Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odmieniony, kolorowy Max Payne

254 postów w tym temacie

nie rozumiem dla czego wszyscy tak przeżywają, a to że screeny są za bardzo kolorowe, to że max jest starszy, to że robi to rocksatar, rozumiem obawy ale w tym momencie nie można powiedzieć że to będzie klapa, jeszcze osoby które tak mówią to po premierze gry zapewne zmienią zdanie, ja czekam do pierwszego gameplaya wtedy mniej więcej będzie wiadomo czego tak naprawdę można się spodziewać. Poprzednie części przeszedłem wszystkie, MP to świetna gierka i też sporo oczekuję po nowym maxie, ale poczekam z oceną do premiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 20:17, kato86 napisał:

nie rozumiem dla czego wszyscy tak przeżywają, a to że screeny są za bardzo kolorowe,


Widocznie nie czujesz klimatu noir w dwóch poprzednich częściach Maxa , i to w dużej mierze
zadecydowało o jego sukcesie , powiedz sam ile gier z w.w. klimatem wyprodukowano
w ostatnich powiedzmy 10 latach , żadnej i właśnie dlatego MP1 I MP2 były tak wyjątkowe.

Dnia 24.06.2009 o 20:17, kato86 napisał:

to że max jest starszy, to że robi to rocksatar, rozumiem obawy ale w tym momencie nie
można powiedzieć że to będzie klapa, jeszcze osoby które tak mówią to po premierze gry
zapewne zmienią zdanie, ja czekam do pierwszego gameplaya wtedy mniej więcej będzie wiadomo
czego tak naprawdę można się spodziewać. Poprzednie części przeszedłem wszystkie, MP
to świetna gierka i też sporo oczekuję po nowym maxie, ale poczekam z oceną do premiery
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przeniesienie MP do takiego środowiska to jak przeniesienie akcji Far Cry''a 2 do Afryki. Zdaje mi się, że bez względu na to, co będzie pokazane w tej częsci i jaki będą recenzje to i tak fani ją kupią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 19:10, kerkas napisał:

Cóż , wrednych sąsiadów nie przewidziałem PRZEPRASZAM

Nie przepraszaj bo nie o to tu chodzi. W każdym razie problem polega na tych wszystkich rzeczach, które się staną gdy już zacznie się na tej perkusji ćwiczyć. Myślę, że w tej materii się rozumiemy.

Dnia 24.06.2009 o 19:10, kerkas napisał:

Coś za coś.

Rozumie doskonale taką sytuację. Koszta są duże za taką zabawkę i nie każdy może sobie pozwolić np. na utrzymanie samochodu, wyposażenie mieszkania i jeszcze kupienia takich zabaweczek. Na szczęście ani nie mam samochodu (brak potrzeby) ani nie musiałem ostatnio wyposażać mieszkania. Ale na drugą konsolę już ciężko mi jest znaleźć kasiorę. Życie to sztuka wyboru. Ja wybrałem ostatnio perkusję z GH - zawsze chciałem się nauczyć a nie miałem możliwości.

Czarną stroną medalu jest to, że postępy w nauce są wolniejsze niż przy grani na prawdziwym instrumencie. Zakładajc, że spędziłem przy GH 200 godzin to tylko trzy czy cztery (ostatnio) poświęciłem na granie bez żadnych pomocy czyli na coś co można nazwać prawdziwym graniem. No to kończę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 20:28, Muradin_07 napisał:

Moim zdaniem przeniesienie MP do takiego środowiska to jak przeniesienie akcji Far Cry''a
2 do Afryki. Zdaje mi się, że bez względu na to, co będzie pokazane w tej częsci i jaki
będą recenzje to i tak fani ją kupią...


Jak mawiali Spartanie "poległych należy liczyć po bitwie" choć z drugiej strony możemy mieć do
czynienia z prawem serii.
Tak czy siak ja jej nie kupię chyba że stanie się jakiś cud i gra będzie np. czarno biała wtedy... może ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem po 3 screenach można stwierdzić, że nowy MP nie będzie miał klimatu ale szacun za talent :)
z tego co pamiętam to nie tylko klimat miał wpływ na popularność ale też sposób walki czyli nowość bullet-time w tamtym okresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:01, kato86 napisał:

nie wiem jakim cudem po 3 screenach można stwierdzić, że nowy MP nie będzie miał klimatu
ale szacun za talent :)


Po pierwsze o MP3 wiadomo dużo więcej
http://www.cdaction.pl/news-6801/max-payne-3-jednak-w-brazylii.html

Dnia 24.06.2009 o 23:01, kato86 napisał:

z tego co pamiętam to nie tylko klimat miał wpływ na popularność ale też sposób walki
czyli nowość bullet-time w tamtym okresie :)


Zgadza się ale przy części drugiej był on już standardem w grach (czyli co zadecydowało ? klimat) , a tu najkrócej jak się da czym jest ów klimat noir:

Twórcy I i II części Maxa Payne-a garściami czerpali z czarnych kryminałów takich jak:
Sokół Maltański
Wielki sen - While on an elevator, Max talks about feeling like "Bogart as Marlowe". Humphrey Bogart played Phillip Marlowe in The Big Sleep.
Zbieg z Alcatraz
Długie pożegnanie
Taksówkarz
Wściekłe psy i wielu innych.

"...Czarny , jak czarne bywają myśli , rozpacz , los wyrzutka , ludzka niewdzięczność , pozbawiona nadziei godzina , seria niepomyślnych zdarzeń i koszmarna rzeczywistość...

...W tym świecie nie istnieje wielka miłość ani przyjaźń budowana na trwałym fundamencie wierności. W wielkomiejskiej dżungli wszystkim rządzi mord , zdrada , przemoc , korupcja , prawo silniejszego. Lepiej znać owe twarde bezwzględne prawa i stosować się do nich zależnie od okoliczności , inaczej płaci się najwyższą cenę. ..."

Filmy noir kręcone na taśmie czarno-białej, odznaczały się mroczną atmosferą, niepokojącą tajemnicą, charakterystyczną grą światła i cienia, specyficznymi postaciami – detektyw w filcowym kapeluszu i długim płaszczu, femme fatale z idealnym makijażem i papierosem w ręku, gangsterami w tle. Wielkimi gwiazdami tych filmów byli Humphrey Bogart i Lauren Bacall, tworzący wspaniałe duety aktorskie w filmach Wielki sen Howarda Hawksa (1946) i Mroczne przejście Delmera Davesa (1947).

"...Film noir narodził się z filmu gangsterskiego, swoje korzenie ma też w detektywistycznej powieści. W dobry filmie noir nie może zabraknąć detektywa, femme fatale , policjanta, lokalnego gangstera, a przede wszystkim tajemnicy do rozwiązania i psychologicznych zawiłości postaci. ..."

Film noir narodził się oficjalnie w 1941 roku wraz z trzecią ekranizacją prozy Dashiella Hammetta "Sokołem maltańskim", i dopiero po tym kamieniu milowym gatunku film noir zaczął świecić triumfy.

"... Karty powieści kryminalnych, a później taśmę filmową, zaczęły zasiedlać piękne femme fatale w nienagannych makijażach i z długimi papierosami w wypielęgnowanych dłoniach oraz prywatni detektywi w filcowych kapeluszach i z wyraźną skazą na sumieniu. Świat z filmu noir na zawsze pożegnał się z wyraźnym podziałem na dobro i zło. ..."

Film noir był wieloznaczny , nie pokazywał jedynie walki dobra ze złem ale dawał wgląd w bardziej skomplikowany świat ze wszystkimi odcieniami szarości i bohaterami nie poddającymi się jednoznacznej ocenie.

Prywatny detektyw (który jest zazwyczaj zwierciadłem w którym mogą przejrzeć się inni ) ,

Więcej o tym gatunku:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&tpage=1

Widzisz miejsce dla klimatu noir pod brazylijskim słoneczkiem w tęczy barw ? , bo ja za diabła nie widzę.

Ps. Odnoszę wrażenie że większość wypowiadających się osób o korzeniach gatunkowych MP nie ma bladego
pojęcia czym jest gatunek noir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:31, kerkas napisał:

Ps. Odnoszę wrażenie że większość wypowiadających się osób o korzeniach gatunkowych MP
nie ma bladego
pojęcia czym jest gatunek noir.

Pomijając to - już mieliśmy podobną sytuację w przypadku Fallout 3 choć tam chodziło o zmianę gatunku serii a nie jej stylistyki ale wychodzi w zasadzie na to samo - jazda po tytule, którzy autorów do nieczego nie zobowiązuje. Nie ma się co męczyć - i tak masy grę kupią a ci którym na klimacie zależy grę oleją ale tych raczej jest mniejszość.

Tych, którym zależy zawsze jest mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fan od Fanboja różni się tym że fan zrozumie i zaufa a fanboj będzie narzekał ale ostatecznie i tak kupi nikomu nie mówiąc, bo fanboj musi być twardy nie "miętki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, popatrzylem na te materialy i w zasadzie rece mi opadly.
Zamiast klimatycznej, unikalnej gry wychodzi poki co, ze dostaniemy kolejna sliczniutka masowke.

No ale sadzac po tym, co mozna wyczytac we wspomnianym wczesniej linku:
http://www.cdaction.pl/news-6801/max-payne-3-jednak-w-brazylii.html
to dla panow z Rockstar Max Paine to nie klimat i intrygujaca historia, tylko wlasnie bullet time i otoczka graficzna.
Dlatego wlasnie dostaniemy teraz mozliwosc krycia sie za przeszkodami, a nawet uzywania przeciwnikow jako zywych tarcz. :/

Coz, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rockstar zniszczy coś, co było genialne. A wystarczyło poprawić grafikę, posiedzieć nad fabułą i dodać nowe poziomy... O ile nie przekreślałem Fallouta 3, mimo miłości do jedynki i dwójki, o tyle już teraz skreślam Maxa Payne 3.


Żegnaj Maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha to chyba jakiś far cry, myślałem że będzie super kontynuacja mojej ulubionej gry ale niestety na to sie nie zanosi. A to że Max Payne jest łysy i z brodą to jakiś żart bo zamiast przypominać policjanta to przypomina wrestlingowca. Pozdro dla wszystkich fanów Maxa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 22:14, kerkas napisał:

> Moim zdaniem przeniesienie MP do takiego środowiska to jak przeniesienie akcji Far
Cry''a
> 2 do Afryki. Zdaje mi się, że bez względu na to, co będzie pokazane w tej częsci
i jaki
> będą recenzje to i tak fani ją kupią...

Jak mawiali Spartanie "poległych należy liczyć po bitwie" choć z drugiej strony możemy
mieć do
czynienia z prawem serii.
Tak czy siak ja jej nie kupię chyba że stanie się jakiś cud i gra będzie np. czarno biała
wtedy... może ?...


Jak widać po załączonych screenach na to się nie zanosi. Ciekawe jak będą wyglądały ( a chyba będą, jeżeli twórcy chcą ratować klimat) narkotyczne wizje bohatera. Jeżeli będą w odcieniach "gorących tropików" to ja podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować