Zaloguj się, aby obserwować  
Buzzard

24 - serial

34 postów w tym temacie

Rozpoczynam wątek o najlepszym serialu ostatnich 5 lat (czy coś koło tego).
Zapraszam do dyskusji. W miarę możliwości ostrzegajcie zanim napiszecie spoiler. thnx

Może tak na początek... czy ktoś w ogóle to oglądał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o 24 godziny. Juz napisalem ze jest to najlpeszy serial ostatnich lat (bez dyskusji prosze ;)
Nie widzialem go wtedy jak oryginalnie lecial w TV, tzn. jeden odcinek... no moze tylko kawalek pierwszego odcinka pierwszego dnia, hehe.
reklamowali to jako serial reality TV czy cos takiego no i jak to uslyszalem to sobie powiedzialem "a ha! no to ja dziekuje!..." ten pierwszy odcinek nie zmienil mojej opinii.

Dopiero teraz niedawno nabylem pierwszy dzien (caly) na DVD. Obejzalem go w ok. 3 dni... cale 24 odcinki. Nie moglem przestac :)
Pare dni temu nabylem dzien drugi i jestem mniej wiecej w srodku ogladania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze male wprowadzenie co to jest serial "24 godziny". Kazdy odcinek jak latwo sie domyslec rozgrywa sie w czasie rzeczywistym i obejmuje jedna godzine jednej doby. Przez te godzine watki filmu sa posuwane do przodu. Jest to w zasadzie 24 godzinny thriller sensacyjnyw ktory kontynuuje jednoczesnie kilka roznych watkow ze soba powiazanych. Jak ktos ogladal Traffic i NYPD Blue to niech sobie skrzyzuje te dwie produkcje ze soba i dota historie o zamachach terrorystycznych, wtedy wyjdzie cos co jest tym serialem.
Glownym bohaterem jest Jack Bauer (Kiefer Sutherland), pracownik CTU (Counter Terrorism Unit) w Los Angeles. Glowni bohaterowie poboczni: Senator David Palmer (pierwszy czarny kandydat na prezydenta), Terri Bauer (zona Jacka), Kimberly Bauer (corka), Tony Almeida (wspolpracownik), Nina Meyers (wspolpracownik), Sherri Palmer (zona senatora), itd. W ciagu 24 godzin wprowadzonych jest barzdo duzo postaci i to wcale nie epizodycznych. Nie bojcie sie jednak ze cos przeoczycie albo ze to jest jakas soap opera. Nawet jesli tak jest czasem to widz nie zdazy tego zauwazyc przez to ze jest zajety 1) lapaniem oddechu, 2) sciskaniem oparc fotela, 3) wpatrywaniem sie w ekran bez zmruzenia oka.
Dzien pierwszy rozpoczyna o 12:00 (polnoc) w slumsach w blizej niesprecyzowanym kraju azjatyckim. Agent wywiadu, prawdopodobnie US, transmituje informacje o celu bliskiego ataku terrorystycznego do centrali w Stanach, celem ataku jest David Palmer. Przenosimy sie do domu Bauerow. Jest pokazanych pare sytuacji domowych, relacje Jacka z zona i corka. Dzwoni telefon i Jack jest wzywany do CTU w downtown LA w trybie natychmiastowym. Zanim wyjezdza zauwaza razem z Terri ze Kimberly wymknela sie z domu przez okno. Pozostawia poszukiwanie corki zonie a sam udaje sie do CTU... W ten sposob rozpoczyna sie historia iscie epicka trwajaca dokladnie jedna dobe. !!!

Dla tych co ogladali: jaka jest wasza ulubiona postac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:29, Buzzard napisał:

(w nadziei ze jednak temat sie rozkreci)
BUMP

podbijanie?
za takie praktyki można dostać degrada, nie wiedziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2006 o 15:31, TYHE napisał:

podbijanie?
za takie praktyki można dostać degrada, nie wiedziałeś?


ale za podbijanie w ogóle czy za takie ''BUMP"?


ktoś mi powie może ile jest sezonów tego serialu? na canale+ kiedyś leciał bodajże 3 sezon. a 1 sezon ogłądałem chyba od 16.00, także mało wiem o serialu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:31, TYHE napisał:

podbijanie?
za takie praktyki można dostać degrada, nie wiedziałeś?


nie wiedzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:49, Arar napisał:

ktoś mi powie może ile jest sezonów tego serialu? na canale+ kiedyś leciał bodajże 3 sezon.
a 1 sezon ogłądałem chyba od 16.00, także mało wiem o serialu :(


były juz cztery, czy jak kto woli, 4 dni. teraz od stycznia FOX zaczal puszczac 5-ty sezon na razie lecial 6-sty czy 7-dmy odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 18:34, olki77 napisał:

Pierwszej częsci 24 oglądałem tak o .
Ale teraz zaczełem oglądać drugą serie i nawet mi się podoba ten serial , jest super .

Ciekawe czy polsat pokazę następne serie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 16:51, Galadin napisał:

Ja już wolę LOST - bo na TVP nie ma reklam, które strasznie denerwują.

Ja oglądam to z vhs, kiedy leci 24 to jest panorama na tvp2 i muszę nagrywać
więc reklamy mogę sobie przewinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 16:53, Maker3 napisał:

> Ja już wolę LOST - bo na TVP nie ma reklam, które strasznie denerwują.
Ja oglądam to z vhs, kiedy leci 24 to jest panorama na tvp2 i muszę nagrywać
więc reklamy mogę sobie przewinąć


Pro. ;] Swoją drogą niby mam na co nagrywać, ale jakoś nie przychodziło mi do głowy, bo jak się zbierałem to się zaczynało i nie chciałem przerywać szukając właściwych kaset czy płyt dvd do nagrania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial zrobił na mnie spore wrażenie i oglądam go jak mam czas z przyjemnością. Kupiłbym se sezon na DVD, ale patrząc na cenę, to mina mi się wydłużyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie seriale są jak gry przygodowe - można raz obejrzeć, ale przy kojejnym oglądamiu nie ma tej frajdy, bo wiadomo co się stanie.

24h nie oglądam, jakoś mnie nie wciąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować