontynuacja Full Throtlle fani cieszyli się i żywo komentowali projekt skasowano.
Zrobiono F3? , zrobiono , brał ktoś pod uwagę zdanie fanów szczerze wątpię.
Vice City zachwyciło wielu graczy część z nich uważa że to najlepsza odsłona GTA i co ?
Rockstar niby zrobił prequel VC po tytułem Vice City Stories , ale gra to
zwykły mission pack zrobiony po najmniejszej linii oporu , wiadomo fan poleci kupi żeby
sprawdzić co to a forsa szerokim strumieniem spływa na konto.
Parę lat temu fani Outlawsa zbierali podpisy pod petycją o Outlaws II (sam też się wpisałem)
i co ? i nic.
Fan jest wtedy dobry jak wydaje pieniądze na grę i nie zadaje pytań ,
a tak to może nam skoczyć.
Zresztą najlepszy przykład spróbuj napisać do Rockstar z zapytaniem np. o premierę LA Noire
nawet email do kontaktu nie znajdziesz , a przed premierą GTA:VICE CITY mieli własne forum dyskusyjne
ale jak wiadomo forsa demoralizuje i forum poszło w zaświaty.
A jak już im zupełnie odbija to robią rewolucje które żle się kończą.
Splinter cell , Need for speed itd.

Jak śpiewał Wojciech Młynarski:
" Co by tu jeszcze spiep....... ? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kerkas

Jak do cholery można nazywać FPS''em serię "Max Payne".
Rozwinięcie skrótu FPS mój drogi geniuszu jest takie: "F"irst " "P"erson "S"hooter.
"Max Payne" jest grą "TPP", i tu specjalnie dla ciebie rozwinę skrót: "T"hird "P"erson "P"erspective
To automatycznie wyklucza zaklasyfikowanie "MP" do FPS''ów.
I ty chcesz powiedzieć że grasz w gry tak? PFFF chyba od wczoraj.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 23:10, Gun_Sucker napisał:

kerkas

Jak do cholery można nazywać FPS''em serię "Max Payne".

/.../

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
ale rozumiem że ta pomyłka dyskredytuje wszytko co do tej pory powiedziałem , tak ?.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować